Jump to content


Photo
- - - - -

Strange Object in Greenland


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#1 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 03 June 2008 - 23:41



#2 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 04 June 2008 - 16:10

Aaron Spitzer Says:
December 23rd, 2007

I saw this thing in (on?) Greenland last year and said to my wife, “what the heck is that?” She replied, “oh it can’t be anything important because if it was, the guys in Black Helicopters would have nuked Google corporate headquarters by now.” Which, I admit, is logic that is hard to refute.



#3 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 05 June 2008 - 19:24

Ne vidim da su ih bombardovali iako svako mozhe ici u Gogle Earth i "proshetati malo" Areom 51.
Objekat(na Greenlandu) je dugacak 74km i shirok oko 10 km..

Na jednoj se strani shalju"naucne" ekspedicije na Araratu da otkriju Arku koja je tamo "sletela" posle svetskog potopa a na drugoj strani objekat ocigledno artificijalne prirode enormnih razmera precutkuje. Sve u ime nauke.


Edited by PRESHEVARI, 05 June 2008 - 19:29.


#4 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 05 June 2008 - 22:48

Ne vidim da su ih bombardovali iako svako mozhe ici u Gogle Earth i "proshetati malo" Areom 51.
Objekat(na Greenlandu) je dugacak 74km i shirok oko 10 km..

Na jednoj se strani shalju"naucne" ekspedicije na Araratu da otkriju Arku koja je tamo "sletela" posle svetskog potopa a na drugoj strani objekat ocigledno artificijalne prirode enormnih razmera precutkuje. Sve u ime nauke.


Šta te čudi? Pa ne kriju oni svoju Al Kaidu na Araratu, nego to lepo rade na svojoj teritoriji.

#5 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 June 2008 - 01:46

Samo greška na satelitskom snimku... naravno, mašta mnogih neće stati na takvom prozaičnom zaključku.

#6 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 06 June 2008 - 09:10

Samo greška na satelitskom snimku... naravno, mašta mnogih neće stati na takvom prozaičnom zaključku.


Najverovatnije. A neko se zajebava ne dajući objašnjenje i gleda kako mašta radi.

#7 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 June 2008 - 17:01

Nije ovo prvi "čudni objekt" - bio je ranije "leteći auto".

Posted Image

#8 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 06 June 2008 - 21:33

Nije ovo prvi "čudni objekt" - bio je ranije "leteći auto".


Za mali milion sličnih senzacija pokazalo se da su ili nenamerne ili namerne obmane i falsifikati. Nije nimalo isključeno da ih često lansiraju upravo oni koji imaju šta da kriju. Uvek me podsete na onu priču o čobanu koji je stalno podizao lažnu uzbunu da napadaju vuci, dok mu niko nije prestao da veruje, pa mu nisu poverovali ni kada su vuci stvarno došli. Vuci imaju dobre razloge da neguju takve čobane. :ph34r:

#9 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 06 June 2008 - 23:58

Nije to nista. Otvorite Encarta World atlas, zatim izaberite opciju Earth at night i bacite pogled na povrsinu mora izmedju Severne Koreje i Japana. Ovo postoji vec 4 godine u svim verzijama Encarte, mozda i duze, ja sam primetio 2004.

Posted Image

Edited by noskich, 07 June 2008 - 00:06.


#10 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 07 June 2008 - 15:41

Nije to nista. Otvorite Encarta World atlas, zatim izaberite opciju Earth at night i bacite pogled na povrsinu mora izmedju Severne Koreje i Japana. Ovo postoji vec 4 godine u svim verzijama Encarte, mozda i duze, ja sam primetio 2004.

Posted Image


Pokushao sam ..ne ide
O cemu se radi?

#11 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 07 June 2008 - 16:46

Pokushao sam ..ne ide
O cemu se radi?


Zar ne vidite da se usred Japanskog mora izmedju Japana i Severne Koreje nalazi izvor svetlosti identican po velicini onom na sirem podrucju Tokija?
Inace, tu nema vecih ostrva a podrucje se nije proslavilo brojem naftnih platformi.

Uporedite sliku ovog podrucja Earth by day sa Earth by night.

#12 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 07 June 2008 - 17:13

Zar ne vidite da se usred Japanskog mora izmedju Japana i Severne Koreje nalazi izvor svetlosti identican po velicini onom na sirem podrucju Tokija?
Inace, tu nema vecih ostrva a podrucje se nije proslavilo brojem naftnih platformi.

Uporedite sliku ovog podrucja Earth by day sa Earth by night.


Opet nega greshka u satelitskim snimcima!!!

#13 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 June 2008 - 23:39

Opet nega greshka u satelitskim snimcima!!!

Vrlo moguce.Neki se delovi Zemlje ne menjaju godinama jer nema novih snimaka.

#14 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 June 2008 - 15:24

Vrlo moguce.Neki se delovi Zemlje ne menjaju godinama jer nema novih snimaka.


Josh jedan skeptik?

http://www.youtube.c...feature=related

#15 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 09 June 2008 - 19:22


Al su mu ga udarili po muzici :ph34r: