Jump to content


Photo

Misterija "Kurir"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#1 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 17 August 2008 - 12:48

13. avgusta je objavljen tekst u kome Kurir saznaje da za ovaj vikend (koji je na izmaku) prishtinske vlasti spremaju napad na sever Kosova i "novo etnichko chiscenje Srba".

Naravno, evo vikend prodje, a od dramatichno najavljene "oluje" ne bi nishta.

Ovo je samo jedan od brojnih primera dezinformisanja, izmishljotina i lazhi koje ove "novine" (:ph34r:) redovno objavljuju, pa me je ovaj poslednji sluchaj konachno naveo da otvorim topik na kom bi pokushali da odgovorimo na pitanje - kako je moguce da "ovo" i dalje nesmetano izlazi i zashto drzhava & odgovorni konachno ne reaguju ?

Edited by zagor, 17 August 2008 - 13:08.


#2 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 17 August 2008 - 13:04

Pa to je medij za održavanje fiktivnog borbenog duha i gotovosti među slaboumnima.

#3 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 17 August 2008 - 13:09

''Kurir'' ili dnevno glasilo SRS-a bi zaista trebalo da se zabrani, ne samo da plase narod raznim svojim SRS-ovskim dezinformacijama, vec su se angazovali i na otvorene teroristicke napade svojom kampanjom na legalnog izbaranog predsednika Srbije. Red bi bio da se dnevno glasilo svakodnevne indoktrinacije DB-a i SRS zabrani.

#4 Karpatia

Karpatia
  • Members
  • 27 posts

Posted 18 August 2008 - 12:21

Sta je sad ovo? Ovo nije topik o Tadicu (ima vec jedan), nego o ''Kuriru''. Tadic ne valja nacionalistima (pogledajte njihov forum) ali ne valja ni demokratama. Znaci, sezona lova na Tadica je otvorena! Kakve veze imaju pojedini ministri sa topikom o ''Kuriru''? Molim moderatore da reaguju. Ili pricamo o ''Kuriru'' i ostalom trashu, ili idemo na deponiju. Moje skromno misljenje je da bi ''Kurir'' trebalo zabraniti zbog govora mrznje i poziva na linch. I to je to!

#5 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 18 August 2008 - 12:21

Izgleda da patriotičari ne koriste Kurrirr samo za bacanje fatvi i fekalija na političke protivnike već i za rešavanje internih sukoba.

Imam utisak da su u ovom tekstu neuglednog dnevnog žutaća Kurir istaknuti kandidati za žrtvenu janjad kako bi zlotvor Koštunica opstao na čelu svoje fašistoidne partijske tvorevine.

Jedino što nije jasno u ovom tekstu ko su žrtvena janjad. Naručioci teksta ili u tekstu opletene partijske kabadahije? No bilo kako bilo, gotovo je neverovatno čime se opskurno glasilo bavi. Kadrovskim prepucavanjima u još opskurnijem DSSu u kome vlada neviđena panika jer oni dobro znaju šta su radili i sada strahuju da će sve ubrzo da ispliva...

to paskul

Ljušića nije dovoljno samo smeniti već i procesuirati.

Edited by Bebler, 18 August 2008 - 15:31.


#6 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 18 August 2008 - 14:41

I Glas ima skoro isti tekst, samo sa bombasticnijim naslovom:

Aleksandar Nikitović kao vrh piramide urušavanja Koštuničine politike
On je srušio srpsku stvar!?
Gvozdena, nadmena ruka šefa kabineta bivšeg premijera, direktno je doprinela da stranka DSS postane “Titanik” sa koga mnogi beže, ostavljajući, godinama izolovanog Koštunicu da sada sam lepi ostatke raspadnutog broda
BEOGRAD - Brod zvani DSS svakim danom sve više tone, a katastrofa će verovatno biti veća i pošto sutra i zvanično Beogradom zagospodariti savez čija su osovina DS, SPS i LDP. Očekivano je da još prestoničkih deesesovaca napušta Vojislava Koštunicu, pošto su sa “Titanika” otišli mnogi koji su uz njega bili još dok je on bio samo jedan od lidera opozicije tokom teških devedesetih.

Razlog - gvozdena ruka najužeg kruga oko Koštunice, predvođenog Aleksandrom Nikitovićem, šefom njegovog kabineta dok je bio premijer, koja ne dozvoljava kritičnost, slobodnu reč, a iznad svega pozitivne promene. Za krah partije koja je bila predvodnik “patriotskog bloka” i za mnoge simbol nacionalnog u Srbiji, veliki krivac je Nikitović, “grobar” DSS-a, čovek koji je iz senke vladao državom. A ta vlada dovela je dotle da su lidera DSS-a ostavili i neki istaknuti članovi, pre svega iz Beograda. A mnogi od njih su s Koštunicom bili i pre nego što je postao predsednik SRJ, kada se sve i svašta prilepilo za novu vlast.


Meni se cini da su racuni od izbora stigli na naplatu, pa sada jedni drugima tovare.

Zurka u DSS je samo peting, pravi karneval pravice radikali.

