Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#5446 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 December 2018 - 13:38

Ne tiče se samo Evropske unije, ali je interesantno i predvidljivo.

 

 

48376528_10157253759390016_6314726820004


  • 0

#5447 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 December 2018 - 14:31

Ne tiče se samo Evropske unije, ali je interesantno i predvidljivo.

 

 

Meni je to sada na 2859. mestu prioriteta. Tu negde izmedju obezbedjivanja povoljnog kreditiranja traktorskih guma za poljoprivrednike i zashtite autohtone srBske mangulice.


Edited by Denis Jasharevic, 17 December 2018 - 14:33.

  • 2

#5448 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 December 2018 - 15:05

...

 

Iz slicke se da videti da tamo gde je jaka / bila jaka crkva i tradicija - % su drugaciji.

 

Sa druge strane, ima dosta istrazivanja oko odnosa stanovnika postkomunistickih zemalja i vlasti.

Zivotno iskustvo ih je naucilo da ne veruju vlastima i odnose se sa oprezom prema svakoj incijativi.

Tako je i sa ovim brakovima.

 

Za razliku od zapadnog malogradjanina koji, mostly, veruje sta mu se kaze.

 

Secam se filma 'Reds' (slucaj Dzona Rida i Luize Bryant) kada ona dodje kod velikog cinika Judzina O'Nila i zatrazi pomoc oko vracanja Rida iz sovjetske rusije, gde bi se konacno skrasili, uzeli i porodicno se posvetili sindikalnom & komunjarskom aktivizmu.

 

A fenomenalni Dzek Nikolson (O'Nil) sa onim svojim poznatim sarkasticnim smejkom kaze Bryant / D. Keaton:

 

' ... za dvoje radikala imate poprilicno malogradjanske stavove' ... 

B-)

 

I ja isto mislim o 'istopolnim brakovima', o braku kao takvom, posto ga smatram za jednu strahotu u nizu - skola / roditelji / vojska / brak ...

 

Uzas!

:huh:

 

Btw, nemam nista protiv tudjeg izbora - ne tice me se i ne dotice, no ostavljam sebi pravo da to prokomentarisem kako ja mislim, a ne kako to zahteva 'politkorektnost'.

 

...


  • 0

#5449 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 December 2018 - 17:37

 

Btw, nemam nista protiv tudjeg izbora - ne tice me se i ne dotice …….

...

 

E, to vishe tako ne moze ……. ima da te se tiche i dotiche ……. tako su drugovi iz LGBTQPRSTWQVB&%^*TUKTUK odluchili da mora da bude!

 

Ziveci u zemlji koja najcheshce zauzima broj 1 u svetu po slobodama koje ta populacija ima (ispred je verovatno samo Kalifornija) imam utisak da nikada nisu bili nezadovoljniji nego danas. Rekao bi chovek "ovi zive u paklu".

 

Zato su se valjda odluchili na nasilne metode nametanja svoje seksualshtine svima od kolevke pa do groba.

 

Ne moze vishe da te se ne tiche jer iskachu iz frizidera, a ni da te se ne dotiche jer su ushli svuda od obdanishta do penzionerskih domova.

 

Chik da pomislish da transgender issue nije danas svetski problem broj 1. Popicesh odmah homofob/rasista/fashista/masovni ubica etiketu.

 

Moram da priznam da zaista ne znam tachan razlog takvog maloumnog ponashanja. Moram i da priznam da sam prilichno siguran to ce im se to vrlo gadno osvetiti, jer je narod pocheo da bezi u zbegovima od tog divljanja i terora.

 

Shto je najgore, ja sam za to da im se naprave i ekstra ustupci samo da me ostave na miru da prozivim ovo shto mi je ostalo ……. ima jedan problem ……. oni ne znaju shta bi to bilo, poshto sve vec imaju.

 

Ostalo je izgleda da im se pridruzim, ne vidim shta drugo …….. hvala na ponudi, ali ja imam neke druge planove, ne uklapa mi se.

 

Sve se nadam da ce im neko objasniti da je to shto oni danas rade apsolutno isto kao I ono shto su njima radili i protiv chega su se borili stotinama godina. A to je valjda bilo da ih se ostavi na miru ……. ili mozda i nije, nisam vishe siguran.

 

Nishta drugo mi ne ostaje da se i ja sada borim za to.


Edited by Denis Jasharevic, 17 December 2018 - 17:38.

  • 0

#5450 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 17 December 2018 - 20:13

 

Shto je najgore, ja sam za to da im se naprave i ekstra ustupci samo da me ostave na miru da prozivim ovo shto mi je ostalo ……. ima jedan problem ……. oni ne znaju shta bi to bilo, poshto sve vec imaju.

 

 

Ze......vidim da je uslo u recnik. Nije vise dovoljno sto imamo ona/on/ono moramo da imamo i Ze. Kako se to koristi u recenici?


  • 0

#5451 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 December 2018 - 23:45

Ze......vidim da je uslo u recnik. Nije vise dovoljno sto imamo ona/on/ono moramo da imamo i Ze. Kako se to koristi u recenici?

 

Nemam pojma, niti cu ikada znati, upravo o tome i pricham, ne zelim da ulazim u transdzenderske transakcije ……. kome se ne svidja kad mu kazem ona ili on moze slobodno da odjebe. Ima moj blagoslov. A ako uvedu neki liberalni fashizam, kako najverovatnije stvari i stoje, to nece biti ni vazno, gledacemo samo kako da prezivimo medju idiotima i kako da im se keve nayebemo, kao Tihi i Prle, iz ilegale. :)

 

Ochigledna je namera da se ja nateram da pogadjam shta im je u gacama, shto mene, ali savrsheno, ne interesuje. Vishe me zanima kako je rodio nar u Iranu i Avganistanu, jer nar volim, a tudja spolovila me generalno ne privlache, individualno da, ali to je samo moja stvar i ne smaram nikoga sa tim.

 

Koliko treba biti libtardirano malouman pa shvatiti da nas "dvopolne" OVO uopshte ne interesuje i da mogu samo pod teshkom prisilom da me nateraju da se bavim njihovim egzibicionizmom, pa josh i da prihvatim kako je to savrsheno normalna stvar ……..

 

 

kretenizam.jpg?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 17 December 2018 - 23:46.

  • 0

#5452 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 December 2018 - 04:03

Nemam pojma, niti cu ikada znati, upravo o tome i pricham, ne zelim da ulazim u transdzenderske transakcije ……. kome se ne svidja kad mu kazem ona ili on moze slobodno da odjebe. Ima moj blagoslov. 

Iskreno ja nemam nikakav problem da zovem nekoga ona ili on, sta god su odlucili, cak ni ono (iako mi to malo glupo, cak i uvredljivo), ali me ostavlja zbunjenom gde da upotrebim "ze". Ako te pogledam i mislim da si on, uglavnom su 50-50 sanse da pogresim, neprijatna situacija ali se i toga izvlaci sa izvinjenjem. 


  • 0

#5453 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 December 2018 - 05:40

……. neprijatna situacija ali se i toga izvlaci sa izvinjenjem. 

 

Greshka. Nema vishe izvinjavanja.

 

Don't apologize unless you have done something wrong! (Jordan Peterson)

 

Kome bre da se izvinjavam? Ovim debilima? Pa njima moze samo da se izvini psihijatar shto nije uspostavio dijagnozu na vreme, nego je pustio da dushevna bolest napreduje do trenutka kada je vec kasno za bilo koju vrstu terapije.

 

 

CaptureFeministIdiots.PNG?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 18 December 2018 - 05:56.

  • 2

#5454 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 December 2018 - 06:13

...

 

Zao mi je sto neko mora da zivi u PC idiJotskom okruzenju, gde ga prisiljavaju / namecu mu izvitoperenu optiku.

 

Ja sam samo dva puta imao takav sukob i reagovao sam spominjuci i roditelje i citav istorijat doticnog / doticne.

