Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#20401 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 05 June 2018 - 22:34

Ma trebalo je da kaze: trebalo je da ja drzim onu drugu KZS ;)


  • 0

#20402 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 06 June 2018 - 03:09

Mogao je da kaze i da je QF na GS u samo par meseci posle operacije i pauze sasvim ok rezultat

 

Pokazao je u QF-u sasvim sigurno vise nego sto je pokazao trenutni broja 3 Sasha a i protiv istog protivnika vise nego trenutni top 10 Gofin


Edited by ciao, 06 June 2018 - 03:11.

  • 0

#20403 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 June 2018 - 05:59

Pa na ovom konkretno turniru je pokazao više i od Federera, ali ko da je to bitno. 


  • 0

#20404 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 June 2018 - 06:07

Nisam siguran ali mislim da on kao poraženi i nije bio obavezan da se pojavi na presici, tj da je ista obavezna samo za pobednike, ali ukoliko grešim, tj da je morao preko neke stvari da ide na presicu, tu uvek postoji vanvremenski recept koji smo dobili pre nekoliko godina :D

 

 


  • 0

#20405 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 06 June 2018 - 07:00

Za sve je obavezna konferencija za stampu
  • 0

#20406 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 June 2018 - 07:46

Za sve je obavezna konferencija za stampu

 

Još bolje, eno ga kako je Beast Mode to regulisao :lol:


  • 0

#20407 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 June 2018 - 09:02

Ja, posle dužeg vremena, nisam uopšte nezadovoljan time kako je odigrao turnir. U par navrata me oduševio borbenošću i željom za pobedom. Na primer, treći set protiv RBA je odigrao bukvalno nadalovski, mislim na igru koju Nadal pruža kad mu ne ide i kada je u lošoj formi, ali kopa rukama i nogama, bori se za svaki poen i na kraju uglavnom i dobije. A bilo je tih momenata i u drugim mečevima. Takođe, primetan je bio i povratak korenima što se tiče pripreme meča i prilagođavanja svakom protivniku. Tipičan primer je meč protiv Verdaska, kojeg je uspeo potpuno da razmontira i razbije mu igru na paramparčad. Istina, malo sam iznenađen da su tu funkcionisali i neki fjučers fazoni, ali uspelo je. I takođe sam zadovoljan kako je izgledao što se tiče kondicije i fitnesa, tu baš dobro napreduje.

 

Novakov problem u Parizu je bila forma i kvalitet udaraca. Ne znam šta se dogodilo u odnosu na Rim i Madrid, ne znam kako je došlo do toga da četvrtfinale Rolan Garosa igra bez bekhenda, neke ranije mečeve bez servisa i tako dalje. Ali znam da meni dok gledam lakše pada da promašuje dtl bekhende nego da je u onom svom samodestruktivnom modu. Na kraju, ovo je turnir gde je on lomio reket, pičkarao se sa publikom, drao na svoj boks, bio grub prema novinarima, otvoreno pokazao koliko mu je teško pao poraz... To su sve za mene pozitivni znaci, a bekhend će doći ponovo.


  • 11

#20408 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 June 2018 - 09:09

 

 

Novakov problem u Parizu je bila forma i kvalitet udaraca. Ne znam šta se dogodilo u odnosu na Rim i Madrid, ne znam kako je došlo do toga da četvrtfinale Rolan Garosa igra bez bekhenda, neke ranije mečeve bez servisa i tako dalje.

 

Nit neocekivano nit cudno. Mora da prodje bumpy road, uz sav nedostatak samopouzdanja, manje fizicke probleme koje verovatno ne moze da izoluje kao nekad, zbog prirode povrede koju je imao. Nedostatak snage u udarcima moze da eksploatise vise protivnika, cak i kad su te lopte precizne, protivnik zna da nece napraviti nepopravljivu stetu i komforniji su protiv njega.

 

Ta kombinacija faktora pomera Djokovica iz komforne zone, pa je on prinudjen da miksuje i menja pristup, a u tome nikad nije bio najbolji i rezultat vidimo.

 

Sto se tice meca protiv Verdaska, vise se tu Verdasko samoubio, ja sam ocekivao mnogo vece probleme protiv njega jer sam znao da u ovom trenutku ne moze da se nosi sa njegovim forhendima. To sto je tenisom a la Karolina Voznjacki dobio mec u tri seta je samo Verdaskova sramota.

 

I generalno, iskoristio je zreb vise nego dobro, stao je stepenicu nize od ocekivanog, ali sasvim solidan turnir i solidna sezona sljake, imajuci u vidu prvi deo sezone na betonu ovo je vise nego sto je bilo ocekivano.


  • 2

#20409 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 June 2018 - 09:13

Sigurno ima mnogo do Verdaska, ali mi je neverovatno da za čitav meč nije uspeo makar 15 minuta da uđe u ritam i počne da bombarduje forhendima. Koliko god čitav meč izgledao jadno, Novak jeste uspeo da ga drži van ritma od početka do kraja. Tako da ima tu malo i do Novaka. :)


  • 2

#20410 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 06 June 2018 - 10:19

Mislim da Novak ne može biti nezadovoljan pokazanim; on trenutno igra sa 60-80% svojih kapaciteta.
Rad na fizičkoj spremi, pumpanje snage i izdržljivosti popeće to za 10-15% do US Opena, što će biti više nego dovoljno da pretenduje na završni kvadrat (što bi rekli francuzi).
Ne treba smetnuti s’uma, da je ovo najzahtevnija podloga; da mu je servis bio velika nepoznanica; te da mu je bread&butter shot za crtanje po terenu /visoko obrtni FH predstavljao misaonu imenicu... a protivnik juče obrnuo igricu.

Definitivno ne preskače W, to bi baš bio veliki korak unazad: kraći odmor, kondicioni + servis. Jednostavni recept za mesec koji dolazi.

I said it and I’ll say it again: Novak is back. For realz!
  • 0

#20411 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 06 June 2018 - 11:53

Nema razloga Novak ni da se nervira a narocito ne da odbrusuje drugima i duri se. Sam je rekao da mu tenis vise nije prvi prioritet u zivotu i ne vidim cemu cudjenje i nerviranje sto ce doci ovakvi porazi od ljudi koji mozda nemaju njegov talenat ali im tenis jeste prvi prioritet u zivotu. Svaki uzrok ima svoju posledicu, on veoma dobro zna sta je potrebno da se bude u kontinuitetu na vrhu. Pauza je bila duga, drugi igraci napreduju, vise ga se ne plase i nema viska poena iz svlacionice, mora da se zapne ispocetka.

 

Meni se od Rima cini kao da se Novak resetovao na 2009. i deo 2010. godine. Igra je tu, udarci su tu, ali nema snage, nema kontinuiteta, nema one vrste samopouzdanja koja dolazi iz uverenja da se sve moze samo ako se zapne. Tada je ubedio sebe da su mu Cetojevic i dijeta pomogli i iskoristio je to da uhvati zamajac, bojim se da mu i ovoga puta treba neki zamajac koji moze a ne mora da ima veze direktno sa tenisom.


  • 0

#20412 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 June 2018 - 12:39

I am just here so I won't get fined....

 

:lol+:


  • 2

#20413 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 June 2018 - 13:10

 

 

Ima samo jedna stvar koja me zabrinula priznajem a to je da je na pitanje da li je imao nekih zdravstvenih probema tokom meca rekao da jeste, ne mnogo velikih ali da a da o tome ne zeli da prica. - to me brine priznajem.

 

 

 

Rame i vrat, a hvatali su ga i grcevi. Nece da prica o tome zato sto zeli da izbegne spekulacije koje bi sigurno usledile.

 

Ne verujem da je nesto ozbiljno, i dalje nije spreman 100%, sto cemo se svi sloziti.


  • 0

#20414 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 06 June 2018 - 13:47

Pogledala sam malo cuvenu konferenciju, mene tu nista ne sokira, covek umoran i razocaran koji hoce da izbegne dugo odgovaranje na besmislena i uvek ista pitanja.

 

Ima samo jedna stvar koja me zabrinula priznajem a to je da je na pitanje da li je imao nekih zdravstvenih probema tokom meca rekao da jeste, ne mnogo velikih ali da a da o tome ne zeli da prica. - to me brine priznajem.

 

Ja inace zadovoljna Novakom sa RGa obzirom na meceve u poslednjih godinu dana dok je igrao sa bolom i odmah posle operacije, sad sto mi odmah ocekujemo od njega (ja bar a cini mi se i on sam :D ) da odmah osvoji GS to je malo prebrzo

 

Druga stvar - meni se cini da on nije imao neku takticku pripremu za Marca, nije strasno sto je on izgubio u QF GSa ali je iznenadjujuce da je izgubio od njega obzirom da je pokazao sasvim solidan nivo u prethodnim mecevima. Po meni on njega uopste nije ozbiljno shvatao mislim da on sam nije uzimao u obzir uopste varijantu da on moze da ga pobedi sto je bila greska u polazu.

 

Na stranu svega toga, a mozda i ne - koliko sam ja shvatila on je ranije imao Vajdu kao svog trenera za sve i imao je Borisa koji je koliko sam ja shvatila bio vise analiticar i bio tu da smisli taktiku - ko to sada radi Novaku, valjda on sam sa Vajdom? To su vrlo vazne stvari na ovom nivou mislim da bi mu neko trebao pogotovo sto Vajda i nece ici sa njim van evrope kako se cini, uostalom on odavno nije ni bio sa njim tokom cele sezone.

Sto se tice "povrede" kakva god da je: mislim da je normalno da je osecao nesto u predelu ramena/ledja/gde god. Ipak on nije tu ruku koristio tako intenzivno prakticno godinu dana. Isto se desilo i Sereni. Posle tolike pauze telu treba vremena da ponovo ojaca i navikne se na raniji intenzitet. Nadam se samo da je u pitanju samo zamor, a ne prava povreda koja zahteva mirovanje i neke druge akcije.

 

Boris jeste bio analiticar, ali mu je pomogao i oko servisa i igre na mrezi, kao i oko motivacije i agresivnog pristupa mecevima, pomalo i oko pozicioniranja na terenu (mada je Novak i ranije stajao dosta blizu osnovne linije i rano udarao lopticu). Radi to i Vajda, pa sa njim samim je osvojio prvih 6GS titula, smislio taktiku da pobedi Rafu na sljaci...

 

Mislim da je Novak bio previse tvrdoglav kad je hteo da probije Italijana na BH (zna on to, da insistira na nekom udarcu/resenju koje nikako da proradi). Plus iz nekog razloga uopse nije imao veru u svoju BH paralelu (da li zbog nedostatka samopouzdanja zbog nedovoljno meceva, ili tog problema s ramenom - ne znam). A kad ga  vidim da igra DS :ajme: Tako je uporopastio TB u 2. setu (ako se ne varam) i neke bitne poene u 4. setu. Treba mu zakonom zabraniti da igra DS dok ne navezba. I da ide na casove kod Lajovica/Dzumhura/Cekinata... :D


  • 1

#20415 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 June 2018 - 16:37

A kad ga vidim da igra DS :ajme: Tako je uporopastio TB u 2. setu (ako se ne varam) i neke bitne poene u 4. setu. Treba mu zakonom zabraniti da igra DS dok ne navezba. I da ide na casove kod Lajovica/Dzumhura/Cekinata... :D


Jeste, tb drugog seta, dokopao se nekako do 4:3, imao i momentum jer je uzeo dva poena zaredom i konačno bio bolji u nekim razmenama. I onda drop šot, bez ikakvog smisla i razloga. Sigurno jedan od prelomnih trenutaka meča.

I još jedan vrlo bitan detalj zaboravih. Odigra prva dva seta u crnoj majici, onda obuče belu i dobije 3. set, i onda za 4. opet obuče crnu. Znao sam da je gotovo. Da je imao mene za savetnika danas bismo navijali da mu i Švarcman malo očisti žreb. :D
  • 0