Jump to content


Photo

Moda


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#31 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 19 October 2002 - 22:36

Steta. Ruska Jakic i ja smo se taman doterale za Topic :grin:

#32 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 19 October 2002 - 22:59

daj slike da se smejemo :grin:

#33 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 20 October 2002 - 00:14

Posted Image

*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-10-20 01:18 ]

#34 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 20 October 2002 - 00:51

can you see? ja sam odmah iza planine, totalna oprema za XXIII stoljece. you see?

#35 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 20 October 2002 - 02:27

N64 Walkthrough Perfect Dark
P E R F E C T A G E N T - Mission 3

Objective : Access foyer elevator, destroy concept copter, unlock elevator, kill bodyguards, Go to helipad

When you start, turn to your left. The wall has a secret door in it and it will open. By the way turn on your night vision. Shoot the guard. He won't notice you so use your Falcon's scope and try to shoot him in the head. Go around the corner, open the door and shoot the guard. Go into the next room and shoot the guards in front of you behind the blue things, or even better try to snipe them. Now stand against the blue things, facing up at the staircase that is behind them. When you're using your night vision there should be two bright green spots. Those are heads of guards hiding behind tables at the top of the stairs. Shoot them. Now go straight ahead, shoot the guards until you end up at the staircase. Go up and call an elevator. Only one of them works. Enter the elevator when it comes. Objective 1 completed  Get out of the elevator as soon as it stops. Turn right, go through the hallway, shoot the guard/ guards. Go around the table and through the door. Turn left, go through the hallway, kill the two female guards that'll come at you. At the end of the hallway go through the door and through the next door. Kill the female guard in there. Turn on the computer. Objective 3 Complete While you're doing this you will probably be assaulted by the concept copter. There are two ways to fight it.Posted Image

Preporucujem : model grudnjaka sa perorezima-skakavcima lansiran u filmu The Linguini Incident by Richard Shepard [1992]


_________________
:sad: imam misa. pravog. sta da radim ?

[ Izmena poruke: my5thnickname na dan 2002-10-20 03:31 ]

#36 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 22 October 2002 - 21:27

Je l' proslo 48 sati? :grin: <<Rew>>Play#

Uporediti Emilijin prvi post sa:

(uvod)"...this interplay of consumer tastes, social habits and personal identity was noted by Thorstein Veblen in his nineteenth-century analysis of the new American bourgeoisie and leisure classes.
ceo tekst

Veblen's position was that the upper classes invented fashion to distinguish themselves from those below.When the styles and practices of the upper classes were imitated, when their fashions 'trickled down' to their social inferiors, the upper classes were impelled to reconstitute themselves

/Thorstein Veblen, The Theory of the Leisure Class (New York: Macmillan, 1899)/"

Dakle, Emilija koja je na razlicitim temama artikulisala svoj approach na bazi akademskih aspiracija, principijelnih stanovista i intelektualnog postenja, propusta da navede izvor svog citata. Da je slobodno navodjenje jos uvek citat, to Emilija sasvim sigurno zna i ne bi nacinila ovakav gaf predavsi profesoru seminarski rad na citanje.

Iako nigde ne navodi explicitno da je teza njena, ne treba smetnuti s uma ovu tvrdnju:
"...svakako ne mislim da je vogue nemoralan, da li je glup zavisi od tvojih standarda, za mene otprilike jeste, izmedju ostalog i jer se u njemu svakako ne mogu naci ideje koje su zaista originalne, kao ove koje ja iznosim."

(Ovde dobronamerno pretpostvimo da se osvrt na Vogue odnosio na ideje pisanih tekstova, a ne na konceptualost vizuelnih ideja npr. Helmuta Newtona ili sacuvaj Boze Man Raya).

Ali da ne budem sitnicava :grin: i da se vratim na nasu neformalnu diskusiju.

Dok 5th nudi odlicna pitanja u vezi elite, Emilija odbija da preispita svog autora koji je svoje vidjenje pisao u 19 veku(!); od kad se prvo promenila elita, a onda i njeni (modni) znaci i znacenja. Ko je modni konzument 19-og veka, a ko 20-og (ili 21-og, sto bi bilo daleko zanimljivije)? Jovana pokazuje na svom primeru da je "znak" dostupan. Ja se na svojoj strani pitam koji je znacenje "elitnog" odevnog znaka kada i srednja klasa moze da ga priusti (i klasa emigranata sto je vec posebna tema i kategorija). Kao test za misljenje da je elita ista na Zapadu i Istoku, utvrditi znacenje/modnost/elitnost GAP-a u: New Yorku, Beogradu, Moskvi i nekom gradu u Utah (Juti, kazem :wink:

Na kraju, Emilija luksuznu komponentu mode pretpostavlja njenoj mozda najvaznijoj karakteristici: masovnosti.

No, sve ovo ne znaci da Emiliju ne treba uzimati za ozbiljno, do cega veoma drzi. Uvek joj treba cestitati na valjano naucenom gradivu. Ali za primenu znanja /misljenja?/ostajem pri nedovoljnoj oceni (avgust).

Taka mi 'pozicija' :grin:

fa-fa-fa-fa fashion oooop-bop



_________________
*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-10-22 22:45 ]

#37 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 22 October 2002 - 22:33

ah vidim da su neki ovde nestrpljiviji od mene. sto nije ni cudno, s obzirom da se diskusija u mom neplaniranom odsustvu predvidljivo razblazila i infantilizovala.

elem, na pos'o:

>Dakle, Emilija koja je na razlicitim temama [i]artikulisala svoj approach na bazi akademskih aspiracija, principijelnih stanovista i intelektualnog postenja, propusta da navede izvor svog citata.

da bar povremeno citas tekstove za koje je potrebno malo vise koncentracije nego za citanje vogua (a takvi su i moji tekstovi) mogla bi da primetis da sam na nekoliko mesta ponovila da ideja nije moja, i cak rekla nazalost. 'ajde sad polako nazad, pa prostudiraj, red po red, videces mnoge stvari ce ti biti jasnije.

>predavsi profesoru seminarski rad na citanje.

mozda si ti skolu napustila u nekoj od ranih faza kada studenti pisu seminarske radove. ja ne pisem "seminarske" vec naucne radove, i ne pisem ih za profesora (odakle samo ova ideja, vec osecam BU background) nego za sebe.

>kao ove koje ja iznosim."

tako je. ja iznosim ideje koje nisu moje ali u njih verujem te ih smatram interesantnim. 'ajmo sad jos jednom: 1) ja iznosim ove ideje i 2) ove ideje su moje nisu ekvivalentni iskazi.

>Dok 5th nudi odlicna pitanja u vezi elite, Emilija odbija da preispita svog autora koji je svoje vidjenje pisao u 19 veku(!);

svidja mi se sto sa skepsom govoris o tekstu iz devetnaestog veka, u to vreme ljudi su morali da nagadjaju o stvarima koje mi danas znamo, pa su njihovi tekstovi nepouzdani kao izvor znanja i, imajuci u vidu nase ogranicene vremenske resurse, kao pravilo treba ih izbegavati. sto ja i radim, pa navedenog autora (koji po svemu sudeci jeste originalni autor ideje, ali sta mene briga ko se prvi neceg setio, sve dok nisam ja u pitanju) nisam ni citala, vec citam druge tekstove i radove u kojima mozes da naidjes na ovu i slicne ideje, potkrepljene eksperimentima i opstijim teorijama o coveku, po pravilu iz poslednjih desetak godina.

>od kad se prvo promenila elita, a onda i njeni (modni) znaci i znacenja.

ono sto se nije promenilo je da je neko gore a neko dole. da su se znaci promenili i ja kazem, inace mode ne bi ni bilo.

>Jovana pokazuje na svom primeru da je "znak" dostupan. Ja se na svojoj strani pitam koji je znacenje "elitnog" odevnog znaka kada i srednja klasa moze da ga priusti (i klasa emigranata sto je vec posebna tema i kategorija).

cilj znaka koji moze da priusti i ta tvoja toboznja srednja klasa je upravo to - da je ona srednja, a ne niska klasa. posto najveci deo populacije ne moze da priusti taj znak, kao sto si i sama rekla. smisao znakova koje ne moze da priusti srednja klasa je da one iznad diferencira, i tako dalje, s tim sto se vremenom medju srednjim i nizim pojavljuju plagijatori pa oni gore moraju da menjaju znak. ili recima quentina bella (evo jos jedne reference za tvoj domaci) - "try to look like those above you; if you are at the top, try to look different from people below you".

sve u svemu tvoja pitanja pokazuju da tebi osnovna teza i nije najjasnija.

