Jump to content


Photo
- - - - -

Masline


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#31 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 June 2008 - 13:32

E ovako masline goje!!! Za tu reputaciju si kriva ti i takvi ko ti sto sve turaju u rernu! :)


Ah draga, sta cemo raditi za 100 godina? :ph34r:

Znam, sve znam sta (moze da) goji ... ALI ... nista ne goji kad se zna mera i kako i kada. Nije (i ne treba da bude svaki dan Badnji dan) ... Sve dajem za trenutak uzivanja u icu i picu. A ovih je dana dusu dalo ... natenane ...

Uostalom :D zar nisam odma´ na pocetku upozorila kako masline goje? Alternativa je ponudjena :D

Nego, uz onaj paj, dodatak ... ne treba staviti previse maslina na paj jer je fino imati ih i u cinijici onako friske pa uz paj.

Edited by cyberwor/L/d, 16 June 2008 - 13:33.


#32 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 16 June 2008 - 14:36

Ah draga, sta cemo raditi za 100 godina? :ph34r:

Znam, sve znam sta (moze da) goji ... ALI ... nista ne goji kad se zna mera i kako i kada. Nije (i ne treba da bude svaki dan Badnji dan) ... Sve dajem za trenutak uzivanja u icu i picu. A ovih je dana dusu dalo ... natenane ...

Uostalom :) zar nisam odma´ na pocetku upozorila kako masline goje? Alternativa je ponudjena :D

Nego, uz onaj paj, dodatak ... ne treba staviti previse maslina na paj jer je fino imati ih i u cinijici onako friske pa uz paj.


Ja često pravim quiche, slična stvar. Najomiljeniji mi je sa spanacem, ali varijacija je bezbroj :D

#33 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 June 2008 - 16:30

Stvarno, sajbervorld, pretera ga, nateraces me da iskopam kakav god zdravi recept sa maslinama. :ph34r:

#34 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 June 2008 - 16:44

Stvarno, sajbervorld, pretera ga, nateraces me da iskopam kakav god zdravi recept sa maslinama. :ph34r:


Iskopaj ti (ne bilo ti zapovedjeno) neko dobro vino uz maslinaste recepte pa bog da nas vidi ... zdrave recepte cu ja kad dodje vreme i za to.

#35 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 June 2008 - 18:42

Šta je zdravo, nije ukusno.

#36 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 16 June 2008 - 20:24

Sajberka, ono ti bas lepo izgleda :ph34r: A kakvo testo napravis?

#37 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 June 2008 - 20:40

Šta je zdravo, nije ukusno.


No, no. Nije tacno ali to cu da ti objasnim na nekom odgovarajucem topiku. :D


Nego, da se vratim(o) na temu - MASLINE i to zapecene*

"Komsinica" (brod pored) mi je dala veoma egzaktan recept. Zvuci interesantno. Necu ga probati ovih dana jer sam se maslina trenutno zasitila. Ali da prenesem znanje, drage volje. Eto, cak mi je rekla da je za rabotu po njenoj meri potrebno 50 maslina bez koscica. Tipicno skandinavsko udaranje mere :) nije cudno u receptu imati na pr. 5 cm krastavca ili kolut paradajza debljine 1 cm ...

* @ wegga
Vidis, nisam samo ja ta sto tura u rernu :ph34r:

1. Zamesati 3.5 dl brasna, pola kasicice soli, 125 gr. margarina/putera; dodati 2 supene kasike vode i 200 gr. narendanog kackavalja. Ostaviti da odstoji jedno pola sata.

2. Testo se podeli na 5 delova. Svaki deo se urola da bude onako otprilike kao prst siroka rolna. Svaku rolnu podeliti na deset delova.

3. U svaki taj deo urolati po maslinu (mislim da je isti princip kao knedla sa sljivom).

4. Na kraju sve te "kuglice" premazati jajetom i posuti susamom.

5. Peci u rerni 15 minuta na 200C

Kaze zena da moze da se zamrzne pa da se postepeno vadi i gricka.

Ja mislim da je ovo interesantno za neki party kad covek ima vise gostiju.

Edited by cyberwor/L/d, 16 June 2008 - 20:44.


#38 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 June 2008 - 20:42

Sajberka, ono ti bas lepo izgleda :ph34r: A kakvo testo napravis?


Ako mislis na testo za paj onda recept stoji tamo u receptu. Ili?

#39 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 June 2008 - 20:54

No, no. Nije tacno ali to cu da ti objasnim na nekom odgovarajucem topiku. :ph34r:


Može i ovako - šta je dobro, to je nezdravo :)

#40 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 June 2008 - 04:47

... zdrave recepte cu ja kad dodje vreme i za to.

Meni je doslo vreme za to, kaze cika doktor... ima ovde nekoliko reklo bi se vrlo zdravih recepata, pa kad isprobam neke, javicu se s impresijama.

#41 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 17 June 2008 - 16:33

Ako mislis na testo za paj onda recept stoji tamo u receptu. Ili?


ovaaaj, gle, stoji :ph34r:

Sem palacinki, ne znam nikakvo testo da pravim, ali ovo deluje lako :)

#42 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 19 June 2008 - 21:02

Moja macka voli masline - zna da ih ukrade (samo masline!) sa cajnog stocica, zahvati shapicom i izbaci na pod i pocne da se igra, kad se umori, izvrne se na ledja sa maslinom u prednjim shapicama - oglodje je do kostice.
Nedostaju mi hvarski maslinjaci i cikade, jako.
Zelene masline + komadic dobrog starog sira (dimljeni koziji, moze?) + casa hladnog banatskog rizlinga = divota.
Dijetalna verzija: umesto sira - bademi, popareni i oljusteni.

#43 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 19 June 2008 - 21:46

Dijetalna verzija: umesto sira - bademi, popareni i oljusteni.


Nijedan sir nema kalorija koliko badem. :ph34r:

#44 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 19 June 2008 - 22:11

Moja macka voli masline - zna da ih ukrade (samo masline!) sa cajnog stocica, zahvati shapicom i izbaci na pod i pocne da se igra, kad se umori, izvrne se na ledja sa maslinom u prednjim shapicama - oglodje je do kostice.
Nedostaju mi hvarski maslinjaci i cikade, jako.
Zelene masline + komadic dobrog starog sira (dimljeni koziji, moze?) + casa hladnog banatskog rizlinga = divota.
Dijetalna verzija: umesto sira - bademi, popareni i oljusteni.


Moja mačka obožava da se igra sa njima, ali mislim da ih ne jede. Da su gospoda iz Masterfooda upakovali masline u Whiskas konzervu, sigurno bi htela, ovako joj služe samo za kotrljanje :ph34r:

#45 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 20 June 2008 - 02:53

Zelene masline + komadic dobrog starog sira (dimljeni koziji, moze?) + casa hladnog banatskog rizlinga = divota.


U današnje vreme moguće napraviti mnogo bolji izbor vina u toj kombinaciji, i to bez da se plati mnogo. Od domaćih (na osnovu preporuka poznavaoca), mogli biste da probate npr. sovinjon, Mačkov podrum, Irig (košta 600 din.), ili Fonko special limited edition šardone iz 2005 (400 din), ili šardone Šijački 2007 (497 din). Normalno, bela vina treba konzumirati ohlađena na oko 12 stepeni (ona "lakša" još hladnija, a ona "punija", tj teža i kompleksnija, malo toplija). Pošto većina ljudi nema termometar pri ruci, to znači da flašu pre otvaranja treba staviti na oko 1.5h-2h u frižider.