Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#5761 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 April 2019 - 21:57

Znaci, shithole drzava, kulturni spomenik, koji nije vezan za shithole drzavu, vec je tamo sticajem okolnosti, se moze unistiti, a kulturni spomenik u ne shithole drzavi se moze obnoviti, Nije vam bas nikakvo poredjenje.

Kulturni spomenik je kulturni spomenik. Tolika armija Nato-a i ne moze da zastiti jedan spomenik kulture u shithole drzavi. 

Licemerstvo i odavde i odandle. :0

 

Kako vas. ne mrzi.?


Edited by slavisa063, 19 April 2019 - 21:59.

  • 0

#5762 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 April 2019 - 22:13

Pobogu, pa kako bi se prebacio bilo kakav novac nad kojim ne postoji kontrola? U takvim zemljama ne možeš biti siguran ni da li će konzerva sardine završiti u pravim rukama, a o nekom novcu za restauraciju nema ni govora. Palmira je pod kontrolom Asadovog režima, ali i kao takva dobija novac od UNESCO-a. Evo na brzinu vesti:

https://news.artnet....oration-1338257

 

I koji crni NATO, koji tamo nema kontrolu? Restauracija se već vrši, a NATO baš i nije prisutan u Damasku, odnosno u njihovom narodnom muzeju.


  • 0

#5763 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 April 2019 - 22:26

Notre Dame je deo svetske kulturne bastine i istorije. Njegova vrednost je neprocenjiva.
  • 0

#5764 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 April 2019 - 22:27

Glupost do gluposti. Kulturni spomenik je kulturni spomenik, Kao sto sam vec napisao, bez obzira gde je i pod cijom vlascu. ID su bile odobrene od samog NATOa protiv rezima u Siriji, i sta se desilo, razrusenje Palmire. Al dobro, da prestanemo sa ovim. Imate vase points of view , ja imam svoje.

 

 

 

Kao da Basar ne bi dozvolio zastitu kulturnih spomenika.


  • 0

#5765 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 April 2019 - 22:30

Glupost do gluposti. Kulturni spomenik je kulturni spomenik, Kao sto sam vec napisao, bez obzira gde je i pod cijom vlascu. ID su bile odobrene od samog NATOa protiv rezima u Siriji, i sta se desilo, razrusenje Palmire. Al dobro, da prestanemo sa ovim. Imate vase points of view , ja imam svoje.



Kao da Basar ne bi dozvolio zastitu kulturnih spomenika.

Nije moglo da se uradi pod ratnim dejstvima . Sada kada je rat zavrsen tek sada se moze zapoceti sa obnovom kulturnih i istorijskih spomenika.
  • 0

#5766 James Delaney

James Delaney
  • Members
  • 161 posts

Posted 19 April 2019 - 23:51

Cuj " jedna obicna crkva "  :ajme:

 

Preporucio bih kratak kurs kulture u Banovcima.3 do 7 dana  :wicked:


  • 1

#5767 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 April 2019 - 23:53

Znaci, shithole drzava, kulturni spomenik, koji nije vezan za shithole drzavu, vec je tamo sticajem okolnosti, se moze unistiti, a kulturni spomenik u ne shithole drzavi se moze obnoviti, Nije vam bas nikakvo poredjenje.

Kulturni spomenik je kulturni spomenik. Tolika armija Nato-a i ne moze da zastiti jedan spomenik kulture u shithole drzavi. 

Licemerstvo i odavde i odandle. :0

 

Kako vas. ne mrzi.?

 

Prestani da srBoVski drljash forum.

 

Naravno da necesh prebaciti 200 miliona evra svojih para Asadu na privatni rachun, kome se za Palmiru yebe koliko i tebi za Notre Dame. 


  • 0

#5768 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 April 2019 - 23:55

...

 

... licemerje ... 

 

... licemerno ... 

 

... vise ne moram da pisem ... 

 

... kako ti ne razumes? ...

 

... nek je vernici izgrade ... 

 

... da li si stvarno u stanju da napises nesto ovako? ... 

 

... u roku od 2 dana milijarda, a za palimru ni sad jos nista ...

 

... licemerstvo ... 

... kako vas. ne mrzi ...

 

... glupost do gluposti ...

... ID su bile odobrene od samog NATOa protiv rezima u Siriji ... 

 

 

SlavИsa - a sto si ti pohisterisao, pa izigravas francusku sobaricu?

Ne dopada ti se sto neko daje dobrovoljne priloge za Notre-Dame? 

Odlicno - ti nemoj davati!

Hoces da se daju dobrovoljni prilozi za Palmiru?

Odlicno - uhvati se za novcanik pa daj - ionako si 'palmirin vernik!

:lol+:

Uzmi nekako, sastavi se sam sa sobom, pa procitaj ovo tvoje smorno trolesrko piskaranje. A i mogao bi da se drzis saveta koje dajes drugima.

 

Onaj kremaljski degenerik je bombardovao Palmiru, besplatno deli oruzje svojim belosveckim kasapima - pa neka obnavlja poruseno! Ionako je rekao da je 'akcija u siriji odlicna prilika da se isproba rusko oruzje, a vojska vezba'!

:wicked:

Dok je kremaljski degenerik surovao sa ID, pregovarao sa raznim teoristima, nije propustao priliku da bombarduje sirijsku opoziciju. Pa i da je gasira. I sad ce takvi kasapi da se izdaju za 'spasioce civilizacije, zastitnike kulturnih dobara'? Ta maloumna logika moze proci samo kod rusofilicarskih maloumnika.

 

Btw, gledali smo mi neku novinarsku fufu koja se u pratnji 'ruskih mirotvoraca' javljala iz 'oslobodjene Palmire'.

Videli smo to prostituisanje novinarske profesije. Doduse, ta sVrBovska kobila tesko da je novinar. Samo placeni putljerov korisni idiJot.

 

A stoo se tice 'obnavljanja Palmire' - taj neleceni psihoticar odlicno zna da bi te pare odmah ukrali njegovi - jer oni sve pokradu. Zato misli da je bolje da pare ostanu u njegovom dzepu. Tako jednostavno. 

Pokrali su pare za kosmicku industriju, pa mu sada prave crtace o 'strasnom oruzju? Pa neka mu naprave crtace o 'obnovljenoj Palmiri'! Zar mislis da bi se libio da ih trijumfalno pokaze?

:frust:

 

Tvoj problem je sto si mnogo povrsan, sa jako malo znanja / razumevanja, pa si u nedostatku bilo koje racionalne ideje resio da vatriras / kontriras i beskrajno trolujes.  

 

Smanji malo dozivljaj - ispadas glup u drustvu.

;)
 
...

  • 0

#5769 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 20 April 2019 - 07:13

Znaci, shithole drzava, kulturni spomenik, koji nije vezan za shithole drzavu, vec je tamo sticajem okolnosti, se moze unistiti


Sad mi je jasno, ti si funkcionalno nepismen, pa čitaš ono što ti razumeš, a ne ono što piše.

Ne, nije u redu nijedan spomenik uništiti, bez obzira gde se nalazi, svi su oni kulturno i istorijsko nasleđe čovečanstva.

Ali je u redu sam odrediti gde ćeš dati svoje pare, i u redu je ako odlučiš da svoje pare ne daš za spomenike u shithole državama jer bi to bilo bacanje para u bunar.
  • 0

#5770 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 20 April 2019 - 07:18

O Palmiri pisem iskljucivo kao kulturnom spomeniku, ne ubacujem politiku u sve, kao sto vi radite.

Ok, bio je rat, nisu mogli donirati, tj zapoceti obnovu. 

Sto mi smeta je medijska kampanja, za Palmiru samo vest, a od Notre Dame se nije moglo ziveti 5 dana. Mogao je Nato bombardovat razrusioce za takvo nedelo, ma sta i ja pisem, kako da bombarduje saveznike.  :wicked:

Ne mesajte politiku gde joj nije mesto.

Al' sta ocekivati od vecitih kontrasa.

@James Delaney Da, Notre Dame je jedna obicna crkva, imas nesto protiv? :lol+:

@Kinik, ti pises smisljeno trolovanje, svaka cast. :twak:  :lol+:


  • 0

#5771 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 April 2019 - 08:06

...

 

... o Palmiri pisem iskljucivo kao kulturnom spomeniku, ne ubacujem politiku u sve, kao sto vi radite ...

... sto mi smeta je medijska kampanja, za Palmiru samo vest, a od Notre Dame se nije moglo ziveti 5 dana...

... mogao je Nato bombardovat razrusioce za takvo nedelo, ma sta i ja pisem, kako da bombarduje saveznike...

... ne mesajte politiku gde joj nije mesto ...

... al' sta ocekivati od vecitih kontrasa ...

 

 

Em pises gluposti, em podmeces, em si poceo da lazuckas.

 

Ako ti smeta 'kampanja' - nemoj citati / piskarati. Ispada da ti smeta 'kampanja' ali nekako izbirljivo smeta.

Smeta za Notre-Dame, a ne smeta za Palmiru?

Svuda neko drugi ubacuje politiku, dok si ti iznad toga.

:ajme:

 

Btw. koliko ce puta jos da ponovis budalastinu / ordinarnu laz da je 'ID saveznik NATOa / bio odobren od NATOa'?

I kakve su ti to recenice sa rusizmima - kao da si neuko preveo?

Kako si ono napiskarao na kraju - 'veciti kontras'?

:lol+:

 

To sto su se neki likovi, poput tebe navadili pa drombuljaju da je ID 'najveca pretnja covecanstvu' - to je glupilo.

Najveca pretnja covecanstvu je ruska pomijara na celu sa degenerikom. Nema tog diktatora, tog civilizacijskog sranja gde on nije umesao prste. Eno ga, poceo da vrslja i po Africi.

 

PS.

Ne bih za siriju / Palmiru dao ni dinara - dokle god su tamo rusi / dokle god je na vlasti sirijski kasapin, sef konclogora.

 

>> ... Francuska vlada mobilisala 60.000 policajaca zbog "žutih prsluka"

Francuska vlada mobilisala je 60.000 policajaca širom zemlje zbog novih protesta "žutih prsluka" koji su najavljeni za danas.
Izvor: Tanjug, subota, 20.04.2019. ... <<
 

...


Edited by Kinik, 20 April 2019 - 08:07.

  • 0

#5772 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 20 April 2019 - 12:09

Glupost do gluposti. Kulturni spomenik je kulturni spomenik, Kao sto sam vec napisao, bez obzira gde je i pod cijom vlascu. ID su bile odobrene od samog NATOa protiv rezima u Siriji, i sta se desilo, razrusenje Palmire. Al dobro, da prestanemo sa ovim. Imate vase points of view , ja imam svoje.

 

 

 

Kao da Basar ne bi dozvolio zastitu kulturnih spomenika.

 

 

Alo bre Srbine!

 

Ko se podsmeva prilogu za otklanjanje posledica pozara ukatedrali  Notr Dam isto toliko mu nije stalo ni do spomenika kulture iz koje potice, ni do Palmire, Tadz Mahala li cega vec. Pisu pljuvacke komentare sve posvadjani sa maternjim jezikom, padezima i ostalim pravilima. Koju kulturu cuvaju? Kako su sve strane cuvale kulturno istorijske spomenike Balkana devedestih? Slicni narodi, cim se nadju napolju najveci chobani medju istima se grupisu zajedno, a ovamo se ruslilo, palilo i ubijalo.

 

Po cemu su ovi gori od nas bivsih Jugoslovena? Po tome sto im se vise moze. Najveca ironija u postupku ovih morona (pogotovo onih iz izdavacke kuce DB) je u tome sto da nije bilo Francuske, tj Siraka u tom istom NATO  i takve kakve jeste steta devedestih je mogla da bude mnogo veca pre svega kad su u pitanju mostovi. A ti prijatelju pogledaj kolika je investicija premostiti Dunav i za bogatije zemlje. A da ne pricam za druge "inteligentne" takticko ratne poteze koji su mi zbog struke poznati, a koji su nas zbog unistenja izuzetno skupih objekata kostali (nakon pokazivanja srednjeg prsta posle delovanja kroz ometanje) kao Svetog Petra kajgana.

 

Kud mene da zakaci bas "doba dzibera i kompleksasa".

 

 

Sad mi je jasno, ti si funkcionalno nepismen, pa čitaš ono što ti razumeš, a ne ono što piše.

Ne, nije u redu nijedan spomenik uništiti, bez obzira gde se nalazi, svi su oni kulturno i istorijsko nasleđe čovečanstva.

Ali je u redu sam odrediti gde ćeš dati svoje pare, i u redu je ako odlučiš da svoje pare ne daš za spomenike u shithole državama jer bi to bilo bacanje para u bunar.

 

Ovo jeste najveci problem kada ne postoji kontola novcanih tokova (nigde nije savrsena, ali ipak), cak nisi siguran ni ako "domacinu" kuce das novac da li ce isti u tu svrhu biti upotrebljen.


Edited by Plavi Golub, 20 April 2019 - 12:15.

  • 3

#5773 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 20 April 2019 - 17:12

Cuj " jedna obicna crkva "  :ajme:

 

Preporucio bih kratak kurs kulture u Banovcima.3 do 7 dana  :wicked:

 

 

Meni stvarno nije jasno sta moderacija ceka.


  • 1

#5774 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 20 April 2019 - 17:24

Vise od 90% donatora su Francuzi, a i ostali su na neki nacin povezani sa Francuskom. Sasvim je normalno da su francuske kompanije i francuska poslovna elita donira novac za obnovu kulturnog spomenika koji se nalazi u Francuskoj i jos predstavlja jedan od simbola nacije. To moze da bude cudno samo nekom debilu.

 

Ima i Sirija svoje milionere i milijardere, razne ratne profitere i ostale pa sto ne doniraju za Palmiru i ostale njihove spomenike, niko im ne brani. Hoce, ali malo sutra. 

 

Vidim libtardi ne mogu da prezale sto Notr Dam nije potpuno izgore i dali su se u kampanju na svim meridijanima. Pocev od one idiotkinje Vedrane Rudan, pa do americkih dusebriznika. Morace da pricekaju sa rusenjem takvih spomenika kulture, neka se za sada zadovolje spomenicima po USA. Preziveo je Notr Dam francusku revoluciju, prezivece i njih, a ja svima njima porucujem, mozete samo da pusite k...c. 


  • 4

#5775 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 20 April 2019 - 18:10

Meni stvarno nije jasno sta moderacija ceka.

 

Nemamo propisanu kaznu za lupetanje.


  • 4