>Kao test o istoci elite Zapada i Istoka, utvrditi znacenje/modnost/elitnost GAP-a u: New Yorku, Beogradu i nekom grada u Utah (Juti, kazem

pa to je verovatno drugacije, sto ne znaci da moda funkcionise na drugaciji nacin (a to je sustina price, a ne to da li je u atlanti popularnija banana republic ili ann taylor, sto su beznacajni detalji). prosto, u beogradu su ljudi siromasniji, pa imati gap majcu ima vecu tezinu (manje ljudi to moze da ima) nego sto je to u nyc.

>No, sve ovo ne znaci da Emiliju ne treba uzimati za ozbiljno, do cega veoma drzi.

pa istina je da mi je drago kad me ljudi koji umeju da misle uzimaju ozbiljno, ali to je vec deo moje svakodnevice. s druge strane, kad mi se zakaci snob koji stalno kasni u diskusiji a opet insistira da bude saslusan sasvim druga prica.

>ostajem pri nedovoljnoj oceni (avgust).

a ja pri tome da ti klizas u psihozu (deljenje ocena na forumu, prorocka obracanja nemoj publici, uobrazilja o ekvivalentnosti sa j-lo). jel' cujes mozda i glasove u glavi?

[ Izmena poruke: Sioran na dan 2002-10-22 23:34 ]

#38 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 23 October 2002 - 01:55

prekinucu za koji tren vasu zustru, a ipak banalnu diskusiju.

u japanu sve sto ljudska zajednica u svojoj histeriji proizvede [znaci i fashion] poprimi sasvim neocekivani smisao, svaki od pojmova koji cine savremeno drustvo doveden je do extrema. vase visoko i nisko intelektualne teze tamo bi zasigurno pale u vodu, jer je stvar u japanu jednostavna do patoloskih [zen] granica. moda za njih uopste nije znak koji uvodi u odredjene sisteme vrednosti, niti je firma stvar prestiza, kao sto je to cesto slucaj u zapadnoj civilizaciji; moda je za japance najcistiji [i najslobodniji] vid komunikacije...
ceo taj [modni] jezik kojim se sporazumevaju je i dalje deo [modnog] sistema, ali moze se reci da modni trendovi ne postoje, osim onih koje pojedinac svojim izborom sebi zadaje. mladi u svom eklekticizmu uglavnom izgledaju kao da im je galliano idol, a neretko prevazilaze i njegovu mastu. paradox ovakvog gledanja na modu je u tome da cak i siromasniji slojevi drustva imaju makar po jednu gucci torbu.
svi cemo se ovde sloziti da je louis vuitton prestizna modna kuca, cije kozne torbice sa utisnutim logoom [lose kopirane u srbiji] nosi cak i karla del ponte. u japanu louis vuitton nije nikakav statusni simbol, iako im je cena nezamisliva. ili pak, louis vuitton je u japanu JEDINI moguci statusni simbol, bez kog se ne mozete smatrati civilizovanim. 90% japanki poseduje po nekoliko louis vuitton detalja, a svakako necete reci da je 90% japanki elita...
japan je podrucje gde moda nije mistifikovana, ili ako hocete, mistifikovana je preko granica moguceg [znaci nad-mistifikovana, hm].......

mozda je trebalo opet da citiram bodrijara, ovo objasnjenje mode u japanu mi uopste ne ide od ruke......
odustajem, vratite se na svoje ratne pozicije.......

#39 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 October 2002 - 02:02

Emilija, relax.

Fakat je da si na ovoj temi propustila da kazes da nazalost ideja nije tvoja.
...sto ti se sigurno ne bi desilo prilikom pisanja naucnog rada. Tu ti ne pomaze prebacivanje na moj BU background, besmislice o mojoj "koncentraciji", niti to sto ti "u te ideje verujes". Sigurna sam da znas po cemu je tvoj nastup bio neposten.

Ovde cu infantilno&psihoticno da pitam da li sam naucnoj dijagnozi bliza ja ili Emilija koja jos ne prihvata da ova publika nije nema? Numb Audience?!Posted Image

(p.s. moja uobrazilja je kylie minogue:grin: )

#40 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 23 October 2002 - 02:02

my5thnickname:
go  to This is my America/pod gornje razno, tamo se u povodu jednog visoko-moralnog chichice Chomskog u mekanoj flanelskoj kariranoj kosulji dohvata u kostac po pitanju ozbiljnih pitanja. Emili, bices i vise nego dobrodosla, veruj mi. 

....

...a Teknokrat i Emili  u paru, naizmenicno da nas nadoziravaju elektrosokovima i ananasima, kao i besplatnim strucnim anamnezama trenutnog stanja naseg intelektualnog i dusevnog zdravlja, svaki put kad odbijemo da se drzimo njihove zadate ideje...

.....

O boze spreci Aenimu da se gnjavi sa bolidima. 

Tebe to bas kad u'vati ne pusta, je li?

Toliko sam ti se strasno zamerio samo zato sto se razlikujemo u pogledu na otprilike jednu jedinu stvar od svih onih koje smo dosad uspeli da prodiskutujemo?

Do te mere da si me uclanila u drustvo bolida?

LU, jako si me razocarala.

[ Izmena poruke: teknokrat na dan 2002-10-23 03:06 ]

#41 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 23 October 2002 - 02:10

>Fakat je da si na ovoj temi propustila da kazes da nazalost ideja nije tvoja.
...sto ti se sigurno ne bi desilo prilikom pisanja naucnog rada. Tu ti ne pomaze prebacivanje na moj BU background, besmislice o mojoj "koncentraciji", niti to sto ti "u te ideje verujes". Sigurna sam da znas po cemu je tvoj nastup bio neposten.

Poruka poslata: 2002-10-18 01:10

moja teza (koje se nazalost nisam ja setila) je mnogo komplikovanija od toga - ona objasnjava sta ljudi vole i zasto, i kako to nuzno dovodi do inace neobjasnjivog fenomena mode.

Poruka poslata: 2002-10-18 03:11

>nisam primetila da si navela svoje autore,

nisam, zato sto to za tebe nije bitno. jer mene ne zanima ko je sta rekao, vec me zanima sta je receno i zasto.

Poruka poslata: 2002-10-19 00:46

teza inace dolazi iz literature u sociobilogiji, evolucionoj psihologiji i sl, cije autore cesto optuzuju (bez razloga, ali s vise razloga nego sto je ovo sto ti radis) da su desnicari, ne levicari.

Poruka poslata: 2002-10-19 00:46

ljudima inteligentnijim od tebe (i verovatno bolje obucenim, cisto da ih legitimisem u tvojim ocima) to srecom jeste palo na pamet, pa zato i imamo ovu lepu u jednostavnu teoriju na raspolaganju.

[ Izmena poruke: Sioran na dan 2002-10-23 03:13 ]

#42 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 October 2002 - 02:19

Ma, i Emilija i ja se ne slazemo samo po jednoj jedinoj stvari :grin::grin:

Jamie, lep in-site na japanske prilike.
Ovde su mi uvek najzanimljiviji;
fashion-freaks and fashion-suckers :grin:
Bas, ovaj... banalno!

#43 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 October 2002 - 02:22

Sta pokusavas Emilija? Da nije jodlovanje, tj. trolovanje? :grin::grin:

#44 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 23 October 2002 - 02:30

aenima:
Jamie, lep in-site na japanske prilike. 
Ovde su mi uvek najzanimljiviji; 
fashion-freaks and fashion-suckers :grin:
Bas, ovaj... banalno!


ma htedoh da se malo vratimo na subject koji je mogao biti i inspirativan, ali sam na pola odustao...... :grin:
koga jos zanima kako japanci reaguju na fashion, jel da.........

#45 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 23 October 2002 - 07:44

jamie-san:
koga jos zanima kako japanci reaguju na fashion, jel da.........

Daj ti samo raspali o japancima, to je odlicna ideja (posebno nesto tvoje iz direkt iskustva), a za fashion... sve sto mogu reci je fa fa fashion
fashion (turn to the left)
fashion (turn to the right)
we are the goon squad and we're coming to town
beep beep

Oop bop - do do do do do do do do
Fa fa fa fa fashion

cupav dzemper, (mekana) flanelska kosulja & unbranded jeans -> that's un_fashion miladojka ju nid.