Jump to content


Photo

Kako i na sta trosite novac?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 04 August 2008 - 15:13

dok sam jelte primao platu imao sam dakle 800 din dnevno...

160 je odlazilo dnevno na pivo,na pljuge 50,a ostalo u banku pa tako dan za danom dok se ne nakupi...e onda kupim kumu neki extra poklon,pa kevi i na kraju poslednji mesec kad sam i dao otkaz dobio poslednju platu i 20 hiljada pukao u DexyCO-u na poklone za novu godinu...ni dinara nisam zalio.

inace isao u KST isao u park isao u stefan braun idem sa 200 do 400 dinara+60 za pljuge i to mi je dovoljno.

#17 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 04 August 2008 - 23:35

Na kola koja mi pojedose sve ustedjevine, stekove cak i novac koji tek treba da zaradim. Ali neka, neka, kada bude gotov bice najbolji u kraju :ph34r:

#18 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 05 August 2008 - 09:28

Neverovatno koliko novaca odlazi na hranu. Dok sam zivela sa roditeljima nisam to ni znala, nisam znala koliko kosta kg hleba ili litar mleka :D .
Sad, otkada sam se udala, vidim koliko treba poneti para da bi se na pijaci nakupovala hrana za 7 dana.
Racuni. Stalno nesto poskupljuje :) .
Poneki izlazak, koncert, knjige, CD ovi i sl.
Dosta novca dajem i na garderobu, ubise me ova snizenja, ali ne mogu da odolim dobrim patikama, cipelama ( Keri Bredso fazon :D )
Volim da kupujem poklone, gardarobu muzu, posto ga kupovina smara, lepu kosulju, kais za pantalone, ili mu izaberem pantalone, jaknu, cipele, a on dodje i proba :ph34r: .
I tako do sledece plate...

#19 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 05 August 2008 - 09:57

jos uvek imam privilegiju da zivim kod mame i tate ali ne jos za dugo. Dok sam radio "za drzavu" plata cist bezobrazluk opusteno sam je u par navrata potrosio u kafani za jedno vece. SAda kada zaradjujem dosta pristojno uglavnom svakog meseca kupim neku kolicinu deviza i u stek. Ostatak ode na benzin, izlaske i IT stvarcice posto me to hlebom hrani. Ustvari izlasci u BG su najveci gutaci para ako platim jednu turu pica za nas 4 u kaficu to mu dodje skoro 1000 din (150 kafa+ 150 sokic X 4 =1200) hrana i nije tako skupa ali izlasci mi posisase veci deo plate. Inace izlazim svako vece skoro i to po blokovima znaci nikakva exkluziva. Garderobu ne kupujem to je ono sto bas kupim kad moram i to mi pada teze nego crncima rad na polju pamuka. Uglavnom nosim one stvari koje dobijem na poklon i od promoterki :) Sta da se radi mi informaticari smo malo caknuti :ph34r:

Edited by 1.maj, 05 August 2008 - 09:57.


#20 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 05 August 2008 - 15:05

Mislim da pametno trosim pare.

Kada imam trosim nemilice ali pametno, na putovanja, na komp opremu; u restoranima.... Po meni je i to pametan trosak.

Kad imam malo para onda sve trosim na hranu,jer volim da se hranim zdravo i raznovrsno.

Najmanje trosim na alkoholna pica jer ne vidim neki smisao toga, pogotovo ne ucestalog opijanja. Vozim uvek i nemam potrebu za pijancenjem. Volim i ja dobro pivo da gucnem, dobru rakiju npr kajsijevacu, ili belo vino krstac, ali mi nije neophodno.

Volim da kuvam za prijatelje, generalno sam kao neka baba koja bi samo da nahrani nekog. Kupujem stalno voce, ali isto tako kad dodje sezona idem da berem visnje, sljive,kajsije da stavim u zamrzivac ili zimnicu.

Trosim dosta na higijenu, Mozda cak i preterujem jer kad se udje u moje kupatilo kao da reklamiram niveine proizvode. Deluje spooky. Od baby pudera do kreme za lice aqua beauty,imam sve. ALI ne trosim nista na sminku i skoro se nikada ne sminkam. Pre dve godine sam kupila jedan ruz a pre toga verovatno nisam nikada nista kupila od sminke.

Na garderobu trosim samo kad moram. Nervira me gledanje po izlozima i trazenje odece, pa isprobavanje. Leti me nervira jer mi je vruce, a zimi jer imam gomilu odece na sebi, tako da mi za soping ostaju prolece i jesen. A tada uglavnom imam obaveza pa se nekako jedva nakanim i na traj trosak. Doduse kad kupujem gledam da bude kvalitetno i cene ni ne pogledam. Posle se naravno pitam ko jos u Srbiji daje 50 evra na obican brus halter koji nije ni push up ni nista nego eto... Ali zato kupujem nesto vece svake dve godine i onda se nakupujem za dve godine:)

Ali svi mi preterujemo.

Uvek bih dala pare za hranu, uvek bih ostavila pare kod stomatologa ako je potrebno.

Najstrasnije mi je kad treba da platim parking. Teska srca dajem tih 20 din. Za neke stvari sam stipsa, ali mislim da smo svi takvi. Recimo imam druga koji nikad ne bi dao pare za sladoled. I tako.

#21 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 05 August 2008 - 17:25

bogami ljisa, ova saka sugerise da volis malo i da potrosis na klopu koja nije bas skroz zdrava, ne? (mislim na sajz, ne na ono u njoj)
Posted Image

Edited by MaRkOMaN, 05 August 2008 - 17:26.


#22 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 05 August 2008 - 21:38

Vreme je novac. A ja ga arčim i na otvaranje ovakvih blentavih topica. :ph34r:

#23 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 August 2008 - 23:17

Za drugve proletere novac i materijalno nikada nisu imali vaznost

#24 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 06 August 2008 - 04:20

Mislim da pametno trosim pare.

Kada imam trosim nemilice ali pametno, na putovanja, na komp opremu; u restoranima.... Po meni je i to pametan trosak.

Kad imam malo para onda sve trosim na hranu,jer volim da se hranim zdravo i raznovrsno.

Najmanje trosim na alkoholna pica jer ne vidim neki smisao toga, pogotovo ne ucestalog opijanja. Vozim uvek i nemam potrebu za pijancenjem. Volim i ja dobro pivo da gucnem, dobru rakiju npr kajsijevacu, ili belo vino krstac, ali mi nije neophodno.

Volim da kuvam za prijatelje, generalno sam kao neka baba koja bi samo da nahrani nekog. Kupujem stalno voce, ali isto tako kad dodje sezona idem da berem visnje, sljive,kajsije da stavim u zamrzivac ili zimnicu.

Trosim dosta na higijenu, Mozda cak i preterujem jer kad se udje u moje kupatilo kao da reklamiram niveine proizvode. Deluje spooky. Od baby pudera do kreme za lice aqua beauty,imam sve. ALI ne trosim nista na sminku i skoro se nikada ne sminkam. Pre dve godine sam kupila jedan ruz a pre toga verovatno nisam nikada nista kupila od sminke.

Na garderobu trosim samo kad moram. Nervira me gledanje po izlozima i trazenje odece, pa isprobavanje. Leti me nervira jer mi je vruce, a zimi jer imam gomilu odece na sebi, tako da mi za soping ostaju prolece i jesen. A tada uglavnom imam obaveza pa se nekako jedva nakanim i na traj trosak. Doduse kad kupujem gledam da bude kvalitetno i cene ni ne pogledam. Posle se naravno pitam ko jos u Srbiji daje 50 evra na obican brus halter koji nije ni push up ni nista nego eto... Ali zato kupujem nesto vece svake dve godine i onda se nakupujem za dve godine:)

Ali svi mi preterujemo.

Uvek bih dala pare za hranu, uvek bih ostavila pare kod stomatologa ako je potrebno.

Najstrasnije mi je kad treba da platim parking. Teska srca dajem tih 20 din. Za neke stvari sam stipsa, ali mislim da smo svi takvi. Recimo imam druga koji nikad ne bi dao pare za sladoled. I tako.



nekako previse uvek vidjam u ovom postu,i nekako o5 previse objasnjenja za neke(je l' te nama muskarcima(o5,govorim u svoje ime))"suvisne"proizvode :ph34r:

#25 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 06 August 2008 - 08:06

bogami ljisa, ova saka sugerise da volis malo i da potrosis na klopu koja nije bas skroz zdrava, ne? (mislim na sajz, ne na ono u njoj)
Posted Image


:ph34r:


Sajz nema veze sa klopom. Nisi video vegeterijanca koji je buckast ili vegana koji je ogroman????

