Jump to content

Photo

Pusenje/izuvanje u vasem domu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 24 December 2002 - 19:15

pusenje- u mojoj buducoj kuci nikako! :smile: . Inace sam nepusac (prestao pre 9 g.) ali ne bi niko ni zapalio bez pitanja. Za goste duvan i trava moze na terasi/dvoristu. -30 stepeni zima duva vetar nema veze ista procedura.

izuvanje- prvo da demantujem ono sto je Vladan izjavio u vezi Vojvodine. Tamo sam ziveo 18 godina i bio sam u raznim stanovima/kucama i gde se nije trebalo izuti je bila retkost.
Naravno ako ulazis preko letnje kuhinje ili slicno ne treba se izuti ili imas parketu (lako se cisti). Ali cim stignes do sobe sa tepihom je vec drugacija stvar. Kao sto je i Indy primetio - ko zna gde su svuda hodali.
Inace ovde u Kanadi je pola/pola leti, a zimi moras biti moron da se ne izujes i bez pitanja gazde.
Inace svoju buducu kucu bi uredio da gostima izuvanje ne bi bilo neophodno(parketa/vinil itd.).

[ Izmena poruke: nonick na dan 2002-12-24 19:18 ]

#32 sunflower

sunflower
  • Members
  • 5 posts

Posted 26 December 2002 - 12:15

kupish venecijanere, obrishesh ih jednom nedeljno et voila! :smile:
nije problem u pranju zavesa vec njihovom peglanju

ja ne peglam zavjese, samo ih odmah okacim i sve fino super, strava bude! :smile:)

Fora sa narkomanijom je u tome sto ni siroti organizatori doticnih kampanja ne znaju sta bi uradili efikasno protiv droga... Ja sam mislila da je to stvar kao kod nas se drogiraju jer nemaju perspektive, a vidim u Norveskoj u kojoj je super standard klinci se drogiraju iz dosade...pa sad...it's a though one i to nije tema ovog topica.
Bio mi je tata u stanu i nije se izuo, eto ti ga! A kad ja dodjem kod njih onda vriste ako setam u patikama po kuci.

#33 vErTiGo

vErTiGo
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 January 2003 - 01:09

pod (tepih, parket i sl.) sluzi da mi gazimo po njemu, a ne on po nama...
kakvo izuvanje bre ljudi, sta vam je...
to je tako ruralno i primitivno... kao, ajde sad da ostavim svoje kaljace ispred ulaznih vrata... lol... smesno...

pusenje? moze uvek... (ja sam inace nepusac)

pro choice ljudi, pro choice... (hm... dobro ne bas uvek pro choice... lol)

#34 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 16 January 2003 - 18:18

Pusenje - dozvoljeno (cak i pozeljno)

Izuvanje - sacuvljaj me boze

#35 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 21 January 2003 - 20:04

Nemam nista protiv toga da neko pusi u mojoj kuci, malo provetris, sta sad tu moze tolko da bude.

Sto se tice izuvanja, protiv toga sam 100%. Neznam tacno ni razlog, ali to mi je bas nekako onako bljak obicaj. Verovatno proizilazi iz onoga o cemu se vec govororilo, razlika izmedju ruralnog i urbanog. Nekako bas imam otpor prema tome. U Italiji, naravno o izuvanju nema ni govora, a ni dok sam zivela u Bg-u nit sam se ja izuvala niti sam terala ljude da to rade kad ulaze u moju kucu.
Cak se secam, neke ljude koji su to zeleli da ucine sam sprecavala, nekad i posle duzeg ubedjivanja, na njihovo zgranuto "pa zasto, nije meni problem", odgovarala sam sa "ali nemoj molim te!".

Interesantna je ta polemika oko izuvanja, vise je postao znak "urbanosti" ili "ruralnosti", mada mislim da nema ni nekih realnih razloga; klice su svuda oko nas, bitno je da stvari koje unosimo direktno u organizam budu sto manje zagadjenje, a sa poda ne jedem.

#36 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 January 2003 - 03:42

bash da znash:smile:
meni se sinoc desila interesantna stvar; niti se izuvam u tudjim kucama niti se iko izuva kod mene, ali sinoc sam otishla kod drugarice i krenula da se izuvam samo zato sto sam htela na trosedu da sednem u turski sed.
kad je videla da se izuvam, graknula je: "NEMOJ!Kod nas se niko ne izuva!"
ma l se nismo potukle :smile:

shto se mene tice, ako neko hoce da se izuje, neka ga...ako se tako oseca bolje.
bitno je da se gost oseca komotno, sa ili bez cipela :smile:

#37 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 24 January 2003 - 11:24

Ne pusim ali i ne branim drugima da puse kod mene. Trenutne obaveze moje i ljudi sa kojima se druzim, pre svega mala deca, onemogucavaju duze posete a par cigareta nije veci problem. Smatram vrlo nepristojnim da neko popusi pola i vise pakla u gostima, makar domacin i odobravao pusenje.

Sto se tice izuvanja, cini mi se da bonton ne dozvoljava izuvanje i licno ga smatram nepristojnim. Gostu naglasim da ne treba da se izuva ali ako ovaj insistira pustim ga ali mu ne nudim papuce. Ja se izuvam samo ako bas nisam uspeo da ocistim cipele i uvek se izvinim sto moram da se izujem. Smatram neukusnim da se u sobe gde se uvode gosti stavljaju skupoceni tepisi i da se onda trazi od njih da idu bosi.

Veoma mi je bitno kako se osecam kada odem kod nekog u goste i onda se trudim da takvu atmosferu stvorim i u svom domu. Ako me neko na vratima saceka sa gomilom pravila ispostovacu ih ali ne znam da li cu ga ubuduce posecivati. Mozda to i jeste cilj.

[ Izmena poruke: Junior Bonner na dan 2003-01-24 11:26 ]

#38 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 24 January 2003 - 12:04

sto se tice pusenje moze ali bez preterivanja jer ja imam problema sa grlom
pa da se ne ugusim :smile:
izuvanje, kako ko hoce- kod dobrih prijatelja se izujem jer ostajem duze vremena i zato sto je ugodno-
inace ne ali mi ne smeta ako neko zeli da se izuje kod mene, svuda je parket!

#39 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 24 January 2003 - 12:57

DUNADAN:
bitno je da se gost oseca komotno, sa ili bez cipela :smile:

I ne samo gost, nego i domacini pored gosta:smile:
Ja sam prestao da pusim pre gotovo godinu dana i sad je situacija sledeca: kod mene kuci pusenje je dozvoljeno, ali na poslu nije jer je ceo jedan sprat nepusacka zona (ne, ne radim u bolnici, tamo i ne znaju sta su nepusacke zone:smile: )

Za izuvanje obavezno naglasim da nije potrebno ali se po pravilu svi izuvaju. Ja u gostima znaci ne izuvanje, pa makar me i popreko gledali. A to obicno cine majke prijatelja i prijateljica:smile: Tu ni Kirby na poklon ne pomaze, kafa ce uvek biti onakva kakvu ne zelite:smile:

[ Izmena poruke: Spirit na dan 2003-01-24 12:57 ]

#40 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 01 February 2003 - 05:19

Gee:
Ovo sto je max napisao za Norvesku 100% vazi i za Svedsku, nevjerovatno ali istinito.

jao pa ja opet moram da napisem kako obozavam holandiju. nismo skandinavci al' smo komsije im juznjaci. nema toga ovde (na srecu) bre!
ili sto bi us of a zakonima isfrustrirani dzoni dep rekao sav srecan: ovde moze svuda da se pusi!

[ Izmena poruke: Aleksa na dan 2003-02-01 05:22 ]