Jump to content


Photo
- - - - -

moderacija medicine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 August 2008 - 16:44

Jedna ucesnica u diskusiji na medicini doslovno je napisala da lekari (hirurzi) ubijaju, ako ne dobiju novac, a u tome je zdusno podrzana od druge ucesnice.
U oba slucaja, iz prethodnih diskusija tih ucesnica vidljivo je da reaguju u najmanju ruku histericno.
Takvom tvrdnjom vrlo je ozbiljno oklevetana jedna vrlo ozbiljna i odgovorna profesija. Pritom, iz mnostva detalja (dva hirurga u sluzbi, cekao s operacijom dok nije dobio novac i sl.) vidljivo je da se radi o krajnje neobjektivnim, histericnim komentarima laika, koji uopste nisu u stanju da sagledaju kompleksnost problema u hirurgiji.
Argumentacija je na nivou rekla - kazala.
U vise navrata ukazao sam na ovu cinjenicu, ali jedini rezultat je bio da je Vesna (moderator) obrisala moje postove.
Vesna, po onome sto se moze procitati, nije moderator na medicini, a profesionalno je toj oblasti bliska koliko i dve histericne ucesnice.
Postavio sam sledeci komentar, a ako i on bude uklonjen, razmislicu o daljim koracima:
"Da li se to nekompetentna moderacija priklanja jeftinom klevetanju jedne ozbiljne i casne profesije?
Izrecena je ocena da lekari ubijaju ako im se ne da novac.
Da li treba da shvatim da se Vesna (moderator) licno slaze, zastupa i stiti takav stav?"

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 02 August 2008 - 18:03

ni na jednom podforumu ne moderišu se tvoji stavovi već tvoj način obraćanja sagovornicima:
dokumentovaću:
1. link
2. link
3. link
4. link
5. link
6. link
7. link
8. link
9. link
10. link

konkretan povod za brisanje postova na pdf medicina je, ponovo, tvoje obraćanje drugom korisniku. kako su postovi obrisani, ja ću samo citirati delove zbog kojih su uklonjeni:

1. link
2. link, na istoj temi, post editovan zvog načina obraćanja sagovorniku
3. 02.08.2008, 11:43, post obrisan:

Oj xxxxxxxx, lazljivice, zasto se i dalje platkas?
Kako rece: U mestu samo dva hirurga, o'ma te ubiju ako ne das pare... :ph34r:
xxxxxx, xxxxxx, nos mora da ti je vec veci nego Pinokiju. :)
Izgleda, xxxxxx, lazljivice, da su u tvom mestu, namesto dva hirurga, dva cetnika: Pare ili koljem!

4. 02.08.2008, 12:59, post obrisan:

O xxxxxx, lazljivice, mi ne razgovaramo ovde da li postoji korupcija u zdravstvu, nego razmatramo tvoju tvrdnju da doktori ubijaju pacijente ako im ne das novac.
No, no, xxxxxx, nos ce ti samo rasti...

5. 02.08.2008, 13:36, post obrisan:

Zasto se ljutis, o xxxxxx lazljivice, kad si opet u cucecem polozaju, a u velikoj nuzdi?

6. 02.08.2008, 15:26, post obrisan:

O Milice, lazljivice, tvoja je tvrdnja da lekari ubijaju.


zatim, posle uklanjanja tvog nepriličnog obraćanja sagovorniku sledi:
7. 02.08.2008, 16:14, post obrisan:

Optuzujem Vesnu da svojim neumesnim intervencijama na podforumu gde nije moderator dovodi da se prikriva ozbiljan zlocin, tj. postojanje dvojice lekara, cetnika-pocetnika, koji ubijaju za novac.
Ili, ako ovo nije tacno, onda Vesna podrzava histericno klevetanje jedne casne profesije koja je okvalifikovana kao profesija ubica.

8. 02.08.2008, 17:37, link

Da li se to nekompetentna moderacija priklanja jeftinom klevetanju jedne ozbiljne i casne profesije?
Izrecena je ocena da lekari ubijaju ako im se ne da novac.
Da li treba da shvatim da se Vesna (moderator) licno slaze, zastupa i stiti takav stav?


i na kraju, pretiš

Postavio sam sledeci komentar, a ako i on bude uklonjen, razmislicu o daljim koracima:



ja sam supermoderator, i imam mogućnost i obavezu da reagujem kada moderator odgovarajućeg pdf-a nije prisutan, na bilo kom podforumu.


ponoviću još jednom, za kraj: ni jedan post nije uklonjen zbog stava koji je u njemu iznet. svi postovi uklonjeni su zbog nepristojnog i neprimerenog odnosa prema sagovornicima. količina linkova koje sam ostavila govori da ih je na samom forumu ostalo dovoljno da mogu da dokumentujem razloge intervencije moderatora.

