Jump to content


Photo
- - - - -

Velikosrpski kompleks


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1054 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 August 2008 - 18:19

Od trenutka kada su inicirali raspad Jugoslavije, ubedjeni da ostvaruju Veliku Srbiju, srpska elita i politicari isli su iz greske u gresku, ponistivsi vlastitim naporom poslednjih dva stoleca savremene srpske istorije.
To je odlicno vidljivo na primeru Kosova:
Adem Vlasi, Kacusa Jasari, Mahmut Bakali i drugi Jugosloveni nisu im odgovarali (verovatno jer nisu bili dovoljno Srbi), pa su dobili Ibrahima Rugovu i nenasilnu rezistenciju. Ni to im nije odgovaralo, pa su dobili OVK, Tacija i nezavisnu drzavu Kosovo. Kad se to dogodilo, mi cujemo Kostunicine i ine budalastine "vise od autonomije, manje od drzavnosti".
Kasno, prosla baba s kolacima.
Malopre u vestima B92 cujem izjavu koju je u ime "Veritasa" (?) dao onaj nekakav Savo Strbac; osim nekakvih brojki poginulih i nestalih, u koje a priori sumnjam, s obzirom na izvor iz kojeg dolaze, doticni Savo rece (lupi i ostade ziv) kako Hrvatska treba da se vrati planu Z-4 (popularni 3-4) i prizna najsiru srpsku autonomiju u skladu s tim planom, pa ce se stvoriti uslovi za medjunacionalno pomirenje.
Kada je taj plan drzave u drzavi Srbima nudjen, sa medjunarodnim garancijama, Srbi su ga prezrivo odbili.
Ostaje, cini mi se, jedino preklinjati Amfilohija da srpskoj drustvenoj i politickoj eliti ocita kolektivnu molitvu za s uma sisavse.

Edited by vladan, 03 August 2008 - 18:20.


#2 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 03 August 2008 - 18:32

Vladane do sada si vazio za jednog od najboljih forumasa ali posle ovog topika si duboko pao u mojim ocima. Nikada neces razumeti odgovornost Srpske politicke elite i Srba kako vecenskih gradjana jedne drzave. Ne zaboravi da je tvoj Sunarodnik, Drazen Erdemovic, bio jedan od najistaknutijih "glumaca" u Srebrenici u leto 1995. godine. Z4 ce cekati Hrvatsku kad tad. Ako sam ja kao Srbin zgranut nad cinjenicom koliko je bio strasan progon Albanaca preko Prokletija, toliko niko od Hrvata, mozda neki izuzeci, ne smatraju da ikada vise ista treba uraditi sa 300k Srba proteranih iz Hrvatske. Kroz pricu sa obicnim Hrvatima koje poznajem svi su u fazonu, "puj pike ne vazi" mi smo problem Srba resili PROTERALI SMO IH, Gotovo. Svet nam je dao zeleno svetlo a sto ima zeleno svetlo to je i legalno i legitimno.

#3 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 03 August 2008 - 18:35

Ostaje, cini mi se, jedino preklinjati Amfilohija da srpskoj drustvenoj i politickoj eliti ocita kolektivnu molitvu za s uma sisavse.


Paa, nije da bi i za njega jedna takva škodila.

#4 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 August 2008 - 18:48

Vladane do sada si vazio za jednog od najboljih forumasa ali posle ovog topika si duboko pao u mojim ocima. Nikada neces razumeti odgovornost Srpske politicke elite i Srba kako vecenskih gradjana jedne drzave. Ne zaboravi da je tvoj Sunarodnik, Drazen Erdemovic, bio jedan od najistaknutijih "glumaca" u Srebrenici u leto 1995. godine. Z4 ce cekati Hrvatsku kad tad. Ako sam ja kao Srbin zgranut nad cinjenicom koliko je bio strasan progon Albanaca preko Prokletija, toliko niko od Hrvata, mozda neki izuzeci, ne smatraju da ikada vise ista treba uraditi sa 300k Srba proteranih iz Hrvatske. Kroz pricu sa obicnim Hrvatima koje poznajem svi su u fazonu, "puj pike ne vazi" mi smo problem Srba resili PROTERALI SMO IH, Gotovo. Svet nam je dao zeleno svetlo a sto ima zeleno svetlo to je i legalno i legitimno.

Ne razumem najbolje:
1. Stav o odgovornosti srpske politicke i drustvene elite (ja insistiram na cinjenici da je odgovorna i kriva)
2. Erdemovic - koja je njegova uloga u prici
3. A sto se tice plana "3-4" ja sam verovao da je danas pominjati tu propustenu sansu svakome smesno, kad vidi vraga...

Edited by vladan, 03 August 2008 - 18:54.


#5 zbrlj

zbrlj
  • Members
  • 142 posts

Posted 03 August 2008 - 19:57

Nisi u toku, Savo Strbac vise nije srpska elita, sad su to Sonja Liht, Veran Matic i Mihal Ramac. Ja sam mislio da to jos ne zna jedino onih stotinak izgubljenih omladinaca koji se svakodnevno okupljaju na trgu, ali izgleda ima jos neobavestenih.

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 August 2008 - 20:22

Mozda se varam ali je neko od zvanicnika Srbije pre par meseci trazio da se Hrvatska primora na primenu plana Z4.Doduse to i nije neki izuzetak.Onaj Petrovic sto je bio na celu DB-a je trazio da se na Kosovu primeni plan iz Rambujea koji je odbijen na referendumu.Kod "drzavnika" Srbije je obicno potrebno 10tak godina da pamet dodje iz dupeta u glavu.

#7 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 03 August 2008 - 20:43

Problem je u tome sto ti velikosrpsku politiku poistovecujes sa Srbima a ne sa drzavom Srbijom.Na tvoju zalost ima i onih Srba koji smatraju da je ta politika kretenarija a Vladan je jedan od njih.Pljuvanje po jednoj politickoj opciji nije pljuvanje po srpskom narodu kao sto drzava Srbija i Amfilohije nisu srpski narod vec samo eksponenti te nakazne politike.


Држава Србија је имала прилику да створи Велику Србију ( помиње се неки "Лондоснаки споразум" из 1915), али држава Србија то није учинила. Таман и да такав споразум није постојао, тешко да би савезници одбили стварање Велике Србије да је држава Србија то тражила 1918. Али Србија је тада јасно и на делу показала да јој је циљ стварање јаке држсаве свих јужних Словена, у којој ће своје место наћи и Срби. Таквој држави се могло приговарати и ово и оно, али је чињеница да је ту државу ( свих јужних Словена) створила држава Србија. Израз "Велика Србија" су на политичку сцену поново вратили комунисти и то у више наврата. У програму КаПеЈота из 1937, дакле у години када је дотичну терористичку организацију преузео ЈБТито, лепо стоји да је њихов циљ растурање Југославије као творевине великосрпске буржоазије. Од момента комунистичког доласка на власт, они су све чинили да ту државу растуре, што им је коначно и успело, након доношења Устава из 1974. "Меморандум" и Милошевић су произашли из те накарадне идеологије и из те накарадне Партије. Милошевић се једноставно борио за своје дупе и за то како ће опстати на власти, а идеја о Великој Србији му је једнако била страна колико и Туђману и користио ју је само у функцији очувања власти.
Али моја превасходна замерка је била што је оваква тема покренута баш на дан када се Срби сећају својих страдалих у злочину, званом "Олуја". Поставити овакву тему на овај дан је ругање свим Србима.

#8 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 August 2008 - 20:57

E, alal ti istorija!
Da sam juce umro, ne bi me ti danas prosvetlio.
Kako ti ne dosadi to zujanje Milosevicevog televizora u vlastitoj glavi?
A sto se plana 3-4 tice: Moze li neko da se zamisli kao obican hrvatski gradjanin, ne nikakav "veliki Hrvat", koji bi trebalo da se izjasnjava danas o toj budalastini?
Puj - pike, s balvanima smo se malo igrali, a vi nama tako - sramota, zli Hrvati! A taman smo resili da pristanemo na to da u Hrvatskoj budemo drzava u drzavi.
I drzava da se zove, po mogucnosti: Srbohrvatska. :ph34r:

#9 IO

IO
  • Members
  • 780 posts

Posted 03 August 2008 - 21:06

Држава Србија је имала прилику да створи Велику Србију ( помиње се неки "Лондоснаки споразум" из 1915), али држава Србија то није учинила. Таман и да такав споразум није постојао, тешко да би савезници одбили стварање Велике Србије да је држава Србија то тражила 1918.


http://en.wikipedia....dsForSerbia.PNG

Mislis na ovaj sporazum?

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 August 2008 - 21:11

Држава Србија је имала прилику да створи Велику Србију ( помиње се неки "Лондоснаки споразум" из 1915), али држава Србија то није учинила. Таман и да такав споразум није постојао, тешко да би савезници одбили стварање Велике Србије да је држава Србија то тражила 1918. Али Србија је тада јасно и на делу показала да јој је циљ стварање јаке држсаве свих јужних Словена, у којој ће своје место наћи и Срби. Таквој држави се могло приговарати и ово и оно, али је чињеница да је ту државу ( свих јужних Словена) створила држава Србија. Израз "Велика Србија" су на политичку сцену поново вратили комунисти и то у више наврата. У програму КаПеЈота из 1937, дакле у години када је дотичну терористичку организацију преузео ЈБТито, лепо стоји да је њихов циљ растурање Југославије као творевине великосрпске буржоазије. Од момента комунистичког доласка на власт, они су све чинили да ту државу растуре, што им је коначно и успело, након доношења Устава из 1974. "Меморандум" и Милошевић су произашли из те накарадне идеологије и из те накарадне Партије. Милошевић се једноставно борио за своје дупе и за то како ће опстати на власти, а идеја о Великој Србији му је једнако била страна колико и Туђману и користио ју је само у функцији очувања власти.
Али моја превасходна замерка је била што је оваква тема покренута баш на дан када се Срби сећају својих страдалих у злочину, званом "Олуја". Поставити овакву тему на овај дан је ругање свим Србима.

Ovo samo ukazuje na elementarno nepoznavanje istorije.Drzava Srbija je vise puta pokusavala da zauzme Drac ali je od saveznika(ukljucujuci i Rusiju) dobila po prstima.Drzava Srbija nije imala nikakav uticaj na odluke saveznika nakon zavrsetka WWI a te budalastine o tome kako su "Srbi" ucinili uslugu Hrvatima i oslobodili Slovence mozes samo da nadjes u renesansnoj literaturi tipa Pogledi i Svetlost.Kraljevina Jugoslavija je tvorevina Britanije i Francuske a Srbija tu nije imala glasa kao sto je niko nije pitao kada se stvarala Poljska.

Edited by MAGRIPA65, 03 August 2008 - 21:28.


#11 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 03 August 2008 - 21:28

Ovo samo ukazuje na elementarno nepoznavanje istorije.Drzava Srbija je vise puta pokusavala da zauzme Drac ali je od saveznika(ukljucujuci i Rusiju) dobila po prstima.Drzava Srbija nije imala nikakav uticaj na odluke saveznika nakon zavrsetka WWI a te budalastine o tome kako su "Srbi" ucinili uslugu Hrvatima i oslobodili Slovence mozes samo da nadjes u renesansnoj literaturi tipa Pogledi i Svetlost.Kra;jevina Jugoslavija je tvorevina Britanije i Francuske a Srbija tu nije imala glasa kao sto je niko nije pitao kada se stvarala Poljska.


Не бих заиста да полемишем о историји стварања Краљевине СХС, односно Југославије, нити о томе ко је коме какву услугу учинио, али је чињеница да је у ту државу једино Србија ушла као независна земља и да су се остали делови прикључивали Србији. Но, то није тема. Тема је како испљувати и омаловажити Србе у дану када се сећају својих страдалих.

#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 August 2008 - 21:31

Не бих заиста да полемишем о историји стварања Краљевине СХС, односно Југославије, нити о томе ко је коме какву услугу учинио, али је чињеница да је у ту државу једино Србија ушла као независна земља и да су се остали делови прикључивали Србији. Но, то није тема. Тема је како испљувати и омаловажити Србе у дану када се сећају својих страдалих.

Ako su za tebe Martic i Amfilohije predstavnici Srba onda je to definitivno omalovazavanje istih.Na tvoju zalost ja sam Srbin a za Martica i Amfilohija imam samo jednu prikladnu rec.Stoka.

#13 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 03 August 2008 - 21:45

Ako su za tebe Martic i Amfilohije predstavnici Srba onda je to definitivno omalovazavanje istih.Na tvoju zalost ja sam Srbin a za Martica i Amfilohija imam samo jednu prikladnu rec.Stoka.


Говорим о двестапедесет хиљада безимених представника Срба који су протерани из својих кућа и о скоро две хиљаде такође безимених Срба страдалих у злочину с почетка августа 1995. Нисам помињао ни Мартића ни Амфилохија. Поменуо сам само да и Срби имају право да ожале своје жртве и да је непримерено на тај дан покретати тему о велокосрпској политици. Замисли да се 11.јула, покрене тема о некаквом ширењу ислама или о "Зеленој трансферзали". Таква тема би на овом форуму опстала 25 секунди, а покретач теме би био кажњен.

#14 eric_cantona

eric_cantona
  • Members
  • 54 posts

Posted 03 August 2008 - 21:52

@ vladan

Covjece, Savo Strbac je na danasnjoj konferenciji za stampu govorio o
1. broju srpskih zrtava u Oluji (brojke su veoma precizne, zivim u BL i znam o cemu pricam...zivim sa bar 50 ljudi iz bivse RS Krajine...mislim da ti kao neko ko zivi u GB nemas bas pravo da pricas o broju poginulih..pretpostavljam da ti je "izvor" BBC ili CNN)
2. tome da Hrvati ne zele da priznaju da je ona (Oluja) bila etnicko ciscenje...i trazio je da se izvine, kao sto su to uradili i Tadic i Dodik...
...a ti od svega toga napravi "temu"...i to kakvu...stvarno ne razumijem u cemu je tvoj problem...imas stvarno mnogo postova i cijenjen si forumas, ali brate malo previse si dajes za pravo...
Otkud ti znas koliko je Srba poginulo u Oluji???

#15 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 August 2008 - 22:01

To, verovatno, da se nezni sovinisti ne bi potresali previse.