Jump to content


Photo

Olimpijske igre Peking 2008.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 danijan

danijan
  • Members
  • 22 posts

Posted 07 August 2008 - 12:28

-1 dan

Fudbal:

Srbija - Australija 1:1

Sta ocekujemo od nasih sportista na Igrama?

Administratori, moze li podforum o OI?

#2 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 08 August 2008 - 17:49

Protest! I veceras u 21:00 ce biti upaljena sveca na mom prozoru.

http://www.candle4tibet.org
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image Posted Image

Edited by Nikola21, 09 August 2008 - 01:09.


#3 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 08 August 2008 - 21:48

zvanični sajt

Posted Image

Posted Image - maskote

srbija u pekingu

#4 danijan

danijan
  • Members
  • 22 posts

Posted 09 August 2008 - 10:01


zvanicni sajt


#5 Sassha

Sassha
  • Members
  • 769 posts

Posted 09 August 2008 - 13:20

Valjalo bi i ovu temu o medaljama (http://forum.b92.net...showtopic=44696) da stavite(stavimo) u podforum OI 2008(da taj bude johs malo bogatiji :)), samo predlog naravno :ph34r:

Edited by Sassha, 09 August 2008 - 13:20.


#6 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 August 2008 - 20:37

Gledao sam danas ceo dan olimpijadu, i iskreno mogu da ka\em da ovo je zaista do sada najbolje organizovana olimpijada od svih koje sam gledao, a gledao od Seula 88...Ono sto se meni svidelo jeste da Kinezi za sada ne forsiraju previse svoje sportiste i ne guse sa nas sa njihovim nastupima, mozda ce toga biti kasnije, ali za sada su sasvim korektni. Vidi se da imaju prospusta sto se tice TV prenosa, pre svega na losu kompujetsku grafiku, koja po nekada jako kasni i tako da je neke discipline jako tesko pratiti. Takodje jako losa slika kod biciklista, cesto je izbacivala i sekla, to ne sme da se desi.Ali da ne gundjam mnogo prvi dan. Borilista su lepo sredjena i vidi se da je zaista puno, puno para ulozeno i da su sportisi opusteni.
Prvi dan smo videli obaranje cetiri olimpijska rekorda. Dva u plivanju, jedan u dizanju tegova za zene i jedan u streljastvu. Ona mala kineskinja koja je pobedila prvi dan je zaista moj favorit prvog dana. Dajem milion Juana da saznam sta vice pre nego sto podigne tegove, izgleda da deluje . Svaka cast Hrvatima na bronzanoj medalji, gledao sam HTV-u i cini mi se da je i komentator bio zbunjen kada je takmicenje bilo gotovo.
Jos jedna slika za prvi dan uplakani Koreac posle zlatne medalje u takmicenju do 60 kilograma....Da li je prestao da place, ko zna.....
Od sutra pocinje pravo takmicenje ovo je do sada bio odlican uvod i uvertira.....Zao mi je samo sto Gruzijci napustaju igre, ne zato sto ce rezultatski takmicenje biti slabije, jednostavno, opet je pokvaren olimpiski duh....Steta...

#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 August 2008 - 20:50

ispravite me ako grešim, slušala sam na pola uva, ali da li je lik na eurosportu rekao da je izboden američki sportista, a da je napadač nakon toga izvršio samoubistvo?


verovatno sam nešto pogrešno čula, jer više nema nikakve vesti o tome, ali prosto, dok sam ja obratila pažnju, sama vest je prošla... a opt, da se nešto zaista dogodilo, ne verujem da bi tek tako prešli na nešto drugo.

#8 nevena 88

nevena 88
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2008 - 21:12

Istina je da je ubijen je jedan americki drzavljanin, a njegova pratilja je ranjena, a posle toga je pocinioc (Kinez) izvrsio samoubistvo.

#9 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 August 2008 - 21:16

Tacni je da je ubijen rodjak trenera muske odbojkaske reprezentacije. Motiv ubistva je nepoznat, ali ocigeldno se radilo o bolesnoj osobi, nema nikakvih dokaza da je ubijen zato sto je Amerikanac. Tragican slucaj.

