Jump to content


Photo

Pijanstvo kao Shamanizam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
202 replies to this topic

#196 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 November 2011 - 01:58

Ćao, ja sam Dexter i ja sam alkoholičar. Posted Image

Posle raznih vrsta opijata koje sam iskušao, mogu mirne duše reći da je alkohol apsolutno najbolja droga za mene. Nije zbog dostupnosti, legalnosti i slično, jednostavno mi osećaj pijanstva najtoplije prija. Pronašao sam idealnu kombinaciju pića, to je 5 krigli točenog piva i najmanje 5 vinjaka, dakle betonjerka. Naravno, pošto su pića u svakom lokalu razblažena a pivo je često odvratni mutljag, ustanovio sam da se ukus piva i opojno delovanje značajno popravlja dodavanjem vinjaka.

Ako mogu da opišem samo fiziološko stanje, rekao bih da je to kao natapanje sunđera i potom ležerno brisanje table, ili potapanje u morsku vodu i ležanje na leđima, dok se talasanjem površine vode naizmenično čuju potmuli huk mora i žamor sa plaže. Ako pričamo o psiho efektima, prijavio bih dva ekstatična stanja: napadi histeričnog smeha, usled zjapećeg apsurda situacije, zatečenog mesta i ljudi u njemu... naravno to cerekanje je vrlo upadljivo i dovodi do neprijatnih scena kada često bivam "ispraćen" iz ugostiteljskog objekta. Drugi, manje dramatičan efekat, jeste ex-stasis u doslovnom značenju, kada osetim dekompresiju ispod grudne kosti i kuglu toplote koja izađe iz grudi napolje... tada nastupi kratkotrajna euforija, osećaj ogromnog olakšanja i sreće.

Toliko od mene, hvala.

Ne znam o kojim opijatima govoris, ali ja sam s vremena na vrijeme znao popusiti koji joint trave ili shita. Pa i sad, ama urijetko. Tesko mi je reci sta je najbolje od toga, ali sve prema situaciji. Meni jedino ne godi kombinacija cuge i pushenja. Jbt opali me ko da me neko ciglom spuc'o u glavu. :D Ali generalno vise volim hashish. Nekako me lijepo opusti. A bude i sex dobar. :rolleyes:, ako se bas ne odrveni. Iako puno cesce cugam. A kad cugam, onda cugam jbg. Meni slobodno ne sipaj i ne zovi me na jedno pice. Nego brate da jednom u 4-5 dana mlatnem s kakvim dobrim drugom flasu. E to je po meni cuganje. A u kafanama bas i ne volim, narocito sam. To nesto ne gotivim nikako, nisam nikad. Pivo ne ljubim bas, ali nekad ljeti, u nekoj gotivnoj basti, uvecer opalim nekih 7-8 komada i napushem se ko zaba od piva. Jedina mana cuganja je sto ono ''najbolje'' nekad ne traje dugo, vec te presalta u neki drugi fazon. Kad prodje ona fina blaga euforija i smijeh pocne neka suplja prica, neka bezvezna filozofija o zivotu, religiji, svemiru i slicnim budalastinama. I mamurluk. Drugi me dan spuca neka depra i tuga, sto rece moj kum: budes tuzan ko pas. Ali jbg, u svakom slucaju je promjena. Zato picim fitness 5, pa i 6 puta sedmicno, da se malo ''dobijem''. :D A onda onako fino istreniran i istusiran popijem opet da se dobijem, samo na drugi fol. Elem, dobro je nama. ;)

#197 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 November 2011 - 03:41

Ja volim sve sto vole mladi. :D

I droge i alkohol, mada alkohol mi je (srecom?) dostupniji te je cesce na repertoaru. Trudim se da ne pretjerujem tokom sedmice, cak i pauziram dan-dva ali se vikendom, uglavnom petkom, bas potrudim da se nalijem. U subotu mahmuram, a nedelju pauziram. Jebote, ja i ne pijem toliko. :P Tri ili cetiri puta u hefti po malo, dva-tri piva ili boca vina prije vecere i jednom propisno. Nije lose?

Droge trosim jako, jako rijetko, najvise zbog toga sto nemam od koga da nabavim niti mi se da zamajavati sa dilerima i te trice. Ako nekad sta naleti, ja sam konzument.

Od pica volim sve osim onih slatkih likera ali ostala pica mi zavise od situacije; ako sam vani, sa drustvom, to su pive. Kod kuce vino, naravno uz bogatu trpezu, a viski, uglavnom petkom, kad bas odlucim da unistim ovo malo mozga sto mi je ostalo. :D

Vise godina sam radio po barovima i to one cocktail varijante, znao sam vjerovatno oko 100 koktela napamet, znam prepoznati dobro vino i u skoro sva pica se poprilicno razumijem. Koktele ne pijem vec dugi niz godina, to mi je toliko dokundisalo da je za nepovjerovati.

I dalje znam da napravim mean dry martini sa Tanqueray ili Hendricks ginom ili Vodkatini sa Grey Goose, a sjecam se i sva tri Manhattan koktela (sweet, dry and perfect).

Sad cu da zakoljem jedno pivo i onda odo sovit, ne znam ni sta mi bi da ovo sve istipkam. Nesanica valjda. :)

#198 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 10 November 2011 - 12:37

Zdravo, ja sam Vilhelmina i ja sam alkoholicarka. Bar tako kaze Kinik, a i ostali kojima se ne ugodi moje forumsko pisanjei. Ja sve da mu kazem da je to sto me zatice ovde u sitne sate obicno posledica toga sto me primilo na faks, pa nocu ucim, ako nemam rano predavanja. Ali mi onda dodje bez veze da mu se pravdam. Evo mu ovde, ako naidje.

A da sam alkoholicarka, jesam. Pre svega u dusi, ali fizicka snaga me sve vise izdaje i sada vec retko uspevam da se izborim s drugom casom vina. Nekad ni s prvom :(. Shebe mi zeludac i oduzme noge, pre nego sto udari u glavu. A najgore sto mi se srce ulupa i pocne da preskace, pri cemu pocnem da razmisljam kakav bi to blam bio da zavrsim na hitnoj s maliganima u krvi :ajme:.

Onda obicno navalim na hranu, ne bih li neutralizovala alkohol, a posto uopste nisam gladna, od suvisne hrane mi bude tesko u zelucu i na kraju vise nisam nizasta osim za krevet. A ne mogu ni da spavam kad mi srce mlati, a u stomaku kamenje....
S druge strane, nikako da prihvatim novonastalu situaciju i malo-malo, pa ponovo pokusam. Sve se nadam, bice bolje ovog puta. Hoce dusa, ali sto ne ide, ne ide.

A kad se samo setim kako se nekad dobro pilo. Kad smo bili mladji, odemo prepodne na kafu, pa osvanemo sledeceg jutra. Posle dosle porodicne stvari, ali i tu su se nalazile razne prilike. Zauvek ce mi ostati nejasno kako covek moze da satima, recimo 4-5, sedi na istom mestu i raspravlja o necemu ili jednostavno brblja bez veze. Treznoj mi to nikad nije poslo za rukom. I pola sata mi tesko da se skrasim na jednom mestu. E, to mi poslednjih godina jako nedostaje. Da se na nekoliko sati, par puta mesecno, iskljucim iz svega, ispricam, nasmejem, isplacem, izdogovaram i isplaniram ono sto se nikad nece dogoditi, naslusam tudjih zivotnih prica, saznam i otkrijem tajne, tesim i budem utesena, da se posvadjam i izmirim vec sledeceg trenutka, da napravim nesto blesavo sto me tog trena raduje, pa makar se sutra stidela, pravila kao da nista nije bilo i tvrdila da uopste nisam mamurna :)....
Ma sta jos da pricam, kad su ovde sve dobri poznavaoci materije. Nego, zna li neko, ima li meni leka?

#199 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 November 2011 - 14:55

Zdravo, ja sam Vilhelmina i ja sam alkoholicarka. Bar tako kaze Kinik, a i ostali kojima se ne ugodi moje forumsko pisanjei. Ja sve da mu kazem da je to sto me zatice ovde u sitne sate obicno posledica toga sto me primilo na faks, pa nocu ucim, ako nemam rano predavanja. Ali mi onda dodje bez veze da mu se pravdam. Evo mu ovde, ako naidje.

A da sam alkoholicarka, jesam. Pre svega u dusi, ali fizicka snaga me sve vise izdaje i sada vec retko uspevam da se izborim s drugom casom vina. Nekad ni s prvom :(. Shebe mi zeludac i oduzme noge, pre nego sto udari u glavu. A najgore sto mi se srce ulupa i pocne da preskace, pri cemu pocnem da razmisljam kakav bi to blam bio da zavrsim na hitnoj s maliganima u krvi :ajme:.

Onda obicno navalim na hranu, ne bih li neutralizovala alkohol, a posto uopste nisam gladna, od suvisne hrane mi bude tesko u zelucu i na kraju vise nisam nizasta osim za krevet. A ne mogu ni da spavam kad mi srce mlati, a u stomaku kamenje....
S druge strane, nikako da prihvatim novonastalu situaciju i malo-malo, pa ponovo pokusam. Sve se nadam, bice bolje ovog puta. Hoce dusa, ali sto ne ide, ne ide.

A kad se samo setim kako se nekad dobro pilo. Kad smo bili mladji, odemo prepodne na kafu, pa osvanemo sledeceg jutra. Posle dosle porodicne stvari, ali i tu su se nalazile razne prilike. Zauvek ce mi ostati nejasno kako covek moze da satima, recimo 4-5, sedi na istom mestu i raspravlja o necemu ili jednostavno brblja bez veze. Treznoj mi to nikad nije poslo za rukom. I pola sata mi tesko da se skrasim na jednom mestu. E, to mi poslednjih godina jako nedostaje. Da se na nekoliko sati, par puta mesecno, iskljucim iz svega, ispricam, nasmejem, isplacem, izdogovaram i isplaniram ono sto se nikad nece dogoditi, naslusam tudjih zivotnih prica, saznam i otkrijem tajne, tesim i budem utesena, da se posvadjam i izmirim vec sledeceg trenutka, da napravim nesto blesavo sto me tog trena raduje, pa makar se sutra stidela, pravila kao da nista nije bilo i tvrdila da uopste nisam mamurna :)....
Ma sta jos da pricam, kad su ovde sve dobri poznavaoci materije. Nego, zna li neko, ima li meni leka?

I sad svi kazu: Hi Vilhelmina! Malo si ti zalutala na topik, cim tebe tako tresne druga casa vina. Ali ok, bitna je namjera. A savjet, pa sta znam, probaj da ''progulis''. Tresni 3-4 zeste, mozda ti vino ne godi? :) Ja se vala obicno nemam bas cega stidjeti drugi dan, ali recimo imam ovdje na forumu naviku brisanja postova iz jednog jedinog razloga, ucine mi se glupavi. Kontam nece ljudi skontati da me malo ponijelo raspolozenje dok me cuga vozala. Drugi mi s dan ucini bezze. A in vivo kad se s kakvom ekipom zapijem, pa svi se izglupiramo i ismijemo, tesko je izvuci najveci biser.Mozda je u zadnjih par mjeseci cuganja s tom nekom ovdasnjom rajom kad su neki napravili neslanu salu sa jednim likom, kome su ubacili 2 ekstazija u pice. U zivotu nista slicno nije nikad uzeo. A radio on tad kao kuhar. I ujutro na posao. Od kuce mu biciklom jedno 15-ak minuta. Toliko je on bio tresnut da je isao dvaput na posao i vracao se kuci, nikako da skonta jel' treba da radi ili je zavrsio s poslom. Elem iz treceg je puta uspio. Poslije se zalio da se nikad u zivotu nije tako napio i bio toliko mamuran.

#200 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 10 November 2011 - 16:10

I sad svi kazu: Hi Vilhelmina! Malo si ti zalutala na topik, cim tebe tako tresne druga casa vina. Ali ok, bitna je namjera. A savjet, pa sta znam, probaj da ''progulis''. Tresni 3-4 zeste, mozda ti vino ne godi? :) Ja se vala obicno nemam bas cega stidjeti drugi dan, ali recimo imam ovdje na forumu naviku brisanja postova iz jednog jedinog razloga, ucine mi se glupavi. Kontam nece ljudi skontati da me malo ponijelo raspolozenje dok me cuga vozala. Drugi mi s dan ucini bezze. A in vivo kad se s kakvom ekipom zapijem, pa svi se izglupiramo i ismijemo, tesko je izvuci najveci biser.Mozda je u zadnjih par mjeseci cuganja s tom nekom ovdasnjom rajom kad su neki napravili neslanu salu sa jednim likom, kome su ubacili 2 ekstazija u pice. U zivotu nista slicno nije nikad uzeo. A radio on tad kao kuhar. I ujutro na posao. Od kuce mu biciklom jedno 15-ak minuta. Toliko je on bio tresnut da je isao dvaput na posao i vracao se kuci, nikako da skonta jel' treba da radi ili je zavrsio s poslom. Elem iz treceg je puta uspio. Poslije se zalio da se nikad u zivotu nije tako napio i bio toliko mamuran.


