Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Mito i korupcija - Page 7 - Društvo - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Mito i korupcija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
172 replies to this topic

#91 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 27 October 2008 - 16:59

samo da podsetim na djindjica kad je rekao da sve zemlje imaju mafiju, a samo u srbiji mafija ima svoju drzavu.
sve je isto , samo nema milosevica. na zalost, nema ni djindjica. sve je pretvoreno u sivu muljevinu. sad je cak i gore.
pre bi, na vest da je poskupeo gas 60 posto ili da moramo da placamo tv pretplatu uz racun za struju, na ulice izaslo ljudi i ljudi..i govorili bi na trgu djindjic, vesna, vuk... i td i td...
a sad ?
ostala sam bez teksta.
nema nade.

#92 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 27 October 2008 - 17:22

interesuje me zasto u beogradu ima jako malo kvalitetnih autobusa, i gde nestadose "japanci " ? mnogi autobusi su uzasno bucni, u nnjima je uvek guzva, jako su prljavi, nema grejanja, sedista su ledena, plasticna /sad cak i u trolama/ ...oko autobusa se obicno vije neki sumnjiv dim. moram da trpim pored nesnosne buke samih autobusa, strasnu dernjavu roma sa harmonikama i malom decom. moj mp3 nije u stanju sve to da nadjaca. prozori su zablindirani a i onaj otvor gore, sto se nekad mogao dici- za vreme milosevica. mislim, o cemu se radi ? da li je neko nekad merio kolicinu buke koja je u autobusima ? /tu ne racunam fine "japance" koji su normalni.
osecam se strasno ponizenom kad se vozim beogradskim autobusima.
kuda idu pare od nasih markica i karti za prevoz ?
i kad ne bih gledala vesti, /sto cesto i radim/ , znala bih kakva je situacija po autobusima. za vreme milosevica je bilo stravicno, ali je bar bilo promaje /rupa po autobusima/
za vreme djindjica smo dobili neke super za nas strane / za njih rashodovane / autobuse..pa smo dobili "japance"... koji su najbolji.
sad se pojavi vrlo retko , poneki normalan autobus, a sve ovo cime se vozim stalno, treba na otpad.
zasto je tako ?
glupo pitanje, ali eto.. :ph34r:

#93 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 October 2008 - 17:23

Jeste, sad je mnogo gore nego sto je bilo za vreme Slobe... Evo bas ce sutra da nas bombarduju a ujutru u 5 moram da idem da cekam u redu za litar suncokretovog ulja najnizeg kvaliteta... Govorili bi na trgu, kazes... Pa eto, od toliko govorancije sta ispade - ako su Djindjica ubili, Vesna i Vuk ( :ph34r: ) su jos uvek tu, idi se zali njima sto su zaboravili Che Guevara vremena, a kao sto ni tada nije izlazilo `ljudi i ljudi` (nemoj da poredis 5. oktobar sa ostalim 'izlazenjima') za daleko gore stvari od poskupljenja gasa, tako ni danas ne izlazi... Pametni ljudi, sto da mrznu po trgovima da bi instalirali svoje lopove umesto postojecih...

#94 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 27 October 2008 - 17:28

ne znam za tebe, ja sam bila redovna i opet bih izasla, ali nema ko da me pozove...
ne izlazim za lazi i prevare...to ne.
djindjic i vesna su mislili ZAISTA. PROMENE.
Djindjic je mislio ZAISTA , bio jak i zato su ga i ubili. Ovo sto je ostalo je foliraza, ili saucesnistvo u foliranju...
Dakle, STA SAD ?

#95 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 October 2008 - 18:21

Bio i ja, zali boze djonova i tabana... To vreme je davno proslo kad smo vidli kako su 'nasi' bili zamislili te promene. Da mi je ova pamet a da se vrnem u 97-u, opet bih izasao na doticne proteste, samo sto bih nosio transparent - Sjasi Kurto, 'oce i Murta malo... Zato danas niko nece ni izaci da demonstrira, da se smrzava, da ga tusiraju 'ladnom vodom i pendrekom mu razbijaju natalozeno kamenje u bubrezima od velikih kolicina piva koje se popilo kao cheap sedative replacement... Da ne pricamo da je i tada gro demonstranata bilo tu zato sto Sloba nije uspeo u svojoj zamisli, a ne zato sto je tu zamisao uopste pokusao da sprovede u delo. Ona manjina koja je tu bila zbog pravih stvari je vise bila iz cisto ekonomskih razloga, ne iz ideoloskih ili sl. pa od te manjine danas fino ususkane kreditima i koliko-toliko punim rafovima u prodavnicama nemoj nista da ocekujes.

'teli smo demokratiju, eve nam je... Ovi sto sad vedre i oblace su izabrani od strane NAS, nisu pali s Marsa, nisu izbori pokradeni, ne preti nikome dekapitacija i `gutanje mraka` zbog politickih ubedjenja (well, nije da je bas tako, al' daleko je lagodnije nego 90-ih kad ti buduci srebrenkasti koljac virio iza svakog coska cekajuci da nesto reches sto se ne poklapa sa drzavnom politikom), niko nije zapeo da nam prospe bombice po glavama a i ne stizu pozivi za 'vojne vezbe' niti love ljude u sred kafica da ih vuku na ratiste niti vrsljamo po okolnim drzavama u nastojanju sirenja srpske imperije. Ergo - dobili smo ono sto smo trazili.

Zasto bi sad demonstrirali? Zato sto imamo monopole i zato sto su cene bezobrazno velike i van svakog trzisnog toka? Pa zbog toga normalan, radni narod ne demonstrira. Oko takvih stvari demonstriraju lezilebovici i neradnici sto celog zivota dinar stvorili nisu. Normalni ljudi to kaznjavaju na izborima a ne tako sto love upale pluca diljem trgova lepe nam nashe... Sudeci po rezultatima izbora, ogromnoj vecini naroda ovo odgovara, pa velim - `Gde svi cigani, tu i goli Asan`(izvinjavam se na non-PC govoru, al' tako ide izreka)... Posto nemam nikakve sanse da promenim razmisljanje gro ove populacije ostaju mi dve opcije - da kulturno prihvatim surovu istinu da svaki narod zasluzuje vlast kakvu ima, ili da se iselim odavde i odem tamo gde gro populacije ne razmislja kao ovde. Obe opcije su podjednako validne, i stvar je licne preference koju cu odabrati.

A to ko je sta mislio je apsolutno irelevantno - i ja mislim da treba da zivim k'o seik al' je to daleko od mojih mogucnosti i sposobnosti tako da - racunaju se rezultati a ne misljenja. A rezultati su porazavajuci.

A i grdan si mi ti aktivista ako treba neko da te pozove... Idi sama pa protestuj, sakupi istomisljenike u borbi protiv vetrenjaca pa se orite trgovima, mozete i da se samospalite ako mislite da ce to ostaviti nekog efekta. Samo nemojte da kukate guzicom zavaljnom u fotelju iza avatara i alijasa na nekom tamo forumu, time apsolutno nista promeniti necete. Ako ti bas treba eksplicitni poziv - evo ja te pozivam - go, go, go!

No, in spite of everything, danas je MNOGO bolje nego za vreme Slobe, to sto neko ne zeli to da prizna to je njegov problem...

Edited by incognito, 27 October 2008 - 18:23.

#96 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 27 October 2008 - 22:21

ne znam za tebe, ja sam bila redovna i opet bih izasla, ali nema ko da me pozove...
ne izlazim za lazi i prevare...to ne.
djindjic i vesna su mislili ZAISTA. PROMENE.
Djindjic je mislio ZAISTA , bio jak i zato su ga i ubili. Ovo sto je ostalo je foliraza, ili saucesnistvo u foliranju...
Dakle, STA SAD ?

U životu nikad nisam išao na mitinge, šetnje i proteste, jedino na rok koncert zbog patnje Palestinaca kod Trga Marxa i E. Kad je to počelo, sa Slobom, video sam psihologiju mase, kao telad bi išli gde im se kaže, bez razmišljanja. Posle, sa ovim drugim , video sam iste face, istog hipnotisanog izraza. Suviše cenim sebe da bih išao iza Vuka, ili Vesne, ili, na drugoj strani Šešelja, ili bilo kog drugog. U tome me je učvrstilo ono 96, 97 kad li, kad se udružena opozicija najzad dočepala neke jače pozicije za pregovore, kad ono, u to vreme, dok su gutali malo dima i pendreka, Đinđić na kanabetu kod vođe i kasnije je gradonačelnik.
Ne, nema postizanja cilja šetnjama, okupljanjima, i sličnim bezbolnim stvarima , to je smešno, pa setite se ko su bili ti predvodnici.
Hoćeš promene ? Rizikuj mnogo više, i odrekni se više od košutnjačke šetnje, a posle toga sarma u toploj kući.

