Jump to content


Photo
- - - - -

STAR TREK


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#1 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 29 July 2008 - 02:31

interesuje me dal ima zaludjenika i trekija medju b92 forumasima. za mnoge je ST samo zajebancija "ljudi u trikoima" ali za mene koji sam odrastao uz the next generations i kasnije odgledao sve ostale serijale i filmove predstavljaju vrstu relikvije :ph34r:
na pomolu je film jedanaesti u nizu koji treba da se pojavi sledece godine (ako me secanje sluzi) i takodje se suska o novoj generaciji trekija sto me izuzetno raduje :)
ako nekog interesuje informacije o star treku mogu se dobiti na njihovom zvanicnom sajtu:

http://www.startrek....view/index.html

ili na odlicno uredjenom hr sajtu koji je pogodnost za one koji ne znaju engleski :D

http://ufpcroatia.co...t=uvod/izbornik

voleo bih da cujem misljenja dal su ljudi prezasiceni star treka ( ja nisam :D ) i dal bi novi serijal imao prodju kod publike.

#2 Looney Tunes

Looney Tunes
  • Members
  • 631 posts

Posted 27 August 2008 - 09:48

Ono sto je mnoge SF fanove privuklo Zvjezdanim stazama je ta sto je autor Gene Roddenberry imao jednu plemenitu i pozitivnu viziju buducnosti Zemlje i to se narocito lijepo ocrtavalo u Next Generation serijalu. Iznimni uspjesi na polju nauke i tehnologije koji su bili preduslov za maltene utopijski raj buducnosti, sirenje "demokratije" po svemiru, pustolovine hrabrih posada u nepoznatim predjelima svemira. Sve je to bilo jako prijemcivo za sanjare malo visih intelektualnih aspiracija. Medjutim, opsti trend degradacije umjetnosti na brutalno, sirovo (kao primjer: u muzici rap, hip-hop i ostale baljezgarije), obicnom puku koje ne zeli nikakav poseban intelektualni angazman blisko, dozivljava i ta ideja Star Trek univerzuma. Tako da imamo smece od serijala Enterprise koje stvari gura unazad u sirove vode i "sveamericke" heroje. Stoga me najava o najnovijem filmu ne odusevljava previse, jer se bojim da ce se film nastaviti tim trendom. Negdje sam nacuo da je tema susret Kirka i Spoka na Akademiji Zvjezdane flote i njihove prve zajednicke avanture, ne znam da li se na njoj ostalo, a i nebitno je. Naravno, rado cu ga pogledati kad se pojavi, ali jos jednom podvlacim skeptik sam po pitanju istog, pogotovo zato sto su i zadnji (Nemezis) odradili lose - jednostavno film nije bio snimljen u duhu na koji su Trekeri sirom svijeta navikli, valjda se reziser previse udaljio od tog obrasca, sta li. Zato je i izostao bilo kakav uspjeh tog filma, iako je produkcijski i sa aspekta filmskog zanata odradjen besprijekorno (imali su veliki budzet).

#3 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 27 August 2008 - 10:27

Meni se svidja serijal Star Trek Voyager...Seven of Nine i ta ekipa.

#4 Lancelot_Bgd

Lancelot_Bgd
  • Members
  • 303 posts

Posted 27 September 2008 - 20:32

Next Generation je ubedljivo serijal Star Treka koji je najbliži savršenstvu, uz njega odmah je i Deep Space 9. Serijali koji su snimani taman kada treba, onda kada se mislilo da je perfect future tu negde blizu, da će čitavo čovečanstvo da prevaziđe gluposti kao što su nacije, rase i slične gluposti. Nadalo se da će čovečanstvo da preskoči LEVEL ONE bitisanja i da krene dalje, u neke ozbiljnije ciljeve postojanja...

Na žalost, Enterprise nije loš, ali ostaje neki bljutav osećaj nekog 9/11 amerikanizma iza njega, nadam se da će se Star Trek vratiti starim vrednostima i originalnim scenarijima, i ako bi se pojavio neki novi serijal to bi bio melem :ph34r:


Star Treka nikad dosta!

#5 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 27 September 2008 - 21:58

Next Generation je ubedljivo serijal Star Treka koji je najbliži savršenstvu, uz njega odmah je i Deep Space 9. Serijali koji su snimani taman kada treba, onda kada se mislilo da je perfect future tu negde blizu, da će čitavo čovečanstvo da prevaziđe gluposti kao što su nacije, rase i slične gluposti. Nadalo se da će čovečanstvo da preskoči LEVEL ONE bitisanja i da krene dalje, u neke ozbiljnije ciljeve postojanja...

Na žalost, Enterprise nije loš, ali ostaje neki bljutav osećaj nekog 9/11 amerikanizma iza njega, nadam se da će se Star Trek vratiti starim vrednostima i originalnim scenarijima, i ako bi se pojavio neki novi serijal to bi bio melem :ph34r:

Star Treka nikad dosta!


Izvorna ideja Star Treka (komunizam) nije vishe polirichki korektna. Nema novca, nema gazda i gazdica, nema profita, nema bankara, nema ratova zbog resursa...
U stvari ima, ali oni koji se bave tim stvarima imaju ogromne ushi i shiljate zube (Ferenghi). Serijala vishe nece biti, Enterprise je eutanazija cele ideje.

TNG je, dakako, najkompletniji serijal. Patrick Stewart, Data, Worf, i Borg kao poslednja Rodenberijeva kreacija.
Mada, Spok je za mene ikona Star Treka.

#6 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 27 September 2008 - 23:59

Bilo bi dobro da neka naša TV prikazuje seriju da mogu da je gledaju i oni koji nemaju kablovsku.Ja gledam stalno preko kablovske na HRT2.

#7 Dragan Gajic

Dragan Gajic
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 October 2008 - 23:39

Ja se iskreno nadam da ce biti jos serijala, slazem se sa Schmeling-om da je Enterprise eutanazija cele ideje.

Ali sada se nadam da ce se opametiti i da ce snimiti nesto poput VOY, TNG, DS9. Ali da nebude toliko identicno da ukljuce i malo maste a nebas toliko koliko je ukljuceno dok se snimao Enterprise.

Inace ja koristim (Za podatke):

http://www.ditl.org/
Ovo je jedan engleski sajt sa obiljem podataka o ST.

A za Download serija (forum):
http://ussserbia.forumv.biz/
Inace forum je tek u povojima, ali bar imaju serije za dz.
Cak imaju sve serijale a najavljuju i filmove.

#8 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 06 October 2008 - 21:59

Ono sto je mnoge SF fanove privuklo Zvjezdanim stazama je ta sto je autor Gene Roddenberry imao jednu plemenitu i pozitivnu viziju buducnosti Zemlje i to se narocito lijepo ocrtavalo u Next Generation serijalu. Iznimni uspjesi na polju nauke i tehnologije koji su bili preduslov za maltene utopijski raj buducnosti, sirenje "demokratije" po svemiru, pustolovine hrabrih posada u nepoznatim predjelima svemira. Sve je to bilo jako prijemcivo za sanjare malo visih intelektualnih aspiracija. Medjutim, opsti trend degradacije umjetnosti na brutalno, sirovo (kao primjer: u muzici rap, hip-hop i ostale baljezgarije), obicnom puku koje ne zeli nikakav poseban intelektualni angazman blisko, dozivljava i ta ideja Star Trek univerzuma. Tako da imamo smece od serijala Enterprise koje stvari gura unazad u sirove vode i "sveamericke" heroje. Stoga me najava o najnovijem filmu ne odusevljava previse, jer se bojim da ce se film nastaviti tim trendom. Negdje sam nacuo da je tema susret Kirka i Spoka na Akademiji Zvjezdane flote i njihove prve zajednicke avanture, ne znam da li se na njoj ostalo, a i nebitno je. Naravno, rado cu ga pogledati kad se pojavi, ali jos jednom podvlacim skeptik sam po pitanju istog, pogotovo zato sto su i zadnji (Nemezis) odradili lose - jednostavno film nije bio snimljen u duhu na koji su Trekeri sirom svijeta navikli, valjda se reziser previse udaljio od tog obrasca, sta li. Zato je i izostao bilo kakav uspjeh tog filma, iako je produkcijski i sa aspekta filmskog zanata odradjen besprijekorno (imali su veliki budzet).


God damn rap music i hate them all, it's so violent, ban 'em
prestao sam ovde da citam jer posle ovakve zablude ostatak nije zasluzivao moju paznju

odgledao sam od star treka sve sto postoji i definitivno nesto najbolje od te fransize u celini je DS9, jednostavno ova serija je bez premca, ne secam se da me je neka epizoda smorila, dok recimo TNG je na momente bio uzasno dosadan, a posebno likovi doktorke i savetnice koju su bili veoma iritantni

#9 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 October 2008 - 14:59

God damn rap music i hate them all, it's so violent, ban 'em
prestao sam ovde da citam jer posle ovakve zablude ostatak nije zasluzivao moju paznju

odgledao sam od star treka sve sto postoji i definitivno nesto najbolje od te fransize u celini je DS9, jednostavno ova serija je bez premca, ne secam se da me je neka epizoda smorila, dok recimo TNG je na momente bio uzasno dosadan, a posebno likovi doktorke i savetnice koju su bili veoma iritantni

:ph34r:
bez premca? good 1.
DS9 je, u konkurenciji ostalih imbecilnih serijala, gori od najgorih. uopshte ideja da pratimo shta se deshava u faking Omega kvadrantu u pizdi materini od svega ostalog... enormna kolichina epizoda vezanih za Ferengije, kad moramo da gledamo one ushi spojene sa cheonim kostima il whattafuck. kapetan koji postaje prorok negde na polovini serijala pa pratimo wannabe jungovsku turneju njegove samospoznaje i prihvatanja uloge koju mu je namenio Univerzum. isuse.
prosto me sramota shto sam sve to i gledala. Vojadzer je (drugi najgori serijal) spram DS9, kao moka od bele chokolade spram extrakta kombuhe.

ova tema spada pod forum TV.

#10 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 08 October 2008 - 00:08

:ph34r:
bez premca? good 1.
DS9 je, u konkurenciji ostalih imbecilnih serijala, gori od najgorih.uopshte ideja da pratimo shta se deshava u faking Omega kvadrantu u pizdi materini od svega ostalog...enormna kolichina epizoda vezanih za Ferengije, kad moramo da gledamo one ushi spojene sa cheonim kostima il whattafuck. kapetan koji postaje prorok negde na polovini serijala pa pratimo wannabe jungovsku turneju njegove samospoznaje i prihvatanja uloge koju mu je namenio Univerzum. isuse.
prosto me sramota shto sam sve to i gledala. Vojadzer je (drugi najgori serijal) spram DS9, kao moka od bele chokolade spram extrakta kombuhe.

ova tema spada pod forum TV.


sisko,dax,odo,bashir,o'brajan,kvark,gol dukat,major kira,kai lin,gerek...ne ne nisi u pravu al nikako

#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 October 2008 - 09:58

err... nabrajanje DS9 karaktera nije argument.

Edited by Dunadan, 08 October 2008 - 09:58.


#12 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 09 October 2008 - 17:13

Ideja Star trek-a je gotovo plemenita utopija, za koju svi znamo da se nikada neće ostvariti, ali me to ne sprečava da je iznova gledam. Sa osmehom na licu.
Uvek sam volela ono "Nedeljno popodne" (TV Zagreb), kada su emitovali TOS.

Posle je došao logičan nastavak TNG, čiji sam apsolutni fan, mada mi je drag i Voyager od momenta kada se pojavi Seven of nine. Ostale franšize su daleko ispod proseka i samo zloupotrebljavaju Rodenberijevo ime.

#13 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 09 October 2008 - 17:35

err... nabrajanje DS9 karaktera nije argument.


wrong again

#14 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 22 October 2008 - 15:54

radnim danima na HRT 2 u 4:10 emituje se DS9 pa ko voli nek izvoli :ph34r:

#15 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 May 2010 - 11:01

Youtube Video ->Original Video

The Simpsons 21x19 The Squirt And The Whale