Jump to content


Photo
- - - - -

Postizborne kombinacije 12.5.2008. -


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4841 replies to this topic

#4816 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 10 November 2008 - 13:53

...mislio sam na rezultate u sve četiri opštine...
verovatno se ne bi mogli u potpunosti preslikati na celu republiku, ali je "uzorak" poprilično šaren...

Preliminarni rezultati izbora
10. Novembar 2008 | 09: 08
Izvor : Studio B, Tanjug

Najviše glasova dobila lista "Za evropsku Rumu Boris Tadić".-Koaliciji DS-G17 i Pokretu za Knjaževac po 11 mandata.- Najviše glasova osvojila lista "Za evropsku Banju".- Pobedila Sandžačka demokratska partija.

Ponovljeni lokalni izbori održani su 9. novembra u opštinama Ruma, Knjaževac, Prijepolje i Vrnjačka Banja. U tim opštinama vlast nije formirana nakon izbora 11. maja, pa je glasanje biti ponovljeno.

Na izborima u opštini Ruma najviše glasova dobila je Koalicija "Za evropsku Rumu - Boris Tadić" ***** - 42,83 odsto (9.462 glasa), što iznosi 20 mandata, izjavio je Tanjugu predsednik Izborne komisije Dragoslav Hajduković. Grupa građana "Napred Srbijo - Tomislav Nikolić" osvojila je juče 17,66 odsto (3.901) i osam mandata, Koalicija Dragan Božić - Demokratska stranka Srbije - Nova Srbija dobila je 12,90 odsto glasova, (2.850), i šest mandata.Srpska radikalna stranka dr Vojislav Šešelj je dobila 8,23 odsto glasova (1.818) i četiri mandata, Koalicija SPS, PUPS 6,23 odsto (1.377) i tri mandata.


Na izborima u opštini Knjaževac Koalicija "Za opštinu Knjaževac - Demokratska Stranka i G17 plus" osvojila je 11 mandata u lokalnom parlamentu, koliko i Pokret "Živim za Knjaževac - Boško Ničić", rekao je Tanjugu predsednik Opštinske izborne komisije Ivica Comić. Grupa građana "Naped Srbijo - Tomislav Nikolić" dobila je juče osam mandata, Socijalistička partija Srbije pet, a Demokratska stranka Srbije - Vojislav Koštunica tri mandata, rekao je Comić.


Na lokalnim izborima u Vrnjačkoj Banji najviše glasova je osvojila Lista "Za evropsku Vrnjačku Banju" - 4.607 birača, izjavila je predsednica Opštinske izborne komisije Slavica Stanković. Srpska napredna stranka - Tomislav Nikolić dobila je juče 1.952 glasa, Lista "Nova Srbija - Rodoljub Džamić" 1.542 glasa, Jedinstvena Srbija 925 glasova, Demokratska stranka Srbije 894, a Grupa građana "Banja je zakon - Radoje Simić" 855 glasova.

Sandžačka demokratska partija Rasima Ljajića osvojila je najviše glasova - 26 odsto, na izborima u Prijepolju, izjavila je predsednica Opšinske izborne komisije Hanka Hajdarević. Izborna lista "Bolje za Prijepolje" dobila je juče 14 odsto glasova birača, koliko i "Napred Srbijo - Tomislav Nikolić", Demokratska partija Sandžaka 12 odsto, Koalicija "Složno Demokratska stranka Srbije - Nova Srbija sedam procenata.
http://www.studio-b....st.php?id=31357


***** DS, G17 plus, Srpski pokret obnove i Pokret veterana link Ne "DS" vec koalicija sa DS-om

Pobeda DS-a u tri opštine

http://www.b92.net/i...p;nav_id=328029

Osim ako koalicionim sporazumom 5 stranaka i pokreta nije dogovoreno da ako pobede svi mandati idu "pobednickom DS-u". :ph34r:

Edited by st.maurice, 10 November 2008 - 13:57.


#4817 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 10 November 2008 - 17:01

Sto zalim one koji vise mrze DS nego sto vole LDP.:ph34r:

#4818 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 10 November 2008 - 17:46

Sto zalim one koji vise mrze DS nego sto vole LDP.:ph34r:

Iz cega (gore) si zakljucio da mrzim, pa jos i ceo, DS? :)
Samo sam ispravio medijsku vest kako se ne radi o pobedi (51%) jedne stranke, vec od 28% do 42% nekoliko koalicija oko jedne stranke. U Prijepolju ne znam ni da li postoji DS, osim ako je u onoj koaliciji sa 12%. Znaci i te koalicije oko jedne stranke ce za formiranje vlasti u tim opstinama morati da prave nove koalicije sa strankama koje vec nisu u toj koaliciji.

Inace jako bitni izbori, bas se vole (ili mrze) rezultati. Bitno je proglasiti "pobedu Demokratske stranke", a ko to ispravi ti ces mu se licno okaciti o vrat. Koji je tvoj problem?

#4819 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 10 November 2008 - 20:35

...
Samo sam ispravio medijsku vest kako se ne radi o pobedi (51%) jedne stranke, vec od 28% do 42% nekoliko koalicija oko jedne stranke.
...

Da li SDU ide uz listu LDP ili solo..? Nisam nešto čuo da se pominju.

Inače, u pravu si, vesti bi trebalo da glase Pobede koalicija oko DS-a u tri opštine. Mada mislim da je pobeda i u četvrtoj gde je najviše glasova dobio Rasimov SDP.

#4820 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 10 November 2008 - 20:51

Da li SDU ide uz listu LDP ili solo..? Nisam nešto čuo da se pominju.

Ne znam njihov seksualno-partijski bracni status. Tu je extrem iz SDU pa mozda on zna.

Inače, u pravu si, vesti bi trebalo da glase Pobede koalicija oko DS-a u tri opštine. Mada mislim da je pobeda i u četvrtoj gde je najviše glasova dobio Rasimov SDP.

Od kada je 28% ili 42% pobeda (pa bilo cija bila)? Ne, zaista? :ph34r:
I taj Rasimov je dobio 26%, ali je barem u pitanju jedna stranka.
Lepo sam napisao gde si stavio ove trotacke kako ce i te koalicije morati da prave jos sire koalicije da bi namakle 51%.
A nije u pitanju dakle ne jedna, vec 3 puta po 4, ili 5, ili koliko vec partija i lista unutar njih, i opet bez 51%.

Zaista "pobeda DS"?
Ali, zaista? :)

#4821 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 November 2008 - 00:05

@ st.maurice -Extrem iz SDU (hvala na komplimentu, btw :ph34r: ) nije aktivan vec duze vreme u stranci.
Nema se vremena, jbg.Al bih voleo da se A.S.A.P zavrsi razvodom. :)
A inace mi je drago sto DS ima najvise procenata glasova, naravno, bio bih idiot kada mi ne bi bilo drago sto najveca stranka demokratskog bloka uspeva da joj poraste procenat podrske.
To znaci da je sazrevanje ovog drustva u smislu prioriteta pocelo.

#4822 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 November 2008 - 01:02

A inace mi je drago sto DS ima najvise procenata glasova, naravno, bio bih idiot kada mi ne bi bilo drago sto najveca stranka demokratskog bloka uspeva da joj poraste procenat podrske.
To znaci da je sazrevanje ovog drustva u smislu prioriteta pocelo.

28% u koaliciji sa jos tri partnera na minornoj opstini je po tebi porast podrske? :ph34r:
Laskanjem necete nista postici, i dalje se ne slazem sa takvom konstatacijom pa nek sam idiot.

Posle debakla sa SSP-om, NIS-om, potocima, FIAT-om, sada kada smo otkrili da Nada Kolundzija ustvari visoko ceni Tomu Nikolica, pa znas kada ce DS ponovo sastaviti koaliciju (g17+, spo, rasimom sdp, verko, lsv) sa kom ce moci da pravi koaliciju sa jos dve koalicije (jso, sps, pups; ldp, sdu, batic) da bi drzao i Beograd.

Pa u kom to svetu vas dvojica zivite???

Mislio sam da me vise ni jedan zivi spin ne moze iznenaditi (makar ga preneo kao vest i ozbiljan medij kao sto je B92), ali jeste ovih 28% jedne koalicije oko najbednije stranke posle SPS-a i one Daciceve "najvece stope rasta u Evropi" (kada nam je ekonomija sankcijama, ratovima i bombardovanjem svedena na kilogram graska pa je kilo i po bilo 50% rasta koji nije mogla dostici ni Irska).

#4823 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 November 2008 - 01:14

28% u koaliciji sa jos tri partnera na minornoj opstini je po tebi porast podrske? :D

Mislio sam na 43% u Rumi, cini mi se.
I to jeste pozitivno, veoma, jer je jedan deo koljacha dobio upola manje, a drugi,mislim, nije preshao cenzus. :ph34r:


Laskanjem necete nista postici, i dalje se ne slazem sa takvom konstatacijom pa nek sam idiot.

Nije u pitanju laskanje, barem ja ne laskam, za fancyja ne znam.
U pitanju je radovanje zbog pocetka prelazenja civilizacijske lestvice glede prioriteta.

Posle debakla sa SSP-om, NIS-om, potocima, FIAT-om, sada kada smo otkrili da Nada Kolundzija ustvari visoko ceni Tomu Nikolica, pa znas kada ce DS ponovo sastaviti koaliciju (g17+, spo, rasimom sdp, verko, lsv) sa kom ce moci da pravi koaliciju sa jos dve koalicije (jso, sps, pups; ldp, sdu, batic) da bi drzao i Beograd.

Ne vidim u cemu je debakl sa FIAT-om, prosvetli me.:)
A glede Juznog toka i NIS-a-ne vidim sta je lose u Juznom toku, kad isti pocinje u Bugarskoj, a zavrsava se u Francuskoj. :D
Srbija je samo zemlja tranzita.
NIS je sasvim nesto drugo i tu se slazem s tobom.
I, btw, glede SSP-a-tebi je ocigledno EU cilj.Zato ti je SSP mnogo vazniji od onoga sto EU stvarno jeste. :D



Pa u kom to svetu vas dvojica zivite???

Za fancyja ne znam, nek ti on odgovori, al ja zivim u svetu u kom nije sto gore to bolje.
Radujem se svakoj, makar i maloj, sansi za poboljsanje situacije u kojoj se ova zemlja nalazi.


Mislio sam da me vise ni jedan zivi spin ne moze iznenaditi (makar ga preneo kao vest i ozbiljan medij kao sto je B92), ali jeste ovih 28% jedne koalicije oko najbednije stranke posle SPS-a i one Daciceve "najvece stope rasta u Evropi" (kada nam je ekonomija sankcijama, ratovima i bombardovanjem svedena na kilogram graska pa je kilo i po bilo 50% rasta koji nije mogla dostici ni Irska).

Ako ti uporedjujes tadasnju ratnozlocinacku vlast sa danasnjom kako-tako demokratskom, ali ipak demokratskom vlascu (jer, svidelo se to tebi i meni ili ne, ali svaka vlast u kojoj je DS je po defaultu demokratska) onda problem vidim jedino u tebi.

#4824 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 November 2008 - 01:24

Ako ti uporedjujes tadasnju ratnozlocinacku vlast sa danasnjom kako-tako demokratskom, ali ipak demokratskom vlascu (jer, svidelo se to tebi i meni ili ne, ali svaka vlast u kojoj je DS je po defaultu demokratska) onda problem vidim jedino u tebi.

Poredim gadosti u spinovanjima. Posle te najvece stope od svijuh stopa je ovo proservanje o pobedi DS-a u koaliciji sa jos tri stranke u ostvarenih 28% (42) najvece od najvecih.
Uostalom sada su svi zajedno na vlasti, ne vidim u cemu je problem.

Ako je to dokaz porasta popularnosti onda sta ce nam istrazivacke agencije (ne da pa mnogo valjaju). Isto vazi i za ldp i njegov porast sa 5 na 6. I sto sada ne recitujes mantru. Nema to veze sa strankama, nema veze sa mozgom.

Edited by st.maurice, 11 November 2008 - 01:30.


#4825 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 November 2008 - 01:30

Poredim gadosti u spinovanjima. Uostalom sada su zajedno na vlasti, ne vidim u cemu je problem.

Ja ne spinujem.Niti to zelim.
Samo sam radostan sto krilo radikala obuceno u evropsko odelo, ali isto tako fasisticko, ima duplo manje od DS-a (samog ili u koaliciji, sada nije bitno) i sto su pravi radikali na ivici propasti.

#4826 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 November 2008 - 01:39

Ja ne spinujem.Niti to zelim.
Samo sam radostan sto krilo radikala obuceno u evropsko odelo, ali isto tako fasisticko, ima duplo manje od DS-a (samog ili u koaliciji, sada nije bitno) i sto su pravi radikali na ivici propasti.

Da ali to je u lokalu, u malim mestima, sa nekim drugim listama koje nose glasove a kojih nema na republickom nivou.
Ne kazem da bi se sutra nesto mnogo razlikovala vlada, i opet bi se pravile koalicije koalicija. Ali to i jeste moja poenta, ne pobedjuje niko kako je napisano, niti nekome drasticno raste rejting od proslih izbora. DS moze samo da sanja da ima sam ovih 42% (ne znam da li ima i 28% solo, ZEZ konglomerat je imao 38% na parlamentarnim)

Edited by st.maurice, 11 November 2008 - 01:43.


#4827 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 November 2008 - 02:59

i sto su pravi radikali na ivici propasti.

A oni drugi reformisani su postali pozeljan koalicioni partner za evropsku Srbiju

#4828 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 November 2008 - 03:47

@ st.maurice-DS raste, po Strategicu, sama DS ima 40%.I to je dobro.
@ Magripa-nesto nisam cuo da su pozeljni, hoce da ruse Vladu isto kao i DSS-NS i SRS.
Sreca pa je Cedomir (jos uvek) razuman pa nece da ide protiv DS-a zajedno sa fasistickom stokom pomenutom gore.

#4829 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 November 2008 - 03:55

@ st.maurice-DS raste, po Strategicu, sama DS ima 40%.I to je dobro.
@ Magripa-nesto nisam cuo da su pozeljni, hoce da ruse Vladu isto kao i DSS-NS i SRS.
Sreca pa je Cedomir (jos uvek) razuman pa nece da ide protiv DS-a zajedno sa fasistickom stokom pomenutom gore.

Uki samo ti cekaj nove izbore i drugi krug...
Ima da bude pridrzi Tomu da ne bude Dacic.Realno gledano ja nesto ne vidim razliku u izjavama koje daje grobar od onih koje prosipa Tadic...Sa druge strane ako poredis grobara sa Jeremicem on mu dodje kao glas razuma

#4830 paskul

paskul
  • Members
  • 28 posts

Posted 11 November 2008 - 03:57

@ st.maurice-DS raste, po Strategicu, sama DS ima 40%.I to je dobro.
@ Magripa-nesto nisam cuo da su pozeljni, hoce da ruse Vladu isto kao i DSS-NS i SRS.
Sreca pa je Cedomir (jos uvek) razuman pa nece da ide protiv DS-a zajedno sa fasistickom stokom pomenutom gore.


Ds raste - ocekivano, konacno je DSS konacno otvorio karte pred svojim slepim glasacima, koji su, prostodusni, verovali u dobrotu Kostunice Dr. Vojislava..
DSS-NS i SRS hoce da ruse Vladu - Nista strasno, mogu da pokusaju, pa i da im podje za rukom, to bi znacilo skociti sebi u stomak, posto je zahvaljujuci nekom (uspesnom??) pranju ruku od proslosti, Nikolic i Vucic su sada 'dobri momci', tako da je SRS samo kod Hard-core ptriota ostao Number 1, a njih je.. pa, po slobodnoj proceni, saka jada..
Meni se svidja opcija da se pohapsi gamad 'herojska', isporuci u Hag, i da se ova vlada lepo i na miru rasformira, pa novi izbori, sa Otporom na listi, da bih imao za koga da glasam..
Podrzavam Peru Lukovica: 'Dole Vlada!' !