Jump to content


Photo
- - - - -

Prepisivanje na prijemnom ispitu za srednje skole


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 Prison Break Fan

Prison Break Fan
  • Members
  • 22 posts

Posted 24 June 2008 - 11:16

Ja stvarno nemam komentar..Neki u mojoj skoli su toooliko prepisivali da imaju i po 36 poena a zavrsili su razred kao dovoljni.Ajde,ok,prepisi jedan ili dva zadatka,ali ovo je bilo strasno..Bilo me je sramota.

To je bilo daj puskicu ,evo ti moji listovi,nastavnici donosili resenja,ma ne daj Boze..I posle ce takav neko da se upise u neku dobru skolu.Ja nemam reci. :ph34r:

#2 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 24 June 2008 - 12:05

Ja stvarno nemam komentar..Neki u mojoj skoli su toooliko prepisivali da imaju i po 36 poena a zavrsili su razred kao dovoljni.Ajde,ok,prepisi jedan ili dva zadatka,ali ovo je bilo strasno..Bilo me je sramota.

To je bilo daj puskicu ,evo ti moji listovi,nastavnici donosili resenja,ma ne daj Boze..I posle ce takav neko da se upise u neku dobru skolu.Ja nemam reci. :ph34r:



Koja je i onda svrha tih prijemnih ispita?
Trebalo bi ih ukinuti!

#3 Prison Break Fan

Prison Break Fan
  • Members
  • 22 posts

Posted 24 June 2008 - 20:05

Nema svrhe.....

#4 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 24 June 2008 - 23:18

To je zaista tako, i uvek je isto.
Moj rođak je polaga sad taj prijemni. Od četiri učionice, u koliko su bili raspoređeni, samo u jednoj je bila poštovana procedura i samo jadnici iz te učionice nisu mogli ništa da prepišu. Tako je i u toj školi došlo do toga da učenici koji su iz matematike imali 2 ostvare više poena na prijemnom od onih koji su imali 4, čak i 5. I još se time hvale okolo... :ph34r:

#5 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 June 2008 - 23:47

To je zaista tako, i uvek je isto.
Moj rođak je polaga sad taj prijemni. Od četiri učionice, u koliko su bili raspoređeni, samo u jednoj je bila poštovana procedura i samo jadnici iz te učionice nisu mogli ništa da prepišu. Tako je i u toj školi došlo do toga da učenici koji su iz matematike imali 2 ostvare više poena na prijemnom od onih koji su imali 4, čak i 5. I još se time hvale okolo... :)

Mnogi nastavnici olako gledaju na prepisivanje, čak i kada je u pitanju prijemni ispit. Pretpostavljam da su to oni koji su na isti način završili fakultet.

Mnogo se fekalija razmnožilo po školama. :ph34r:

#6 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 25 June 2008 - 10:25

To je zaista tako, i uvek je isto.
Moj rođak je polaga sad taj prijemni. Od četiri učionice, u koliko su bili raspoređeni, samo u jednoj je bila poštovana procedura i samo jadnici iz te učionice nisu mogli ništa da prepišu. Tako je i u toj školi došlo do toga da učenici koji su iz matematike imali 2 ostvare više poena na prijemnom od onih koji su imali 4, čak i 5. I još se time hvale okolo... :ph34r:



zašto su oni koji nisu prepisivali "jadnici"?



posle se čudimo što prepisuju...

#7 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 25 June 2008 - 12:45

Jadnici, u smislu da će ih ugroziti neradnici koji su prepisali ceo prijemni i možda im čak zauzeti mesto u željenoj školi.

#8 loga

loga
  • Members
  • 30 posts

Posted 12 September 2008 - 22:43

Kvalifikacioni ispit će se u ovom obliku polagati još dve godine. Polagaće ga još učenici sadašnjeg sedmog i osmog razreda.

#9 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 13 September 2008 - 16:35

To sam čuo još kad je moja generacija bila šesti razred. Nadam se da je sada za stvarno. A kako će biti koncipiran novi prijemni ispit?

#10 loga

loga
  • Members
  • 30 posts

Posted 13 September 2008 - 19:37

Kako trenutno stvari stoje ne bi trebalo da ga bude uopšte jer će se na kraju osmog razreda polagati završni ispit. Upis u srednje škole bi onda bio samo na osnovu ostvarenog uspeha u osnovnoj školi uključujući i uspeh sa završnog ispita.

#11 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 13 September 2008 - 20:33

moj sin je upisao prvu godinu srednje. prosao je osrednje, srazmerno njegovom dosadasnjem uspehu. kako sam i ocekivala. bilo je onih koji su predavali prazne testove i napustali ispit nakon dvadesetak minuta, da bi se kasnije utvrdilo da su osvojili maksimum poena. nije pravedno, ali zar i u zivotu nije tako? ucim ga da ne oseca bes i zavist, da se ne osvrce za drugima, da prati svoj pravac i da bude borac. ja bas i ne bih volela da bude fake-uspesan. nije u pitanju "kiselo grozdje", stvarno. svaka pobeda je sladja kada je tvoja. a suocavanje sa nepravdama ga tek ocekuje u zivotu... volela bih da ga naucim tome, da ignorise takve ljude i ne zatruje sopstveni zivot.

#12 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 14 September 2008 - 23:03

Kako trenutno stvari stoje ne bi trebalo da ga bude uopšte jer će se na kraju osmog razreda polagati završni ispit. Upis u srednje škole bi onda bio samo na osnovu ostvarenog uspeha u osnovnoj školi uključujući i uspeh sa završnog ispita.


Sa ovakvim neujednačenim sistemom ocenjivanja to i ne zvuči kao srećni rasplet.

#13 maharaja

maharaja
  • Members
  • 81 posts

Posted 15 September 2008 - 23:23

Prijemni ispit za srednje skole je obesmisljen samim tim sto se uvek polaze matematika i srpski (osim za specijalna odeljenja). Besmisleno je imati isti prijemni za gimnaziju drustvenog i prirodnog smera, ili za tehnicku... Svaka skola treba da organizuje svoj prijemni za predmetima koji su potrebni za smer za koji se ucenik opredeli.

A prepisivanje na prijemnom je posebna prica. Cini mi se da se to povecalo od pre 6 godina od kako se polaze u svojim skolama. Manji je strah kod ucenika, a po ovakvom sistemu su manje i posledice. U moje vreme, kada odes prvi put u srednju skolu da polazes prijemni, malo kome je padalo napamet da prepisuje (strah, osecanje strane sredine, nisu tu drugari iz tvoje skole...). Mada ovo u "moje vreme" je mozda malo glupo reci, i moj je licni utisak.

#14 stefdza90

stefdza90
  • Members
  • 9 posts

Posted 22 September 2008 - 18:59

sve cesce se prepisuje, pa sama skola prestaje da bude ustanova u kojoj treba da se uci. sad je sustina da skolu ne zavrsava guzica nego sposobnost da se snadjes, da organizujes vise ,,izvora'' iz kojih ces da prepisujes (drugovi,puskice,nekad se cak postavlja i mreza prepisivaca - jedan prepise resenje pa se papiri u nekoliko sekundi na samom casu resavskom tehnikom umnoze :) ...)

ja sam sada maturant jedne od gimnazija u bg-u...secam se kako su kod nas na prijemnom u osnovnoj svi cekali poslednjih 15 min da bi isprepisivali sve sto ne znaju...a dezurne nastavnike bas briga,posle toga odu na fudbal sa klincima, nezvanicni rezultati stizu posle par sati ako pokupis broj od nekoga... raspad sistema,totalni :ph34r:

#15 AsterBlistok

AsterBlistok
  • Members
  • 4 posts

Posted 02 October 2008 - 22:51

Treba ih ukinuti :ph34r: