Jump to content


Photo
- - - - -

Postizborne kombinacije 12.5.2008. -


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4841 replies to this topic

#31 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 12 May 2008 - 09:18

CESID-ove procene tačne


mislim da nisu tacne. Palma ima 2 mandata u slucaju prostog prelaska cenzusa. Imace 3 mandata ko nista obzirom na to da je rezultat mnogo bolji i da je prakticno 3% glasova (od ukupne liste doneo u miraz Palma, osvajanjem 57% glasova na teritoriji Jagodine)

#32 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 12 May 2008 - 09:19

Pregovori DS-a sa SPS-om se vode odavno. Lepo je što je proevropska opcija blizu 50%, lepo je videti, ali to nije bila realna koalicija nijednog momenta. U LDP-u bi nekako možda i mogli sa Tadićem (tj. mogao bi možda Čeda, kako bi ostali u LDP-u reagovali nije teško zaključiti iz onoga što se piše ovde), ali u DS-u nikako ne bi mogli ni sa Čedom a još manje sa Čedinim saradnicima. Tužno, ali tako je. Ta opcija nije realna čak i da ima većinu, a nema.

Ipak, kao što rekoh, lepo je znati da smo tako blizu 50%. LDP se jedva provukao, mada je i ovo uspeh i nekakav rast pošto su prošli put išli sa Čankom a sad su prešli cenzus bez njega. Čankov rezultat u Vojvodini pokazuje da nije to tako malo glasova kao što se mislilo prošle godine. Pošto bi bez ozbira na lične animozitete svi morali da rade makar u istom pravcu, a u Vojvodini bez Čanka LDP očigledno nema šta novo da ponudi, jasno je da tamo moraju da nađu način da podignu podršku u centralnoj Srbiji. Što uključuje i razna mesta poput Lazarevca i Mladenovca koja iz nekog neobjašnjivog razloga pripadaju Beogradu. U centralnim Beogradskim opštinama, rezultati LDP su izgleda očekivano dobri.

Što se DS-a tiče, teško je baš reći da drže SPS u šaci, ali nije ni mnogo daleko od toga. Dakle, tamo se od početka se računalo sa SPS-om kao partnerom i pripreme za izbore su tekle u tom pravcu. To je bilo jasno i ostalima, otud i Grobarov negativan stav prema Dačiću-u. Verovatno je da je tek sinoć u onom napadu ludila pomenuo mogućnost da pravi s njim koaliciju. Što se te Dačićeve koalicije tiče, većina njegovih je za DS a ne za radikale, kao i Palma. Verovatno da je Jebobabić za radikale i manji deo SPS-a. Ono što zaboravljate je da Dačićev SPS nije Miloševićev SPS. Milošević je zadnjih par izbora podržavao radikale. Marija i Marko podržavaju radikale. Verovatno i Mira. Postoji i Miloševićev SPS koji vodi Vučelić, ima reč Sloboda u imenu i kome RIK nije verifikovao liste.

Dakle, najizvesnija je od početka bila varijanta DS-SPS. Kao što smo trpeli Žižića na mestu saveznog premijera posle 5.X tako ćemo da trpimo i Dačića u vladi. Možda to nije dobro za nečiji stomak, al stomak se nekako i leči, glava malo teže. Da radikali dođu na vlast, pogotovo u ovakvom odnosu snaga, radilo bi se o glavi a ne o stomaku. A moral? Pa kome je do morala nek ide, znate već...

Uostalom, ono što je realno da evropska opcija nema 50%+ podršku u Srbiji, te da su i ovi rezulati daleko bolji od najluđih pretpostavki. Napred mora da se ide na gurku, kao i u vreme silaska sa drveta. Teško da je i tada opcija koja se zalagala za silazak sa drveta i uspravan hod imala većinu, takve stvari moraju da se guraju.

Na zalost surova realnost i tvoja dobra analiza u kojoj se srpska politicka situacija trenutno nalazi. Dolazak SRS-DSS-NS-SPS na vlast bi bila totalna katastrofa, koja bi zemlju odvukla u jos jedan rat sa civilizovanim svetom i jos jednu ''pobedu'' nad NATO alijansom. Od Srbije, dolaskom mracnih sila SRS-DSS-NS, ne bi ostao ni beogradski pasaluk, tako da neki sto pisu daj im vlast SRS-DSS-NS-SPS na neko vreme, to bi znacilo brisanje Srbije sa mape Evrope. Ovo im vise nije 1991. da se opet na isti nacin igraju.

#33 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 12 May 2008 - 09:26

LDP nije podbacio sa izbornim rezultatom. Bez LSV (a videlo se da je to poprilicno glasova upravo sada) sledi izjava C.J.

Jovanović je kazao da će LDP biti najodlučnija prepreka formiranju vlade koju bi činile "gubitničke" stranke - Srpska radikalna stranka, Demokratska stranka Srbije i Socijalistička partija.


Citajte srpski " Tadicu nadji 3 poslanika i pristajemo na svaku kombinaciju za vladu" samo polako iznenadicete se koliko Izraelci imaju uticaja na "regionalne menadzere" :rolleyes:

#34 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 May 2008 - 09:27

Dačić: Radikali neće s nama

5. maj 2008. | 14:57 -> 20:00 | Izvor: Beta, Tanjug
Beograd, Jagodina -- Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da bi socijalisti posle izbora želeli u koaliciju sa radikalima, ali da SRS neće sa SPS-om.

"Zato socijalisti čekaju Vojislava Koštunicu i plan da se formira skupštinska većina", kazao je Dačić beogradskom Radiju 202. On je naveo da radikali i DSS nemaju većinu, kao ni radikali i SPS, niti SPS i DSS, "što znači da nema većine bez dogovora koalicije koju vodi DSS i koalicije koju vodi SPS".

Dačić je istakao da socijalisti ne žele koaliciju sa Demokratskom strankom, "ukoliko to znači koaliciju sa antidržavnim i antinacionalnim strankama".

"Koalicija sa DS-om je moguća samo ako Koštunica u nekom ograničenom delu želi saradnju sa njima, pa oko toga možemo da razgovaramo. Ali, za nas je prioritet razgovor sa DSS-om, da vidimo na koju će stranu da se pravi većina", kazao je Dačić.

On je ocenio da je situacija "takva da oni sa kojima bismo mi voleli - neće sa nama, a da oni sa kojima mi ne bismo - žele sa nama jer nemaju sa kim drugim".

Dačić je dodao da do sada ni sa kim nije razgovarao o postizbornoj koaliciji.


jel citao ko ovo?
na cemu li se temelji optimizam ovih "lako cemo sada"...

...jer radikali sada hoce sa njima.

Edited by muras, 12 May 2008 - 09:29.


#35 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 12 May 2008 - 09:28

Pocinje gutanja zaba! Prvu mora da proguta DS (zaba se zove SPS), a potom i SPS (zaba se zove DS).
I posle svega zamislite vladu DS+SPS kojoj su opozicija LDP, SRS, DSS... Sta ce biti kad vladu okrpi LDP zbog saradnje sa SPS-om, hoce li DS braniti Slobu?! Ili ce se vaditi da ga nisu oni "isporucili" nego Ceda.
Ovo je Zona sumraka, gde je sve moguce pa cak i da resor ljudskih prava dobije Stranka srpskog jedinstva.

Unistice nas nasilno sklapanje koalicija samo da SRS ne dodje na vlast! Moramo ih jednom pustiti... ili nece oni nas nikad.
Nastavii li DS(S) da pravi nemoralne koalicije glasam za LDP! Jedva mi utrnula ruka kojom sam zaokruzio DS & Co a sada mi se podmece SPS od koga mi trnu zubi...

Bas bih voleo da vidim DS kako po Evropi objasnjava da su Dacic, Mrki i Palma demokrate od rodjenja. Ili je za DS primamljivo kod crne trojke bas to sto su komunisti? A mozda im je Palma obecao da ce da im dovede Betovena da im licno na uvce svira Odu radosti?

DOS plus SPS?! Na zdravlje Srbijo!

#36 Rochko

Rochko
  • Banned
  • 31 posts

Posted 12 May 2008 - 09:32

Sad kad DOS sa SPS-om ulazi u vladu ljepo mi zao pokojnog Slobe. Nakon ovoga je meni Tadic gori od Kostunice

#37 miloos

miloos
  • Members
  • 628 posts

Posted 12 May 2008 - 09:33

jel citao ko ovo?
na cemu li se temelji optimizam ovih "lako cemo sada"...

...jer radikali sada hoce sa njima.

optimizam se temelji na osnovu datuma.
5. maj 2008. | 14:57 -> 20:00 | Izvor: Beta, Tanjug


ako ste maločas slušali Bujoševića, bilo bi vam jasnije

sačekajte da se pojavi podcast, pa ga skinite. podcast, ne Bujoševića

#38 Rochko

Rochko
  • Banned
  • 31 posts

Posted 12 May 2008 - 09:35

optimizam se temelji na osnovu datuma.
5. maj 2008. | 14:57 -> 20:00 | Izvor: Beta, Tanjug


ako ste maločas slušali Bujoševića, bilo bi vam jasnije

sačekajte da se pojavi podcast, pa ga skinite. podcast, ne Bujoševića

Novoj vladi zelim svako dobro. Na sljedecim izborima radikali osvajaju 55 posto. Sami

#39 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 May 2008 - 09:36

Pocinje gutanja zaba! Prvu mora da proguta DS (zaba se zove SPS), a potom i SPS (zaba se zove DS).
I posle svega zamislite vladu DS+SPS kojoj su opozicija LDP, SRS, DSS... Sta ce biti kad vladu okrpi LDP zbog saradnje sa SPS-om, hoce li DS braniti Slobu?! Ili ce se vaditi da ga nisu oni "isporucili" nego Ceda.
Ovo je Zona sumraka, gde je sve moguce pa cak i da resor ljudskih prava dobije Stranka srpskog jedinstva.

Unistice nas nasilno sklapanje koalicija samo da SRS ne dodje na vlast! Moramo ih jednom pustiti... ili nece oni nas nikad.
Nastavii li DS(S) da pravi nemoralne koalicije glasam za LDP! Jedva mi utrnula ruka kojom sam zaokruzio DS & Co a sada mi se podmece SPS od koga mi trnu zubi...

Bas bih voleo da vidim DS kako po Evropi objasnjava da su Dacic, Mrki i Palma demokrate od rodjenja. Ili je za DS primamljivo kod crne trojke bas to sto su komunisti? A mozda im je Palma obecao da ce da im dovede Betovena da im licno na uvce svira Odu radosti?

DOS plus SPS?! Na zdravlje Srbijo!


hehehe eto kako te je zivot lagano doveo u red...

vidim ne pisu ti se ponovo "zapisi iz mrtvog doma"...

#40 miloos

miloos
  • Members
  • 628 posts

Posted 12 May 2008 - 09:36

Novoj vladi zelim svako dobro. Na sljedecim izborima radikali osvajaju 55 posto. Sami

samo se ti nadaj

#41 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 May 2008 - 09:38

optimizam se temelji na osnovu datuma.
5. maj 2008. | 14:57 -> 20:00 | Izvor: Beta, Tanjug


ako ste maločas slušali Bujoševića, bilo bi vam jasnije

sačekajte da se pojavi podcast, pa ga skinite. podcast, ne Bujoševića

slusao. pa sta?

upravo je datum to sto bi trebalo da zabrinjava.

sada je neki datum kada toma hoce...

#42 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 May 2008 - 09:40

Novoj vladi zelim svako dobro. Na sljedecim izborima radikali osvajaju 55 posto. Sami

vala neka si nam reko...

#43 Betmen

Betmen
  • Members
  • 345 posts

Posted 12 May 2008 - 09:40

slusao. pa sta?

upravo je datum to sto bi trebalo da zabrinjava.

sada je neki datum kada toma hoce...


Malo se kasno setio :rolleyes:

#44 Rochko

Rochko
  • Banned
  • 31 posts

Posted 12 May 2008 - 09:41

samo se ti nadaj

To je neminovnost kad se s crnim dzavlom u koaliciju ulazi da bi se ostalo na vlasti

#45 miloos

miloos
  • Members
  • 628 posts

Posted 12 May 2008 - 09:44

To je neminovnost kad se s crnim dzavlom u koaliciju ulazi da bi se ostalo na vlasti

kao Pupavac sa HDZom u Hrvatskoj?