#7 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 18 August 2008 - 16:33

Nisu samo Kurir i Glas, i Politika je u istoj kampanji:

http://www.politika....kcioner.sr.html

Prvo sam pomislio kako se sad osecaju novinari Politike u ekipi sa tim nepismenim senzacionalistima, a onda sam se setio da su oni u toj ekipi vec 20 godina.

#8 paskul

paskul
  • Members
  • 28 posts

Posted 18 August 2008 - 20:26

Pa mene su cenzurisali.. Ovo mi je jedno 50. put, mnogo lajem na pogresne ljude, izgleda.. :)
Uglavnom, novina koje treba cenzurisati ima na pretek, a i one ostale koje se malo uvlace rezimu treba opomenuti da budu realnije, i da su mediji sredstvo kojima treba da opomenemo vlast da ne rade kako valjda, a ne da pokazemo kako je bas nas list najverniji vlasti..
Naravno da je Politika tu, to je oduvek bila 'glas vlasti', ali su tu smestili DSS-obozavateljku (po defaultu i nacionalistkinju), koja nema veze sa realnoscu, pomahnitala zena skroz..
Kurir, Glas, cak i Vecernje Novosti.. samo 'ambalaza' i cena su drugacije.. Poruka je ista, ispiranje mozga isto..
I ponovo, dole Ljusic! :ph34r:

#9 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 August 2008 - 20:37

A je l' ste svesni vi koliko ljudi cita te "novine"? Evo, danas, otisao u postu da platim nesto, bas sam zapazio, dvojica penzionera listaju Kurir i diskutuju valjda o nekom clanku iz njega, a malo ispred u redu stoji jos jedan covek sa Kurirom pod miskom... meni se cini da su to skoro pa najcitanije novine.

#10 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 18 August 2008 - 20:44

A je l' ste svesni vi koliko ljudi cita te "novine"? Evo, danas, otisao u postu da platim nesto, bas sam zapazio, dvojica penzionera listaju Kurir i diskutuju valjda o nekom clanku iz njega, a malo ispred u redu stoji jos jedan covek sa Kurirom pod miskom... meni se cini da su to skoro pa najcitanije novine.

Citiram:

Pored toga što je najpoznatiji, Blic se i najviše sviđa čitaocima štampe. Taj list dopada se 47 odsto čitalaca, 26 odsto voli Večernje novosti, 15 odsto Press, 14 odsto Kurir, 13 odsto Politiku, sedam odsto 24 Sata, po šest odsto listove Alo i Sportski žurnal, pet odsto Gazetu, a ostali dnevni listovi sviđaju se manje od pet odsto ispitanika.

Nemaju oni toliko mnogo čitalaca kao što se čini a sve manje ljudi ih shvata ozbiljno, naročito što svako koga podržavaju konstantno gubi. Pri tom, oko 55% ljudi u koje se i sam ubrajam na čita dnvene novine u Srbiji, bar prema istraživanjima.

Edited by Bebler, 18 August 2008 - 20:46.


#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 18 August 2008 - 20:47

Pa mene su cenzurisali.. Ovo mi je jedno 50. put, mnogo lajem na pogresne ljude, izgleda.. :ph34r:


u kuriru možda, na ovom forumu ne.

od tvojih 14 postova, ni jedan nije obrisan.
jedan od njih premešten je ovde.

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 August 2008 - 20:48

Pa dobro, ne citam ni ja... sto se tice svake vrste istrazivanja, uglavnom ih prihvatam sa velikom rezervom. Uvek se setim onih starih telenovela, kada su bas bile popularne i svi su ih gledali, a u istrazivanjima i nisu bile tako popularne. Ono, pitas coveka da li gleda, a on gleda, ali ga sramota :ph34r: Mada, pretpostavljam da ipak neki broj tih ljudi koji citaju Kurir ga citaju da bi se nasmejali malo na sve te gluposti...

#13 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 18 August 2008 - 20:58

Pa dobro, ne citam ni ja... sto se tice svake vrste istrazivanja, uglavnom ih prihvatam sa velikom rezervom. Uvek se setim onih starih telenovela, kada su bas bile popularne i svi su ih gledali, a u istrazivanjima i nisu bile tako popularne. Ono, pitas coveka da li gleda, a on gleda, ali ga sramota :ph34r: Mada, pretpostavljam da ipak neki broj tih ljudi koji citaju Kurir ga citaju da bi se nasmejali malo na sve te gluposti...

Pa ok, niko ko iole drži do sebe i ne priznaje javno da čita Kurrir ali mislim da su do ovih rezultata došli množeči prodaju sa nekim faktorima čitanosti. Verujem i ja da tu ima fore za odstupanje i do 10% ali Kurir svakako ne spada u prve tri najčitanije dnevne novine.

#14 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 August 2008 - 21:43

Tko je vlasnik Kurira?

#15 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 18 August 2008 - 21:56

Tko je vlasnik Kurira?

Formalno, jedan potpuno poremećen čovek, Radisav Rodić. Slika govori umesto hiljadu reči.

Posted Image

A ko je pravi vlasnik, nagađa se... :ph34r: