Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#5746 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 19 April 2019 - 19:43

Nisam mislio na francuski budžet i kako su sredstva u njemu raspodeljena, već na ovo kukanje kako raspodeliti tuđ novac koji sa budžetom Francuske nema veze. Mogu da razumem ako su francuske vlasti napravile preraspodelu u okviru sopstvenog budžeta, što imaju pravo da rade, a svakako da prvobitna priča o renoviranju nije podrazumevala saniranje posledice požara. Ne misliš valjda da bi vlada trebalo da se drži po strani kada se desi nešto ovako? Nije u pitanju neki bistro ili pekara, već zgrada koja je deo svetske kulturne baštine.

Nisi ga razumeo. On hoce da kaze da su zapalili Notre Dame jer nisu imali dovoljno para za renoviranje pa ce ovako da prikupe  :twak:  


  • 1

#5747 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 April 2019 - 19:59

Nisi ga razumeo. On hoce da kaze da su zapalili Notre Dame jer nisu imali dovoljno para za renoviranje pa ce ovako da prikupe  :twak:  

Naprotiv, upravo sam se vodio njegovom rečenicom da svako može da svako može kreirati sopstvenu priču. Moja priča je jednostavna i ne bavim se teorijama zavere. Apsurdne teorije o namernom požaru mogu da prođu samo uz mlako pivo ispred zadruge.


  • 0

#5748 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 April 2019 - 20:07

Apsurdnost je to sto je to jedna obicna "crkva" u Parizu koja je izgorela ne paznjom izvodjaca radova. 

Podigla se cela halabuka. Nek je vernici izgrade  0:)

Koliko ima argumenata, toliko ih i nema.

Ne interesuje me sto svako trosi svoj novac kako hoce.

Sludjene mase ragiraju kao da je masakr sveckih razmera, a ustvari jedna obicna "crkva" izgorela , taman toliko da sve sto je dotrajalo je i izgorelo. Napravit ce se novo do sledeceg pozara. 


  • 0

#5749 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 April 2019 - 20:08

Kako ti ne razumes idiotariju?

To je sad in da se pokazes u saosecanju sa Notre Dame.

Donatori ce biti spasioci u ocima idiotarije.

Bitno je da se prikazes u dobrom svetlu.

Sve su to Libtardi

 

Nemash ti pojma o chemu bulaznish. Ti si samo srBski borac za svet u kome ce glupost & nesposobnost biti na visokoj ceni, a tudje pare otimati i "pravilno raspodeljivati".  :lol+: Svako se nada svom plenu i pita "a koliki je moj deo"? Evo OVOLIKI!!!  :D

 

Shto bi neko dao za sirijske srushene spomenike? Eno im Rusa, oni ce im (ga) dati.  :rotflmao: A i kada bi dali, pitanje je samo trenutka kada ce ih opet srushiti.

 

Ovo nije niko srushio, vec 850 godina ……. pa ni Hitler, kada je onomad bio u Parizu.  :wicked:

 

Uostalom …… kada se vest o pozaru pojavila …. zar svi nismo pomislili isto???  :s_d: Nisu valjda Notre Dame zapalili??? Ajde pa sad lazite da niste  :wicked: …. jeste, jeste.

 

Shto se libtarda tiche …….. pa oni su vec osudili ove shto daju za Notre Dame …….. da su fashisti i beli rasisti. 

 

Njih je medjutim zabolelo medjunozje. Ko josh obraca paznju shta bolesni libtardi trtljaju.

 

Eno je HeLLary Rotten ClinKton o'ma izbacila twit "A ko ce dati za 3 crnachke crkve u Luizijani koje su izgorele"???

 

Pa ti glupacho, imash stotine miliona dolara, uhvati se za jebeni novchanik umesto shto prdish k'o krava i globalno podgrevash!  :lol+:


Edited by Denis Jasharevic, 19 April 2019 - 20:11.

  • 2

#5750 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 April 2019 - 20:13

Apsurdnost je to sto je to jedna obicna "crkva" u Parizu koja je izgorela ne paznjom izvodjaca radova. 

Podigla se cela halabuka. Nek je vernici izgrade  0:)

Koliko ima argumenata, toliko ih i nema.

Ne interesuje me sto svako trosi svoj novac kako hoce.

Sludjene mase ragiraju kao da je masakr sveckih razmera, a ustvari jedna obicna "crkva" izgorela , taman toliko da sve sto je dotrajalo je i izgorelo. Napravit ce se novo do sledeceg pozara. 

 

Takvi su i Dubrovnik rushili da bi izgradili bolji, lepshi i stariji.

 

A obichan, primorski gradic, zar ne? Chemu halabuka? Pa da.


Edited by Denis Jasharevic, 19 April 2019 - 20:14.

  • 2

#5751 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 April 2019 - 20:15

 Nek je vernici izgrade  0:)

 

Ochigledno je i grade.

 

 

Ne interesuje me sto svako trosi svoj novac kako hoce.

 

Pa shto onda silujesh internet?


  • 0

#5752 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 April 2019 - 20:18

Apsurdnost je to sto je to jedna obicna "crkva" u Parizu koja je izgorela ne paznjom izvodjaca radova. 
Podigla se cela halabuka. Nek je vernici izgrade  0:)
Koliko ima argumenata, toliko ih i nema.
Ne interesuje me sto svako trosi svoj novac kako hoce.
Sludjene mase ragiraju kao da je masakr sveckih razmera, a ustvari jedna obicna "crkva" izgorela , taman toliko da sve sto je dotrajalo je i izgorelo. Napravit ce se novo do sledeceg pozara.


Daj mi telefon na dilera, očigledno kvalitetan materijal.
  • 2

#5753 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 April 2019 - 20:19

Daj mi telefon na dilera, očigledno kvalitetan materijal.

 

Brlja brate. Metanolka.


  • 0

#5754 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 April 2019 - 20:32

Brlja brate. Metanolka.


BK 1

Štap za slepce i crne naočare.
  • 0

#5755 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 April 2019 - 20:48

Apsurdnost je to sto je to jedna obicna "crkva" u Parizu koja je izgorela ne paznjom izvodjaca radova. 

Podigla se cela halabuka. Nek je vernici izgrade  0:)

Koliko ima argumenata, toliko ih i nema.

Ne interesuje me sto svako trosi svoj novac kako hoce.

Sludjene mase ragiraju kao da je masakr sveckih razmera, a ustvari jedna obicna "crkva" izgorela , taman toliko da sve sto je dotrajalo je i izgorelo. Napravit ce se novo do sledeceg pozara. 

 

Vidi, za Notre Dame su novac izdvojili ateisti, pripadnici drugih religija i kompanije, koje se baš i ne mogu nazvati verskim udruženjima, a svakom iole obrazovanm čoveku da je u pitanju svetska baština. Isto važi i za atinski Akropolj, koji se ne može opisati kao paganski hram, za egipatske piramide, koje nisu samo neke grobnice, baš kao što se ni krivi toranj u Pizi ne može nazvati proizvodom pogrešnog proračuna. Kao okoreli ateista svakako imam negativan odnos prema religiji, ali svakako da je moj odnos prema arhitekturi ili umetnosti sasvim drugačiji.


  • 2

#5756 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 April 2019 - 21:13

 

 

Shto bi neko dao za sirijske srushene spomenike? Eno im Rusa, oni ce im (ga) dati. 

Da li si stvarno u stanju da napises nesto ovako?


Vidi, za Notre Dame su novac izdvojili ateisti, pripadnici drugih religija i kompanije, koje se baš i ne mogu nazvati verskim udruženjima, a svakom iole obrazovanm čoveku da je u pitanju svetska baština. Isto važi i za atinski Akropolj, koji se ne može opisati kao paganski hram, za egipatske piramide, koje nisu samo neke grobnice, baš kao što se ni krivi toranj u Pizi ne može nazvati proizvodom pogrešnog proračuna. Kao okoreli ateista svakako imam negativan odnos prema religiji, ali svakako da je moj odnos prema arhitekturi ili umetnosti sasvim drugačiji.

 

Onda neka bude isti za sve kulturne bastine.


  • 0

#5757 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 April 2019 - 21:16

Da li si stvarno u stanju da napises nesto ovako?


 

Onda neka bude isti za sve kulturne bastine.

 

A da se vratimo na konstataciju da svako daje svoj novac za ono što želi? Ako neko hoće da plati za renoviranje Akropolja umesto za Notre Dame, ili mu je preči Koloseum od Big Bena, od koga se može tražiti da daje baš za sve što jeste ili nije pomenuto?


  • 0

#5758 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 April 2019 - 21:29

Ajd.

Ali u roku od 2 dana milijarda, a za palimru ni sad jos nista.

Po meni ne moze se porediti Palmira i Notre Dame. Kao ni Akropolj ni Notre Dame. Al dobro nekome je to isto.


  • 0

#5759 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 19 April 2019 - 21:44

Ajd.
Ali u roku od 2 dana milijarda, a za palimru ni sad jos nista.
Po meni ne moze se porediti Palmira i Notre Dame. Kao ni Akropolj ni Notre Dame. Al dobro nekome je to isto.


Kad Palmira ne bude u shithole-u od države u kojoj postoji svakodnevna opasnost da se popravljeno i obnovljeno iznova poruši, kao i da donirani novac završi u džepovima lokalnih war lordova i terorista, onda će možda neko i dati novac. Do tada, šipak.
  • 4

#5760 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 April 2019 - 21:51

Ajd.

Ali u roku od 2 dana milijarda, a za palimru ni sad jos nista.

Po meni ne moze se porediti Palmira i Notre Dame. Kao ni Akropolj ni Notre Dame. Al dobro nekome je to isto.

 

Preteče me Eddard, ali da te obavestim da se na restauraciji Palmire već radi. Dosta stranog novca je potrošeno na Akropolj, na piramide i na mnoge druge spomenike kulture. Uostalom, da je po isterivanju ISIS-a brigu preuzela normalna država u kojoj se zna kuda odlazi novac, možda bi do sada već dosta bilo urađeno.


  • 0