Ma ti mene nisi skontao. Ovo o cemu pricam mi se dogadja poslednjih pet godina. Pocelo oko 45-te. Pre toga sam bas volela da pijem i dobro mi islo. Ovolika kolika sam (a nisam bas king size) sam sasvim dobro drzala korak s kafanskim legendama. Nikada nije sa sigurnoscu utvrdjeno da li je bilo za ponos i diku, ili za sramotu, jer zavisi od ugla gledanja, ali bio me takav glas. Uvek mi je posebno bila slatka ona "jos jedna, zadnja, pa idemo" casa (a znas koliko takvih "zadnjih" moze da bude :)), kad ostane samo izabrano drustvo.
Pa i posle, kad dodjoh u tudjnu (pusta da ostane :whistle:) i kad sam silom prilika postala solo drinker, i onda sam neko vreme odrzavala tradiciju. Obicno danom pred slobodan dan (nije uvek bio petak), spremim ja tako sebi zurkicu, svece, vino u dovoljnim kolicinama (bolje da pretekne; nema nista gore nego kad usfali), mozak na pasu i udri. Leti to isto, samo bez sveca, na terasi.... A sad vise ne mogu i stvarno mi krivo i bas vam zavidim.
Ono s drogama sam ostavila u eksperimentalnoj fazi, negde pre 25-te. Kasnije mi se vise nije uklapalo u zivotni koncept i nije me privlacilo. I sa zestokim picima sam vise manje zavrsila poodavno, dok pivo nikad nisam ni smatrala alkoholom. Ali uzivanje u vinu, i to ne bas u otmenim kolicinama, nego ili litar ili nista, to mi bas nedostaje.
Po nekim saznanjima (sto citala, sto cula od drugih) izgleda da su tanini (trijeslovine) to to mi smeta i zbog cega mi vino vise ne prija. Vidim i po tome sto bolje podnosim belo od crnog, a najbolje podnosim, tj. uopste mi ne smetaju skupa vina :). Ali ebiga, kad volem crno i ne ne mogu da si priustim em kvalitet, em kvantitet.

#201 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 November 2011 - 17:08

Ma ti mene nisi skontao. Ovo o cemu pricam mi se dogadja poslednjih pet godina.

Ma jesam, naravno da sam skonto. Nego ti govorim obrnuto od zeste. Neka moja raja prestala biti zestu jer im nije vise godila i presaltala se na vina, koja ja ne pijem nikad. Jesam nekad davno, ali ne volim, pa ne volim. Pa kontam mozda ''progulis'' zestom? :) Imao sam ja davno curu iz Beograda, njezna ko ''morska pjena'' i bas bila lijepo celjade. Ona je mogla eksirati 2 dcl ruma, bolje od nekog mornara. I to onog naseg odvratnog jeftinog, ko neko bozu. Ja bih dusu izrigao na pola. Ali jbg, bili mladi i uklapalo se u opstu furku. A nikad nije postala istinski cuger. Uglavnom kad bi se svi zapili, tek onda je i ona cugala. Stvarno, kad se sad sjetim ono je cudo. Ne pije mjesecima i umjesto da je tresne nakon tolike pauze, sviju iznapija i jos meni drzi glavu dok rigam :D i jos me ruzi: pa kako se bre tako usvinji, nisi mnogo popio? Ja drugi dan mamuran, ko da sam abortir'o, blijed i nemocan i samo govorim: jebo te tvoj rum, sto me nagovori da pijem to sranje. Ali pazi, ja zaljevam/gasim recimo kiselom ili nekom colom, nesto kao i zamezim i sl. Ona onako go rum, nista voda, nista koka-kola, a jela ko ptica. Jbt ja skoro ko div prema njoj. ona stvarno mrsuljasta i njeznica, a odere me svaki put u cuganju. E poslije nje naleti isto jedna takva kraljica, Sarajka. Mlatnemo flasu dzina, ona ni da trepne jbt. :D Zene kad se potrefe dobri cugeri napiju cijelu kafanu muskaraca.
ps
a sad, kako kad. Desi mi se i da cijelu flashu viskija okinem, onu od 7 dcl, ali polovku oborim i sad. Napijem se naravno, a mamurluk uvijek drukciji. E tu me fitness stvarno vadi. Dobro se iznojim i nakon tusiranja odmah se dobijem

Edited by Rotterdamac, 10 November 2011 - 17:12.


#202 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 January 2012 - 02:52

laku noc! ja sam alkoholicar! tako rekli neki ljudi od autoriteta na ovom forumu. treba im vjerovati. bolje nego provjeravati. :) a znaju da hocu i dunuti. i tako, odoh sad da popusim mali jointic! dobro jutro! :)

#203 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 January 2012 - 17:18

laku noc! ja sam alkoholicar! tako rekli neki ljudi od autoriteta na ovom forumu. treba im vjerovati. bolje nego provjeravati. :) a znaju da hocu i dunuti. i tako, odoh sad da popusim mali jointic! dobro jutro! :)

Alkoholičar je onaj koji pije više od svog doktora. Ja sam tu negde.

Sve mi je zabranio, i slatko i ljuto i masno i cigare rekao da smanjim. Samo nije pomenuo alkohol, a meni bilo neprijatno da pitam.

Edited by DonJuan, 24 January 2012 - 17:19.