Jump to content


Photo
- - - - -

Kvalitet forumske diskusije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

#16 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 July 2008 - 00:21

To i jeste štivo za jednosmerne.


To onda samo znaci da ti vozis u krivom smjeru. Pazi da se ne slupas.

Nisam siguran da ti je sasvim jasna razlika između cinizma i okasnele emancipacije.


Nije, priznajem. Sto je to okasnela emancipacija. Nesto kao okasnela menstruacija? :)

I ja mislim da bi mogao da svrati na berbu ušiju samo se plaši jer nema više pajtaša da ga brane banovima kad ga neko prepuca.


Hm, znaci zaradio si zbog njega ban, pa sad kenjkas. Pazi da ti se opet ne dogodi, primarno zato sto ne vidim svrhe u olajavanju forumasa koji, kao sto i sam primjecujes, vise ne dolaze. Idi na prikladno mjesto, pa se prepucavaj s njima umjesto sto ovdje kukavicki cendras nadajuci se sveopcem aplauzu. Iš! :ph34r:

#17 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 07 July 2008 - 00:33

To onda samo znaci da ti vozis u krivom smjeru. Pazi da se ne slupas.

Hvala na pokazanoj brizi samo ovo što si upravo rekla školski je primer sindroma totalitarne svesti.

Nije, priznajem. Sto je to okasnela emancipacija. Nesto kao okasnela menstruacija? :)

To je kad neko otkriva nešto što je davno, davno apsolvirano...

Hm, znaci zaradio si zbog njega ban, pa sad kenjkas. Pazi da ti se opet ne dogodi, primarno zato sto ne vidim svrhe u olajavanju forumasa koji, kao sto i sam primjecujes, vise ne dolaze. Idi na prikladno mjesto, pa se prepucavaj s njima umjesto sto ovdje kukavicki cendras nadajuci se sveopcem aplauzu. Iš! :ph34r:

Ne, nisam nikada zaradio ban, ali znam učesnike koji jesu. Očekivao sam ovakav (još jedan od forumskih klišea) argument koji je još jedan od simptoma već pomenute totalitarne svesti. To je ono, gledaj svoja posla, šta se ti mešaš u tuđe probleme, još će i tebe da nabede ko što su njega.

Što se pak tiče tvog ``ciničnog`` vokabulara, nije lepo da se tako obraćaš bilo kome, pa čak ni onima koji te nerviraju. To ukazuje na tvoje terapjske motive a ne potrebu za komunikacijom kroz iznošenje argumenata. Ti posle svega dva posta počinješ sa uvredama na ličnom nivo, uz vulgarne kvalifikacije, i da ti iskreno kažem, takve karaktere srećem svakog dana u saobraćaju a i podržavam roditelje koji svoju decu lično odvode u školu. Baš zbog tih lako unervozljivih.

Osim toga, ne prepucavam se već podsećam. A oni dobro znaju gde je devedesdvojka pa je tom konstatacijom sve rečeno apropo crta i koječega.

Edited by Bebler, 07 July 2008 - 09:38.


#18 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 July 2008 - 00:43

-------------------------


Da se vratimo na temu; svojim postom si samo pokazao da svojom diskusijom, osim babskog tračanja nimalo ne doprinosis kvaliteti ovog foruma.

Ajde cao.

#19 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 07 July 2008 - 00:56

Da se vratimo na temu; svojim postom si samo pokazao da svojom diskusijom, osim babskog tračanja nimalo ne doprinosis kvaliteti ovog foruma.

Ajde cao.

Sto se mene tice nisi ni morala da se upustas u bilo kakvu raspravu sa mnom. Osim toga. citao sam kako se bunis sto ti je uskracen pristupa na pojedine delove foruma. Zakljucak je da su upravo takve mere doprinele da se visestruki tiradama skloni forumasi vise ne uplicu svojim nebulozama u ozbiljnije polemike.

Nema traca, sve su to naked facts.

Edited by Bebler, 07 July 2008 - 00:56.


#20 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 July 2008 - 04:16

Sto se mene tice nisi ni morala da se upustas u bilo kakvu raspravu sa mnom.


Glupost je glasna, vristi i tesko ju je izbjeci.

Osim toga. citao sam kako se bunis sto ti je uskracen pristupa na pojedine delove foruma.


Imas problema s citanjem, a i slabo si informiran o mnogim stvarima, posebno forumskim.

Zakljucak je da su upravo takve mere doprinele da se visestruki tiradama skloni forumasi vise ne uplicu svojim nebulozama u ozbiljnije polemike.


A ti sebe smatras ozbiljnim polemicarem? Sigurno mislis i da si osobno zasluzan sto je "kvalitet" diskusija porastao. Jadno.

Nema traca, sve su to naked facts.


Sto se babi tilo, to se babi snilo. :ph34r:

Edited by Ziza, 07 July 2008 - 04:20.


#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 07 July 2008 - 07:39

I ja mislim da bi mogao da svrati na berbu ušiju samo se plaši jer nema više pajtaša da ga brane banovima kad ga neko prepuca.

I eto na kraju kako ti zamisljas kvalitetnu forumsku diskusiju. (ne ulazeci dalje u analizu)

#22 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 07 July 2008 - 09:29

Jao. Žiži, pravo si dete. :)


Ko mi dirne Žižu, strpaću ga na rižu. :ph34r:

#23 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 07 July 2008 - 09:51

Ko mi dirne Žižu, strpaću ga na rižu. :ph34r:

Ne diram je ja, samo me čudi što pokazuje nostalgiju za vremenom koje ni po čemu nije valjalo i brani osobu koja je bila aktivni deo pomenutog tima. Bilo je njih i više ali su na opšte zadovoljstvo otišli u svoj rezervat forumskog sadomazohizma.

#24 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 07 July 2008 - 09:53

Ne diram je ja, samo me čudi što pokazuje nostalgiju za vremenom koje ni po čemu nije valjalo i brani osobu koja je bila aktivni deo pomenutog tima. Bilo je njih i više ali su na opšte zadovoljstvo otišli u svoj rezervat forumskog sadomazohizma.


Malo više razumevanja, moliću. Pa svakome je njegova mladost lepša od poznijih godina. :ph34r:

#25 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 July 2008 - 10:22

tema topika je kvalitet forumske diskusije na forumu b92, i molim vas da tako i ostane.


takodje molim da sve nesporazume sa drugim korisnicima rešavate u medjusobnoj pm prepisci.

#26 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 07 July 2008 - 10:47

tema topika je kvalitet forumske diskusije na forumu b92, i molim vas da tako i ostane.


takodje molim da sve nesporazume sa drugim korisnicima rešavate u medjusobnoj pm prepisci.


Upravo zbog njegovog/njenog doprinosa kvalitetu diskusije na forumu b92 nemam nikakvih međusobnih nesporazuma za PM sa drugim korisnikom ovog foruma. Sa prvim sam imao kratko, ali je brzo prošlo. :ph34r:

#27 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 07 July 2008 - 14:56

Osim toga ma šta ko mislio, šampion po kvalitetu diskusija iz prthodnog saziva na FB92 po mom je najskromnijem mišljenju bio Hil bil i koliko vidim i dalje je tu prisutan, samo ne tako frekventno. Naravno, tu su i drug Kastor, Indy, Henri, CTRX kad je pribran, Anduril, Vladan, Inkognito, Artur Dent i mnogi drugi što se Politike tiče, žao mi je ako sam propustio neke.

Ne oskudeva F razložnim polemičarima već je reč o tome da je ovde ostala malo racionalnija ekipa koja uspšnost rasprave ne meri po količini izgovorenih uvreda i vulgarnosti. No to s početjka topica stoji. Koristi se mnogo polu i kvaziargumentacije što ubija dinamiku rasprave i odbija. S druge strane bilo je nekoliko gotovo antoloških rasprava u poslednje vreme koje ranije nisu mogle ni da se razviju iz razloga o kojima sam već pisao.

Velika je šteta što je sa Umetnosti nestala Julijana. Ona je bila sjajna.

#28 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 07 July 2008 - 15:07

Osim toga ma šta ko mislio, šampion po kvalitetu diskusija iz prthodnog saziva na FB92 po mom je najskromnijem mišljenju bio Hil bil i koliko vidim i dalje je tu prisutan, samo ne tako frekventno. Naravno, tu su i drug Kastor, Indy, Henri, CTRX kad je pribran, Anduril, Vladan, Inkognito, Artur Dent i mnogi drugi što se Politike tiče, žao mi je ako sam propustio neke.


fino drustvo si izdvojio sa politike. steta samo sto malo (vise) ne pisu i po ostalim pdf-ovima. :ph34r:

kastora ne racunam. :)

#29 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 July 2008 - 17:54

Ne diram je ja, samo me čudi što pokazuje nostalgiju za vremenom koje ni po čemu nije valjalo

Varas se, nostalgicna sam za vremenom koje je bilo davno prije perioda za koji si se ti tako zdusno zakacio i kada je bila konstantno prisutna kriticna masa izuzetno kvalitetnih forumasa, (samo sto ti tada nisi bio ni u planu, pa ne znas o cemu pricam) a sto trenutno po mom misljenju ovom forumu nedostaje.

brani osobu koja je bila aktivni deo pomenutog tima.


Ne poznam nijednu osobu s ovog foruma nego iskljucivo nickove.

Bilo je njih i više ali su na opšte zadovoljstvo otišli u svoj rezervat forumskog sadomazohizma.


Vidis, upravo ovakvim "ozbiljnim polemiziranjem" tjeras i one koji ti se svidjaju, kao npr. Julijanu. Topic o (ne)omiljenim forumasima je mislim, negdje u arhivi, a definiciju kvalitetne forumske diskusije je tesko odrediti jer si spomenuo nekoliko svojih omiljenih forumasa (Vladan, Kinik, Indy) koji vrlo cesto prema svojim sugovornicima nisu nimalo pristojni, ponekad su izuzetno cinični i u zaru diskusije prelaze granice tzv. pristojnog ponasanja, protiv cega osobno nemam nista protiv; dapace, ali tvoj primjer odlicno pokazuje koliko su bilo ciji (u ovom slucaju tvoji) posve subjektivni afiniteti i (a)simpatije prema bilo kome za funkcioniranje ovog foruma potpuno irelevantne.

#30 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 08 July 2008 - 00:22

na primer, ovo poslednje sto kaze ziza je tacno.

nekoliko nabrojanih je veoma bezobrazno i u tome uziva.

dakle, bilo ciji posve subjektivni afiniteti i (a)simpatije prema bilo kome za funkcioniranje ovog foruma su potpuno irelevantni.