Jump to content

Photo
- - - - -

Čeda Jovanović

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4864 replies to this topic

#16 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 23 June 2008 - 20:33

Covek koji je ispred svog vremena.Covek koji je pre liberalan za ovu ucmalu Srbiju.LDP kao stranka se totalno razlikuje po pogledu na neke kljucne teme od drugih (Kosovo,Hag,autonomija Vojvodine,ustav).Videcemo kad ce drustvo biti spremno za takvu politiku,jer trenutno nije.

#17 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 23 June 2008 - 20:45

Prva postava stranke je klub umetnika i ostalih dramaturga, bez uvrede. Da bar postoji jedan dobar govornik, o nekoj harizmi da ne pricamo, to je u Srbiji u deficitu.

Ekonomski program libertarijanski, ostvariv jedino u teorijskim raspravama becke skole ekonomista. Na stranu sto je ekonomski program u direktnoj suprotnosti sa birokratskim sistemom Evropske unije, kao i da ga 99% clanstva i 90% rukovodstva stranke ne podrzava i ne uzima za ozbiljno. Nego to nije ni bitno.

#18 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 23 June 2008 - 21:16

Aj brate pojasni to libertijanski, da si rekao da je oskudan i nedovrsen pa u redu ali da je tako uopsten neostvariv to mi nije jasno. Smanjenje javne potrosnje koje predlazu ce se svejedno desiti ili u relativnom iznosu kroz povecanje proizvodnje ili u apsolutnom kroz pad iste. A ne videh ni u ostatku nesto previse liberalno, nema mnogo teksta pa da mi nesto promakne. Ti mozda mislis da im je program predvideo masu drzavne birokratije dovoljnu tek da se ugnjezde svi ldp-ovi funkcioneri pa je to u dobu multiplih koalicija neostvarivo.

Edited by rory, 23 June 2008 - 21:35.

#19 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 23 June 2008 - 22:00

Aj brate pojasni to libertijanski, da si rekao da je oskudan i nedovrsen pa u redu ali da je tako uopsten neostvariv to mi nije jasno. Smanjenje javne potrosnje koje predlazu ce se svejedno desiti ili u relativnom iznosu kroz povecanje proizvodnje ili u apsolutnom kroz pad iste. A ne videh ni u ostatku nesto previse liberalno, nema mnogo teksta pa da mi nesto promakne. Ti mozda mislis da im je program predvideo masu drzavne birokratije dovoljnu tek da se ugnjezde svi ldp-ovi funkcioneri pa je to u dobu multiplih koalicija neostvarivo.

Libertarijanski, ne libertijanski. Libertarian, na engleskom, u nedostatku boljeg srpskog prevoda.

Ukidanje agencija i ukidanje licenciranja za banke od strane CB, to je prvo sto mi pada na pamet.

Prokopijevic je protiv bilo kakvog mesanja drzave. I kako to da se uskladi sa EU u kojoj se meri zakrivljenost banana i krastavaca.

Nemoj pogresno da me shvatis da sam ja protiv toga, ali gledaj realno koliko je to ostvarivo. Pozitivna stvar je smanjenje javnog sektora sa 44% kolika je sadasnja procena na 33%.

#20 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 June 2008 - 22:05

Prokopijevic je protiv bilo kakvog mesanja drzave. I kako to da se uskladi sa EU u kojoj se meri zakrivljenost banana i krastavaca.

Stranka koja Prokopijeviću da da joj piše program - očigledno ni sama ne drži do sebe. Prokopijeviću se ne sme poveriti ni pisanje programa kako sačuvati dve ovce - napisao bi ga tako da ovce ne bi imale ni dana šanse da ne dopadnu vukovima u ralje.

#21 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 23 June 2008 - 22:07

Stranka koja Prokopijeviću da da joj piše program - očigledno ni sama ne drži do sebe. Prokopijeviću se ne sme poveriti ni pisanje programa kako sačuvati dve ovce - napisao bi ga tako da ovce ne bi imale ni dana šanse da ne dopadnu vukovima u ralje.

Mala ispravka, mislim da je program pisao Vladimir Gligorov, ali sam povezao Prokopijevica jer mi se cini da se on tu vrzma.

#22 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 23 June 2008 - 22:12

Mala ispravka, mislim da je program pisao Vladimir Gligorov, ali sam povezao Prokopijevica jer mi se cini da se on tu vrzma.

Tja, incident sa katalaksičarem i njegovim ekonomskim programom na ovim izborima nije održiv na duži period, naročito s obzirom na ono što čeka LDP, a to je proširenje priče na konkretne stvari koje se tiču svakodnevnog života, a tu bez socijalnog umekšavanja nema šanse. Uz to smatram da je nemoguće držati na jednoj strani ovako levu neekonomsku priču, a na drugoj gurati tržišni fundamentalizam.

#23 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 23 June 2008 - 22:20

Tja, incident sa katalaksičarem i njegovim ekonomskim programom na ovim izborima nije održiv na duži period, naročito s obzirom na ono što čeka LDP, a to je proširenje priče na konkretne stvari koje se tiču svakodnevnog života, a tu bez socijalnog umekšavanja nema šanse. Uz to smatram da je nemoguće držati na jednoj strani ovako levu neekonomsku priču, a na drugoj gurati tržišni fundamentalizam.

fala kurcu da si se ekonomski opismenio i rekao reč-2

kako voLem da svi osećaju potrebu glede ekonomije.unbelieveable

#24 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 23 June 2008 - 22:25

fala kurcu da si se ekonomski opismenio i rekao reč-2

kako voLem da svi osećaju potrebu glede ekonomije.unbelieveable

Po starom dobrom običaju, nas dvojica se ili ne razumemo ili samo hoćeš da se svađaš.

#25 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 23 June 2008 - 22:43

Čeda je sjajan govornik, odiše mirnoćom, besprekorne radne i lične biografije, uspešan profesionalac u svojoj struci, sa lakoćom izlazi na kraj i sa najdrskijim novinarima i vodio je stranku iz trijumfa u trijumf. Šta još hoćete od njega?

#26 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 23 June 2008 - 22:45

Šta još hoćete od njega?

8 % :ph34r:

#27 Penzionerka

Penzionerka
  • Members
  • 781 posts

Posted 23 June 2008 - 22:50

Čeda je sjajan govornik, odiše mirnoćom, besprekorne radne i lične biografije, uspešan profesionalac u svojoj struci, sa lakoćom izlazi na kraj i sa najdrskijim novinarima i vodio je stranku iz trijumfa u trijumf. Šta još hoćete od njega?

Nista!

#28 Recoba

Recoba
  • Banned
  • 196 posts

Posted 23 June 2008 - 22:52

:ph34r:

Sarkazam ili...

#29 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 23 June 2008 - 23:36

ceda danas prica jedno sutra drugo..ne bi me cudilo da prekosutra kaze kako nikada nije bio za vladu socijalista i demokrata..opet, nije mi jasno sto se sam nudi kao podrska "proevropsko"-sps-ovskoj kamarili, ako ga vec svi gledaju kao gubavca i njegove ponude ne zarezuju ni za suvu sljivu..ja mu nisam dao svoj glas da podrzava sulude kombinacije sa socijalistima, vec za politiku bez kompromisa oko sustine..

Edited by serb_pagan, 23 June 2008 - 23:38.

#30 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 24 June 2008 - 06:48

Verujem da kad bi se potrudio mogao bi mu naci neku zamerku koja se moze dokazati umesto sto izmisljas. Rekao je da nece smetati kod pravljenja vlade i da ce podrzati svaki proevropski i reformski zakon sto je recimo dinkic lepo shvatio i primetio u jucerasnjoj izjavi da ce prilikom ratifikacije ssp-a i donosenja pratecih zakona imati 140+ glasova.
Ili mislis da ds nije zasluzio ovu priliku i da je trebalo omoguciti radikalima i dss-u vedinu? Za razliku od proslog puta verujem da ova vlada ima vise sansi da napravi koji korak napred. Zahvaljujuci glasovima i ldp-a sps nije mogao mnogo da bira sa kim ce praviti vladu pa tako nece moci ni da je sabotira a nece ni ds jer moze lako da im se istopi i osnovnih 128.