Jump to content

Photo

Да ли је ово жељена трудноћа?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#16 ognjen

ognjen
  • Members
  • 45 posts

Posted 03 July 2008 - 22:54

Већ сам написао, вероватно ниси прочитала: није му то посао и не питају то сви. Значи није дужан да то уради.
Даље, лекар није комшиница али то не значи да пацијента треба да схвати као веш машину којој треба да прочисти каменац тако да то о емоцијама стварно не стоји. Чак се и препоручује лекарима да имају осмех и срдачност у односу са пацијентима. Истакли су и паное на ту тему по домовима здравља.
Што се тиче казне у продавници ја је нисам помињао. Зашто је казна да те неко пита да ли ништа ниси украо? Он само пита ништа те не кажњава. Али да ли ћемо се ми наћи увређеним уколико нас то пита? Е то је питање.
И на крају стварно ми није јасно одакле ти то да су људи који су против абортуса конзервативни? Свашта.

#17 SheWolf

SheWolf
  • Members
  • 107 posts

Posted 06 July 2008 - 23:14

Већ сам написао, вероватно ниси прочитала: није му то посао и не питају то сви. Значи није дужан да то уради.
Даље, лекар није комшиница али то не значи да пацијента треба да схвати као веш машину којој треба да прочисти каменац тако да то о емоцијама стварно не стоји. Чак се и препоручује лекарима да имају осмех и срдачност у односу са пацијентима. Истакли су и паное на ту тему по домовима здравља.
Што се тиче казне у продавници ја је нисам помињао. Зашто је казна да те неко пита да ли ништа ниси украо? Он само пита ништа те не кажњава. Али да ли ћемо се ми наћи увређеним уколико нас то пита? Е то је питање.
И на крају стварно ми није јасно одакле ти то да су људи који су против абортуса конзервативни? Свашта.

Pa dobro o cemu mi sada ovde pricamo o tome da li su lekari ljubazni ili da li lekari pitaju zene koje dodju na pregled da li su uopste i zelele da zatrudne?
Kada bi bilo manje nezeljenih trudnoca ili jos bolje kada ih ne bilo uopste ne bi ni postojala potreba za doticnim pitanjem.
Zato sto vecina ljudi koja je protiv abortusa uz taj stav ima i gomilu nekih stavova za koje bi i moja prababa mislila da su konzervativno. Naravno ne znam mozda si ti izuzetak, ali vecina ljudi s tim stavom koje sam ja uposnala su kao da su dosli iz XIX veka.

I jedno pitanje svima koji su protivnici abortusa, zasto ne propagirate kontracepciju umesto da smarate ljude unaokolo kako je abortus ubistvo? Ili je mozda i kontracepcija problem?

#18 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 July 2008 - 00:10

Али да ли ћемо се ми наћи увређеним уколико нас то пита?

Necemo, nego naprotiv. Jako je dobro ukoliko ginekolog postavi takvo pitanje jer se time smanjuje mogucnost ilegalnih abortusa. Zena koja ne zeli roditi, ce to obaviti na ovaj ili onaj nacin.

Е то је питање.

Pravo pitanje je otkud tebi pravo da odlucujes sto ce netko drugi uraditi sa svojim tijelom?

#19 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 07 July 2008 - 03:12

Pravo pitanje je otkud tebi pravo da odlucujes sto ce netko drugi uraditi sa svojim tijelom?

Valjda od boga koji je jedini istinski vlasnik svih tela i svih duša i upravlja njima preko svojih crnomantijaških komesara. :ph34r:

#20 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 07 July 2008 - 10:48

Naravno da jesu konzervativni, pogotovo ako svoje vidjenje namecu celom drustvu.
Mozes ti biti protiv abortusa, ali ne i nametati ga celom drustvu, koje je odavno otislo napred, s obzirom da postuje i promovise pravo zene na izbor da li ce roditi ili ne.
Izbor glede radjanja je samo i iskljucivo na zeni koja je u drugom stanju, a ne na celom drustvu.]
I potpisujem Zizin i Kastorov post.

#21 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 07 July 2008 - 11:16

I potpisujem Zizin i Kastorov post.

Uki potpisao moj post!!! :D Jesi merio temperaturu jutros, Uki? :ph34r: Ovo mi liči na neku od onih trudničkih mušica zbog kojih bi možda trebalo razmišljati i o obaveznom abortusu u nekim slučajevima. :)

#22 ognjen

ognjen
  • Members
  • 45 posts

Posted 08 July 2008 - 00:15

ау ала сте били вредни данас... нема вас нема па кад нагрнете... као да сте договарали :ph34r:
не знам одакле пре да почнем... и вреди ли уопште почињати јер колико видим све сикће од предрасуда према "црномантијашким комесарима" и креатурама из деветнаестог века...

Зиза, шта ти значи ово о туђем телу? Хоћеш да кажеш да је дете у утроби мајке њено тело у физичком смислу? Јеси ли ти видела 4д снимак бебе у трећем месецу трудноће? Знаш ли да крв мајке и детета немају никакве додирне тачке а да дечије срце најчешће почиње да куца и пре него жена и сазна да је остала у другом стању? Знаш ли да жене заражене сидом брзим царским резом рађају здраву децу? Та прича о "ткиву" може да упали само код свесно и намерно необавештених људи који не желе да чују и знају реалне научне чињенице.
И да ти одговорим: Ја не желим да одлучујем уместо другог, ја желим да тај други зауста слободно одлучи а не да буде преварен.
А да! А шта ако он баш пита ради илегалног абортуса? Ради абортуса који гарантује тајност? Понављам, није му посао да пита.

Шивулф, мислим да је контрацепција друга категорија.

Касторе, мислим да би било лепо да своја религијска убеђења и идеологију оставиш за неку тему о Религији. Већ си ме повукао за језик да адвокатишем и тамо сам све рекао на ту тему... А баш бих волео да чујем твоје мишљењ о клипу... баш штета што имаш те предрасуде и жељу да вређаш на верској основи...

Уроше, о чему ти говориш? Ко овде некоме нешто намеће? Како може неко да одлучи слободно уколико није информисан адекватно? Какав је то избор када ти неко каже "Коју ћеш руку?". Па ваљда требамо да видимо шта је у којој руци да бисмо могли да изаберемо слободно оно шта заиста желимо?

#23 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 08 July 2008 - 17:49

Касторе, мислим да би било лепо да своја религијска убеђења и идеологију оставиш за неку тему о Религији. Већ си ме повукао за језик да адвокатишем и тамо сам све рекао на ту тему... А баш бих волео да чујем твоје мишљењ о клипу... баш штета што имаш те предрасуде и жељу да вређаш на верској основи...

Ja ne idem u crkvu da tamo slobodno mislim i time hulim na vašeg boga. Obilazim popove i sve što baksuzno liči na njih i na ulici i na internetu, pa zato neću pogledati tvoj klip, kao što ne gledam ni snimke kojekakvih crkvenih cirkusa na TV sekularne države povodom kojekakvih crkvenih praznika. A vi upadate i u škole i na svako javno mesto sa svojim masnim gibaničarskim mantijama i trbušinama i još očekujete da vam se i tu klanja kao u crkvi?! E, neće moći. Koliko god da je reklerikalizovana, Srbija još nije teokratska država.

#24 ognjen

ognjen
  • Members
  • 45 posts

Posted 10 July 2008 - 14:00

Ja ne idem u crkvu da tamo slobodno mislim i time hulim na vašeg boga. Obilazim popove i sve što baksuzno liči na njih i na ulici i na internetu, pa zato neću pogledati tvoj klip, kao što ne gledam ni snimke kojekakvih crkvenih cirkusa na TV sekularne države povodom kojekakvih crkvenih praznika. A vi upadate i u škole i na svako javno mesto sa svojim masnim gibaničarskim mantijama i trbušinama i još očekujete da vam se i tu klanja kao u crkvi?! E, neće moći. Koliko god da je reklerikalizovana, Srbija još nije teokratska država.

Касторе твоје писање овде је евидентно лицемерно. (Не кажем да си ти лицемер него да је твоје писање такво)
Ово што си написао је чиста контрадикторност. Кажеш да обилазиш попове и све што на њих личи и на улици и на интернету а на овој теми си све време присутан само са намером да покренеш расправу попови-лопови. То се не зове заобилажење него провоцирање. И друга ствар, наведи ми на основу чега си ти закључио да ја спадам у попове и њима сличне уколико ниси погледао клип? Ја мислим да си ти клип одгледао, видео и остале клипове које сам поставио и оно шта ти смета је што немаш одговор на мој аргумент. Зато омаловажаваш и водиш кампању против чак и гледања клипа а камо ли дискусије о њему.
Ако је теби ово обилажење како ли изгледа необилажење... а да, већ си написао: нема разговора него одмах тући.
Кад мало боље размислим ово твоје и јесте "обилажење на улици" али уз масна добацивања са друге стране.

#25 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 10 July 2008 - 18:36

ау ала сте били вредни данас... нема вас нема па кад нагрнете... као да сте договарали :ph34r:
не знам одакле пре да почнем... и вреди ли уопште почињати јер колико видим све сикће од предрасуда према "црномантијашким комесарима" и креатурама из деветнаестог века...

Зиза, шта ти значи ово о туђем телу? Хоћеш да кажеш да је дете у утроби мајке њено тело у физичком смислу? Јеси ли ти видела 4д снимак бебе у трећем месецу трудноће? Знаш ли да крв мајке и детета немају никакве додирне тачке а да дечије срце најчешће почиње да куца и пре него жена и сазна да је остала у другом стању? Знаш ли да жене заражене сидом брзим царским резом рађају здраву децу? Та прича о "ткиву" може да упали само код свесно и намерно необавештених људи који не желе да чују и знају реалне научне чињенице.
И да ти одговорим: Ја не желим да одлучујем уместо другог, ја желим да тај други зауста слободно одлучи а не да буде преварен.
А да! А шта ако он баш пита ради илегалног абортуса? Ради абортуса који гарантује тајност? Понављам, није му посао да пита.

Шивулф, мислим да је контрацепција друга категорија.

Уроше, о чему ти говориш? Ко овде некоме нешто намеће? Како може неко да одлучи слободно уколико није информисан адекватно? Какав је то избор када ти неко каже "Коју ћеш руку?". Па ваљда требамо да видимо шта је у којој руци да бисмо могли да изаберемо слободно оно шта заиста желимо?

pravo zene je da odluci da li ce da abortira ili ne.

cak i ako se radi o ubistvu - ja ne smaytram da je tako ali pretpostavimo - nije jedino koje je dozvoljeno i zakonski odredjeno - eto, na primer, bacanje bombi na druge narode je jedna zakonski dopustiva radnja koju odredjene drzave upraznjavaju u ime svojih interesa. sve pobijene nazivaju kolateralnom stetom.

#26 ognjen

ognjen
  • Members
  • 45 posts

Posted 10 July 2008 - 19:51

pravo zene je da odluci da li ce da abortira ili ne.

А између чега да одлучи када нема праве и потпуне информације о негативној страни абортуса?

#27 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 10 July 2008 - 20:14

pa ima. nisu zene tako glupe kao sto se pretpostavlja niti neobrazovane kako se imputira, niti nezainteresovane kako se to prikazuje.

#28 ognjen

ognjen
  • Members
  • 45 posts

Posted 10 July 2008 - 21:38

pa ima. nisu zene tako glupe kao sto se pretpostavlja niti neobrazovane kako se imputira, niti nezainteresovane kako se to prikazuje.

А ко је рекао да су жене глупе и необразоване? И ко то претпоставља, импутира и приказује? И шта под тим конкретно мислиш?
Ја не говорим да су жене глупе и необразоване већ да им се ускраћује право да знају праву истину.

#29 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 10 July 2008 - 22:13

А ко је рекао да су жене глупе и необразоване? И ко то претпоставља, импутира и приказује? И шта под тим конкретно мислиш?
Ја не говорим да су жене глупе и необразоване већ да им се ускраћује право да знају праву истину.

danas su vremena tehnoloski razvijena a informacije su dostupne. zene imaju informacije o nezeljenim aspektima pobacaja itd... pa ipak zele da pobace - znaci da ono na sta ti zapravo ciljas nije dostupnopst informacija nego zastupljenost anti-choice indoktrinacije u sistemu zdravstva, skolstva i zakonodavstva.

takodje, mnoge zene znajuu neku zenu koja je abortirala, ne treba im internet da znaju sve o abortusu.

#30 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 July 2008 - 11:34

On izgleda umislja da ovdje ima posla s osnovnoskolskim uzrastom, nizi razredi. :ph34r: