Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#20641 Petar 91

Petar 91
  • Members
  • 3,145 posts

Posted 19 August 2018 - 23:24

120ed548ceccd0c0180d6386e6b76447.jpg

Gesendet von meinem m2 mit Tapatalk
  • 2

#20642 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 19 August 2018 - 23:26

Titula br.70!!
  • 0

#20643 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 19 August 2018 - 23:29

Kralj tenisa
  • 0

#20644 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 19 August 2018 - 23:31

 

Boris BeckerVerified account @TheBorisBecker 11m11 minutes ago


  • 0

#20645 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 19 August 2018 - 23:31

Večeras se pije tebi u čast majstore, živeli!
  • 1

#20646 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 19 August 2018 - 23:41

Koje rutiniranje bas onakvo kakvo sam ocekivala jessssss
  • 2

#20647 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 19 August 2018 - 23:43

Dk_xHh_XcAADLBg.jpg


  • 1

#20648 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 19 August 2018 - 23:48

goat, sad vec nema sumnje.


  • 2

#20649 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 20 August 2018 - 00:19

 

Ben RothenbergVerified account @BenRothenberg 2m2 minutes ago

In press, Federer acknowledged he played poorly but didn't want to dwell on that today:

"Novak, he's a great champion and this is what this should be about, this press conference: not about me missing second-serve returns; it's about him making history. That's my opinion."

 

https://twitter.com/...306457667522560

 

https://twitter.com/...327260102537218

 

 

 

Juan José Vallejo @jjvallejoa 8m8 minutes ago

Also kind of funny that Djokovic has now won at least a Slam and a M1000 with 4 different clothing sponsors.

Adidas had him early on, and let him go. I wonder if whoever made that decision is still employed by them.

 

DlAFWg9UwAAF8wQ.jpg

 

Kevin AndersonVerified account @KAndersonATP 3h3 hours ago

Novak was @CincyTennis runner-up 5 times. A week after we play dubs (go #Djokerson) he wins the title. Coincidence? 1f914.png1f937-1f3fc.png2642.png1f602.png

Seriously though, congrats @DjokerNole on an amazing achievement. There’s a reason no one had completed a Golden Masters until now. Well done bud 1f44a.png


Edited by wwww, 20 August 2018 - 02:11.

  • 1

#20650 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 20 August 2018 - 08:19

DlBNPFZW0AA2uHs.jpg


  • 3

#20651 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 20 August 2018 - 08:34

Bravo legendo, šta reći više.
  • 0

#20652 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 20 August 2018 - 10:50

Rekoh juče da će mi ovo biti jedna od najdražih Novakovih titula. I ne samo zbog istorijskog momenta, koji naravno jeste izuzetan i najvažniji, već i zbog načina na koji je došao do toga.

 

Ja nisam baš uzoran Novakov navijač, često imam mnogo zamerki na njegovu igru i ponašanje, a često sam i potpuno indiferentan na događaje u njegovoj karijeri. Ipak, povremeno uskočim u vagon pravih navijača, bude neki detalj ili meč koji me kupi, to ne mora da bude nužno pobeda, dobra igra ili rezultat. Ovde su to bili mečevi protiv Raonića i Čilića, u oba slučaja je u jednom trenutku bio "u konopcima", nadigran, bez rešenja i na ivici poraza, i oba puta je uspeo da se izvuče i pobedi, iako mu je igra bila daleko od savršene. I nije samo do raspada protivnika, kako se obično kvalifikuju takvi mečevi, tenis je ipak malo kompleksniji od toga.

 

Još jedna stvar koja ovu titulu čini izuzetnom je nivo igre koji je imao tokom turnira. Naravno, nije ovo prvi put da igra slabije na startu pa podigne formu u završnici, naprotiv, to je skoro pa pravilo, ali ovog puta je taj skok u formi bio nadrealan. Meč protiv Manarina je najgori teniski meč koji sam gledao, pa možda ikad. Manarino ga je rutinirao tako što mu je jednostavno slao lopte na bekhend, jačinom koja ne može da priđe ni razmenama na zagrevanju, pa rekao bih ni amaterskom tenisu. I od takvog Novaka je Manarino uspeo da izgubi. Razliku u nivou igre između prvog seta protiv Manarina i recimo trećeg protiv Marina je teško opisati i kvantifikovati.

 

Veliki hail za Novaka što ponovo došao do vrha i nastavio da piše istoriju. Ipak, sada je već potpuno jasno da je Vajda u toj priči neizostavan detalj. Realno, Novak je u aprilu bio bliži kraju karijere nego osvajanju novih gren slemova, ali usledio je jedan poziv koji menja sve


  • 11

#20653 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 August 2018 - 14:42

:s_w: :hail: :wub:
Toliko izgubljenih finala, a sve vreme je recept bio da ja ne gledam :lol:
Nemam reči koliko je ovo dostignuće, trebaće mi nekoliko dana da svarim šta se desilo :o
  • 0

#20654 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 20 August 2018 - 15:05

Nema sada stajanja. :)
Ako želi da dostigne magični broj (XX), mora da zacrta 2GS per year u narednih 3 + još i USO ove sezone.

Računam da Rafa ladno uzima po jedan RG godišnje u naredne 2 & Fed može možda još jedan (US ili W).

Kužim da je razumeo da ona DOMINACIJA nije više sredstvo za postizanje višeg cilja i da će igrati najbolje isključivo kada to bude potrebno/svrsishodno. Ulazak u top 4 do kraja sezone osiguranje je za miran put do druge nedelje na GS. Rad na fizičkoj spremi će mu obezbediti uspešnost u ključnim momentima u toj poznoj fazi kada se budu delile najskuplje karte...
pa da za tri godine svodimo račun.

Novak’s back in the game, baby!
Bilo je i vreme ;)
  • 1

#20655 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 August 2018 - 15:08

Obzirom na ulazak,sve okolnosti,brojne nedoumice i pitanja koja su lebdela u vazduhu - ova sezona se vec sada moze smatrati super uspesnom.
Impozantno osvojeni Vimbldon i jedini veliki turnir koji je falio u fantasticnoj niski trofeja je cine takvom.
To je samo moje misljenje naravno.
I da do kraja godine ne osvoji nijedan turnir (a hoce) moja ocena se nece promeniti.

Tri su razloga koja su odlucno determinisala ovakav razvoj situacije.

1. `Pod noz/pod noz`
Novak je tokom teniske karijere razvio specifican odnos prema profesionalnim obavezama i zivotu uopste. Neki su ga nazvali holistickim pristupom.
Taj pristup je,medju ostalom,podrazumevao i njegovo odbijanje bilo kakve hirurske intervencije na sopstvenom telu cak i u ideji. Pomalo rigidan i cak tvrdoglav stav,neprihvatljiv u ocima javnosti naviknute gotovo iskljucivo na tradicionalne i konvencionalne metode i postupke.
Kada,medjutim,mirovanje i tretman medikamentima nisu dali ocekivane rezultate i kada se situacija pogorsala posle Melburna - Djokovic je morao da prizna gresku i podvrgne se operaciji.
I mada je jasno da je isprva napravio pogesnu procenu te zakasnio sa ovakvim resenjem,nema sumnje da je na kraju doneo jedinu ispravnu odluku.
Jer mirovanje i mazanje gelovima mozda moze da priusti neki amater-rekreativac,ali ne i profesionalni sportista koji stremi vrhunskim rezultatima. A da je u Novaku ostalo jos dovoljno zara pokazao je ovog leta, kada je ponovo raspalio vatru koja opet preti da proguta sve protivnike pred sobom.

2.Okupljanje copora 
Pomalo protivrecno, ispravna odluka o `odlasku pod noz` je dovela do tektonskih pomeranja,poremacaja unutar novog tima sto ce za krajnju posledicu imati raskid saradnje najpre sa Agasijem,a ubrzo potom i sa Stepanekom.
Novakov preuranjenji povratak na terene IW i MI (sto je i sam Novak priznao kao gresku) je bila kap koja je prelila casu sitnih neslaganja i nesuglasica na relaciji Djokovic - Agasi.
Tesko je napisati nesto vise bez pravih i potpunih informacija,ali se stice utisak da kombinaciji Agasi/Stepanek jednostavno nije bilo sudjeno. Nisu bile dobre okolnosti,nije bio najbolji momentum,a u takvoj situaciji ni saradnja nije mogla biti plodonosna. Naravno - nimalo nije pomogla Novakova potpuna nespremnost - fizicka i mentalna.

Sam i sa izgledima koji su vise licili na zavrsetak karijere nego na njen trofejni nastavak,Novak je ucinio jedino sto je mogao. Pozvao je prijatelja u pomoc.
Pomalo stidljivo,gotovo skriveno od ociju javnosti, po treci put je pocela saradnja Djokovica i Vajde. Zadatak je bio mnogo tezi nego sto se i tada,ali sada misli(lo).
Trebalo je poceti sve ispocetka,iz fundamenta. To je zahtevalo mnogo rada,potrosnje,strpljenja i snage. Zato je ubrzo vracen i Gebhard Fil Grich.
Uz novog fizija Ulisesa Badio-a stvari su pocele da se pomeraju sa mrtve tacke i uz ocekivane oscilacije Novak je mic po mic poceo da vraca karakteristicnu igru.
Forma se dizala,sprema takodje.
Rezultati su bivali bolji na svakom sledecem turniru i onda su kao vrhunac dosli Vimbldon i Sinsinati. 

U jos jednom epskom mecu savladan je najveci rival Nadal,a sinoc i Federer.
Slika neposredno nakon zavrsetka meca dovoljno svedoci o ovom putu,ali i njegovom nastavku. Novak u zagrljaju celog tima, vukovi zavijaju kao nekad,a njihov predvodnik je spreman da lovi novi plen.
Copor je opet na okupu.

3.Kutija puna ljubavi
Osim posebnog pogleda na svet,Novak je od samih pocetaka tezio harmoniji izmedju karijere i privatnog zivota. Sklad ova dva sveta,profesionalnog i porodicnog,je bio ne samo conditio sine qua non njegovih uspeha vec i gorivo i pokretacka snaga.
Nakon osvajanja RG16 taj balans se malo poremetio,izgubio. Neki su se odnosi poremetili,neka prijateljstva pocela da blede i slabe pod pritiskom novonastalih okolnosti.
Pivratak Vajde je zato imao visestruki znacaj i predstavljao je signal da sve ponovo pocinje da se slaze i vraca na svoje mesto. Ne samo profesionalno vec i privatno.

Hteo sam ovo da napisem neposredno nakon poraza od Cechinata na Garosu,ali sam propustio i izgubio momenat.
Nisu mi Novakovi nastupi toliko ulili poverenje da ce sve biti u redu koliko pogled na lozu,na boks. Lica koja tamo pripadaju, bez lica koja ne spadaju,lica koja disu kao jedno,a ne deluju kao razbijena vojska.
I medju njima najlepse - Jelenino.

Jelena koja je ponovo skakala,vikala,stiskala pesnice i jela nokte od nervoze.
E,to lice je bilo vrednije od svih pariskih trijumfa zajedno. Novak nije uspeo ove godine da se priblizi Kupu Musketara,ali je iz Bulonjske sume odneo vredniji trofej.
Odneo je kutiju (boks) pun ljubavi.

To je ono sto je nedostajalo da mozaik ponovo bude kompletan. Samo je bilo pitanje vremena kada ce i trofeji poceti da stizu.
Prvi i najveci je stigao vec u All England Lawn Tennis and Croquet Club-u,a u boks je prvi put stigao i novi i najmladji clan kao vredno i veliko pojacanje.


Nakon sto je sebe promovisao u cetvorostrukog vimbldonskog prvaka i sto je kompletirao Zlatni Masters, Novaka teniski strucnjaci i navijaci opravdano vide kao prvog favorita u Njujorku.
Slazem se sa tom procenom,ali ne mislim da je apsolutni favorit koji se jedini pita. Novak je u Sinsiju pokazao neke slabosti u igri i opasno je visio u par meceva.
Izvukli su ga sampionski autoritet i jaka glava,kao i vise nego zadovoljavajuca sprema.

Da se vratim na pocetak posta.
Potpuno mirno cekam US Open zadovoljan vec dosad ucinjenim u sezoni. Sta god da napravi vise, bice cisti bonus u mojim ocima.

Ziveli!
 


Edited by The(wizard of)O., 20 August 2018 - 15:25.

  • 23