Jump to content

Photo
- - - - -

Mito i korupcija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
172 replies to this topic

#46 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 09 September 2008 - 14:33

Ne, nikada ne bih ''munuo kovertu'' lekaru da bi mi lecio dete. Pre bih mu munuo nodu u stomak ako ne bi hteo da mi leci dete jer mu je to posao za koji je polozio zakletvu.

Ajde?!! I pošto ti tako ljubazno podsetiš čoveka na šta se zakleo, on će se, naravno, postideti i polomiti da ti izleči dete. Uz najskrušenije moguće izvinjenje. Bolje ne pokušavaj taj eksperiment, nije zdravo.

Ne bih uradio nista nezakonito ni po cenu otkaza. Trazio bih i sigurno bi i nasao drugi posao.

Idealizam i optimizam svakako su divne stvari. Ali znaš kako se definiše pesimista? Kao optimista sa (životnim) iskustvom.
Ja ti samo želim da nikad ne dođeš u situaciju kad ćeš morati da biraš između principa ili nečijeg zdravlja ili čak života, svog ili nekog tebi bliskog.

Iskrenost ipak najduze traje. To je dokazano.

Moguće. Ali garantovano ne u Srbiji.

Ako zelis da menjas svet pocni prvenstveno od sebe. Srbin mora menjati sebe ako misli da ikada zivi u uredjenoj drzavi u kojoj je bezbedan i zasticen zakonom. Izgovor kako mora da se racuna s time da korupcija postoji je glupav.

To nije izgovor, nego vrlo faktičko stanje na terenu.

Prilagodjavati se ''Zivotu u Srbiji'' linijom najlakseg otpora je saucesnistvo i izjednacavane sa tim drustvom. Ja hocu da budem dobar covek i ispravan, hocu da mirno spavam.

Hoću i ja - u okvirima mogućeg, izvodljivog i održivog, ne idealnog.

Onaj ko to nece to je njegov problem jer vremena se menjaju i iznad popa ima pop. Ako je sudstvo u Srbiji kriminalno i korumpirano nije ono u Strazburu.

:ph34r: Čast mi je da te nominuem kao kandidata za najidealističkijeg idealistu (i pomalo naivčinu) u 2008. godini na ovom formu.
Nadam se samo da nikad nećeš doći u situaciju da čekaš pravdu iz Strazbura. Jer ćeš se načekati.

#47 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 09 September 2008 - 17:39

Nadam se samo da nikad nećeš doći u situaciju da čekaš pravdu iz Strazbura. Jer ćeš se načekati.

Neki ljudi su pravdu iz Strazbura docekali i to za kratko vreme?
Znam slucaj u kojem je pravda preko Strazbura ostvarena za dve godine dok u Srbiji nije za dvadeset.

P.S. A ovako se pametni ljudi ophode sa korumpiranom bandom u srpskom pravosudju:
(zbog privatnosti izbrisana imena). Ovo mi se mnogo dopalo kad sam procitao.
Jeste opsirno ali vredi procitati. Divim se hrabrosti ove osobe od koje mozemo da naucimo kako se to radi sa korupiranom bandom. Pravo u brk bez
uvijanja i straha od represije.

OKRUŽNOM SUDU KRAGUJEVAC P. 2643/00
Predsedniku suda
Trg Vojvode Radomira Putnika 4
34000 K r a g u j e v a c Kopija: European Court of Human Rights
SRBIJA Council of Europe
[42284/06]

Vrhovni Sud Srbije
Ministarstvo Pravde

Vaš znak: Broj: VI-SU-267/08 od 27 avgusta 2008.g.

Tužilac ………………………….
Protiv .........................................

Povodom Vašeg obaveštenja o stanju predmeta a koje obaveštenje je standardno, odnosno identično i prethodnom, kako ste Predsedniku Opštinskog suda naložili ‘’da preduzme sve potrebne mere kako bi postupak u istom bio što pre okončan i odluka doneta’’ odgovaram da sam na takva obaveštenja već navikla. Meni ništa drugo i ne preostaje obzirom da još uvek nisam primetila drugih rezultata osim da sud i dalje daje prostora tuženiku koji igra svoju perfidnu igru u nedogled jer je on profesionalac u malverzacijama što je i dokazivao godinama.

Vi ste sa Vaše strane obavili svoju dužnost tako što ste nalog deligirali Vašem kolegi Predsedniku Opštinskog suda koji će takođe deligirati nalog postupajućoj sudiji i time se zatvara krug i završava sva odgovornost dok će se besplodne rasprave i dalje razvlačiti bez ikakvog osnovanog razloga ali u smislu zamaranja mene do moje sledeće žalbe kada će se meni dostaviti isti odgovor i tako u nedogled.
U međuvremenu tuženik mirno ‘’posluje’’ u privrednom kriminalu a ohrabren stavom suda.
U takvim okolnostima, dok se na očigled žrtve i svih posmatrača sahranjuje pravda, rađaju se nove ideje kriminalaca kako da izbegnu lice pravde dok država i građani u njoj stradaju. Zgađena sam takvim okolnostima koje se svesno kreiraju a u kojima se nalazi moja zemlja rođenja.

Osim toga izostavili ste da me obavestite šta je se desilo sa mojom krivičnom prijavom protiv svedoka tuženika izvesnog ....................... koji je davao lažne iskaze pred sudom u korist tuženog. Krivičnu prijavu sa materijalnim dokazima sam preko Ministarstva Pravde Srbije podnela još 10. marta 2008.g., a sada je septembar! Ili za gradske moćnike bivše i sadašnje direktore ne važi isti Zakon koji kaže da su davanje lažnih iskaza pred sudom i prevare krivična dela? Ne mogu da verujem.

U međuvremenu sam podrobno upoznata sa kojim gradskim moćnicima je tuženik u vezi pa me i ne čudi više odakle tolike privilegije da on i pored više sudskih postupaka koji se protiv njega vode, ili su kako je on sam na saslušanju izjavio vođeni, i dalje mirno ‘’posluje’’. Tuženik se redovno pred sudom pojavljuje kako bi sebe pred sudom prestavio ‘’finim’’ dok se u međuvremenu mojim svedocima preti. Ako to nije perfidnost.
Skoro čitavu deceniju tuženik očigledno zloupotrebljava procesno pravo ali u zapisnicima i izveštajima suda on postupa po ‘’zakonskim rokovima’’. Čudno je to ali za onoga ko nije upoznt sa metodama tuženika ali i okolnostima u kojima se kreiraju mogućnosti tuženika koje su očigledne jer je on na svom terenu.
Meni preostaje jedino da ulažem žalbe na koje dobijam uvek iste odgovore kao da je tuženik izvan zakona dok sam ja obespravljena jer se moje žalbe tretiraju i kao ‘’uvrede suda’’. To su neviđene prakse koje ponižavaju i vređaju zdrav razum.

Predmet je jednostavan, postojao je Ugovor o radu koji od strane tuženika nije ni približno ispoštovan, svi relevantni materijalni dokazi su pred sudom ali se predmet samo komplikuje zamagljivanjem tuženika. Ali nije to sve. Tu je i prekomerna tolerancija zloupotrebe procesnog prava tuženika dok se meni ne toleriše ama baš ništa
Kakav zaključak bi ste Vi doneli da je u pitanju Vaš porodični budžet i lični višegodišnji hod po mukama i zdravlje? Kakav, gospodine Predsedniče?

Takav način suđenja nema veze sa zakonom i njegovim sporovođenjem niti ima veze sa jednakošću pred zakonom. Pre će biti da on ima veze sa beskrupuloznim stavom da se nema empatija prema oštećenoj strani dok se maksimalno štite prava tuženog koji je se bogatio na račun jedne skromne porodice čije je poverenje zloupotrebljeno. To je sramota, to je bestidan stav koji govori o neodgovornosti onih koji treba da se zovu delioci pravde.

Nasuprot meni tuženik je uživao privilegovanost da on hladnokrvno može da zloupotrebljava procesno pravo zbog čega sam ja kontinuirano bila prinuđena da ulažem žalbe. Osim toga mene se u okolnostima iscrpljenosti mašte i obimnih mogućnosti dovodi u situaciju da ja ponovo moram da dokazujem ono što sam već dokazala u samom startu da zbog ponavljanja laži tuženika kojima on pokušava da ubedi sud podnosim iste dokaze koje sam podnela i uz tužbu još davne 2000. godine. (!)

Sud koji je tuženiku godinama davao sav prostor za malverzacije i omogućio mu zloupotrebu procesnog prava, i koji godinama ne izriče valjanu i pravičnu presudu kako bi stao na put zloupotrebi zakona izjednačio je se sa kršiteljem zakona.
Vi treba da se nadate i molite da Vama jednoga dana kada i Vi postanete običan građanin takav sud nikada ne zatreba.

Zbog svega navedenog molim ljubazno da mi ne dostavljate više ovakve izveštaje koji jedino mogu da imaju za cilj nečije opravdanje nego ako možete da me obavestite o promenama koje znače da i u Srbiji Zakon važi za sve podjednako i da svaki građanin, pa i ja, ima pravo na fer suđnje u razumnom roku. Do sada, skoro čitavu deceniju, ja nisam imala fer suđenje u Kragujevcu.
Po mojim krivičnim prijava se i ne postupa i zato ja to mogu odgovorno da tvrdim dok se sve to vidi i iz skučenosti zapisnika u koje selektivno ulaze izjave. Zapisnik sa poslednjeg ročišta jasno ukazuje ko u ovom predmetu ima bezgranična prava a kome su prava ograničena. Tuženiku se kontinuirano daje sav prostor za malverzacije dok se meni i mojoj porodici uskraćuje svako pravo. Za tu konstataciju se ne mora biti ni pravno lice.
Možda ste mislili da ako sam u svojoj neupućenosti naivno poverovala slatkorečivosti jednog beskrupuloznog preduzimača iz građevinske mafije u Srbiji sada poverujem i u ovakve izveštaje i u pravičan ishod pred sudom u Kragujevcu. Ako ste tako mislili pogrešili ste. Ja sam godinama direktan posmatrač svega šta se radi čak i pred sudom u Kragujevcu. Moje je razočarenje nečija sramota a čija je to sramota to procenite sami.

Oštećena,

#48 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 10 September 2008 - 16:02

Neki ljudi su pravdu iz Strazbura docekali i to za kratko vreme?
Znam slucaj u kojem je pravda preko Strazbura ostvarena za dve godine dok u Srbiji nije za dvadeset.

Znam i ja nekoliko vrlo retkih slučajeva kada su ljudi dočekali povoljne presude iz Strazbura. Ali znam i to da još uvek čekaju da "naši organi postupe" po presudi iz Strazbura. Nezgoda je to što niko ne može (i neće) da primora "naše organe" da "postupe" kako nalaže Strazbur. Tako da ti preostaje samo još da se ponovo žališ, ali gde? U Strazbur, naravno. Ili u Vodnu zajednicu ili Udruženje poslastičara Srbije. Sa istim rezultatom.
Ti očigledno ne znaš kako funkcioniše pravni sistem u Srbiji jer si imao izuzetnu sreću da dosad nisi imao posla s njime. Čak i kad posle čekanja od jedno pola života konačno dobiješ presudu u tvoju korist, predstoji ti ne manje bitan korak, a to je izvršeje te presude, što se vrlo lako može otegnuti do sv.Nikad. Veruj mi, znam o čemu pričam, moja žena je advokat. SVaki od njih može da ti ispriča tone horor priča o dokumentima koja volšebno nestaju, o rešenjima koja nikako da izađu "iz daktilo-biroa", o papirima od kojih ti uvek fali onaj ključni itd, itd.
Ne mogu da navedem tačne cifre, ali u Srbiji dvocifreni procenat sudskih predmeta se zatvara zbog zastarelosti. Ako predmet dospe do zastarelosti, to znači da neko u pravosuđu nije uradi svoj posao na vreme. Vrlo često - sasvim namerno. A ti pokušaj da se kačiš s njima.

P.S. A ovako se pametni ljudi ophode sa korumpiranom bandom u srpskom pravosudju:
(zbog privatnosti izbrisana imena). Ovo mi se mnogo dopalo kad sam procitao.
Jeste opsirno ali vredi procitati. Divim se hrabrosti ove osobe od koje mozemo da naucimo kako se to radi sa korupiranom bandom. Pravo u brk bez
uvijanja i straha od represije.

Ma, super napisano, svaka čast, ali da li je ovo pismo išta promenilo? Nije, naravno. Nije nikoga u Sudu ni najmanje postidelo, ni uvredilo, niti čak nateralo da na bilo koji način reaguje. Znaš, ono po sistemu "pas laje, a karavan prolazi"...

Može građanka da piše ovakva pisma svaki dan ako hoće, neće ništa promeniti. Čak i da ta pisma stugnu do adresata, u šta sumnjam. Pre će biti da se izgube u nekoj korpi za smeće...

Ovo je tipičan primer borbe pojedinca protiv sistema. Pojedinac uvek gubi. Tačka.

#49 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 10 September 2008 - 21:42

Znam i ja nekoliko vrlo retkih slučajeva kada su ljudi dočekali povoljne presude iz Strazbura. Ali znam i to da još uvek čekaju da "naši organi postupe" po presudi iz Strazbura. Nezgoda je to što niko ne može (i neće) da primora "naše organe" da "postupe" kako nalaže Strazbur. Tako da ti preostaje samo još da se ponovo žališ, ali gde? U Strazbur, naravno. Ili u Vodnu zajednicu ili Udruženje poslastičara Srbije. Sa istim rezultatom.
Ti očigledno ne znaš kako funkcioniše pravni sistem u Srbiji jer si imao izuzetnu sreću da dosad nisi imao posla s njime. Čak i kad posle čekanja od jedno pola života konačno dobiješ presudu u tvoju korist, predstoji ti ne manje bitan korak, a to je izvršeje te presude, što se vrlo lako može otegnuti do sv.Nikad. Veruj mi, znam o čemu pričam, moja žena je advokat. SVaki od njih može da ti ispriča tone horor priča o dokumentima koja volšebno nestaju, o rešenjima koja nikako da izađu "iz daktilo-biroa", o papirima od kojih ti uvek fali onaj ključni itd, itd.
Ne mogu da navedem tačne cifre, ali u Srbiji dvocifreni procenat sudskih predmeta se zatvara zbog zastarelosti. Ako predmet dospe do zastarelosti, to znači da neko u pravosuđu nije uradi svoj posao na vreme. Vrlo često - sasvim namerno. A ti pokušaj da se kačiš s njima.

Ma, super napisano, svaka čast, ali da li je ovo pismo išta promenilo? Nije, naravno. Nije nikoga u Sudu ni najmanje postidelo, ni uvredilo, niti čak nateralo da na bilo koji način reaguje. Znaš, ono po sistemu "pas laje, a karavan prolazi"...

Može građanka da piše ovakva pisma svaki dan ako hoće, neće ništa promeniti. Čak i da ta pisma stugnu do adresata, u šta sumnjam. Pre će biti da se izgube u nekoj korpi za smeće...

Ovo je tipičan primer borbe pojedinca protiv sistema. Pojedinac uvek gubi. Tačka.

Šta da ti kažem na sve ovo kad sve stoji što si napisao.

Jasno je da su naši organi ogrezli u korupciji do te mere da je došlo do grla. Ali ko ne nišani nikad ne pogodi. Za ovu građanku znam da je ona iskidala živce predsedniku njenim žalbama jer to smeta strašno dok riba s glave smrdi a ona gađa u glavu preporučenim pošiljkama na ruke lično i predsedniku države i svim relevantnim faktorima sa povratnicom pa to ne može tek tako da završi u korpi za otpadke. Muka predsedniku zato joj i piše kako bi opravdao sebe.

Obavestila je Strazbur i o sistemu naplate u Srbiji i dobila je garanciju da oni nadgledaju predmet i njegov ishod i da ona ima UVEK pravo da se njima obrati. Možda je to zbog toga što je u tom predmetu bilo i oružanog napada na pravno lice, advokat dotične je nasilno isteran iz predmeta čime je njoj oduzeto pravo na slobodan izbor advokata (čitaj oduzeto ustavno pravo).

Svako ko misli da će Srbija na prečicu ući u EU grdno se vara. Nedavno je EU obustavila sve aktivitete prema Bugarskoj zbog korupcije. Svi podaci o Srbiji iz Strazbura idu i tamo gde se odlučuje i o njenoj kandidaturi za priključenje. Sve vlade starih članica EU poseduju prave informacije o stanju u pravosuđu Srbije jer je EU dosta poreskog novca svojih građana upumpala u reforme srpskog pravosuđa. Svojevremeno je i Batić u Oslu primio ogromna sredstva za reforme sudstva pa je delio nove automobile umesto otkaza a posle njega i njegov nasledniki Stojković koji je u svom kabinetu primao osumnjičene za ratne zločine kao VIP-ovce i izigravao je stjuardesu vodajući ih za ruke u Hag. Sve se to prati jer niko nije lud da ulaze u nešto a da to ne kontroliše.

Problem je što Srbija nema novinare istražitelje da ispitaju gde su sve te grdne pare kad reformi nije bilo, nije bilo lustracije sudstva kao najbitnije mere. Ali Srbija ima novinare uvlakače. I nije samo to problem. Problem je u mentalitetu doživotno imenovanih sudija i predsednika suda. Ovaj primer je pravi u smislu da se predsednik pravi nemušt. Kada je oružano napadnut advokat građanke ona je pozvala predsednika suda telefonom da ga o tome obavesti. On je reagovao kao da je znao rekavši joj kako ona ‘’zloupotrebljava NJEGOV telefon dok je on na konferenciji’’ a bilo je jutro 7,30 h. Konferencija u 7.30 h je ispijanje kafice.
Protiv ovog predsednika su neke sudije podnele krivičnu prijavu dok je i protiv postupajuće sudije takođe podnesena krivična prijava zbog kršenja zakona. Uskoro mora leteti perje inače ništa od pristupanja uniji.

Tačno je da je ovo primer pojedinca u borbi protiv sistema. Iako je pojedinac gubitnik više pojedinaca zajedno čini masu. Zrno po zrno, pogača kaže se u narodu. Vredi i treba podržavati hrabre pojedince. Uostalom vodeći borbu ličnu oni je vode i za nas.

#50 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 10 September 2008 - 22:24

Mnogo bi se presao da ne das kovertu lekaru koji ti leci dete. Reskirao bi detetov zivot. :)

Sto se partija tice, i to je leglo korupcije. Da sam clan neke partije, moj zivot bi imao vecu vaznost i lakse bih dosla do pravog lekara. Pojedini ljudi u partiji takve stvari - za ucenu bilo cim, cak i zivotom, obilato koriste. Ako si u partiji, dobices posao, sredices parking-mesto, imaces lekara, imaces sta ti treba. ali, zauzvrat, glasaces kako oni kazu. Ako se suprotstavis, hebao si jeza. Partije su pune korumpiranih ljudi . Neki od njih "posteno" kazu da drugacije nista ne bi funkcionisalo.
Mozda nesto ne kapiram, mozda sam idiot i debil i budala, moguce je da sam glupa kao cuskija i jedan izdajica, ali to nije nacin na koji mogu da postojim. Pa sam izasla iz partije.
Nije ni bitno koje, jer pretpostav;ljam da sve funkcionisu po tom modelu.
Mnogo, mnogo, mnogo gadno. :ph34r:

#51 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 11 September 2008 - 08:25

Mnogo bi se presao da ne das kovertu lekaru koji ti leci dete. Reskirao bi detetov zivot. :)

Sto se partija tice, i to je leglo korupcije. Da sam clan neke partije, moj zivot bi imao vecu vaznost i lakse bih dosla do pravog lekara. Pojedini ljudi u partiji takve stvari - za ucenu bilo cim, cak i zivotom, obilato koriste. Ako si u partiji, dobices posao, sredices parking-mesto, imaces lekara, imaces sta ti treba. ali, zauzvrat, glasaces kako oni kazu. Ako se suprotstavis, hebao si jeza. Partije su pune korumpiranih ljudi . Neki od njih "posteno" kazu da drugacije nista ne bi funkcionisalo.
Mozda nesto ne kapiram, mozda sam idiot i debil i budala, moguce je da sam glupa kao cuskija i jedan izdajica, ali to nije nacin na koji mogu da postojim. Pa sam izasla iz partije.

Zivot mog deteta u Srbiji ovakvoj kakva je ona je ionako riskiran. I ne samo mog deteta nego i sve ostale dece ali i nas samih. Zivot u drzavi u kojoj nisi zakonski zasticen i u kojoj tu zastitu uzivaju jedino krimosi kao i u kojoj vladari jedino stite sebe i zbog toga iz tih egoistickih pobuda privilegovanosti se i bave politikom. Od ubistva Zorana Djindjica niko od obicnih gradjana vise iz kabineta raznih vladara nije dobio ni odgovor na ulaganje zalbi a sto je osnovni red. Ja licno cuvam 4 odgovora iz kabineta Zorana Djindjica na moje zalbe ali cisto za uspomenu na nekoga ko je zeleo drugaciju Srbiju i zbog toga je platio zivotom.
Svi vladari posle Zorana Djindjica su cak blokirali pristup IP adresa gradjanima koji im se zale Internetom. Time su nas vratili u prosla vremena kada si morao da pises MOLBE. Za njih nema zahteva nego postoje samo molbe. Danasnje vladare (a broj im se ne zna jer su SVI vladari) moras da moljakas da bi nesto uradili. Njima kritike, cak ni one konstruktivne, ne prijaju. Oni hoce da ih tapses po ramenu i aplaudiras im dok te unistavaju bezakonjem i korupcijom. Suludost bez logike, brod bez kormilara koji upravlja brodom koji samo tone.
cesto mislim kako sam ja pesimista. Ali kako da ne budes pesimista kad celog zivota posmatras i trpis iste njuske koje ni atomska ne moze da skloni iz politike jer su u njoj zardjali samo zbog privilegija. Zgadjen sam vladarima koji se za ruku setaju po seoskim vasarima mortuz pijani sto od alkohola sto od njihove ''vaznosti''. Obilaze gradilista koja postoje jedino od stranih donacija iz kojih vade kajmak za sebe dok radnici crkavaju nezasticeni. Gradjevinska mafija im tapse, uvlaci im se i dotira ispod stola, ostale mafije traze obestecenja zbog isceniranog i farsicnog hapsenja, ako su uopste i hapseni poput Kragujevackih profesora koji su korupciju uveli na velika vrata ali im se ne sudi jer bi se time sekla grana na kojoj se sedi.
Zato i ja kazem, mnogo, mnogo gadno. Samo cekaju sve vece pare iz inostranstva od MZ ali da nesto rade e to vec ne moze bez tudjih para.

Edited by Giacomo, 11 September 2008 - 08:28.

#52 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 11 September 2008 - 10:00

Sto se partija tice, i to je leglo korupcije.

Tačnije, partije su majka svih korupcija. U suštini, naš najveći problem je što i dalje imamo partijsku državu. Jedina razlika je u tome što je to nekad bila samo jedna Partija, a sad ih ima više, a i ljudi se nešto brže rotiraju. Ali sistem i mentalitet političara je ostao 100% nepromenjen. (Nije ni mogao da se trako brzo promeni jer je brižljivo uzgajan više od pola veka!) Partije, odnosno nekoliko čelnih ljudi u partijama su važniji od svega, i od nas, pa čak i od same države. Višestranačje nam nije donelo stvarnu demokratiju, nego samo podelu na feude. Posle izbora, deli se plen, a onda se niko ne meša nikome u tuđi zabran. Naravno da u tom sistemu političarima ne pada ni na kraj pameti da stvaraju nezavisne državne institucije koje bi mogle da ih ugroze. Pogledajmo samo sprdačinu sa državnom revizorskom komisijom, antikorupcijskim zakonima i lustracijom.

... Pa sam izasla iz partije.

Znači, imaš tačne insajderske informacije :D. Ja nisam nikad ni ulazio ni u jednu partiju, samo sam jedno vreme razmišljao da se učlanim u DS jer sam smatrao da bi trebalo da nešto konkretno učinim da bih se barem nešto promenilo. Posle ubistva Đinđića, brzo sam izgubio i to malo iluzija što sam imao.

#53 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 15 September 2008 - 05:39

Srbija ima legalizovanu institucionalizovanu korupciju. Najkorumpiranije je sudstvo!
A sudstvo bi trebalo da je temelj pravne drzave i sigurnosti gradjana.
Zivot u drzavi koja nije pravna je pun rizika. Svaka schuscha moze da vas ustreli ko glinenog goluba.
I ne mora za to ni da odgovara jer svaka schuscha ima svoje ljude u policiji i sudstvu. :ph34r:
Po korupciji Srbija je visokorangirana i jedna je od najkorumpiranijih zemalja u svetu.
Mislite o tome to je posast koja unistava sve vrednosti kojih u Srbiji ionako vise nema.

Edited by Giacomo, 15 September 2008 - 05:43.

#54 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 15 September 2008 - 09:44

Srbija ima legalizovanu institucionalizovanu korupciju. Najkorumpiranije je sudstvo!
A sudstvo bi trebalo da je temelj pravne drzave i sigurnosti gradjana.
Zivot u drzavi koja nije pravna je pun rizika. Svaka schuscha moze da vas ustreli ko glinenog goluba.
I ne mora za to ni da odgovara jer svaka schuscha ima svoje ljude u policiji i sudstvu. :D
Po korupciji Srbija je visokorangirana i jedna je od najkorumpiranijih zemalja u svetu.
Mislite o tome to je posast koja unistava sve vrednosti kojih u Srbiji ionako vise nema.

pa naravno..i jedina prava borba u srbiji je borba protiv korupcije...sve ostalo je glumljenje ludila. obmane lazi- danasnja izjava djelica blicu... :D na pr. :ph34r: -kao srbija ce biti u evropi valjda 2012, i to sa kosovom i metohijom u sastavu srbije.. :D :D

ko laze, taj krade, ko krade , treba da ide u zatvor..
.
ko se zaista ne uhvati u kostac sa korupcijon u srbiji, niti voli ovu zemlju niti joj zeli dobro.
prosto.
jel ima negde neki grafikon, neka mapa, gde smo u svetskim razmerama sto se korupcije tice.. ?

onog mog lekara svakako ne bi pustili iz zatvora, mislim, kad su ga vec uhapsili sa novcanicama mita, i to usred klinike i to bilo na televizijama-snimili hapsenje, da nije imao debele veze u sudstvu. i jos je tip opet nacelnik. :)
ma strasno.

#55 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 15 September 2008 - 14:02

pa naravno..i jedina prava borba u srbiji je borba protiv korupcije...sve ostalo je glumljenje ludila. obmane lazi- danasnja izjava djelica blicu... :D na pr. :ph34r: -kao srbija ce biti u evropi valjda 2012, i to sa kosovom i metohijom u sastavu srbije.. :D :D

ko laze, taj krade, ko krade , treba da ide u zatvor..
.
ko se zaista ne uhvati u kostac sa korupcijon u srbiji, niti voli ovu zemlju niti joj zeli dobro.
prosto.
jel ima negde neki grafikon, neka mapa, gde smo u svetskim razmerama sto se korupcije tice.. ?

onog mog lekara svakako ne bi pustili iz zatvora, mislim, kad su ga vec uhapsili sa novcanicama mita, i to usred klinike i to bilo na televizijama-snimili hapsenje, da nije imao debele veze u sudstvu. i jos je tip opet nacelnik. :)
ma strasno.

Borba protiv korupcije je farsa, to je samo fasada. Niko se ne bori protiv korupcije vec se vecina bori za svoje mesto u privilegovanoj dzinovskoj administraciji SerBIE. Dokaz tome je stalno osnivanje nekakvih (sreskih) odbora u kojima (sreski) nacelnici cuvaju grane na kojima sede. A sto se hapsenja tice zar nisi znala da kod nas nisi IN niti si cool ako nisi hapsen? Taj tvoj lekar je jedan u nizu onih koji su izdali lazno uverenje o bolesti bivsem dekanu u Kragujevcu i onoj njegovoj sponzorusi nazovi profesorici koja je onako fini snimljena dok prima mito i to od policajca u aferi Indeks. I profesori su pusteni, do sudjenja jos ni traga a i ako ga bude nagrabace studentarija jer su oni zaboga ''podstrekavali profesore'' na korupciju. Ziva bila pa videla.

#56 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 15 September 2008 - 21:35

da...pratila sam..velika sramota. ja se bila nesto ponadala sa obim novim direktorom bie...licio mi na postenog momka. ustvari ne zbam ko tu treba da hapsi vise i koga.
sramota.

#57 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 17 September 2008 - 20:10

http://www.interpol....ion/default.asp

About Corruption

What is Corruption?

--------------------------------------------------------------------------------

“Corruption undermines everything the law enforcement community works towards. It impoverishes whole communities, and threatens the safety and security of the many for the benefit of a very few” - INTERPOL Secretary General Ronald K. Noble

Corruption is a multifaceted phenomenon supported by differing historical and socio-economic conditions in each country. It exists at all levels of society. Although in the past it could have been considered a largely domestic issue, corruption now often transcends national boundaries. Its consequences are global; its hidden costs immense.

The private sector has responded by implementing ethics and compliance standards and regulations, while the public sector benefits from the ratification of recent laws and international conventions. Oversight bodies and mechanisms have been created to ensure the smooth running of efforts in both sectors.

Nevertheless, corruption remains rampant in many countries, continuing to siphon off valuable resources and economic gains.

Why does Corruption threaten good governance?

--------------------------------------------------------------------------------

Corruption is a manifestation of institutional weakness, poor ethical standards, skewed incentives and insufficient enforcement.

When corrupt officials slowly drain the resources of a country, its potential to develop socially and to attract foreign investment is diminished, making it incapable of providing basic services to or enforcing the rights of its citizens.

Furthermore, corruption fuels transnational crime. Terrorists and organized criminals could not carry out their illegal activities without the complicity of corrupt public officials. It threatens security and damages trust in systems which affect people’s daily lives. It is a particular concern for the world’s police and judicial systems, as corruption in one country can compromise an entire international investigation.

Corruption itself does not produce poverty, but it does have a direct and immediate impact on economic growth and good governance, which in turn raises poverty levels. It remains a major obstacle to the achievement of the UN’s eight Millennium Developments Goals, whose primary aim is to reduce poverty.

http://www.unodc.org.../CAC/index.html

#58 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 17 September 2008 - 21:33

Borba protiv korupcije je farsa, to je samo fasada. Niko se ne bori protiv korupcije vec se vecina bori za svoje mesto u privilegovanoj dzinovskoj administraciji SerBIE.

Džakomo :ph34r:

koja frustracija je u pitanju ako si se već reaktivirao,mislim,ako te već tišti . da ponudiš nešto iz sport bilijeve torbe umesto kookanja

#59 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 17 September 2008 - 21:48

akomo :)

koja frustracija je u pitanju ako si se već reaktivirao,mislim,ako te već tišti . da ponudiš nešto iz sport bilijeve torbe umesto kookanja

Vidi, vidi koga vidim. Da li se mi to odnekle poznajemo? :ph34r:
Ako se znamo cudno je da mi ni pravo ime ne znas.
Ja nisam Džakomo nego Đakomo. :D

P.S. Trenutno imam malo vremena za forum a vec narednih sedmica vise necu imati zbog obaveza preko grane.
P.S2 I da znas nikada ne bih ponudio nego bi kokako do poslednjeg daha. Mnogo sam anti-protivan korupcije.

Edited by Giacomo, 17 September 2008 - 21:49.

#60 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 18 September 2008 - 19:58

da li ovo spada u korupciju ili ne ?
u sta spada ovo ? Djakomo ? Masinovodja ?

Intervju: Bojan Kostreš, generalni sekretar Lige socijaldemokrata Vojvodine
NISMO NA PRODAJU
Moramo da zaustavimo lopovluk

link

Da li negde na svetu može Rusija da za 400 miliona evra kupi sledeće stvari: dve upravne zgrade, dve rafinerije nafte, u Pančevu i Novom Sadu, rafineriju gasa u Elemiru, 497 benzinskih pumpi, 1.600 internih benzinskih stanica, 44 stovarišta za snabdevanjem kerozinom, cisterne kapaciteta 18.250 tona, 10.000 metara kvadratnih poslovnog prostora, akcije u drugim kompanijama, nalazišta nafte u Vojvodini, 132 miliona tona nafte i 11 odmarališta i hotelaRazgovarao: Željko Bodrožić
Ogromna većina narodnih poslanika Skupštine Srbije dala je prošle nedelje svoj glas Energetskom sporazumu s Rusijom, dok su u manjini ostali zastupnici Liberalno demokratske partije, Lige socijaldemokrata Vojvodine i Saveza vojvođanskih Mađara, njih jedva 20
.

Edited by shivaja, 18 September 2008 - 19:59.