Jump to content


Photo
- - - - -

Strange Object in Greenland


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#31 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 16 June 2008 - 19:54

...Muhamed je ipak bio istorijksa licnost a Isus mitska.


Hm... interesantan stav. Koliko ja znam, i Isus je bio istorijska licnost. Ali to nema mnogo veze sa temom :ph34r:

Edited by nvukelic, 16 June 2008 - 19:55.


#32 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 17 June 2008 - 15:06

Hm... interesantan stav. Koliko ja znam, i Isus je bio istorijska licnost. Ali to nema mnogo veze sa temom :)


Jeste, jeste. Palma je i njega, zajedno sa Betovenom, sreo kad je bio mali. :ph34r:

#33 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 17 June 2008 - 19:15

Jeste, jeste. Palma je i njega, zajedno sa Betovenom, sreo kad je bio mali. :ph34r:

A ne, bio je mali pa ga se ne seca .

#34 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 June 2008 - 07:10

Hm... interesantan stav. Koliko ja znam, i Isus je bio istorijska licnost. Ali to nema mnogo veze sa temom :ph34r:


Istorija kao exaktna nauka ne mozhe da prihvati da je neko pa makar to bio i Isus jednom umro pa se vratio ponovo na ovaj svet ili da neka zhena mozhe postati noseca bez sexualnog odnosa..u tom smislu Isus je vishe mitska nego istoriska figura.ali istorija ili bolje reci pobornici istorijskog Isusa naravno priznavaju njegovo postojanje kao coveka i iscelitelja.

#35 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 18 June 2008 - 08:39

Istorija kao exaktna nauka ne mozhe da prihvati da je neko pa makar to bio i Isus jednom umro pa se vratio ponovo na ovaj svet ili da neka zhena mozhe postati noseca bez sexualnog odnosa..u tom smislu Isus je vishe mitska nego istoriska figura.ali istorija ili bolje reci pobornici istorijskog Isusa naravno priznavaju njegovo postojanje kao coveka i iscelitelja.


Ti kao pobornik egzaktnih nauka ne mozes da priznas Isusa kao istorijsku licnost jer se za njega vezuju stvari koje se nikada pre (a ni posle) nisu dogodile, ali ti to ne smeta da verujes u one snimke u UFO i vanzemaljcima za koje nikada nije egzaktno dokazano da su posetili Zemlju?

#36 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 18 June 2008 - 12:17

Preshevari,

Google earth slike dobija sa satelita kojih najvise ima oko ekvatora. U blizini polova ima najmanje satelitskih orbita, odnosno nema ih - tako da su slike polova pravljene pod velikim uglom, uz veliku distorziju slike (najbolje ces to da vidis ako pokusas u googleearth-u da stanes tacno iznad severnog ili juznog pola - softver to ne dozvoljava, a i fotografija na polovima je sasvim "zguzvana".

Odatle, pretpostavljam da je ovaj "objekat" samo greska u softveru. To potvrdjuje i crno polje ispod. E, sad - zasto ga ljudi u google earth-u nisu retusirali, ne znam - mozda zbog vece posecenosti. Pogledaj u-tube, sve vrvi od NLO-a i ostalih "cuda" sa googleerth-a.

#37 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 June 2008 - 17:19

Preshevari,

Google earth slike dobija sa satelita kojih najvise ima oko ekvatora. U blizini polova ima najmanje satelitskih orbita, odnosno nema ih - tako da su slike polova pravljene pod velikim uglom, uz veliku distorziju slike (najbolje ces to da vidis ako pokusas u googleearth-u da stanes tacno iznad severnog ili juznog pola - softver to ne dozvoljava, a i fotografija na polovima je sasvim "zguzvana".

Odatle, pretpostavljam da je ovaj "objekat" samo greska u softveru. To potvrdjuje i crno polje ispod. E, sad - zasto ga ljudi u google earth-u nisu retusirali, ne znam - mozda zbog vece posecenosti. Pogledaj u-tube, sve vrvi od NLO-a i ostalih "cuda" sa googleerth-a.


Sasvim moguce...

#38 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 19 June 2008 - 05:24

Ti kao pobornik egzaktnih nauka ne mozes da priznas Isusa kao istorijsku licnost jer se za njega vezuju stvari koje se nikada pre (a ni posle) nisu dogodile, ali ti to ne smeta da verujes u one snimke u UFO i vanzemaljcima za koje nikada nije egzaktno dokazano da su posetili Zemlju?

Iskreno da ti kazhem meni je ponekad teshko da verujem i exaktnim naukama..zamisli teoriju o nastanku svemira gde se kazhe da je svemir u svom zacetku bio mali ili iste velicine kao i atom ili josh manji pa se poceo shiriti ..gde je postojao..u nekoj epruveti?? i na shta se shiri..shta ga zaoukruzhuje..ali isto moram da ti kazhem i to da i ti verujesh u mitove i dogme kada kazhesh da "njega vezuju stvari koje se nikada pre a ni posle nisu dogodile". Jel si se u sebi nekada zapitao da li se to stvarno dogodilo..sigurno da jesi jel je ta radoznalost ugradjen u ljudski mozak...zashto verujesh? jel ti je tako receno i ponovljeno skoro svaki dan od kada si doshao na ovaj svet..da si se rodio u Kini u neshto drugo bi verovao da ne pominjem uopshte ona plemena iz Amazonije.
Pazi kada ponovo pishesh rec -dokazano- ok.

Edited by PRESHEVARI, 19 June 2008 - 05:32.


#39 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 19 June 2008 - 19:35

Iskreno da ti kazhem meni je ponekad teshko da verujem i exaktnim naukama..zamisli teoriju o nastanku svemira gde se kazhe da je svemir u svom zacetku bio mali ili iste velicine kao i atom ili josh manji pa se poceo shiriti ..gde je postojao..u nekoj epruveti?? i na shta se shiri..shta ga zaoukruzhuje..ali isto moram da ti kazhem i to da i ti verujesh u mitove i dogme kada kazhesh da "njega vezuju stvari koje se nikada pre a ni posle nisu dogodile".


Ko kaze da ja verujem u to?

Ja sam povukao paralelu izmedju onoga sto se dogodilo Hristu sa UFO-manijom. U nedostatku materijalnih dokaza, sve je zasnovano na veri i ubedjenju.

Ti verujes da su snimci UFO-a stvarni. Neko drugi veruje da se devica Marija stvarno onomad ukazala deci u Medjugorju.

Verujes svedocima iz Nevade da su videli mrtve vanzemaljce pre 60 godina? Ima pisanih dokumenata svedoka koji su videli kako je Isus vaskrsao i otisao direktno u nebo.

Isto kao sto su se "mini-Isusi" poceli da pojavljuju tek posle Isusa, tako su se i UFO entuzijasti poceli da pojavljuju tek posle incidenta u Nevadi. Publicitet stancuje imitatore.

Nisam te dzabe pitao da li se ti vanzemaljci javljaju po Severnim Korejama, Kubama i ostalim diktaturama. Gde narod nema leba da jede, tamo nema ni vremena da razmislja o vanzemaljcima.

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 June 2008 - 22:19

Mislim da je CIA negde 96te izdala zvanicno saopstenje kako su 60tih prikrivali probne letove SR71 tako sto su ih proglasavali za UFO.Iskreno nema bolje strategije za neke od tajni projekata.Pusti ljude da tragaju za vanzemljcima umesto da gledaju ono sto im je ispred nosa.

#41 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 20 June 2008 - 03:58

Mislim da je CIA negde 96te izdala zvanicno saopstenje kako su 60tih prikrivali probne letove SR71 tako sto su ih proglasavali za UFO.Iskreno nema bolje strategije za neke od tajni projekata.Pusti ljude da tragaju za vanzemljcima umesto da gledaju ono sto im je ispred nosa.


Ima tu jos necega. Zamisli da se UFO stvarno srusio pre 60 godina u Nevadi, i zamisli da su stvarno u njemu bili vanzemaljci. Prihvati i to da je Americka vlada/vojska to zataskala. Onda se zapitaj zasto? Postoje dva moguca odgovora:

- Da se narod ne uzbudi i ne panici. Mislim, narod se nije dao u paniku ni kad je krenula sva ona prica o Hristu, vaskrsenju i sudnjem danu pre 2000 godina, pa ce da ga uspanice mali vanzemaljci koji ne umeju da voze leteci tanjir?

- Hteli su da osvoje tehnologiju UFO letelica da preteknu Ruse u naoruzanju. Tek je ovo smesno. Cemu onolika zajebancija sa Apolom pa kasnije sa spejs shatlom koji se svako malo zapali i eksplodira? Cemu onolike pare potrosene na Reganov "rat zvezda"? Jedina tehnologija koja je napravljena iz vojne/raketne industrije u poslednjih 60 godina koji Rusi nisu umeli da dupliciraju je "nevidljivi avion", a i on je nastao primenom teorijskog rada koji su napisali - Rusi. U poslednjih 60 godina se nije pojavilo nista sto bi ukazalo na neocekivani skok/napredak koji bi se mogao objasniti "reverse engineering"-om koji su Amerikanci uradili na necemu sto bi mogao da bude UFO.

#42 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 20 June 2008 - 08:29

Istorija kao exaktna nauka ne mozhe da prihvati da je neko pa makar to bio i Isus jednom umro pa se vratio ponovo na ovaj svet ili da neka zhena mozhe postati noseca bez sexualnog odnosa..u tom smislu Isus je vishe mitska nego istoriska figura.ali istorija ili bolje reci pobornici istorijskog Isusa naravno priznavaju njegovo postojanje kao coveka i iscelitelja.


Na to sam i ja mislio, na njegovo istorijsko postojanje, kao osobe od krvi i mesa, a ne na njegova kvazi-cuda. Samo sam hteo da odgovorim na tvoju razliku izmedju Isusa i Muhameda. Sto se tice istorijskog postojanja, tu su isti.

No, u svakom slucaju, to nije rasprava za ovaj topic.

Edited by nvukelic, 20 June 2008 - 08:30.


#43 tjurKan

tjurKan
  • Members
  • 49 posts

Posted 20 June 2008 - 09:35

Ima tu jos necega. Zamisli da se UFO stvarno srusio pre 60 godina u Nevadi, i zamisli da su stvarno u njemu bili vanzemaljci. Prihvati i to da je Americka vlada/vojska to zataskala. Onda se zapitaj zasto? Postoje dva moguca odgovora:

- Da se narod ne uzbudi i ne panici. Mislim, narod se nije dao u paniku ni kad je krenula sva ona prica o Hristu, vaskrsenju i sudnjem danu pre 2000 godina, pa ce da ga uspanice mali vanzemaljci koji ne umeju da voze leteci tanjir?

- Hteli su da osvoje tehnologiju UFO letelica da preteknu Ruse u naoruzanju. Tek je ovo smesno. Cemu onolika zajebancija sa Apolom pa kasnije sa spejs shatlom koji se svako malo zapali i eksplodira? Cemu onolike pare potrosene na Reganov "rat zvezda"? Jedina tehnologija koja je napravljena iz vojne/raketne industrije u poslednjih 60 godina koji Rusi nisu umeli da dupliciraju je "nevidljivi avion", a i on je nastao primenom teorijskog rada koji su napisali - Rusi. U poslednjih 60 godina se nije pojavilo nista sto bi ukazalo na neocekivani skok/napredak koji bi se mogao objasniti "reverse engineering"-om koji su Amerikanci uradili na necemu sto bi mogao da bude UFO.


Negde sam čitao da su mikroprocesor i čičak-traka direktne posledice u Rozvelu otkrivene vanzemaljske tehnologije.

#44 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 20 June 2008 - 10:31

Negde sam čitao da su mikroprocesor i čičak-traka direktne posledice u Rozvelu otkrivene vanzemaljske tehnologije.


zaboravio si post-it..

#45 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 20 June 2008 - 10:49

Negde sam čitao da su mikroprocesor i čičak-traka direktne posledice u Rozvelu otkrivene vanzemaljske tehnologije.

E vidis ,ok cicak-traka ,al de brate mikroprocesor :ph34r: