Jump to content


Photo

Kako i na sta trosite novac?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 14 May 2008 - 13:41

Na sta najviste trosite novac?
:huh:
Da li pametno trosite novac? Da li ga trosite samo na ono sto vam je zaista neophodno?

Ja ga nikako ne trosim pametno, a najvise ga trosim na knjige, tehniku i izlaske. :rolleyes:

#2 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 14 May 2008 - 14:00

Na sta najviste trosite novac?


tehniku: moram da imam svako sranjce koje moze nesto novo :rolleyes:
macevanje: prokleta rukavica kosta skoro 20€ :huh:
izlaske, putovanja i ostale hedonisticke potrebe :)


Da li pametno trosite novac?

ne

Da li ga trosite samo na ono sto vam je zaista neophodno?

ne ;)

#3 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 14 May 2008 - 14:03

Definitivno na izlaske.Ali i na odecu (patike :) :rolleyes: ).Cesto vrlo pametno trosim (cuj,pametno!? ;) :huh: ),mislim,umem da se kontrolisem.

#4 DaVinchi

DaVinchi
  • Members
  • 134 posts

Posted 14 May 2008 - 14:53

Na sta najviste trosite novac?
:huh:
Da li pametno trosite novac? Da li ga trosite samo na ono sto vam je zaista neophodno?

Ja ga nikako ne trosim pametno, a najvise ga trosim na knjige, tehniku i izlaske. :rolleyes:


Najvise trosim na izlaske, koncerte, putovanja.

#5 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 14 May 2008 - 17:24

patike,patike,patike,patike,patike..........X 100 ,ma de pametno !!!! Vec preslo u hir,SRAMOTA ME

#6 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 14 May 2008 - 17:46

Znam da je glupo: kupila sam bebecu teksas jaknu, velicima 15 cm x 15 cm, kao za lutku. A nemam unuce! A jakna PRAVA, ima sve sto treba, kroj pljunuti Levis iz sedamdesetih! Jednostavno - nisam mogla da odolim. A to je zato sto 364 dana kupujem samo pametno i onda puknem na nesto besmisleno. Imala sam fazu cinija i ciijica, zapravo kupovala sam sve sto je okruglo pa udubljeno, svih velicina i svih materijala. Pa fazu kupovine ukrasnih papira, pa fazu kupovine kompleta pisama i tako....poklanjam te stvarcice pa nekako odbolujem te prisilne kupovine. Juce sam videla fantasticmu haljinicu ali sam bila srca kamenoga (nisu imali cipelice u istoj boji!) i nisam je kupila.....moji samo prevrcu ocima, sin kaze: "ne gledaj u mene, evo ti cerka, noj otkucava sat" a ona vrisne "ti si stariji, ti si prvi"....

#7 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 15 May 2008 - 03:20

Delove za budzenje HiFi opreme - i muzika (CDovi ploce, SACDs isl)

#8 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 21 May 2008 - 15:00

ovog meseca na konzervaciju i protetiku

#9 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 21 May 2008 - 19:16

Na elektricara koji je rekao da ce da dodje u 15 h, 17 h, 18 h pa nije dosao a ja odlozila branje treshanja. Dolazi sutra u 15 h u........
kad su ugradjivali,klimu nisu rekli da treba da bude na solo osiguracu, umalo nismo izgoreli. Sad moramo da menjamo sve osigurace jer su se kablovi pozalepljivali od opterecenja. I sigurnosne sklopke i kutiju...ovo je za hate topic al' posto kosta, moze i ovde?

Edited by highlanderka, 21 May 2008 - 19:18.


#10 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 21 May 2008 - 19:22

na gorivo, bloody, damn, gorivo, skupo as hell !!! :rolleyes:

i na grijanje, jebeno, prokleto skupo grijanje!!!! :huh:

Edited by Cro-boy, 21 May 2008 - 19:29.


#11 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 21 May 2008 - 19:35

nekada sam bio tipična studentska sirotinja, pa sam se navikao da novac trošim samo na najosnovnije, dakle, golu egzistenciju. sada sam mladi i perspektivni IT buržuj sa nezasluženo velikom platom koju ne uspevam da potrošim, najviše zato što su mi životne navike ostale na nivou studentskog klošara. mama me propitivala onomad za finansije, ja joj rekoh koliko prištedim mesečno. komentar:"au, sine, pa to je cela krava!".

ponekad uleti neki trošak tipa iPod zimus (došla trinaesta plata, pa rekoh da se malo iživljavam) ili laptop pre koji mesec. dakle, retko potrošim značajnu količinu novca, a kad potrošim , bude...

još uvek izlazim u lokalnu kafanu ili okupljam šljokare u svom ćumezu uz flašu domaće. ćumez ne menjam jer me mrzi da se selim. već viđeno, tri godine sam u studenjaku živeo u jednoj od lošijih soba iz istog razloga, iako sam mogao da dobijem kudikamo bolju.

čašćavanje sojki ne oduzima previše para, pošto posle 2 rakije ukapiraju koja sam nakaza pa uteknu glavom bez obzira.

ne žalim kinte na koncerte (ali ove godine slabo ima šta da me zainteresuje), putovanja ne stižem da organizujem, pa ni od toga ništa, tačnije, i to me mrzi, zajebavanje oko viza itd.

i naravno, ne žalim pare za dobru rakiju. u čokanjčetu, ohlađenu.

#12 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 May 2008 - 07:29

"i naravno, ne žalim pare za dobru rakiju. u čokanjčetu, ohlađenu'.
Javlja mi se da ste mlad i pametan, obrazovan covek pa, ako dozvoljavate, jedno pitanje i, ako moze, odgovor: sta ima u rakiji i pivu i uopste u alkoholu kad su mu mladi ljudi skloni? Zasto je, kad ste u drustvu, potreban alkohol, sto ne moze neki sok, tonik, vocni koktel? Mnogo bi ste mi pomogli odgovorom da razumem neke pojave kod moje dece i njihovih prijatelja - manje bih brinula mozda? Do sada sam sve resavala licnim iskustvom, po ovom pitanju sam nemocna jer bi me, cini mi se, jedna rakija otpremila u bonicu. Moze i PM, da ne trolujemo temu?

#13 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 22 May 2008 - 10:46

Najvise trosim na izlaske, koncerte, putovanja.

voleo bih da mogu svoje najvise da metnem uz to, al ne ide-najvise ode na glupu klopu. pa na rent gajbe, racune.
to sto ostane- ode na zabavu, al onda dodje ovaj maj i ja se uzvrtim, ocu na more a para niotkud. no- ne zalim se (nikad, i jako mi smeta kukanje tog tipa), pare su to, obicno se uvek pojave na kraju..

sta je pametno trosenje novca? -racionalno, stednja? jbg, to neam-sklon sam tome da potrosim sve, pogotovo ako sam otiso negde izvan grada/zemlje. al nije da me boli dupe za posledice-ako me uvati zikra, a ta je sema (nisam doma)-daj mi sastojke, radicu bez problema (ie. crtacu majice i prodavati ih na ulici), samo da bih ostao sto duze

ili mislis na ustrucavanje od.. poroka u bilo kom obliku tj. bilo cega bez cega se-moze, a fino dodje? ni to nemam + ne preracunavam se previse, ima-ima, nema-nema, to je to, sredinu [bice-ako-se-zakine]-izbegavam

Edited by MaRkOMaN, 22 May 2008 - 11:10.


#14 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 04 August 2008 - 14:16

cigarete, ručkovi, knjige, koncerti, i posle kad hoću da kupim nešta ono nema para... :ph34r:
edit:
i pivo! :)

Edited by sarište, 04 August 2008 - 14:17.


#15 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 04 August 2008 - 14:26

bmb

i voda :ph34r: