Jump to content


Photo

Burek - secen ili meren?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 09 October 2002 - 18:34

Kod cuburskog parka (na trolejbuskoj stanici) ima jedan kiosk, burek je kao stvoren za hladne zimske dane, a i ostale, uglavnom - pregrst me divnih uspomena veze za to neugledno a nadasve ukusno mesto...

I preporucujem burek sa mesom... meren, naravno.

#17 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 October 2002 - 15:13

Ovo nije placena reklama.

Ima jedna mala pekara na Karaburmi, i nalazi se u Ulici Stevana Hristica, dakle naspram bioskopa "Slavica", pa dvesta metara nize. Pekara se zove "Trimcevic", i sluzi velicanstven burek sa sirom (sa mesom je malo prejak za moj ukus). Radno vreme tog rajskog mesta je starinsko - od 5 do 13, nedeljom ne radi - a ondasnji majstori pekarskog zanata burek prave sami, a ne vade ga iz kamiona koji stize iz nekakvog centralizovanog pogona. Ono sto je dobro, to je da postoje dve vrste jogurta - "kravica" u tetrapaku, i suboticki u casi, pa kako ko voli. Moje prve uspomene na jutarnje dolaske sa zurki neraskidivo su povezane za tu pekaru, koja je jedina stvar na Karaburmi koja se nije promenila tokom poslednjih dvadesetak godina.
Od ove polemike tece voda na usta. Odo' na burek.

#18 Ostap Bender

Ostap Bender
  • Members
  • 200 posts

Posted 13 October 2002 - 23:40

Nemate pojma! :lol:
Najbolji burek je kod Kaleniceve pijace u buregdzinici "Cubura" (u Kursulinoj, mislim), i u Lole Ribara kod Komercijalne banke (u jednoj fazi zvali su se "Sarajevo"*). Prodaju pravi bosanski* burek (s mesom) i ostale pite: sa sirom, spanacem/zeljem, pecurkama, a i slatke: s jabukama, visnjama etc. Kore razvlace sami. I, naravno, mere! Mada moze i na komad - stangle.
Turbo radno vreme: non-stop.
*Ko ima bilo kakve etnicke sumљe: drze Karadzicevu sliku na zidu ;>>

#19 PP

PP
  • Members
  • 83 posts

Posted 14 October 2002 - 05:31

Ostap Bender:
Nemate pojma! :smile:
Najbolji burek je kod Kaleniceve pijace u buregdzinici "Cubura" (u Kursulinoj, mislim), i u Lole Ribara kod Komercijalne banke (u jednoj fazi zvali su se "Sarajevo"*).


Sad si me zaintrigirala, ne mogu da se setim nikako buregzinice sa tim nazivom oko Kalenic pijace. Znam da je u moje vreme bila na glasu buregdzinica "kod Cede" u Mutapovoj (verovatno da to bas i nije tacno ime lokala, znam da je prvo otac drzao buregdzinicu, a, nakon njegove smrti, preuzeo ju je sin). Nesto mi je u glavi da se otac svao Zivko, a sin Ceda - ili obrnuto. Da li govorimo (tj. pisemo) o istoj buregdzinici?

Bruka za mene, samo tri godine mi je trebalo da tako vazne :wink: stvari zaboravim.

Moj licni favorit bi bila jedna buregdzinica u Marsala Tolbuhina, blizu "Gradica Pejtona", prekoputa (bivse) "Vltave". Ime (naravno) ne znam, drze je neki makedonci i, verujte, znaju svoj posao.

PP

#20 Ostap Bender

Ostap Bender
  • Members
  • 200 posts

Posted 15 October 2002 - 01:21

PP, Cubura je relativno nova (mozda tako 2-3 godine), zato ne znas za nju.
A nalazi se u Kursulinoj, u delu izmedju Proleterskih brigada i Njegoseve, blize Njegosevoj.

#21 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 15 October 2002 - 01:31

Odlican burek, na krajnje neocekivanom mestu: pekara "Klas", blok 45.

#22 PP

PP
  • Members
  • 83 posts

Posted 15 October 2002 - 01:42

Ostap Bender:
PP, Cubura je relativno nova (mozda tako 2-3 godine), zato ne znas za nju.
A nalazi se u Kursulinoj, u delu izmedju Proleterskih brigada i Njegoseve, blize Njegosevoj.


Ostap, hvala na odgovoru. Nadam se da cu imati sledece godine prilike da proverim koliko su nam ukusi slicni.

PP

PS. Znaci Cubura se prosirila do Kursuline. Prava Velika Cubura :smile: Nadam se da ce, nakon osvajanja Kalenic pijace, dalje sirenje obuhvatiti i Petrogradsku. Voleo bih da mogu reci da je "Moment" (ukoliko jos postoji) na Cuburi.

#23 DraganaS

DraganaS
  • Members
  • 307 posts

Posted 16 October 2002 - 13:43

ijao pa vi niste normalni koliko ste se raspricali o bureku,a meni sve voda na usta curi:grin:
menjam konja(koga nemam:wink:) za dobar burek sa sirom u ovoj germaniji,ima li toga,smlc:sad:

p.s.germanski Turci pojma nemaju sto se tice bureka:grin:

_________________
Covek je nase najvece bogatstvo,dok se ne unovci.

[ Izmena poruke: DraganaS na dan 2002-10-16 14:43 ]

#24 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 16 October 2002 - 16:54

a to ti kazem, Moment za kafu, ali posle ove Ostapine ili moje :wink: "Jakovljevic" hehe

kako ne bi bilo Momenta, pa gde bih jutarnju i dnevne espresice pila?

#25 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 18 October 2002 - 16:05

Glasam za burek kod Trajkovića u Zemunu. Naravno, kakav je nekad bio.

#26 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 October 2002 - 20:06

Sto Tekno, je l' se promenio? Je l' konkurent Petrovic sad bolji?

O bureku i drugim demonima:
http://www.villagevo...43/sietsema.php

#27 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 23 October 2002 - 22:42

Aenima, pa sta se nije promenilo? Doduse, ja ovo kazem napamet, nisam tamo bio 10 godina. Ali, ako se nije promenio, onda je zasluzio nobelovu nagradu za burek.

#28 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 25 October 2002 - 12:06

Ovo se pretvorilo u plebiscit za najbolji burek, sto mi je jako drago, kao velikom postovaocu te svete hrane. Zasto ne bi sproveli neku vrstu glasanja na forumu, pa da na taj nacin formalizuje volja Beogradjana spram burekdzinica? Naravno, u obzir dolaze samo one u kojima se burek meri.

#29 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 25 October 2002 - 14:17

Daleko sam ja vasudevo i prostorno i vremenski da bih bio u stanju za bilo sta da glasam u Srbiji. Poslednji burek sam jeo u Torontu, tamo se po srpskim radnjama prodaje zamrznut, pa podgrevas. Nije ni los koliko sam ocekivao. Elem, ako bi moglo 300 g praznog u attachmentu da se nekako posalje, blagodario bih veoma :grin:

#30 bukva

bukva
  • Members
  • 3 posts

Posted 26 October 2002 - 11:48

ama, kakav burek, pishingeri su zakon!