Jump to content


Photo
- - - - -

Da se ne zaboravi!


  • Please log in to reply
1164 replies to this topic

#1 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 01 January 2008 - 02:12


Istorija se ponavlja ako se lekcija zaboravi...
  • 2

#2 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 01 January 2008 - 02:52

Da, da se na zaboravi.

Da se ne zaboravi nikada...

N i k a d a!
  • 3

#3 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 January 2008 - 03:11

Da se NIKADA ne zaboravi.
I zato, 20. januara i 3.februara, glasajmo protiv fasizma, zlocina,ratova.Za pravdu za sve zrtve, ne samo one koje je vojvoda od zardjale kasike pobio, vec sve zrtve privatnih ratova Slobodana Milosevica, Mirjane Markovic, Vojislavs Seselja, Vojislava Kostunice i ostalih, koji su cinili, podrzavali i naredjivali najgore zlocine u istoriji Evrope posle Drugog svetskog rata.
Ne dozvolimo, kao drustvo, da ikada vise imamo moralnu i politicku odgovornost i teret zlocina.
Neka sve zrtve ratova u bivsoj Jugoslaviji pocivaju u miru.
Obezbedimo im to time sto cemo 20.januara i 3.februara reci NE! pomahnitalom fasizmu, olicenom u Tomislavu Nikolicu, Velimiru Ilicu i Vojislavu Kostunici.
Od Vukovara i Antina, preko Sarajeva, Srebrenice i Foce, do masovnih grobnica u Srbiji i spaljivanja leseva.
Od Branivoja Milinovica i Dade Vujasinovic, preko Ivana Stambolica, 16 poginulih radnika RTS-a i 4 ubijena funkcionera SPO-a, do Zorana Djindjica, Milana Pantica,Dragana i Drazena.
Za te zrtve im se svetimo 20.januara i 3.februara.
Jer, kao sto je govorila pokojna Benazir Buto (RIP):"Demokratija je najbolja osveta"!
STOP FASIZMU!

Edited by uros_s78, 01 January 2008 - 03:13.

  • 2

#4 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 03 January 2008 - 16:27

Kako ce mladi da posmatraju Vojislava Seselja, ne ovisi o nama nego o njima.Podsecati nekog na ovom forumu sta se desavalo i sta ne sme da se zaboravi, meni je besmisleno i neprimereno.Mnogi su Uzivo gledali ne samo postavljeno vec i sve ono sto proizillazi iz tog linka.Ta politika kod nas ne pali i ko malo shvata istoriju jasno mu je se sa civilizacijskog dna mozemo izdici samo sami, na trud, na umni trud i razumevanje a ne podsecajuci se kako nismi bili dobri.
Da li vremenom, da stavimo neko podsecanje na Legiju, a on star li je, a jel pise, pa evo i on pise
Ovo je pogresan vid borbe.Dokle god se budemo Mi stavljali na pravicnu stranu i sudili o necemu o cemu neki ovde malo a neki nimalo ne znaju Srbija nema sansu.
I nece istorija reci svoje o zlotvorima jer nikad ni nije.

Postujem odluku da vratite ovaj topik, samo zelim da ne ocutim javno, kao sto nisam ni tajno
Neki su samo umorni od beskonacnog ponavljanja jedne iste price i zele napred, zele nadu i istinski slobodnu Srbiju a slike zlotvora i njihove misli koje ce isplivati opet i opet nam zamagljuju vidik i trose kiseonik

uraaaaaaa :rolleyes:
  • 2

#5 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 03 January 2008 - 21:13

I nece istorija reci svoje o zlotvorima jer nikad ni nije.


preteruješ. čak je i sadašnjost odavno rekla svoje, samo je naš problem što mi u nju nikad nismo bili kako treba uključeni.

Neki su samo umorni od beskonacnog ponavljanja jedne iste price i zele napred, zele nadu i istinski slobodnu Srbiju a slike zlotvora i njihove misli koje ce isplivati opet i opet nam zamagljuju vidik i trose kiseonik


pa svakako ne bi smelo da se zaboravi, i to iz razloga da se ne bi desilo ono što se upravo dešava, a to je da se istorija ponovi. al kod nas to nikad nije ni otišlo u istoriju.

Edited by BeatrisDal, 03 January 2008 - 21:14.

  • 2

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 23:55

Moje izvinjenje jer sam komentarom potpuno promasio temu topica.Ono sto je meni ostalo u secanju je kolona tenkova koja se kretala prema Slavoniji i odusevljeni gradjani koji je zasipaju pozdravima.Pri izlasku iz BGD prolaz kroz studentski grad gde su doziveli ovacije.

Edited by MAGRIPA65, 04 January 2008 - 03:36.

  • 2

#7 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 04 January 2008 - 00:13

Ova tema ne bi trebalo da postane mesto gde se raspravlja da li treba ili ne treba da se zaboravi sta se desavalo u poslednjih dvadesetak godina.

Tema glasi: "Da se ne zaboravi", i svi oni koji imaju nesto da kazu na tu temu trebalo bi da postuju ovde. Svi oni koji zele da zive kao nojevi, mogu da otvore temu: "Treba da se zaboravi".

Dakle, da se ne zaboravi....
  • 2

#8 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 04 January 2008 - 00:17

Eh, da. Uvjek isti pozitivci postavljaju i podrzavaju ovakve topice. I uvjek isti negativci imaju nesto da "isprave" i prokake. Ali ne citam ja godinama ovaj forum radi takvih, nego radi VAS. A ovih palamudzija ima na svim ostalim forumima koliko hoces i da se trudis "ne meres hi zaobic". Ali nemojte ovo nikome govorit, mogli bi mi neki zemljaci prigovorit da se nekima ovdje uvlacim u da prostite "karakteristicno" mjesto.
  • 2

#9 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 04 January 2008 - 00:22

Tema glasi: "Da se ne zaboravi", i svi oni koji imaju nesto da kazu na tu temu trebalo bi da postuju ovde. Svi oni koji zele da zive kao nojevi, mogu da otvore temu: "Treba da se zaboravi".

Dakle, da se ne zaboravi....


A ko je na ovom forumu nesto zaboravio
Dodjosi dolaze sa svojom verzijom
I svi sve znaju
  • 3

#10 copywriter

copywriter
  • Members
  • 166 posts

Posted 04 January 2008 - 00:45

Ovo bi trebalo štampati, lepiti na propisanim mestima, podsećati, podsećati, podsećati...


"Sve dok je u Srbiji budala, ja ne moram da brinem za svoju politicku karijeru."

Vojislav Šešelj, predsednik SRS i narodni poslanik, Borba, 18-19. jun 1994.
  • 3

#11 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 04 January 2008 - 03:33

Odlomak iz knjige "Svedočenja" (iz obescascene zemlje) -- Dada Vujasinovic -- iz teksta o egzodusu iz Zapadne Slavonije



..U vododerini podno Psunja stoji zaglavljena traktorska kolona. Jedan momak po jezivoj hladnoći, bos do kolena, strpljivo izvlači jedan po jedan traktor. Ali kako koji novi naiđe potok biva dublji. Promrzla kolona, ipak, promiče. Prvo idu oni iz Batinjana, Bastaja i Dobre Kuće. Čak i nađu snage da se obraduju kad uspeju da se iščupaju iz vode. Za nama, za prelaz na suprotnu stranu čeka jedan vojni kamion. Vojnik urla da se sklonimo i ne smetamo jer se njemu strašno žuri. Onda se stušti u potok, još većom brzinom iz njega izleti po zaglibljenim traktorima i prikolicama baci nešto ledene vode i blata sa točkova pa ga nestane uzbrdo. Pitam se je li bio neki problem da se na potok postavi sasvim mali pontonski most da ovaj narod, ako već mora da beži, ove noći može bar koji kilometar dalje.

Edited by outcast, 04 January 2008 - 03:34.

  • 2

#12 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 04 January 2008 - 09:32

http://www.youtube.c...feature=related

da se ne zaboravi!
  • 2

#13 Amir

Amir
  • Members
  • 187 posts

Posted 04 January 2008 - 13:09

U 2007 godini

Ekspertni tim iz Tuzle ove godine ekshumirao 1.100 posmrtnih ostataka


Članovi tuzlanskog ekspertnog tima za ekshumacije u ovoj godini su ekshumirali oko 1.100 skeletnih ostataka.

Planirali su ekshumaciju oko 1.500 posmrtnih ostataka, ali su dosta vremena ostavili na ekshumacijiama iz masovnih grobnica Zeleni Jadar, Budak i Kamenica 9, gdje su istovremeno bili i otežani uvjeti rada. U masovnoj grobnici Kamenica 9 na području općine Zvornik bili su skeletni ostaci 616 Bošnjaka, ubijenih nakon pada Srebrenice u julu 1995. godine.

"Na ovoj grobnici radili smo skoro dva mjeseca i uspjeli smo završiti ogroman posao. I masovna grobnica Budak je bila većih dimenzija. Radili smo i na drugim manjim masovnim grobnicama i nekoliko pojedinačnih lokacija", kazao je Murat Hurtić, šef tuzlanskog tima za ekshumacije.

Tokom zime ekspertni timovi za ekshumacije neće raditi na terenu, nego će planirati ekshumacije za narednu godinu. Tempo i broj ekshumiranih skeletnih ostataka bit će približno kao i ranijih godina, između 1.000 i 1.500. Novca za posao neće nedostajati, kazao je Hurtić.

(FENA)



Svim ovim zrtvama treba se utvrditi identitet pa ce nakon toga biti obavljene dzenaze.

Sto se tice dzenaza od juna 2007 pa do kraja 2007 godine u BiH je pokopano 660 zrtava.

Hronoloski iz dnevne stampe

"15.06.2007

Sarajevo: Ibro Čardaković ukopao tri sina

Irfan je imao 21, Ashat 20, Aldžad nepunih 18 godina, a ubijeni su istog dana jula 1995. u Srebrenici"


16.juni 2007

U Brčkom sahranjeni posmrtni ostaci Bošnjaka i Hrvata

"U Brčkom su danas pokopani posmrtni ostaci 80 ubijenih brčanskih Bošnjaka i Hrvata ekshumiranih krajem prošle godine iz masovne grobnice Gorice.

Zajedničkoj sahrani (dženazi), koju je predvodio Reis ulema ef. Mustafa Cerić, prisustvovalo je oko 15,000 građana Brčkog i drugih krajeva BiH koji su organizirano i pojedinačno doputovali u Brčko da odaju posljednju počast brčanskim civilima ubijenim tijekom 1992. godine u Brčkom. "



11.juli 2007 u Memorijalnom centru Srebrenica Potocari ukopano 465 zrtava genocida


08.07.2007

U Gornjim Agićima klanjana dženaza Ibrahimagićima

Ukopan otac Himzo sa svojih pet sinova

Dženazom koja je jučer obavljena u Gornjim Agićima kod Bosanskog Novog više stotina mještana, komšija, prijatelja i rodbine oprostilo se od Himze Ibrahimagića (57) i njegovih pet sinova Kasima (31), Huseina (29), Samira (21), Hasana (19) i najmlađeg Muhameda


28.07.2007

"Prijedor

Danas u naselju Zagrad kod Prijedora

Ispraćaj 147 žrtava

U Prijedoru će danas na stadionu Poljana u naselju Zagrad biti organiziran ispraćaj 147 žrtava čiji su posmrtni ostaci ekshumirani iz grobnica i identificirani u hali Šejkovača kod Sanskog Mosta. "


09.09.2007

"U zemlju spušten 21 tabut sa ostacima ubijenih Zvorničana

Feriza Omerovića su ubili školski drugovi

Na Šehidskom mezarju u Memićima kod Kalesije jučer je obavljena dženaza i u zemlju spušten 21 tabut sa posmrtnim ostacima Bošnjaka ubijenih 1992. godine na području općine Zvornik.
Među onima čija je duša našla smiraj je i Feriz Omerović (1965) iz Zaseoka kod Zvornika. Njegove majka Emira i sestra Hanifa jučer su dugo milovale tabut orošen kapima kiše. "


16.10.2007

Sarajevo

Dženaza i ukop posmrtnih ostataka 37 žrtava iz sarajevske Kasindolske ulice
  • 1

#14 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 04 January 2008 - 14:28

Sinoc je na kosovoskoj TV KTV (Koha Television) prikazan jednosatni dokumentarac o skorpionima i njihovim zlocinima. Ja sam ranije video video snimak ubistva onih jadnih momaka na nekom polju ali sinoc je prikazano i kad su ubili decka u nekoj kuci. Mater im zlocinacku, celu noc nisam mogao da spavam.
Ne mogu dovoljno da opsujem koliko sam u potrebi da to uradim posto mi nisu blizu pa da im se ........:E_#@Ir-42]
  • 2

#15 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 January 2008 - 14:44

Sinoc je na kosovoskoj TV KTV (Koha Television) prikazan jednosatni dokumentarac o skorpionima i njihovim zlocinima. Ja sam ranije video video snimak ubistva onih jadnih momaka na nekom polju ali sinoc je prikazano i kad su ubili decka u nekoj kuci. Mater im zlocinacku, celu noc nisam mogao da spavam.
Ne mogu dovoljno da opsujem koliko sam u potrebi da to uradim posto mi nisu blizu pa da im se ........:E_#@Ir-42]


ima li to negde online?
  • 2