A rekoh i sama da volim da popijem pivo ili drugi alkohol samo ne cesto. Upravo iz tih razloga je stavljena ova slika.

No da se vratimo na pare. Ja se stalno pitam koliko bi mi trebalo tih papira pa da sebi covek nista ne uskracuje. Da li neko zna odgovor??? Ne mislim sad na pregrst novca da idem svako malo u inostranstvo i da svaki dan jedem u kineskom restoranu, nego normalno da se zivi. Da odem na posteni godisnji, da odem eto jednom nedeljno u neki restoran, da kupim cipele koje mi se svidjaju a da ne moram da stedim mesecima, i td. Koliko je to? I da li neko ovde zivi tako? (a da je u Srbiji)

#26 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 06 August 2008 - 10:03

:ph34r:


Sajz nema veze sa klopom. Nisi video vegeterijanca koji je buckast ili vegana koji je ogroman????

A rekoh i sama da volim da popijem pivo ili drugi alkohol samo ne cesto. Upravo iz tih razloga je stavljena ova slika.

No da se vratimo na pare. Ja se stalno pitam koliko bi mi trebalo tih papira pa da sebi covek nista ne uskracuje. Da li neko zna odgovor??? Ne mislim sad na pregrst novca da idem svako malo u inostranstvo i da svaki dan jedem u kineskom restoranu, nego normalno da se zivi. Da odem na posteni godisnji, da odem eto jednom nedeljno u neki restoran, da kupim cipele koje mi se svidjaju a da ne moram da stedim mesecima, i td. Koliko je to? I da li neko ovde zivi tako? (a da je u Srbiji)


Da. Moja drugarica koja radi u banci a pritom zivi kod roditelja. Ima svoju platu 2.5K evra i veruj mi da se uopste ne usteze oko bilo cega. Otplacuje pritom ratu za nov auto i stan.

Edit: Stan izdaje, jer joj je lepo da nemora da pere i kuva.

Edited by 1.maj, 06 August 2008 - 10:04.


#27 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 07 September 2008 - 11:11

Da. Moja drugarica koja radi u banci a pritom zivi kod roditelja. Ima svoju platu 2.5K evra i veruj mi da se uopste ne usteze oko bilo cega. Otplacuje pritom ratu za nov auto i stan.

Edit: Stan izdaje, jer joj je lepo da nemora da pere i kuva.


Videce ona kako ce joj tek biti lepo kad pocne da zivi u svom stanu.
Zivot sa roditeljima ima svoje prednosti, tata ide na pijac, mama kuva, pere, pegla, ali i bezbroj mana ( tata i mama zvocaju :ph34r: , mesaju se :) i sl.).
Moji roditelji su, po tom pitaju bili cak OK, odn. ja im nisam dala da se mnogo "rasplinjavaju" u vezi sa mojim zivotom, ali i uz najfleksibilnije i najtolerantnije roditelje, zivot dosadi i tek kad pocnes da zivis sam odn. sa partnerom vidis koliko je to lepse :D .
Naravno, prvo nadjes partnera koji ti odgovara :D :D , da ne bi bilo :D , samo sad od njega .

#28 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 08 September 2008 - 05:19

nikad necu prestati da se cudim koliko ode mesecno na hranu.. i to ne neku po restoranima vec najobicnije nabavke - doduse vegi, ali svejedno. ali ajd, to vec pripisujem vremenu u kojem zivimo, kako neko rece, ranije su matorci stedeli za neki uredjaj, TV i sl. a sad je to postalo konfekcija.

ne trosim puno na odecu, volim poneki gadget s vremena na vreme, originalne primerke raznorazne popkulture, i da otputujem negde gde ima sta da se vidi - citaj: mrzim more :ph34r:

do sad najveci uspeh mi je sto sam si isfinansirao novi auto prosle godine i ostvario sebi i curi uzivanciju. racuni nam i nisu nesto preterani, mada ume i to da ponekad gusi. bar nemamo rentu za stan sto je veliki plus..

#29 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 16 October 2008 - 17:19

Na hranu i tehniku. "Hleba i (video) igara".

#30 Cugi

Cugi
  • Members
  • 13 posts

Posted 14 April 2009 - 14:50

Na sta najviste trosite novac?
:ph34r:
Da li pametno trosite novac? Da li ga trosite samo na ono sto vam je zaista neophodno?


Najvise potrosim na duvan i alkohol ( izlaske )

Kad se pogleda na sta ga trosim jasno je da nije pametno.