Jump to content


Photo
- - - - -

Trke na kojima ste bili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 29 July 2008 - 17:26

Alpinerov uvod u VN Madjarske me "inspirisao" za ovu temu (a i dosadno mi je). dakle, na kojim ste trkama bili? impresije, anegdote i dogodovstine... slike, ako imate... saveti (zna da bude korisno).

i... trke na koje zelite/planirate da idete.




da pocnem sa mojim skromnim iskustvom: Moto GP Brno 2007.

prva moja trka ever, i izlazak iz zemlje posle jedno 15 godina. sve cudno, sve novo. kako smo komformisti i odavno prerasli uzrast za kampovanje, a hotel je nemoguce za taj vikend samostalno rezervisati (cak i godinu dana unapred), isli smo preko neke britanske agencije koja se samo time bavi - moto GP trkama. sjajni su, i ubuduce planiram da samo tako i idemo. u petak uvece smo imali zurku na stazi, sa odlicnom zivom muzikom i hranom i picem u neverovatnim kolicinama, koliko god mozes da pojedes i popijes. kamioni sa pivom su stizali na svakih 10 minuta. inace ne volim pivo uopste, ali cesko izgleda volim.

staza je prelepa!!! u divnom okruzenju.

subota je super, mnogo bolja i opustenija od nedelje. kad su prvi motori naisli (125cc) najezila sam se. a oni vise zuje nego sto prave neku ozbiljnu buku, mozete misliti kako sam se osecala kad su veliki momci dosli na red. cuju se bar tri krivine pre nego sto se pojave. i svaki zvuci razlicito. kawasaki je bio najbucniji, a i rossija bih prepoznala i zmureci (nekako puca, da tako laicki kazem).
Attached File  relax.jpg   56.13KB   60 downloads
opustena subota (mogla bih ovako po ceo dan, k'o na plazi)

nedelja coveka dotera do krajnjih granica izdrzljivosti. od pola 8-8 ujutru do 3 popodne po nemilosrdnom suncu (doduse ujutru je poprilicno hladno). imala sam utisak da cujem kako mi koza cvrci. mnogo je veca guzva nego subotom, pa mora da se zauzme mesto i nema mrdanja. dupe utrne na brdascetu. imali smo najjeftinije karte (25 e za tri dana - smesno) i tako ce biti i sledeci put. za vreme srednje trke (250cc) sam bila u nekoj vrsti magnovenja, uopste se ne secam trke. mislila sam "sve je ovo divno, ali necu da ponavljam". naravno, cim smo seli u kola poceli smo da pravimo planove za slecu godinu (koji su u medjuvremenu propali). najveca glupost koju smo napravili jeste to sto smo odmah posle trka krenuli za BG. ta scena kad smo gledali ljude iz naseg busa kako bauljaju ka hotelu i kreveticima a mi upadamo u kola i krecemo na dug put - ma ne zelim ni da se setim. onda smo stali na prvoj pumpi da se umijemo i dodjemo k' sebi. kad sam ja sebe videla u ogledalu!!! cela leva strana crvena i prepecena, uvo mi se za par sati ogulilo do hrskavice. imala sam i rukave i patike od bele koze. zastrasujuce!! zacudo, svi drugi ljudi su izgledali normalno??!!
Attached File  1lap.jpg   68.5KB   65 downloads
prvi krug 800cc (nase pogled na stazu u nedelju)

Attached File  haha.jpg   61.82KB   59 downloads
imam gomilu ovakvih slika

Attached File  o1.jpg   61.17KB   61 downloads
Rossi

kolicina motora u gradu i oko njega je neverovatna, parking za motore na stazi je fascinantan (i nisam videla ni jednu jedinu osobu bez kacige, niti je iko vozio kao pomahnitao).

jedan od najvecih utisaka je ostavio ovaj pad (na svu srecu ne pred nasim ocima, videli smo ga na bimu):
Youtube Video ->Original Video
strasan grupni krik zaprepacsenja koji se prolomio i neverovatna tisina koja je posle toga nastala u publici i trajala bar 10 minuta. scary!!! mislim da su svi bili prestravljeni.

publika je bila sjajna. za vreme 125cc sve se crvenelo (boja lokalnog vozaca Peseka), a onda su ljudi masovno poceli da se presvlace u zuto. svi vozaci su bili pozitivno pozdravljeni, sto, cujem, nije slucaj u VB, Spaniji, pa cak i Italiji.

Attached File  crowd.jpg   54.2KB   60 downloads

Attached File  Pesek.jpg   71.09KB   60 downloads
Lukas Pesek pozdravlja publiku

celo ovo iskustvo je doprinelo da jos vise cenim to sto ti momci rade. kolika hrabrost (ili ludost) je potrebna za tako nesto. toliko brzo idu, a tako ranjivo izgledaju.



e sad, trke na koje zelim da idem:
Moto GP: Brno moze uvek, Laguna Seca, Mugello, Assen, Valencia (ma sve)
World Superbike: Monza (steta sto se MGP ne vozi tamo, sjajna staza), Brno je bilo u planu ove godine ali propade.
F1: kapiram da bi trebalo doziveti, ali to kad budem imala dovoljno para da odem i na MGP i na F1 (imam prioritete, sta cu) - Monza i Spa.
a mogao bi i neki WRC da padne.


valjda ovo nije previse slovnih znakova, nadam se da nisam smorila.

#2 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 29 July 2008 - 17:30

jos malo slika

Attached File  o.jpg   55.13KB   62 downloads

Attached File  o2.jpg   57.95KB   63 downloads

Attached File  o3.jpg   68.23KB   71 downloads
Rossi nam mase i sprema se da vezba start

Attached File  n1119237672_30023107_4603.jpg   81.63KB   59 downloads

Attached File  avioncici.jpg   32.86KB   66 downloads
a imali smo i ove momke, vratili su me u zivot

#3 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 29 July 2008 - 19:04

Uff ja bih jako voleo da ikad odem na GP Belgije. Spa mozda nije lepa za gledanje trke uzivo ,ali nekako je onaj ambijent sume i zelenila oko staze prosto praznik za oci , a sama staza je jedina preostala trkacka staza, ovi tilkeidi su samo karting staze bez duse... Monca ti i tamo ...

#4 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 29 July 2008 - 20:24

Ja sam dugo sanjao ove tribine na Eau Rougeu u Spa.
Posted Image


Posle renoviranja dela staze ovih tribina više nema pa sad merkam ovu krošnju. :ph34r:
Posted Image

#5 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 July 2008 - 22:21

Hockenheim 2005, Šumijeva borba sa sopstvenim gumama i sopstvenim i tudjim bolidima. Sedeo sam na Mercedes tribini, karta skupa kao krv, ali odličan pogled na drugi deo Parabolike ispred Spitzkehre, pa na pravac po izlasku iz nje i pravo ispred tribine krivina broj 8, imam negde i slike na CD, moram da pronadjem pa da okačim. Posle trke odmah istrčavanje na stazu, fantastičan doživljaj. Meni je Hockenheim najbliži, ali letos smo baš tu nedelju leteli na odmor, tako da nisam išao. Razmišljam još ove godine možda o Monzi ili Spa, videćemo.

#6 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 30 July 2008 - 08:19

Ja ću još malo doživljaja iz osamdesetih. 1989. Marlboro je na Grobniku organizovao revijalnu trku motora iz klase 500cc i bolida F1. Na Yamahi YZR500 (mislim da je Lawsonova iz 1988.) bio je Kenny Roberts a za volanom McLarena MP4/2C Keke Rosberg. Verovatno su gazda Kennya već izdala leđa ali Keke je bio miljama ispred. Razlika u snazi je bila neverovatna. Drago mi je što sam uživo moga da vidim ovaj duel mašina koji sam oduvek priželjkivao.

I jedna sitnica za ’leginicu memento iz tog doba...Randy Mamola je ima specifični pozdrav publici, vožnja na prednjem točku.
Posted Image

#7 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 30 July 2008 - 11:02

hvala kolega!!

Randy to i dalje radi, sa sve "saputnikom" na svom two seater-u
Posted Image

ta agencija koju sam spominjala, preko koje smo isli na trke, je za Donington imala u ponudi ovu voznju sa Rendijem. u sklopu "Day of Champions" dobrotvorne aukcije koja se odrzava u cetvrtak pred trke na Doniju. Rendi je dan od osnivaca organizacije Riders for Health, kojoj sve te pare idu. voznje su bile u subotu i nedelju i od toga je zavisila cena (prava sitnica). najjeftinija varijanta je bila oko 2.500 funti. da imam te pare ne bih ni trepnula.



vidim, u zeljama vodi Belgija. nisam nista drugo ni ocekivala.
alberto, ako budes isao (a i ostali) ocekujem pun izvestaj ovde.

#8 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 01 August 2008 - 08:37

da ispunim šta sam obećao, part 1

možda nekoga sa ovih slika i znate :ph34r:

Attached Files



#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 01 August 2008 - 08:40

part 2

Attached Files



#10 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 01 August 2008 - 10:37

super mesto za sedenje/gledanje trke...

zasto na nekim stazama pustaju ljude na stazu a na nekim ne?? ja mislim da bi to trebalo da bude obavezno po zavrsetku trke, pa svi zele da se nadju na stazi...

Edited by memento, 01 August 2008 - 10:37.