Jump to content


Photo
- - - - -

Mito i korupcija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
172 replies to this topic

#136 vladaxy

vladaxy
  • Members
  • 201 posts

Posted 23 September 2011 - 13:23

M-da. Kad bi se samo radilo o pukim pregledima. A skupe operacije? Npr, eto samo jedan primjer ko iz topa, imas kamen u bubregu od npr 15-16 mm. Odjednom strasni bolovi, pregled, analiza krvi i mokrace, rentgen i kazu ti: kamen vam je gospodine u pijelonu, zadrzava mokracu, morate hitno na operaciju. Pogledas stedni racun, a na njemu nula ili imas nekih 300-400 euricja. Ko bi platio operaciju u tom slucaju?


A ti svojevoljno nastaviš da uplaćuješ zdravstveno, bilo u državni ili privatni fond. Izabereš paket koji pokriva ono što želiš i od bruto plate uplaćuješ koliko želiš. Ili ne uplaćuješ. Tvoje zdravlje, tvoje pare, tvoja stvar...

#137 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 September 2011 - 13:32

A ti svojevoljno nastaviš da uplaćuješ zdravstveno, bilo u državni ili privatni fond. Izabereš paket koji pokriva ono što želiš i od bruto plate uplaćuješ koliko želiš. Ili ne uplaćuješ. Tvoje zdravlje, tvoje pare, tvoja stvar...

ma garant si mlad i zdrav, kuc, kuc, kuc u drvo. :) u tamo nekim godinama kad insan padne onoj stvari za usi, ovo postane jedna od glavnih tema uz kaficu. ko koliko placa nekom osiguravajucem drustvu i sta dobija za osnovni paket.

#138 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 23 September 2011 - 16:33

Slažem se ja da sistem zdravstvenog osiguranja u Srbiji nije idealan, daleko od toga, kao što nije ni onaj u USA (koji otprilike zastupaš). Bilo bi najbolje naći neku sredinu između ta dva. Ali, reći da je sistem u Srbiji ovako napravljen samo zato da bi se pojedinci nakrali ("uzeli razliku") je glupost. Da kradu, kradu itekako, ali za to nije kriv sistem zdravstvenog osiguranja. Uostalom, slični sistemi postoje i u drugim, razvijenijim državama, pa funkcionišu.

U svakom slučaju, nebitno, i jedna i druga varijanta imaju prednosti i mana. Slažem se da ti možda sada ne izdvajaš tih 720EUR godišnje za svoje zdravlje, ali ko ti garantuje da jednog dana nećeš izdvajati i 7200EUR godišnje, pa ćeš tada da se pitaš odakle mi.

#139 Prozirna

Prozirna
  • Members
  • 21 posts

Posted 23 September 2011 - 19:45

M-da. Kad bi se samo radilo o pukim pregledima. A skupe operacije? Npr, eto samo jedan primjer ko iz topa, imas kamen u bubregu od npr 15-16 mm. Odjednom strasni bolovi, pregled, analiza krvi i mokrace, rentgen i kazu ti: kamen vam je gospodine u pijelonu, zadrzava mokracu, morate hitno na operaciju. Pogledas stedni racun, a na njemu nula ili imas nekih 300-400 euricja. Ko bi platio operaciju u tom slucaju?



Kad sam ja operirala štitnjaču imala sam uplaćeno dopunsko zdravstveno osiguranje tako da je nisam platila.Tako mi je savjetovala dr. opće prakse.

#140 vladaxy

vladaxy
  • Members
  • 201 posts

Posted 24 September 2011 - 08:26

Najbolji sudija u Srbiji uhapšen zbog korupcije

Sudija Blagoje Jakšić, član Visokog saveta sudstva, uhapšen je juče po nalogu Specijalnog tužilaštva zbog sumnje da je počinio krivično delo visoke korupcije.

Šta onda očekivati od onih lošijih od njega????

Edited by vladaxy, 24 September 2011 - 08:27.


#141 vladaxy

vladaxy
  • Members
  • 201 posts

Posted 25 September 2011 - 14:45

Srpski privrednici ne podnose inspekcije. Najnovije istraživanje pokazalo je da sedam od osam vlasnika firmi ima negativno mišljenje o njima, a posebno o onima koji nedovoljno poznaju propise pa se ponašaju bahato i podložni su korupciji.


Nikad mi neće ići u glavu da narod i dalje voli da država sve određuje i kontroliše a posle kuka kako to ipak nije u redu.. Pametan uči na svojim greškama a budale će i dalje da traže od države "duradi nešto"

#142 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 26 October 2011 - 13:03

P.S. Ovdje se izgleda brišu tzv nepoželjni postovi

Ne, ovde se brisu postovi koji nisu po pravilima foruma.

#143 vladex

vladex
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 October 2011 - 18:29

Korupcije ima na svim nivoima u drustvu. Srbija to mora da promeni. Verovatno je to problem sa svim nerazvijenim zemljama.

#144 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 03 June 2012 - 11:40

http://www.srbijanet...a-padu-dinara-2
BEOGRAD - Nekome kurs nije maćeha.
Dok svima jačanje evra umanjuje primanja, rukovodioci Narodne banke Srbije, koji su uz Vladu najodgovorniji za kurs, mogu da nakrive kapu. Dinar će u ponedeljak biti na istorijskom minimumu i iznosiće 117,7, a plate funkcionera NBS od januara 2011. godine do danas povećane su i do neverovatnih 750 evra! U isto vreme građanima su manje za oko 15 evra. Plate Dejana Šoškića, guvernera NBS, i viceguvernera povećane su u poslednjih godinu i po dana i nominalno i realno. Šoškićeva plata u martu u odnosu na januar prošle godine povećana je za skoro 80.000 dinara, ili oko 15 odsto, a viceguvernera Mire Erić Jović i Diane Dragutinović za oko 100.000 dinara. U isto vreme kurs dinara je oslabio pet odsto.

Dragovan Milićević, ekonomista i privrednik, kaže za Kurir da povećanje plata u NBS nije nezakonito, ali je pitanje morala. Rukovodioci, kako kaže, koriste neka autonomna prava koja imaju.

- Svi znamo kakva je situacija, kako ljudi žive, kako se kreće kurs. Da li bi oni trebalo da budu plaćeni toliko? Po mom mišljenju, ne bi. U suštini koriste privilegiju institucije u kojoj rade - smatra Milićević.

U NBS su nam rekli da se zarade guvernera i viceguvernera od 2003. obračunavaju po koeficijentu, koji se skoro 10 godina nije menjao, i prosečne zarade zaposlenih.

#145 lesma92

lesma92
  • Members
  • 2 posts

Posted 25 March 2014 - 18:13

Mi smo mladi ljudi u borbi protiv korupcije!!! Podignimo svest kod ljudi, prijavimo korupciju! 

Srbija u pokretu, odbor Glasno za zdravstvo! 


Prikljuci se i TI timu mladih ljudi koji su glasni u borbi za poboljsanje zdravstvenog sistema i zdravlja ljudi u Srbiji! Pokreni se i TI, za zdravlje svih NAS! 

https://www.facebook.com/gzzbeograd



#146 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 25 March 2014 - 19:50

Korupcije ima na svim nivoima u drustvu. Srbija to mora da promeni. Verovatno je to problem sa svim nerazvijenim zemljama.

Kako da promeni, da pobije narod nesta sta se stice rodjenjem i vaspitanjem tesko je iskoreniti. :lala:



#147 Vexyo

Vexyo
  • Members
  • 297 posts

Posted 25 March 2014 - 22:25

 

Za obnovu 15 km pruge - 960 dana i 91 miliona dolara

Deonica železničke pruge Beograd – Pančevo, čija je rekonstrukcija počela danas, duga je 15 kilometara i njena obnova trajaće 960 dana. Vrednost posla je 91 miliona dolara, od čega će 78 miliona dolara biti plaćeno iz ruskog kredita.

 

http://www.b92.net/b...p?nav_id=828304

 

 

korupcija russian style, nema tu kraduckanja i drpanja - daj odma ~ 100 milki.....

jedne godine suzbijamo korupciju, sledeće je uvozimo... :lol+:


Edited by Vexyo, 25 March 2014 - 22:27.


#148 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 March 2014 - 05:53

Jedna od interesantnijih novijih tekovina srpskog klerofashistickog medijskog basibozuka jeste "doktrina" koju vidim propagiraju neki patriJotski, ali bogami i neki kvazilevicarski forumi i portali u poslednje vreme da korupcija i nije toliko losa, jer hebiga predstavlja jedini nacin da "mali covek" dodje do neke usluge koja mu je potrebna, a "ionako je ima svuda u svetu" i ono standardno "nismo mi najgori". Odlican primer kako je u nekim sredinama uvodjenje jeftinog interneta odista veliki korak nazad, prevashodno u mentalnom smislu.



#149 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 26 March 2014 - 07:15

Jedna od interesantnijih novijih tekovina srpskog klerofashistickog medijskog basibozuka jeste "doktrina" koju vidim propagiraju neki patriJotski, ali bogami i neki kvazilevicarski forumi i portali u poslednje vreme da korupcija i nije toliko losa, jer hebiga predstavlja jedini nacin da "mali covek" dodje do neke usluge koja mu je potrebna, a "ionako je ima svuda u svetu" i ono standardno "nismo mi najgori". Odlican primer kako je u nekim sredinama uvodjenje jeftinog interneta odista veliki korak nazad, prevashodno u mentalnom smislu.

 

Pa realno ... odneses prase ili ("pragnje" ) i resis problem !



#150 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 26 March 2014 - 08:56

I ja sam misljenja da jeftin internet nije dobro resenje,internet mora biti dostupan samo "eliti",kao recimo u S.Koreji.

Nisam nasao podatak,ko je izabran za obnovu "brzih pruga",neka od ruskih firmi?

Zuto preduzece se obezbedilo u prethodnom periodu,vreme je da njihov polozaj zauzmu novokomponovani evropeJci