Jump to content


Photo

Kosovska Drzavna Himna


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 18 July 2008 - 00:47

Sigurno vecina vas je vec cula novu himnu, al eto za one koji jos nisu. Komponovao ju je Mendi Mengjiqi.
I? kako vam se cini?

Attached File  Himni_i_Kosov__s.mp3   934.19KB   637 downloads

#2 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 July 2008 - 17:02

Hmmm... , sta da kazem? Prilicno je dosadna. Narocito B deo kad se sa decrescendo-a prelazi na piano... , tu se ama bas nista ne desava. I na kraju opet se ponavlja A deo. Puh... , plus sto zvuci kao pozitiv :ph34r:

#3 Guest_isak rabin_*

Guest_isak rabin_*
  • Guests

Posted 11 September 2008 - 10:54

Pravo je pitanje da li oni tamo narodi koji bi trebali da žive zajedno tu pesmu doživljavaju kao svoju,ovo je sve samo nije njihova pesma, liči mi na evropsku pesmicu sa šlagera u San Remu.Pitanje je šta Vi narod sa Kosova i Metohije osećate kad se ova pesma svira?Ispunjava li vas ona nacionalnim ponosom? Ako tog fluida nema onda tu nema ništa.Pesma ko pesma deluje mi pacifistički,mazno,lirski,skoro pa poetično uz snažan pečat muzičkih korena i ukusa sa Zapada(himna EU).Po meni potpuni promašaj.
Al kad sa druge starne pogledam stvar shvatim da Vi i niste država.To što neki viču da jeste o tome možemo polemisati,pa kako niste država kao takvi ni ne možete imati himnu jer bi ta pesma trebala da predstavlja i Albance i Srbe i Rome i Aškalije i Gorance i sve one druge koje nisam pobrojao,dakle ta pesma treba da predstavlja sve narode.A ova??! Ova, ne bih mogao da kažem koga ova pesma predstavlja??? :ph34r:

Edited by isak rabin, 11 September 2008 - 11:03.


#4 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 September 2008 - 11:04

Al kad sa druge starne pogledam stvar shvatim da Vi i niste država.To što neki viču da jeste o tome možemo polemisati,pa kako niste država kao takvi ni ne možete imati himnu


e pa hvala onda dr jekyll. mi umislili da smo stvorili drzavu, ali ocigledno nam je trebalo da nam ti pokazujes na realnost. hvala jos jednom.

#5 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 11 September 2008 - 11:50

To što neki viču da jeste o tome možemo polemisati,pa kako niste država kao takvi ni ne možete imati himnu...


...pa kako ne mogu imati himnu, oni je ni nemaju, a kako je nemaju, onda se nema o čemu ni raspravljati, tj. koj' ćeš na ovom topicu? :D

...jer bi ta pesma trebala da predstavlja i Albance i Srbe i Rome i Aškalije i Gorance i sve one druge koje nisam pobrojao,dakle ta pesma treba da predstavlja sve narode.A ova??! Ova, ne bih mogao da kažem koga ova pesma predstavlja??? :)


Ili ipak ima? :ph34r:

Da, recimo kao što srpska "Bože pravde" lepo pominje i predstavlja sve narode koji žive u Srbiji, a ljude koji se usuđuju da ne veruju u Boga posebno.

#6 Guest_isak rabin_*

Guest_isak rabin_*
  • Guests

Posted 11 September 2008 - 12:49

Pa dobro hoćeš li ti meni da kažeš da se tebi tvoja ,,himna,,svidja?Da .Reći ćeš siguran sam.A kad bih te je pitao, ajde mi je otpevaj ili odzviždi melodiju da li bi mi ti to mogao učiniti ili bi se počešao po glavi i rekao pa ovaj...
I ovo pitanje :
Šta ćeš ti ovde?
Ne razumem.Ako bi mi to malo pojasnio.Tebi smeta višenacionalni sastav ovog topika?
Ti više voliš jednonacionalno?
Voleo bi da me nema,voleo bi da svi tapšu i govore ma divna je himna, super je oslikava baš nas i naš mentalitet :) :ph34r: E uplašeni,uplašeni.... :D

#7 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 11 September 2008 - 13:15

Pa dobro hoćeš li ti meni da kažeš da se tebi tvoja ,,himna,,svidja?Da .Reći ćeš siguran sam.A kad bih te je pitao, ajde mi je otpevaj ili odzviždi melodiju da li bi mi ti to mogao učiniti ili bi se počešao po glavi i rekao pa ovaj...
I ovo pitanje :
Šta ćeš ti ovde?
Ne razumem.Ako bi mi to malo pojasnio.Tebi smeta višenacionalni sastav ovog topika?
Ti više voliš jednonacionalno?
Voleo bi da me nema,voleo bi da svi tapšu i govore ma divna je himna, super je oslikava baš nas i naš mentalitet :) :ph34r: E uplašeni,uplašeni.... :D


... i radi malo na pravopisu...

#8 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 September 2008 - 18:45

Pa dobro hoćeš li ti meni da kažeš da se tebi tvoja ,,himna,,svidja?Da .Reći ćeš siguran sam.A kad bih te je pitao, ajde mi je otpevaj ili odzviždi melodiju da li bi mi ti to mogao učiniti ili bi se počešao po glavi i rekao pa ovaj...
I ovo pitanje :
Šta ćeš ti ovde?
Ne razumem.Ako bi mi to malo pojasnio.Tebi smeta višenacionalni sastav ovog topika?
Ti više voliš jednonacionalno?
Voleo bi da me nema,voleo bi da svi tapšu i govore ma divna je himna, super je oslikava baš nas i naš mentalitet :D :ph34r: E uplašeni,uplašeni.... :D

E da mi ga jases, koliko si sladak... :) :D

#9 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 11 September 2008 - 18:54

Cirkus s' vama. Hajde ozbiljno, oko himne... posto sam je odslusao, ono, ok je, malo smara, ali nije pesma za himnu (doduse, ja smatram za mnogo himni, pa i starih, da vise ne sluze svrsi). Nego da pitam, ko je taj Mengjiqi koji ju je komponovao, je li sam radio...? Ima li neki njegov, sta znam, intervju oko himne, zasto je bas takva, cime je bio inspirisan..?

#10 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 11 September 2008 - 18:54

E da mi ga jases, koliko si sladak... :ph34r: :D

Sa sedlom ili bez njega?

Samo pazi da se na nazhuljas :) :D :D

#11 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 11 September 2008 - 19:33

Sa sedlom ili bez njega?

Samo pazi da se na nazhuljas :) :D :D


Ma čudo su jedno ti guslarski muzikolozi. :ph34r:

#12 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 13 September 2008 - 00:42

Cirkus s' vama. Hajde ozbiljno, oko himne... posto sam je odslusao, ono, ok je, malo smara, ali nije pesma za himnu (doduse, ja smatram za mnogo himni, pa i starih, da vise ne sluze svrsi). Nego da pitam, ko je taj Mengjiqi koji ju je komponovao, je li sam radio...? Ima li neki njegov, sta znam, intervju oko himne, zasto je bas takva, cime je bio inspirisan..?


Mehdi Mendjiqi...ne vishe mlad kompozitor...Svirao kontrabas u sinfonijskom orkestru PRT-a i bavio se komponovanjem festivalske muzike...Kasnije pochinje da radi dela klasichne muzike i to manje forme...to su podaci do 1999. godine...Bili smo dobri prijatelji....Bilo je vishe predloga....Rauf Dhomi...Rafet Rudi....
E, sad' komisija izabere, a chime se ona rukovodi pojma nemam...
http://sq.wikipedia..../Mendi_Mengjiqi

#13 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 September 2008 - 13:56

Citao sam na vikiju vec :ph34r: Hvala... :)

#14 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 19 September 2008 - 16:34

Da li je ova vest za ovu temu?

Grcka od danas priznaje kosovke pasose.

#15 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 19 September 2008 - 17:08

Da li je ova vest za ovu temu?

Grcka od danas priznaje kosovke pasose.



Hahahha, Pristevac,

priznaj, samo si hteo da uzdrmas 'Kosovare" (forumase koji obicno borave u ovom delu foruma). Moze da bude za ovaj topik, ukoliko Grci traze da se uz podnosenje zahteva za vizu zvizdi himna :ph34r::)

bibi

edit:slovo

Edited by Sandman, 19 September 2008 - 17:08.