#10 meraklija

meraklija
  • Members
  • 227 posts

Posted 10 August 2008 - 13:24

:ph34r:
http://dnevnik.hr/vi...-tri-prsta.html

#11 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 August 2008 - 21:44

E pa lepo prodje jos jedan dan. Sto se tice vecine nasih sportista, pa bolje da nije ni zapocinjao.
Najveci poraz doziveli smo na tenisu i ako nismo odigrali ni jedan mec. Ana Ivanovic - odustala. Odbojkasi po meni ocekivano porazeni od Rusije, Jasna se trudila ali ostala bez medalje, ipak odlicno 6 mesto za nju. Dva drzavna rekorda u plivanju, i ocekivana pobeda vaterpolista.
A onda ponovo fudbaleri. Ne mogu da verujem da uopste se moze reci da je neko bacio neku crnu magiju na nas fudbalski sastav. Jednostavno za to nema potrebe. Mi jesmo jedna od najgorih evrposkih ekipa, toliko sterilne igre nema vise nigde. Dobro je sto smo na golu imali Stojkovica inace bi bilo 6 komada ko od sale. Ono sto su pruzili u drugom poluvremenu je sramota, jedna organizovana akcija, kao da su bili na para olimpijskim igrama....Uzas. Djukic za sada od kako je dosao na mesto selektora nije zabelezio apsolutno ni jednu pobedu. Ako se ovako nastavi - crno nam se pise. Dobro je rekao Djoric da je ovo takmicenje za Afrikace. Samo sto je problem sto su oni po kvalitetu sada toliko iznad nas da je cinjenica da smo mi ovde zalutali.
Drugi dan su obelezili plivaci. Pocinje era jedne nove legende i ono sto svi ocekuju je da Majkl Phelps osvoji sbih tih osam medalja na ovim igrama. Mada ni dosadasnjih sedam zlatnih medalja koje je osvojio na dve olimpijsk eigre je dovoljno da ga odvede u legendu. Ovako ce mu mesto tamo biti osigurano i tesko da ce neko u skorije vreme moci da ponovi rezultate kakve postavlja Phelps. Velikom Phelpsu dosao je da se pokloni i predsednik Bus. Danas jedno zlato, jedan svetski rekord i jedan plasman u finale.Malo li je :ph34r:
Slika dana je Italijanski macevalac koji je osvojio zlatnu medalju i istu proslavio skokom u publiku, na istom takmicenju spanci su vrlo bucno proslavili svoju prvu bronzanu medalju u macevanju u istoriji....Kinezi sve vise i vise zlatnih medalja,za sada 6, izgleda da ce ovde biti mrtva trka izmedju njih i amera. Za sada Rusi po broju medalja stoje sa strane. Ukupno je podeljeno 67 medalja od toga su Amerikanci i Kinezi osvojili po 8, Korejci 5, a Rusi i fenomenalni Italijani po 4 medalje (italijani dve u biciklizmu i macevanju i jednu u streljastvu)
Cekamo sutra nove rekorde i nove pobede...naravno Majka Phelpsa
Da...zaboravio sam nesto...Cini mi se da je jedan od pobednika danas jedna takmicarka koja nije ovojila ni jednu medalju a i imala je i skoro najgori rezultat u kvalifikacijama na 100 prsno za zene. Ali podatak da je takmicarska iz Gruzije, i da je danas uprkos svemu bila ovde, je sama po sebi velika pobeda. Ono pravo zlato je stiglo u streljastvu...Salukvadze Nina...Bravo. Medaljama protiv politike na igrama.

Edited by DonJuan, 10 August 2008 - 21:59.


#12 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 11 August 2008 - 10:34

....Ono sto su pruzili u drugom poluvremenu je sramota, jedna organizovana akcija, kao da su bili na para olimpijskim igrama....Uzas. Djukic za sada od kako je dosao na mesto selektora nije zabelezio apsolutno ni jednu pobedu.


Meni je juče gledajući tu tugu palo na pamet da se odma organizuju demonstracije ispred FSS za smenu kako selektora tako i onih koji su ga izabrali. Naime da nam A tim igra tako na to smo navikli. Ali da mladi igrači nemaju volje da igraju to je novina koja se pojavila sa Đukićem. Čovek nije pomerio tim ni centimetar od opšte nezainteresovanosti koja nas "krasi" u zadnjih par godina.

Ono pravo zlato je stiglo u streljastvu...Salukvadze Nina...Bravo. Medaljama protiv politike na igrama.


Zar nije uzela bronzu. Ali za zlatnu medalju je njen i ruskinjin gest ako si na to mislio.

Edited by Klotzen, 11 August 2008 - 10:34.


#13 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 11 August 2008 - 12:07

Ali da mladi igrači nemaju volje da igraju to je novina koja se pojavila sa Đukićem.

BOLLOCKS!

Kako ljudi brzo zaborave Atinu. Nakon Atine ovo je vrhunska igra... :ph34r:

#14 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 11 August 2008 - 12:18

Zar nije uzela bronzu. Ali za zlatnu medalju je njen i ruskinjin gest ako si na to mislio.



jeste, uzela je bronzu, ali mislim da donjuan nije mislio na zvaničnu medalju... :ph34r:

#15 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 12 August 2008 - 10:52

Tipsarević odustao, vaterpolisti zaboravili da plivaju, odbojkaši ne mogu da skoče. :ph34r:
Sve mi se čini da ove godine osvajamo 0 medalja.