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 August 2008 - 19:55

Da si supermoderator, nije mi bilo poznato.
Da je nacin na koji sam se obracao dvema ucesnicama u diskusiji koje su napisale da hirurzi ubijaju pacijente koji ne plate najblazi moguc, to je takodje cinjenica.
Zahtevam da od pocetka pa nadalje uklonis i sve postove u kojima je pisalo da hirurzi ubijaju, jer je to vrlo grubo klevetanje cele jedne profesije.

#4 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 03 August 2008 - 00:42

Mislim da u opisu posla moda ili supermoda sigurno ne stoji i cenzura necijeg misljenja, ma koliko ono nekompetentno, neprofesionalno, laicko ili neodgovarajuce bilo. Mnogo puta se na ovom forumu na slican nacin diskutovalo i o advokatima, sudijama, istoricarima, politicarima, novinarima, pesnicima itd. u Srbiji od kojih su poneki zaista bili odgovorni za neke strasne stvari, pa su zato svi zajedno gurani u blato. Tako recimo veliki broj istorijskih "cinjenica i analiza" koje se pojavljuju na ovom forumu direktno vredjaju profesiju istoricara.
Takodje je cinjenica da je zdravstvo u Srbiji na vrlo niskom nivou i zato ne cude pausalni stavovi nekih ucesnika foruma koje si naveo.
Mislim da se mnogo vise doprinosi i postize objasnjavanjem teskoca i kompleksnosti hirurske profesije nego zahtevanjem da se neciji stavovi cenzurisu ili njihovo vredjanje.

Edited by Anduril, 03 August 2008 - 00:43.


#5 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 06 August 2008 - 16:44

Mislim da u opisu posla moda ili supermoda sigurno ne stoji i cenzura necijeg misljenja, ma koliko ono nekompetentno, neprofesionalno, laicko ili neodgovarajuce bilo. Mnogo puta se na ovom forumu na slican nacin diskutovalo i o advokatima, sudijama, istoricarima, politicarima, novinarima, pesnicima itd. u Srbiji od kojih su poneki zaista bili odgovorni za neke strasne stvari, pa su zato svi zajedno gurani u blato. Tako recimo veliki broj istorijskih "cinjenica i analiza" koje se pojavljuju na ovom forumu direktno vredjaju profesiju istoricara.
Takodje je cinjenica da je zdravstvo u Srbiji na vrlo niskom nivou i zato ne cude pausalni stavovi nekih ucesnika foruma koje si naveo.
Mislim da se mnogo vise doprinosi i postize objasnjavanjem teskoca i kompleksnosti hirurske profesije nego zahtevanjem da se neciji stavovi cenzurisu ili njihovo vredjanje.



Vladan se sa pravom ljuti jer to sto je Milica tvrdila stvarno je necuveno.

Ne mozesh ovaj "slucaj" da poredish sa beskrajnim prichama i razlicitim misljenjima o "Oluji" ,
Seselju ili Crvenoj Zvezdi i Partizanu.

A ako je vec obrisano toliko postova ,onda je trebalo da se i inicijalni post ukloni.

Jeste zdravstvo u Srbiji ochajno,jesu lekari skloni uzimanju love, ali da hirurg nekoga ubija
zato sto taj nije dao lovu, to je takva skandalozna tvrdnja , a bez svakog osnova, da je stvarno
neprimerna da stoji na ovom forumu. Jednostavno srozava nivo foruma.

Ja zelim da Vladan i dalje ostane na medicini ,a ne znam da li ce se uopste i upustati vishe
u razgovore sa nama koji tu i tamo imamo i neko pitanje za njega ili trazimo " a little help for the friends"

#6 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 August 2008 - 16:55

Vladan se sa pravom ljuti jer to sto je Milica tvrdila stvarno je necuveno.


niko ne spori ni vladanu niti bilo kome drugom da se ljuti, poenta je da nikome nije dozvoljeno da se sagovorniku obraća na neprimeren način, bez obzira koliko se ne slaže sa njim.


nedostatak kulture dijaloga više unižava nas nego sagovornika a to, svakako, nije cilj nikome ko postuje na ovom forumu.