Jump to content


Photo
- - - - -

British Grand Prix


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

Poll: Ko je pobednik? (25 member(s) have cast votes)

Ko je pobednik u nedelju?

  1. Massa (1 votes [5.26%])

    Percentage of vote: 5.26%

  2. Hamilton (1 votes [5.26%])

    Percentage of vote: 5.26%

  3. Raikkonen (13 votes [68.42%])

    Percentage of vote: 68.42%

  4. Kubica (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Kovalainen (3 votes [15.79%])

    Percentage of vote: 15.79%

  6. Neko od nenavedenih (1 votes [5.26%])

    Percentage of vote: 5.26%

Vote Guests cannot vote

#31 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 05 July 2008 - 15:02

Kako to mislis stari? Valjda rezervni motori koji sluze za testiranje samo. Njih mogu da sprze od ove godine petkom, po novim pravilima.

"Stari" su motori koji su vec izgurali predvidjen rok trajanja od dve trke. Njih rabe petkom. Nemas rezervne motore u tom smislu.

#32 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 05 July 2008 - 15:33

Bolje je pitanje, sta je sa Massom, Kimi je ok.

Cestitke Kovalainenu, verovao sam u njega a Piquet ispred Masse!


Kimi je ok jedino pod uslovom da Kova ide na tri pita, sedam desetih je ogromna razlika. Kimi je jedva brži od Heidfelda u Q3 i sporiji u Q2. Tu nešto škripi.

#33 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 05 July 2008 - 16:29

Hamilton opet napravio brljotinu.

Ne treba previse brinuti za njega dok je tu gde, to jest na mom avataru... :ph34r:
Svaka cast Heikiju... Jednom je morao da napravi dobar rezultat. Cini mi se da Reno ima malo razumniju taktiku ovog puta sa Alonsom, samo on bi mogao da je zasere jednim od njemu svojstvenih startova ove godine kojim odmah pada za mesto ili dva i onda se muci do ulaska u boks...

#34 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 05 July 2008 - 17:56

Steta za Trulija, razocarenje za Toyotu u kompletu posle dobre voznje u Francuskoj. :)

Jeste da je Webber garant isao sa manje goriva, ali opet massive respect za njega, ako bude isao samo par krugova pre ostalih u boks onda ove kvalifikacije vidim kao veliki podvig za njega.

Mislim da je Hamilton ovde opusteno mogao da ima pol samo da nije napravio onu gresku, ali i pored toga mislim da za Meklaren nema brige sutra. Jedino pitanje po meni jeste kako ce se ekipa postaviti u slucaju da Kova posle poslednjeg pita izbije ispred Hamiltona :ph34r:

Interesuje me koja su pravila propisana za setup za kisu. Da li i pod kojim uslovima timovi mogu da menjaju setup bolida u slucaju da je prognozirana kisa? Ovo pitam jer sam procitao ovu izjavu Trulija koja mi nije bas najjasnija:

"Qualifying was not great and the car was bottoming too much in the first sector. That cost me time which I could not recover in the rest of the lap. That is strange because we didn't change the car itself. It's difficult to find the right set-up when the wind changes so much but I went for a wet set-up in case we have a wet race tomorrow. Now I just hope that will pay off and our Sunday will be better."

#35 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 05 July 2008 - 18:23

Moraću da te razočaram Vincenzo. Nema nikakvih menjanja na bolidu pre trke. Trulli je rizikovao i odabrao setup za kišu...možda mu se sutra i isplati.

Ovo sjajno vreme Webbera na kvalifikacijama samo potvrđuje mišljenje nekih stručnjaka da je u pitanju možda i najbrži vozač u kvalifikacijama.

#36 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 05 July 2008 - 18:50

Vidim da na Wimbledonu progonoziraju za sutra kisu tokom celog dana, a s'obzirom da je staza nekih 130 kilometara odatle mozda se Jarnu i posreci :ph34r:

#37 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 05 July 2008 - 19:12

Kimi djeluje sigurno u svojim izjvama, misleci prije svega na kolicinu goriva, ali i da su glavni konkurenti za titulu iza njega.

Weber izjavio, a tim potvrdio, da kolicina goriva nije samo za poziranje.

Masa imao tehnickih problema sa zadnjim tockom, sraf ili nesto sl. sto mu je stvaralo probleme sa gumom, prilicno konfuzna i neubedljiva izjava Dominikalea u stili tek treba da utvrdimo tacno sto je problem.

Kova 0.5 sec ispred Kimija, ako nije 3 stop onda je stvarno odvezao super.

Vjetar izuzetno jak, isto ce biti i sjutra + skoro izvjesna kisa ili najmanje koji pljusak.

Bice veselo !!!

Vetel iz trke u trku sve bolji, bice jagma oko njega iduce godine. Nije ga bez neke smeknuo Sumi prije 2 godine.

#38 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 July 2008 - 19:16

Kada bi sutra pobedio KOV, RAI bio drugi a HAM bilo gde iza njih, a MAS na bodovima ispred KUB, ja bih bio zadovoljan. Izgleda da će sutra biti McLarenova trka. Pozdrav, za 15 dana, za vreme Silverstonea i Hockenheima ću biti u eroplanu, ništa od prenosa.

Pozzzzz društvo, FORZA FERRARI!

#39 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 July 2008 - 19:31

za vreme Silverstonea i Hockenheima ću biti u eroplanu, ništa od prenosa.

Zavisi od jeroplana - ja sam lane gledao Tursku live u avionu...

#40 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 05 July 2008 - 20:47

Siguran sam da Kova ide na tri pita, i da ima goriva jedva za desetak krugova. U Silverstonu laksi bolid ima znatnu prednost. Stoga tipujem na Kimija.
Osim ako se on i Luis "malo" ne dokace na startu...
Bice zanimljivo i bez kise!

Edited by FjodorD, 05 July 2008 - 20:49.


#41 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 July 2008 - 21:14

Zavisi od jeroplana - ja sam lane gledao Tursku live u avionu...


Zavisi od aerolinija.
737-800
Gledam mapu Evrope na LCD i simbol eroplančića koji se 3 i po sata pomera od Praga do Larnake :)

Mi smo malo konzervativni sa audio/video opremom, tako da računam da ćemo DVD recorder nabaviti za jedno 5 godina. Zahvaljujući starom dobrom VCR ću da snimim jednu trku, moram da izaberem koju, jer na kasetu još moraju da stanu dve epizode TV serije :ph34r:

Ne znam šta da očekujem sutra, pitanje pouzdanosti može da eliminiše RBR, Renault i STR, pa da opet vidimo 2x2 na prvim mestima. Da ponovim, dva tri boda prednosti za HAM u odnosu na MAS, ali MAS ispred KUB na bodovima, i meni dosta.

#42 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 July 2008 - 22:24

Zavisi od aerolinija.
737-800
Gledam mapu Evrope na LCD i simbol eroplančića koji se 3 i po sata pomera od Praga do Larnake :ph34r:

Da, naravno. Mada sam ga i ja gledao bas u 737 na tom istom LCD-u, 24 live kanala + 5 on demand filmova + taj jebeni avioncic za nekih 6 sati od Toronta do Panama City (sad nisam siguran bese li bas trka u Turskoj - ono kad se Hamiltonu guma onako odvojila k'o kais...)

#43 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 July 2008 - 22:37

Sad sam video snimak kvalde, ne izgleda ovo dobro, ukupno smo imali 6. (RAI) i 8. (MAS) najbrži krug, dosta su spori obojica. Posle izvrsne vožnje u prvom treningu u petak, MAS u drugom treningu nije izašao iz krivine nijednom da je ostao na stazi, ne znam da li je šok zbog udarca u barijeru, ili nisu uspeli da pripreme auto dobro posle havarije. U subotu nisam gledao trening, ali kvalda nije dobra. KOV je toliko brz, da mi se čini da je izuzetno lak, da je prazan, jer ima sva vermena oko 1,19,500 do 1,20,000. Čak mi se čini da može da uzme i ako podje na 3 pit stopa. HAM ne smatram za favorita, moguće je da će biti DNF.

#44 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 06 July 2008 - 12:23

Prilicno vlazno i vjetrovito vrijeme, jaki pljuskovi.

Govorkanja oko goriva su:

Kova ima vise goriva od Ham !!

Wabber prazan.

#45 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 July 2008 - 14:44

Ne treba previse brinuti za njega dok je tu gde, to jest na mom avataru... :ph34r:

Lose si skuvao magiju ovaj put :)