 

Ne mogu ja da budem odgovoran za haos u necijoj glavi, i ne bih mogao da prihvatim da ga oslovljavam kako je on / ona / ono umislilo, (ima i 'Napoleona' :ajme:) jer ce sutra zahtevati da ga neko oslovljava sa 'genije' / 'nadnaravni' i slicne bedastoce.

 

Tu odlicno radi ironija tipa: 'Kako upravljati vasionom ne privlaceci paznju bolnicara'

 

Attached File  kako upravljati vasionom 2.jpg   49.9KB   2 downloads

 

A oko klasifikacije loodila pada mi na pamet ona scena iz F. Gampa oko 'shrimps'

 

>> ... You can barbecue it, boil it, broil it, bake it, sauté it.
... There's shrimp kebabs, shrimp Creole...
... shrimp gumbo, pan fried, deep fried, stir fried ...
... There's pineapple shrimp, lemon shrimp ... 
... coconut shrimp, pepper shrimp...
... shrimp soup, shrimp stew, shrimp salad, shrimp and potatoes ...
... shrimp burger, shrimp sandwich... <<

 

najbolji je ovaj lik

 

F. Nietzsche
"Kuknjava slabih protiv potlacenosti samo sluzi kao opravdanje u borbi za moc"
 
...

  • 2

#5455 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 December 2018 - 06:46

Treba razumeti da se politichari chesto ponashaju malo detinjasto, sujetno ....... prve dame se uvek dogovore kako ce se obuci za svechanu priliku, mnogo su kooperativnije ...…

 

 

 

CaptureCadillac.PNG?raw=1


  • 0

#5456 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 18 December 2018 - 13:56

Greshka. Nema vishe izvinjavanja.

 

Don't apologize unless you have done something wrong! (Jordan Peterson)

 

Kome bre da se izvinjavam? Ovim debilima? Pa njima moze samo da se izvini psihijatar shto nije uspostavio dijagnozu na vreme, nego je pustio da dushevna bolest napreduje do trenutka kada je vec kasno za bilo koju vrstu terapije.

 

Ovom društvu samo fali ona koza (oprostite koze, vi ste ipak drage, inteligentne i korisne životinje) Vedrana Rudan.

Doduše (kako smo na temi o EU), ona bi u ovoj močvari bila jedina EUropljanka, budući da su sve ostale (osim Jeffreys koja je Australka) - Amerikanke (ili Amerikanci ili Amerikanco).

 

BTW, kad si već postao onu perverznu spolnu taxonomiju, koja je jednako komična, koliko groteksna i u krajnjoj liniji neopisivo glupa, moram priznati da me nikad nije oduševljavala pretjerana nomenklatura i dani kad sam radio na standardizaciji bili su za mene living hell.


  • 1

#5457 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 December 2018 - 14:42

Ovom društvu samo fali ona koza (oprostite koze, vi ste ipak drage, inteligentne i korisne životinje) Vedrana Rudan.
Doduše (kako smo na temi o EU), ona bi u ovoj močvari bila jedina EUropljanka, budući da su sve ostale (osim Jeffreys koja je Australka) - Amerikanke (ili Amerikanci ili Amerikanco).

BTW, kad si već postao onu perverznu spolnu taxonomiju, koja je jednako komična, koliko groteksna i u krajnjoj liniji neopisivo glupa, moram priznati da me nikad nije oduševljavala pretjerana nomenklatura i dani kad sam radio na standardizaciji bili su za mene living hell.


E bash tako, samo rijechka koza fali. A to shto su sve Amerikanke nemoj da te zbunjuje, kako smo nazalost imali prilike da se uverimo Evropa je tu mozda i "jacha", pochevshi od shveCkih ministarki "otac ljubi cerku, majka ljubi sina".

Nemam nishta protiv taksonomije, neophodna je, ali je ne bi trebalo koristiti za terorisanje stanovnishtva ..... dapache, tudji hormonalni poremecaji i disbalansi su poverljive medicinske informacije koje bi trebale da ostanu izmedju lekara i pacijenta a ne da se serviraju gradjanstvu medijski nasilno.


Ukratko ...... budale.
  • 1

#5458 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 December 2018 - 15:17

...

 

witz

(o izlisnosti postojanja mushke populacije)

 

'Tokom uvidjaja u poharanom sehy-shopu, policija je utvrdila da je to ucinila zhemska osoba.

Vrlo usamljena zhemska osoba.'

 

>> ... Cela suština sex-turizma na Kubi u jednoj priči
    Tog jutra sam se probudio negde u predgrađu Havane, pored tamnokože Jessice. 
Startovao sam je u noćnom klubu Cecilia i iz nekog razloga (umesto da je odvezem u "hotel"), otišao kod nje.
    Njene izlizane haki helanke visile su na stolici, iz njih su izvirivali dvadeset dolara koje je Jessica zaradila. 
    Po navici prinosim u mraku bocu 'Havana club' naspram roletne na prozoru da vidim koliko je ostalo.
    Na ulazu njene kuće čekao me noćni taksista, ogroman crni lik sa majicom "I Love America" koji nas je dovezao iz kluba Cecilia, na svom plavom '67. Chevroletu. 
    Siromašak je verovatno shvatio da bi nekako morao da odem iz nepoznatog kraja, pa me po sopstvenoj inicijativi cekao celu noć, da zaradi deset dolara.
    - I nije ti bilo tesko da me cekas - pitao sam, posto sam se zavalio u prostrano zadnje sedište.
    "Ne brinite, senjor, ja sam muž Jessice". ... <<

;)

 

Razumem da se nekome neko ne dopada, no cemu toliko vatriranje? 

Izbegavas ga u svakom pogledu i miran si. 

 

Policija bi obicno rekla 'ubistvo iz strasti / povredjenih osecanja.

To je kad neko bude upucan sa vise od par metaka / izboden sa vise desetina udaraca.

Licni motiv koji odaje emotivno / psiholosko stanje prestupnika.

 

Zaista je mucno citati ove izlive bolescine sumanutih & pogubljenih nakaza.

 

Interesantno, jesu li one 'iskoriscene' likinje iz holivudskog #metoo vratile 'oskare'?

:rotflmao:

 

Attached File  vajnstajn.jpg   84.51KB   1 downloads

 

...


  • 1

#5459 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 18 December 2018 - 16:07

A da neko upita te gender fluidne likove, ko to vama brani da se osecate kako zelite, da spavate sa kim zelite, da zivite svoj zivot u skladu sa svojim uverenjima? Stvarno me nervira to sto danas svi traze neko odobravanje, postovanje od drugih za svoje fantazije. Koga briga da li te neko postuje, sta misli o tebi i tvojim uverenjima ako te ne ugrovazava ni na koji nacin???

 

Ovo je i problem sa raznim pokretima, ogranizacijama... Sve to izgleda bajno, nesto sto bi svaki normalan gradjanin trebao podrzati. Sto je odlicna leftisticka taktika, odlicno koriste reci i eufemizme, Antifa, Black Lives Matters... kako neko moze biti protiv antifasizma, ili crnaca!?.  Ali ,samo je pitanje trenutka kada ce poceti da kompromituju pocetne ideje i pokazati pravo lice.

 

...

 

F. Nietzsche
"Kuknjava slabih protiv potlacenosti samo sluzi kao opravdanje u borbi za moc"
 
...

 


  • 2

#5460 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 December 2018 - 16:50

Greshka. Nema vishe izvinjavanja.

 

Don't apologize unless you have done something wrong! (Jordan Peterson)

 

Kome bre da se izvinjavam? Ovim debilima? Pa njima moze samo da se izvini psihijatar shto nije uspostavio dijagnozu na vreme, nego je pustio da dushevna bolest napreduje do trenutka kada je vec kasno za bilo koju vrstu terapije.

Nisam mislila na te budale. Nego ono kad se ciki sa dugom kosom obratis sa M'aam, ili gospodji sa bradom sa "sir".

Samo mogu da kazem Ooops sorry.

 

Ostalo, kao sto je gender fluid, ne citam misli pa da znam sta je jutros doticna osoba. 


  • 0