Jump to content


Photo

Montazne kuce


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Prijatelj007

Prijatelj007
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 June 2008 - 22:21

Ova tema je vec postojala ali vidim da to odavno vec ne funkcionise. Vec duze vremena gledam i razmisljam o izgradnji montazne kuce, najzad sam uzeo plac i sad prestoji ono "najteze" odabrati pravog izvodjaca i opredeliti se za pravu varijantu. Ja sam iz Nisa i stalno sam na netu gledao montazne kuce raznih firmi iz Ivanjice, medjutim pre par nedelja sam cuo da postoji i jedna firma u Nisu, ustvari to je firma iz Krusevca ali imaju kancelariju u Nisu. Imam mnogo pitanja i ne znam odakle da pocnem, ali ajde nek krene ova tema pa cu jedno po jedno. Pre svega me zanima procedura oko dozvola, a onda neki savet za montaznu kucu, da kazem da planiram kucu od 80-90m2. Bio sam kod par ljudi koji zive vec neko vreme u montaznoj kuci i svi imaju samo pohvale. Da cujem vas, sta mislite o ovim kucama?

#2 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 14 June 2008 - 22:32

Ja mislim da ti je najbolje da nađeš nekog poznatog ko ima nekog poznatog u Nišu pa da on nađe u Nišu nekog ko bi mogao da ti se raspita za sve to u Nišu. :ph34r:

#3 Prijatelj007

Prijatelj007
  • Members
  • 2 posts

Posted 15 June 2008 - 00:51

Ma raspitao sam se ja i nasao ljude, i ima tu hiljadu papira i hiljadu stvari koje treba da se urade, pa me zanima da li sve mora bas tako ili je nesto mozda i suvisno. Kao prvo rekli su mi da treba geometar da izadje i da obelezi taj plac iako je to sve vec uradjeno pre otprilike godinu dana, a to kosta nekih dvadesetak hiljada, na kraju je ispalo da to i ne mora. E sad ima opet tu jos slicnih situacija, covek mi je rekao neko njihov tamo izadje i slika pre izrade temelja, a onda opet slika kad se uradi temelj, a svaki njegov izlazak kosta, ok ako mora to je to, ali mozda nesto od toga bas i ne mora da se uradi. Ali ajde to sa dozvolama cu valjda vec nekako da zavrsim.

#4 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 25 June 2008 - 13:01

Ja sam se dosta raspitivao o tome, i utvrdio da u Srbiji postoje samo dve firme za montazne kuce. Jedna iz Ivanjice, druga iz NS-a. Ova iz NS-a je u stvari zastupnik neke ceske firme. Svi ostali kupuju od Ivanjice i rade zavrsnu obradu. Zato si verovatno primetio da vecina ima iste modele.
I ja sam bio u nekoliko kuca koje su stare izmedju 4 i 6 godina i svi su odusevljeni. Naravno, to nista ne znaci, moze se desiti da se bas tebi zalomi nesto sto ne valja, ali to je Marfi vec :ph34r:
Po meni, najveci korak si napravio- imas plac i zelju da to radis. Sledece su dozvole i temelj, pa na kraju kuca. Sto se tice dozvola to je individualno, od situacije do situacije. Tu sam najbolje znas gde si stigao i koliko brzo mozes da zavrsis. Temelj obavezno radi u saradnji sa firmom od koje ces kupiti kucu. Bolje da im platis dva izlaska, nego da se posle prave pametni i zanovetaju kako ne valja, a da eventualne nedostatke oko izgradnje prebacuju na "los temelj".

Edited by Contractor, 26 June 2008 - 10:06.


#5 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 25 June 2008 - 14:40

Ma raspitao sam se ja i nasao ljude, i ima tu hiljadu papira i hiljadu stvari koje treba da se urade, pa me zanima da li sve mora bas tako ili je nesto mozda i suvisno. Kao prvo rekli su mi da treba geometar da izadje i da obelezi taj plac iako je to sve vec uradjeno pre otprilike godinu dana, a to kosta nekih dvadesetak hiljada, na kraju je ispalo da to i ne mora. E sad ima opet tu jos slicnih situacija, covek mi je rekao neko njihov tamo izadje i slika pre izrade temelja, a onda opet slika kad se uradi temelj, a svaki njegov izlazak kosta, ok ako mora to je to, ali mozda nesto od toga bas i ne mora da se uradi. Ali ajde to sa dozvolama cu valjda vec nekako da zavrsim.


obelezavanje terena je obavezno pre pocetka gradjenja. tj, oni su ti neophodni da bi 'kucu' postavili na projektovano mesto na samom placu. po zakonu je investitor obavezan da po zavrsetku temelja snimi iste i prijavi to nadleznim sluzbama (koje su izdale dozvolu).