Jump to content

Photo
- - - - -

Da se ne zaboravi!

• Please log in to reply
1164 replies to this topic

#46 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 15 January 2008 - 00:45

U danasnje vreme kada postoje dokumentovani izvori o zivotu dinosaurusa, koji su izumrli pre vise od 100 miliona godina, ovakva tvrdnja je naprosto smesna.

Naravno da znamo nesto o dinosaurusima samo to nikako ne znaci da znamo sa sigurnoscu Sve sto se dogodilo juce a ne pre 100 miliona godina
I meni moja mladost koji su zatrovali ovi zlotvori o kojima vi diskutujete nije smesna
Mislim da nece ni tebi biti kada pocne prebrojavanje
Ja samo ne vidim tako ovaj forum, that's all
  • 1

#47 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 15 January 2008 - 00:49

...

>> ... Bljeska, Oluje, koranskog mosta ... <<

Daj, 'leba ti jos nesto o "vojnickom groblju u Bratuncu", - radi potpunog utiska.

Poduci nas, neuke i nemuste, - objasni taj istorijski fenomen. Srbi u ratu '41 - istinske zrtve. Dok su srBovi - u ratovima '92-'95 i '99 - dzelati!
I ti, kao i neki drugi ih jos branite / relativizujete?

Znaci, - nista vas nije naucio Jasenovac, - trebala vam Srebrenica? Tj. - pokazali se isto niski / losi kao i sav ostali istorijski shljam?
Pa, - kako to? Otkud?

Trebao bi da se stidis, voolgarna spodobo.
Pozivati se na Jasenovac, uzimati u usta jednu istorijsku golgotu kroz koju je prosla citava Evropa i svet, zarad opravdanja jedne mahnite balkansko-srbadzijske civilizacijske anomalije - pa ima li vece bruke i nepodopstine?

Ni ne cudi me sto na takve svet gleda se prezirom i gadjenjem.

...

E pa kinik ovo sto si napisao trebalo bi uklesati negde kao spomenik.

Lepo si artikulisao sve sto meni ide na zivce.

Ali da ne trolujemo temu.
  • 1

#48 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 January 2008 - 01:05

2 outcast
................

Jeste, eto tako ispada da negde od '89-'90. "trolujem" protiv neke, uslovno govoreci, - "vecine".
A u sustini, kao da sve vreme plivam protiv toka, - borim se za neki licni stav / pravo na dostojantstvo, ljudski razum i elementarno samopostovanje.

U ovoj zemlji to uopste nije jednostavno.

...
  • 1

#49 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 15 January 2008 - 01:06

Nacionalizam je slepilo. Ima ih mnogo slepih u Srbiji, pa i na ovom forumu. Istorija ce se po svoj prilici ponoviti.

http://www.youtube.c...feature=related
  • 1

#50 matabeleland

matabeleland
  • Members
  • 91 posts

Posted 15 January 2008 - 01:42

Necu nikad zaboraviti one koji su mi unistili mladost devedesetih,
Necu nikad zaboraviti da sam sanjao kako jedem cokoladu i odlazim na more sa drustvom,
Necu nikad zaboraviti sahrane mojih prijatelja koji su ginuli za stanove Tome i Vucica,
Necu nikad zaboraviti devedesete kad su na vlasti bili oni koji opet hoce da me vrate u proslost,

Hocu da zivim
  • 1

#51 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 15 January 2008 - 17:05

...

>> ... Bljeska, Oluje, koranskog mosta ... <<

Daj, 'leba ti jos nesto o "vojnickom groblju u Bratuncu", - radi potpunog utiska.

Poduci nas, neuke i nemuste, - objasni taj istorijski fenomen. Srbi u ratu '41 - istinske zrtve. Dok su srBovi - u ratovima '92-'95 i '99 - dzelati!
I ti, kao i neki drugi ih jos branite / relativizujete?

Znaci, - nista vas nije naucio Jasenovac, - trebala vam Srebrenica? Tj. - pokazali se isto niski / losi kao i sav ostali istorijski shljam?
Pa, - kako to? Otkud?

Trebao bi da se stidis, voolgarna spodobo.
Pozivati se na Jasenovac, uzimati u usta jednu istorijsku golgotu kroz koju je prosla citava Evropa i svet, zarad opravdanja jedne mahnite balkansko-srbadzijske civilizacijske anomalije - pa ima li vece bruke i nepodopstine?

Ni ne cudi me sto na takve svet gleda se prezirom i gadjenjem.

...

O čemu li ti lupetaš? Tema je postavljena tako da se pomenu događaji koji su se dešavali na ovim prostorima i koji ne smeju da se dogode više nikada. Niti je tema postavljena tako da se odnosi samo na prošli rat, niti je iko ovde nešto relativizirao.
A ti imaš problem kada se pomenu zločini koje je neko drugi činio? Ti bi trebalo da se stidiš svog lažnog humanizma.
Niko ovde ništa ne opravdava, već ti u napadima sumanutosti imaš priviđenja. Ako ne možeš da drugima objasniš tvoje podsmehe i izlive besa kada se spomenu događaji koji se ne uklapaju u tvoju matricu, onda probaj da negde u dubini svoje neiskrene duše to objasniš sebi. Biće ti kanda lakše.
  • 2

#52 Amir

Amir
  • Members
  • 187 posts

Posted 15 January 2008 - 17:25

FHP tužio Srbiju

Beograd -- Nevladina organizacija Fond za humanitarno pravo (FHP) podnela tužbe protiv Srbije zbog zatvaranja i mučenja Bošnjaka iz Žepe.

Kako je saopšteno iz te organizacije, advokat FHP podneo je tri tužbe zbog što su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP)u leto 1995. mučili devet Bošnjaka u logorima Šljivovica (opština Čajetina) i Mitrovo Polje (opština Aleksandrovac).

Te tužbe su, kako se navodi u saopštenju, podnete 23. novembra i 20. decembra 2007. godine u okviru programa podrške žrtvama kršenja ljudskih prava u prošlosti u ostvarivanju reparacija.

Ostatak na http://www.b92.net/i...p;nav_id=280625
  • 1

#53 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 15 January 2008 - 17:36

Osijek, Zagreb -- Sud zabranio dalje rušenje kuće u Osijeku u kojoj su, prema optužnici, zlostavljani srpski civili.

Sudija koji vodi postupak protiv Branimira Glavaša u slučaju "selotejp" je danas na zahtev tužilaštva doneo takvu odluku. Nepoznati građevinari su bez znanja suda i odobrenja vlasti samoinicijativno odlučili da sruše zgradu u Osijeku u kojoj su, prema optužnici, pripadnici Samostalne uskočke satnije 1991. zatvarali i zlostavljali srpske civile, a potom ih odvodili i likvidirali na obali Drave.

Izvor: Beta i B92
  • 0

#54 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 15 January 2008 - 17:46

Da ne zaboravimo!

http://nl.youtube.co...h?v=tcvkenhDk7k
  • 1

#55 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 16 January 2008 - 01:50

O čemu li ti lupetaš? Tema je postavljena tako da se pomenu događaji koji su se dešavali na ovim prostorima i koji ne smeju da se dogode više nikada. Niti je tema postavljena tako da se odnosi samo na prošli rat, niti je iko ovde nešto relativizirao.
A ti imaš problem kada se pomenu zločini koje je neko drugi činio? Ti bi trebalo da se stidiš svog lažnog humanizma.
Niko ovde ništa ne opravdava, već ti u napadima sumanutosti imaš priviđenja. Ako ne možeš da drugima objasniš tvoje podsmehe i izlive besa kada se spomenu događaji koji se ne uklapaju u tvoju matricu, onda probaj da negde u dubini svoje neiskrene duše to objasniš sebi. Biće ti kanda lakše.

I ovo ne sme da se zaboravi: da su novokomponovani srbijanski podrepasi spremni da zrtvuju zrtve zarad svog neonacisticnog patriotizma, izmutiranog u zlocinackoj akademsko-miloseviceskoj laboratoriji.

Kao sto neko vec pametno rece: Jasenovac pripada istoriji, Srebrenica je politika. I jedni i drugi mucenici ne zasluzuju da ih spominju likovi koji koriste najstrasniju ljudsku tragediju za jeftino podkusurivanje sa politickim protivnicima.

Shame on you.
  • 1

#56 Amir

Amir
  • Members
  • 187 posts

Posted 16 January 2008 - 01:52

Nacionalizam je slepilo. Ima ih mnogo slepih u Srbiji, pa i na ovom forumu. Istorija ce se po svoj prilici ponoviti.

http://www.youtube.c...feature=related

Mezarje/groblje ubijene mladosti u Tuzli...inace djeca razlicitih nacionalnosti sahranjena su na jednom mjestu

Posted Image
  • 1

#57 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 16 January 2008 - 21:43

I ovo ne sme da se zaboravi: da su novokomponovani srbijanski podrepasi spremni da zrtvuju zrtve zarad svog neonacisticnog patriotizma, izmutiranog u zlocinackoj akademsko-miloseviceskoj laboratoriji.

Kao sto neko vec pametno rece: Jasenovac pripada istoriji, Srebrenica je politika. I jedni i drugi mucenici ne zasluzuju da ih spominju likovi koji koriste najstrasniju ljudsku tragediju za jeftino podkusurivanje sa politickim protivnicima.

Shame on you.

Tebe treba da bude sramota. Tragične žrtve koristiš za prepucavanja. Jedne mučenike ne želiš nikada da pomeneš, a druge koristiš da bi postavljala neke svoje izvitoperene teorije. Po tebi je svako ko ikada pomene Jasenovac produkt akademsko miloševićevske produkcije. Ma nemoj!? Imaju li te žrtve pravo da ih neko nekada pomene, da ih se neko seti!? Naši susedi ih pomenu svake stote godine, ovde svako ko ih pomene dobija epitet koji se iznova rađa u tvojoj haotičnoj i frustriranoj glavi.
Može li iko ikada da te mučenike pomene, a da ti to ne napadaš? Ako već ja nemam pravo na to, ko ima? Možda ti? Pa što ih nekada ne pomeneš? Imaš ovde oreol pravednika, pa izvoli.
Po tvojoj stupidnoj logici i žrtve 11. septembra imaju veze sa bušovsko-pentagonskom laboratorijom. Za mene su ti jadnici nevine žrtve i uvek treba da se spomenu, uvek.
Kakva idiotarija ti je da jednu stvar svrstaš u istoriju, drugu u politiku. Sa kime se ja ovde raspravljam!?
Sram te bilo sa tim nakaznim stavovima.
  • 2

#58 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 16 January 2008 - 21:47

16. siječnja - Ispitivanjem zaštićenih svjedoka, bivših stanovnika srpskih sela uništenih u akciji Medački džep, na zagrebačkom Županijskom sudu nastavljeno je suđenje generalima Rahimu Ademiju i Mirku Norcu optuženima za ratni zločin. Svjedok koji se zbog zaštite identiteta u sudskom spisu vodi pod rednim brojem 18 ispričao je da je nakon ulaska HV-a u područje Medačkog džepa i bijega civilnog stanovništva bio pozvan na prepoznavanje trupala svojih susjeda. U Medku je identificirao nekoliko svojih susjeda iz sela Čitluk, uglavnom starih ljudi, čija su tijela bila spaljena. Jedan mu je sumještanin, koji je naknadno umro, ispričao da su hrvatski vojnici zaklali njegovu susjedu Saru Krajnović i ustrijelili Ljubicu Krajnović koje je uoči napada HV-a ostavio u Čitluku skrivene u podrumu.

Izvor: Hrvatska radio televizija
  • 1

#59 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 January 2008 - 21:48

Na ovom topiku imam jako nizak prag tolerancije. Pazite sa prozivkama.
  • 0

#60 zemuncaffe

zemuncaffe
  • Members
  • 90 posts

Posted 17 January 2008 - 10:14

Ove slike su su bile nedavna proslost.Mnogi se prave da se toga ne secaju.Ali to se dogodilo.
Moj tata je bio mobilisan 1991.godine u JNA i bio je u Vukovaru i okolnim mestima.Jos januara 1992.godine od njega sam cuo da je ceo grad Vukovar srusen da su hrvatska ali i madjarska,slovacaka i rusinska sela ociscena i da je tamo jezivo.
Znao sam sta se desava.I danas ,iskasljavamo, tadasnje grehe i nadam se skorom zavrsetku ovog zla.

Da su to jedini gresi! Ovde, kod nas, u Sremu, od Zemuna do Petrovaradina i od Šida do Slankamena, organizovano su terorisani Hrvati, starosedeoci, autohtono stanovništvo, konstututivni narod u SFRJ, Srbiji i Vojvodini. Oko 40 hiljada je moralo napustiti svoje kuće i imanja bežeći od Šešeljevih i Miloševićevih batinaša i koljača. Danas u Sremu, u njihovim kućama, žive najverniji glasači SRS-a, kojima je do Srbije i Vojvodine stalo k'o do lanjskog snega, ali jeste do Velike Srbije koju bi da plate našim glavama. To što smo pre 60 godina proterali Nemce, a 91-ve Hrvate i još poneke, sigurno će buduće generacije platiti. Jedan deo cene je skorašnji gubitak Kosova.
  • 0