#97 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 28 October 2008 - 00:01

Ne razumem bas o cemu vi pricate i zasto mene prozivate. Ja nisam policajac, nisam sudija ni bia..hocu da kazem da ja ne mogu da hapsim i osudjujem zlocince, raskrinkavam mafiju... ja ocekujem da drzava to radi... i mogu samo da glasam.. a ako se moj glas ponisti tako sto niko , ama bas niko ne juri kriminalce, rasciscava mafiju, onda imamo veoma ozbiljan problem. vise nemamo za koga da glasamo. sve je farsa.
bila sam na ulicama zbog vladavine prava, demokratije, slobode...a ako se sve svelo na pljacku, onda mi vise nemamo o cemu da razgovaramo. ne vidim kome bi to trebalo da smeta sto ja o tome pisem po forumima.
sto se mene licno tice, nemam drugu zemlju, necu nigde otici , a zelim da u mojoj zemlji ljudi dobro zive.
ocigledno imamo ozbiljan problem.

#98 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 October 2008 - 00:26

Ne razumem bas o cemu vi pricate i zasto mene prozivate. Ja nisam policajac, nisam sudija ni bia..hocu da kazem da ja ne mogu da hapsim i osudjujem zlocince, raskrinkavam mafiju... ja ocekujem da drzava to radi... i mogu samo da glasam.. a ako se moj glas ponisti tako sto niko , ama bas niko ne juri kriminalce, rasciscava mafiju, onda imamo veoma ozbiljan problem. vise nemamo za koga da glasamo. sve je farsa.
bila sam na ulicama zbog vladavine prava, demokratije, slobode...a ako se sve svelo na pljacku, onda mi vise nemamo o cemu da razgovaramo. ne vidim kome bi to trebalo da smeta sto ja o tome pisem po forumima.
sto se mene licno tice, nemam drugu zemlju, necu nigde otici , a zelim da u mojoj zemlji ljudi dobro zive.
ocigledno imamo ozbiljan problem.

Pazi , nisam konkretno tebe prozvao, nego je tvoj post bio povod, jer dosta ljudi je pogrešno misli da njihove šetnje/protesti nešto znače u dostizanju pravičnog cilja, međutim to je traćenje energije vremena i zdravlja jer se to koristi isključivo u promociji užeg rukovodstva stranaka, estradnih ličnosti, i ostalih utrpanih. Sada ,recimo, ljudi pominju peti oktobar kao da traže partizansku spomenicu. Dakle, okupljanja kojima si prisustvovala bila su čista zloupotreba tvojih, verujem, čistih i dobrih želja.

#99 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 28 October 2008 - 00:29

Pazi , nisam konkretno tebe prozvao, nego je tvoj post bio povod, jer dosta ljudi je pogrešno misli da njihove šetnje/protesti nešto znače u dostizanju pravičnog cilja, međutim to je traćenje energije vremena i zdravlja jer se to koristi isključivo u promociji užeg rukovodstva stranaka, estradnih ličnosti, i ostalih utrpanih. Sada ,recimo, ljudi pominju peti oktobar kao da traže partizansku spomenicu. Dakle, okupljanja kojima si prisustvovala bila su čista zloupotreba tvojih, verujem, čistih i dobrih želja.

NIJE TACNO. Nije me zloupotrebio Djindjic, niti me je zloupotrebila Vesna Pesic. Djindjic je ubijen zbog te stvari, zbog koje sam se ja mrznula na ulici i mnogi MI.

A nasa STVAR je propala.

Edited by shivaja, 28 October 2008 - 00:31.

#100 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 October 2008 - 00:45

NIJE TACNO. Nije me zloupotrebio Djindjic, niti me je zloupotrebila Vesna Pesic. Djindjic je ubijen zbog te stvari, zbog koje sam se ja mrznula na ulici i mnogi MI.

A nasa STVAR je propala.

Dobro, ako tako misliš, ne mogu te uveravati u suprotno. Još uvek je svetogrđe ,zbog kratkog vremena, preispitivati novije događaje. Hteo sam da kažem kad dođe do grla, od mitinga vajde nema, još od Trsta naovamo. Pravu stvar je uradio Kastro svojevremeno sa stotinak ljudi, rizikovao do kraja, a nije vodio narod pod suzavac da bi se kasnije zaklanjao iza njih.
Ali, sasvim se udaljismo od mita i korupcije. Možda bi mogli da napravimo top ten najvećih afera kao primer toga

#101 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 28 October 2008 - 00:49

Pa i nismo se udaljili od teme. Da Djindjica nisu ubili, ova zemlja bi licila na normalnu zemlju. Srbija nije na dobrom putu od njegovog ubistva. Djindjic bi uspeo da rasturi mafiju. Ovi su verovatno suvise korumpirani za tako nesto. Eto ti teme topica.

#102 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 28 October 2008 - 00:58

Kapetane, ako se nisi mrznuo, niti mrdao guzicom tih godina, ja dolazim do zakljucka da je tebi bilo vise nego dobro, a verujem da nisi mogao ni spavati od buke serpi i lonaca i da smo ti svi mi bili zabludele ovcice, strani placenici i narkomani...Postojao je cilj, za taj cilj se vredelo boriti, kao sto vredi boriti se i sada...Cilj se jednostavno zove NORMALAN ZIVOT U NORMALNOJ DRZAVI. Ona i onakva Srbija to nije nikako bila i svako ko je iole mucnuo glavom shvatao je da se sam ne moze izboriti za normalan zivot u nenormalnoj drzavi koju vode nenormalni ljudi...Sto se mene tice, mogao si da budes sa njima, cak iako nisi, ili da budes na ulici...
I tih godina mi je bilo muka od mudrosera koji su sedeli kuci i pricali kako su svi isti, kako ja tu ne mogu nista, kako je Vuk narkoman, Micun jahao popa, Vesna alkoholicar a Zoran kriminalac, i kako se nista nece promeniti kad Skot ode sa vlasti...Ja prvi nisam zadovoljan promenama, i kritikujem sadasnje stanje stvari, ali su promene ocite i vidljive...Ne mozes da me ubedis ni ti, niti bilo ko drugi, da je to smrzavanje i tabananje bilo uzaludno...Da nije bilo toga i dalje bi imao restrikcije struje, pa bi se smrzavao isto kao sto smo se mi smrzavali na ulici, i dalje bi se smrzavao u redovima za ulje i brasno, zajedno sa buljukom penzosa koji ce zbog litra ulja da pregaze sestogodisnje dete, i dalje bi se neko od nas smrzavao u nekom rovu cekajuci da mu neko otkine glavu...A sa bilborda, televizije i naslovnih strana bi ti se kliberili Skot, njegova princeza i bulumenta olosa iz Bambilenda...

#103 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 October 2008 - 01:13

Pa i nismo se udaljili od teme. Da Djindjica nisu ubili, ova zemlja bi licila na normalnu zemlju. Srbija nije na dobrom putu od njegovog ubistva. Djindjic bi uspeo da rasturi mafiju. Ovi su verovatno suvise korumpirani za tako nesto. Eto ti teme topica.

E sad, vučeš me za jezik i biću banovan zbog tebe. Reci mi , u vreme koje vlade su bile afere Janjušević, Kolesar, Marija Rašeta, duvanska afera, privatizacija Sartida, neobična tzv seksi afera sa Vukom Obradovićem u to vreme zaduženim za ispitivanje korupcije, putarske afere ( ono kad Čume dobije posao ), obilasci zemunaca u CZ za rodjendan, privatizacije na čudan način po još čudnijoj ceni, ukidanje svih domaćih banaka, meni to baš i nije ličilo na put u normalnu zemlju, a i oni kasniji, sve do danas nisu bolji. I nikad ništa od toga nije razrešeno

#104 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 28 October 2008 - 01:20

E sad, vučeš me za jezik i biću banovan zbog tebe. Reci mi , u vreme koje vlade su bile afere Janjušević, Kolesar, Marija Rašeta, duvanska afera, privatizacija Sartida, neobična tzv seksi afera sa Vukom Obradovićem u to vreme zaduženim za ispitivanje korupcije, putarske afere ( ono kad Čume dobije posao ), obilasci zemunaca u CZ za rodjendan, privatizacije na čudan način po još čudnijoj ceni, ukidanje svih domaćih banaka, meni to baš i nije ličilo na put u normalnu zemlju, a i oni kasniji, sve do danas nisu bolji. I nikad ništa od toga nije razrešeno

:ph34r:

#105 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 28 October 2008 - 01:58

:ph34r:

da..i ja imam istu reakciju.. :) sta sve ljudi sebi dozvoljavaju u svom nitkovluku...