Jump to content


Photo

Odbojka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 10 August 2008 - 08:59

Odbojkasice krenule vise-manje ocekivano i pobedile Kazahstan sa 3:1.

Odbojkasi nazalost izgubili 3:1. Da li su nasi odbojkasi u padu forme ili ne videcemo na narednim utakmicama...
Ono sto je ocigledno jeste to da Rusi igraju mnogo bolje nego na finalnom turniru SL. U prvom setu odigrali smo maltene perfektno, ali su u nastavku nedostajale serije poena sa servisa, takodje ni prijem nije bio na zavidnom nivou, dok su, s druge strane, Rusi podigli nivo igre i, pre svega fantasticnim servisom, zasluzeno dosli do pobede.

Press Conference:

Vadim KHAMUTTSKIKH (RUS) - captain
On the early start of the game:
"Playing at 10 in the morning is of course rather difficult but we had eight days to adapt beforehand."
On how the team prepared to play against Serbia:
"Our coach told us to especially prepare to confront Ivan MILJKOVIC (SRB) and finally we managed to do that."
On the new ball:
"We have gotten used to the new ball, it is more slippery than the previous one but all the teams are in equal conditions."
Vladimir ALEKNO (RUS) - coach
On the mentality of the team:
"We are trying not to create tension in the team. I spotted Alexey VERBOV (RUS) playing computer games before the match. Of course computer games are not the real thing, but I think it gave some players a chance to calm down."
On the 10:00 start:
"We have to get up at six, then we warm up. The real awakening comes after the first set of the match."
On captain KHAMUTTSKIKH sitting on the bench:
"The team was playing well, that's why I decided not to interfere by introducing an extra player."

Nikola GRBIC (SRB)
On the result:
"My compliments to the Russian team. They played much better than we did today. I hope we play better against Brazil."
Igor KOLAKOVIC (MNE) - Serbia coach
On the team's performance:
"After the first set, we lacked some energy. I am really sorry we lost the fourth set on such a low score, but this is a long tournament."
"I am pleased with the way we went into this game. When we lose a game, even when the opponent is good, there is not much we can be pleased about. Maybe the element of protection was very good, but if you don't connect that with the counter-attack, the result is not very good."


Od ostalih rezultata, moze biti interesantna teska pobeda USA protiv Venecuele 3:2.

#2 SaleKostolac

SaleKostolac
  • Members
  • 182 posts

Posted 12 August 2008 - 09:41

Ja i dalje ne razumem zasto odbojkasi insistiraju da igraju u plavoj opremi...Ne smeta meni plava boja,naprotiv,ali sve reprezentativne ekipe nam igraju u razlicitoj boji opreme,kao da nismo jedna zemlja...

#3 BelGarion

BelGarion
  • Members
  • 327 posts

Posted 12 August 2008 - 09:46

Jel moze kratak izvestaj o rezultatu i igri nase reprezentacije.

Ja sam na poslu i ne mogu da gledam.

Hvala unapred!

#4 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 12 August 2008 - 10:03

Kratak izvestaj... opet prvi set dobar (dobili smo ga sa 27-25), i to sa drugom postavom bez Grbica i Miljkovica. Onda raspad u drugom i trecem, sa svim mogucim izmenama. Cetvrti set je bio i solidan do 16-16, a onda par blokova Brazila i to je to. Ne znam sta bih rekao za nasu igru, ipak smo igrali protiv trenutno dve najbolje svetske ekipe, pa treba sacekati ostale utakmice. Mada nesto tu fali, nema one igre iz Rija ni u najavi, prijem nam za divno cudo i nije los, ali servis i blok ocajni... ako udjemo u 1/4 sve je moguce, bez obzira na koga budemo isli iz druge grupe... nisam optimista.

#5 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 12 August 2008 - 10:37

Ovo su bili ipak ocekivani rezultati, ali sada moramo pobediti Poljake i Nemce, kako bi izbegli cetvrtu poziciju i, najverovatnije, cetvrtfinale sa USA, mada ni u toj utakmici ne bi bili autsajderi :ph34r:.
Kao sto su i sami odbojkasi najavili, ovaj deo su odigrali nesto losije, ali od sledece utakmice moraju krenuti sa pobedama...i sa boljom igrom, naravno (mada mi deluju poprilicno istroseno).

#6 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 14 August 2008 - 10:23

igra je smo na momente bila bolja u odnosu na prethodna dva poraza, ali ni sada nosmo došli do rezultata.
Srbija:Poljska 1:3
Nisam videla nijednu uspešnu kontru naše reprezentacije,blok nije funkcionisao, nije bilo neodbranjivih sevi to je to.
Jadno.
Sada bi trebalo da pobedimo Nemce da bi bili četvrti u grupi. Bolje da se lepo spakuju i pravac kuća.

#7 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 14 August 2008 - 10:26

Jos jedan poraz...ovoga puta je i sreca bila na strani protivnika u par vaznih poena.
Sa ovakvom igrom mislim da bi cetvrtfinale bilo veliki uspeh.
Ovo su dosadasnji rezultati Nemacke, naseg glavnog rivala za cetvvrto mesto:
POL-GER 3-0 25-17 33-31 25-20
RUS-GER 3-2 25-27 25-21 21-25 25-23 16-14
GER-EGY 3-0 29-27 25-21 25-21

Na osnovu ovog rezultata Nemacke protiv Egipta, reklo bi se da imamo sanse za prolaz dalje, ali opet njihov rezultat protiv Rusa...:ph34r: Sve u svemu, bice jako tesko.

#8 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 14 August 2008 - 10:34

Vise je nego ocigledno da su sve znacajne reprezentacije (osim mozda Brazila) tempirale formu za OI, a Svetskoj ligi pridavale manji znacaj. Bice dobro ako uspemo da se plasiramo u cetvrtfinale, ali ja dalje od toga ne vidim da mozemo.

#9 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 14 August 2008 - 11:04

Pitanje da li mozemo i Nemce da dobijemo. Mnogo toga ovde ne funkcionise, gotovo nista...

#10 BelGarion

BelGarion
  • Members
  • 327 posts

Posted 14 August 2008 - 12:00

Ma sta vam je bre ljudi - ovo je taktika da budemo cetvrti u grupi pa da imamo lakseg protivnika u polufinalu !

Jos cemo mi biti na pobednickom postolju.

Edited by BelGarion, 14 August 2008 - 12:02.


#11 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 14 August 2008 - 22:25

Izgleda da je Kovacevicu naprsla kost...sto bi znacilo da preostaje samo Bojovic i eventualno roviti Janic na mestu drugog primaca. I u Atini smo imali pehova, pa smo desetkovani odigrali cetvrtfinale. Izgleda da nas ni sad ne ocekuje bolja situacija :ph34r:

#12 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 15 August 2008 - 10:29

Ma tempirali formu za Svetsku ligu i sad padaju......juce protiv Poljaka smo propustili 5 set lopti i cist poen u trecem setu na 17 19......uzas.....
Bio je jasan izbor ili lova ili slava ( Svetska Liga Vs Olimpijada ) i OSS je napravio izbor.
Fali nam mnogo drugi korektor, ni Nikic ni Kovacevic nisu ( jos uvek?) dovoljno dobri da bi mogli da se izbore uspesno i u napadu i u odbrani,...zato nam se suzavaju resenja u napadu ( ili srednjak ili Miljkovic ) a i u odbrani se lose pokriva blok....setite se igara Vujovica ili Grbica na tim pozicijama....
Ne napadamo dovoljno preko srednjaka, a njih makar imamo dovoljno i to jako dobrih.....
Daj boze da makar Nemce pobedimo pa da vidimo sta dalje.....

#13 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 15 August 2008 - 12:11

Odbojka i muska i zenska definitivno najvece razocarenje ovih OI. Totalno van forme, bezvoljno, lose, muce se da igraju a i mi da gledamo.

Muskarci su i imali sanse, osvajali setove protiv Rusa i Brazilaca, ali definitivno su lose tempirali formu. Najvise su pali primaci koji su odigrali odlicno u Brazilu, a sad igraju jako lose, plus povrede. Od njih nam zavisi mnogo toga. Tesko ce biti bez Janica i Kovacevica iako su obojica lose igrali do sad. Bojovic je losiji primac a i u napadu se nije proslavio kad je bio u igri. Jako tesko, mucicemo se u obe preostale utakmice i bice uspeh ako prodjemo grupu uprkos svemu.

Devojke... i one su nekako bezvoljne. Na trenutke igraju dobro pa onda padnu i gube poene u serijama, jure rezultat i to se naravno lose zavrsi. U skoro svim elementima su igrale slabo. Tehnicar nam je katastrofa, i kad je dobar prijem dize providno i daleko od mreze. Kad se uporedi sa italijankom, nebo i zemlja... Ne dopada mi se sto Djerisilo igra primaca a Brakocevic korektora. Ta Terziceva kombinacija do sad nista nije dobro donela. Zbog toga dosta trpi igra u odbrani, koja nam je na "pionirskom" nivou. A Italijanke su nama sve zivo hvatale. Cak se i Suzana Cebic utopila u ovo sivilo i igra dosta slabo, a na proslim prvenstvima je bila fenomenalna. Ne znam zasto se ne proba sa Molnar, kad vec Anja nije tu, koja ocito mnogo fali, sta god ko pricao. Od kad je ona van ekipe, nasa igra je u ocitom padu. I kao sto sam Terzic kaze, nema vise one zelje na terenu kao ranije... mnogo toga tu ne stima. Da to postoji, ovi porazi i ne bi bili toliko bitni, jer su i Brazil i Italija extra jake ekipe. Ali jednostavno se iz aviona vidi da ovde mnogo toga ne funcionise i da ce ove OI biti veliko razocarenje za obe nase ekipe.

#14 miki.bg

miki.bg
  • Members
  • 45 posts

Posted 16 August 2008 - 07:28

3-1.

E, ovo je vec igra kakva se ocekuje. :ph34r:

#15 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 16 August 2008 - 10:12

Svaka cast odbojkasima na borbenosti. Sumnjao sam u Bojovicev prijem, ali je na svu srecu solidno odradio posao. Nikic je odigrao jednu od boljih partija u poslednje vreme, dok za Nikolu i Miljkovica ne treba trositi reci. Nadam se da mozemo iznenaditi USA u cetvrtfinalu, ali pitanje koliko je to realno sa povredjenim Grbicem i samo 2 primaca.
Ipak, uz ovakav voljni momenat nista nije nemoguce. :ph34r: