Jump to content


Photo
- - - - -

Postizborne kombinacije 12.5.2008. -


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4841 replies to this topic

#16 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 May 2008 - 08:22

evropi je bio jedino prihvatljiv proevropski demokrata kostunica.
sada ce morati od dacica da prave proevropskog demokratu.

da bi im bio prihvatljiv... lolol

#17 Waylander

Waylander
  • Banned
  • 270 posts

Posted 12 May 2008 - 08:27

Džaba smo krečili.
Ako je za utehu brzo će vlada SRS-DSS-SPS pući. Pitanje je samo gde će biti granice ove vesele zemlje pred sledeće izbore.

#18 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 12 May 2008 - 08:29

Napravi li ldp neku svinjariju ovo su zadnji izbori na kojima prelazi cenzus. Glasaci ostalih stranaka se mozda pale na sprdanje sa obecanjima.Inace znam kamaru pristalica ldp-a koji su juce imali preca posla, nije stalo bas za njihov glas, hehe sad ce vlasti imati preca posla a ne bas da se brinu o njihovim zivotima. Opusteno, zna se ko i dalje vuce konce.

#19 Betmen

Betmen
  • Members
  • 345 posts

Posted 12 May 2008 - 08:33

Pregovori DS-a sa SPS-om se vode odavno. Lepo je što je proevropska opcija blizu 50%, lepo je videti, ali to nije bila realna koalicija nijednog momenta. U LDP-u bi nekako možda i mogli sa Tadićem (tj. mogao bi možda Čeda, kako bi ostali u LDP-u reagovali nije teško zaključiti iz onoga što se piše ovde), ali u DS-u nikako ne bi mogli ni sa Čedom a još manje sa Čedinim saradnicima. Tužno, ali tako je. Ta opcija nije realna čak i da ima većinu, a nema.

Ipak, kao što rekoh, lepo je znati da smo tako blizu 50%. LDP se jedva provukao, mada je i ovo uspeh i nekakav rast pošto su prošli put išli sa Čankom a sad su prešli cenzus bez njega. Čankov rezultat u Vojvodini pokazuje da nije to tako malo glasova kao što se mislilo prošle godine. Pošto bi bez ozbira na lične animozitete svi morali da rade makar u istom pravcu, a u Vojvodini bez Čanka LDP očigledno nema šta novo da ponudi, jasno je da tamo moraju da nađu način da podignu podršku u centralnoj Srbiji. Što uključuje i razna mesta poput Lazarevca i Mladenovca koja iz nekog neobjašnjivog razloga pripadaju Beogradu. U centralnim Beogradskim opštinama, rezultati LDP su izgleda očekivano dobri.

Što se DS-a tiče, teško je baš reći da drže SPS u šaci, ali nije ni mnogo daleko od toga. Dakle, tamo se od početka se računalo sa SPS-om kao partnerom i pripreme za izbore su tekle u tom pravcu. To je bilo jasno i ostalima, otud i Grobarov negativan stav prema Dačiću-u. Verovatno je da je tek sinoć u onom napadu ludila pomenuo mogućnost da pravi s njim koaliciju. Što se te Dačićeve koalicije tiče, većina njegovih je za DS a ne za radikale, kao i Palma. Verovatno da je Jebobabić za radikale i manji deo SPS-a. Ono što zaboravljate je da Dačićev SPS nije Miloševićev SPS. Milošević je zadnjih par izbora podržavao radikale. Marija i Marko podržavaju radikale. Verovatno i Mira. Postoji i Miloševićev SPS koji vodi Vučelić, ima reč Sloboda u imenu i kome RIK nije verifikovao liste.

Dakle, najizvesnija je od početka bila varijanta DS-SPS. Kao što smo trpeli Žižića na mestu saveznog premijera posle 5.X tako ćemo da trpimo i Dačića u vladi. Možda to nije dobro za nečiji stomak, al stomak se nekako i leči, glava malo teže. Da radikali dođu na vlast, pogotovo u ovakvom odnosu snaga, radilo bi se o glavi a ne o stomaku. A moral? Pa kome je do morala nek ide, znate već...

Uostalom, ono što je realno da evropska opcija nema 50%+ podršku u Srbiji, te da su i ovi rezulati daleko bolji od najluđih pretpostavki. Napred mora da se ide na gurku, kao i u vreme silaska sa drveta. Teško da je i tada opcija koja se zalagala za silazak sa drveta i uspravan hod imala većinu, takve stvari moraju da se guraju.

#20 Patapije Polupitomi

Patapije Polupitomi
  • Members
  • 865 posts

Posted 12 May 2008 - 08:33

izgleda je LDP veći problem od Palme, ili to samo ekstremističko krilo ovde od jutros propoveda? nadam se da je tako...

LDP nije nikakav problem. Oni formalno nece biti u Vladi, ali ce za uzvrat imati par skupstinskih odbora i verovatno podpredsednika parlamenta. Time ubijaju dve muve jednim udarcom : niko nece moci da ih optuzi za nedoslednost, a imace ce opipljivu satisfakciju zbog podrske Vladi.
Dakle, iako nekima izgleda da je ovde kljucni covek tzv Dacic, ipak je to njegov koalicioni partner Palma, koji koliko pre desetak minuta izjavi da se zalaze za "evropsku Srbiju". Treba samo znati citati writing on the wall.

#21 OutOfOrder

OutOfOrder
  • Members
  • 220 posts

Posted 12 May 2008 - 08:33

Džaba smo krečili.
Ako je za utehu brzo će vlada SRS-DSS-SPS pući. Pitanje je samo gde će biti granice ove vesele zemlje pred sledeće izbore.

Mislim da je ovo nemoguće.Ako se i dogodi,imaće veeelikih problema jer će mnogi izaći na ulice.Ovde DS mora voditi glavnu reč jer 40% valjda znači da se ovde većina opredelila za ono bolje.A ako ne bude toga boljeg,ulica ne gine.

#22 Betmen

Betmen
  • Members
  • 345 posts

Posted 12 May 2008 - 08:35

ako smrdljivko kostunica i smradikali naprave vladu, treba izaci na ulice i ne dozvoliti im da pridju ni vladi ni skupstini, nek presele organe u k.m. pa nek tamo tupe.


Sa radikalima na vlasti, svaki izlazak na ulice bi se završio u krvi. Ne njihovoj krvi.
Na svu sreću, neće oni više prolivati tuđu krv.

#23 Waylander

Waylander
  • Banned
  • 270 posts

Posted 12 May 2008 - 08:46

Mislim da je ovo nemoguće.Ako se i dogodi,imaće veeelikih problema jer će mnogi izaći na ulice.Ovde DS mora voditi glavnu reč jer 40% valjda znači da se ovde većina opredelila za ono bolje.A ako ne bude toga boljeg,ulica ne gine.


Zašto nemoguće? To najviše odgovara planovima BIA kontrolora. Lepe su ove želje po forumu da će palma i ivica doneti svetlo na kraju tunela, ali ja u to ne verujem. Dobiće masno koferče i kraj.
Izlazak na ulice bi samo doveo do sigurnog prolivanja krvi i to na štetu demokratske opcije. Ako banda ima većinu neka formira vladu, to je demokratija iako će se sigurno obiti Srbiji o glavu. Izvesti masu na ulice u ovoj atmosferi nije nikakvo rešenje i nadam se da Tadić neće napraviti takvu glupost.

Edited by Waylander, 12 May 2008 - 09:06.


#24 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 12 May 2008 - 08:56

ljudi jeste culi palmu sinoc? hoce covek u jevropu i cao...zatvarajte topic! :rolleyes:

Edited by sirmium, 12 May 2008 - 08:57.


#25 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 12 May 2008 - 08:58

Izvesti masu na ulice u ovoj atmosferi nije nikakvo rešenje i nadam se da Tadić neće napraviti takvu glupost.


...mozda ce masa da izvede samu sebe na ulicu...i sinoc je to bilo spontano slavlje, pa racunam...

#26 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 12 May 2008 - 09:07

Polako, imam neke informacie iz krugova bliskih DS-u da ce se napraviti "Samsonite" kombinatorika i sada postoje 2 varijante ZES+LDP+Manjine+ Palma i druga je ZES+manjine+SPS. mislim da cemo mnogo brze znati koja je od ove dve opciej u igri nego sto smo se nadali. Sto se tice saopstenja sa RTS-a. Zaboravite na to slobodno. Dacic je svojevremeno podrzavao i vladu Zorana zivkovica bez ikakvih problema.

#27 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 May 2008 - 09:08

Prvo nije osvojila 40% nego ispod 39%!

hehehe ta te valja...

stas ti odje?

#28 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 12 May 2008 - 09:13

Polako, imam neke informacie iz krugova bliskih DS-u da ce se napraviti "Samsonite" kombinatorika i sada postoje 2 varijante ZES+LDP+Manjine+ Palma i druga je ZES+manjine+SPS. mislim da cemo mnogo brze znati koja je od ove dve opciej u igri nego sto smo se nadali. Sto se tice saopstenja sa RTS-a. Zaboravite na to slobodno. Dacic je svojevremeno podrzavao i vladu Zorana zivkovica bez ikakvih problema.


Opcija ZES+LDP+manjine+Palma ni teorijski nije moguća ako su CESID-ove procene tačne. Imaju tačno 125. Pat pozicija. Teorijski je moguća samo opcija sa SPS-om a da li je i praktično ostvarljiva ostaje da se vidi.

#29 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 May 2008 - 09:16

hehehe ta te valja...

stas ti odje?



mislim da nam je upravo mahnuo good bye :rolleyes:

#30 Rochko

Rochko
  • Banned
  • 31 posts

Posted 12 May 2008 - 09:17

Opcija ZES+LDP+manjine+Palma ni teorijski nije moguća ako su CESID-ove procene tačne. Imaju tačno 125. Pat pozicija. Teorijski je moguća samo opcija sa SPS-om a da li je i praktično ostvarljiva ostaje da se vidi.

Meni se od ove opcije povraca. Interesuje me kako ce rjesiti pitanje Haaga. Bez Haaga, dzaba su ista u Luxemburgu potpisivali