Jump to content

Photo

Djole (Balashevic) u NYC-u

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#16 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 October 2002 - 15:56

Djoka je odlichan kad peva i pishe priche, ali kada ode u Cro pa sere po nama, ili ode u Slo pa sere po ostatku bivshe SFRJ ili kad ode u Bgd pa sere po Novom Sadu i Vojvodini, e onda mi dodje da povratim.

to je ono shto ljudi ne vole kod njega, uopshte nisu njegove pesme.
Neke su prava remek dela, kao Portret zivota mog, Vasa Ladachki, Ne lomite mi bagrenje.

i nije tachno da ne pravi koncerte u NS.
pravio je pre nekoliko meseci, ne znam shto nisam otishla.
Bila sam pre nekoliko godina sa dve drugarice, koje su sve vreme cmizdrile svaka na neku drugu pesmu; sve su evocirale uspomene a ja sam delila maramice.

pozD

#17 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 17 October 2002 - 19:15

[quote]
DUNADAN: ali kada ode u Cro pa sere po nama, ili ode u Slo pa sere po ostatku bivshe SFRJ ili kad ode u Bgd pa sere po Novom Sadu i Vojvodini, e onda mi dodje da povratim.

da li si ti bila na koncertu u sloveniji hrvatskoj beogradu
shta bre lupash gluposti
ako vr mozesh da pricash tako
zbog takvih kao shto si ti i takvih od kojih si vuo te price i postoje carshiske price
bualashtine

ajde recite mi pametni kada je pljuvao an Srbe i ove druge gluposti recite mi dajte mi snimak pokazite mi kartu da ste ishli na koncer i da ste culi
a ne da citate prokelti SVET SVEDOK i ostale svinjarije

>>to je ono shto ljudi ne vole kod njega, uopshte nisu njegove pesme.

shta bre lupash, nisu njegove pesme, ne moje su
pa daj mi primer zeno bozija :grin:
ako ima par pesama od 10000 i onda sam kaze da je to neko dao njemu ili tako neshto
ali taj ukrao i preradio nije
Ali je zato pisao za druge

>>i nije tachno da ne pravi koncerte u NS.
pravio je pre nekoliko meseci>>>
e tu si upravo.ali znam da su obozavaoci djoleta iz NS bili mnogo ljti shto nije pravio u NS koncert

Prkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:

#18 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 17 October 2002 - 19:24

Prki, opet si popio? :smile:

>

pa daj mi primer zeno bozija
ako ima par pesama od 10000 i onda sam kaze da je to neko dao njemu ili tako neshto
<

Nisi ni shvatio recenicu a vec galamis... :grin:

#19 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 17 October 2002 - 20:45

Ako mozemo da se drzimo teme, malo za promenu.
Dakle: Balasevic u New Yorku.

Let's get real here. Istog momenta se prodaju karte za Davida Bowiea, Tindersticks, Blondie, Underworld, Chemical Brothers, Clinic, i spoken word with Jello Biafra...a vamo treba da se bavim bagrenjem i salasima sto me ni onda nije zanimalo :eek: Mislim, onda kad je pogled na salase bio blizi.

Ono sto mi kod Balasevica najvise smeta je sto tripuje da pravi chansonu. Gradsku pesmu. A grada nigde.
Njegovo politicko ponasanje ne vredi komentarisati.
Koncert sam mu videla (ne pitajte kako)...skolovani muzicari shatro sviraju free style na nivou nize muzicke, a on prica viceve (ume da provali, da ne gresim dusu :grin:).

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 October 2002 - 23:14

[quote]
Prki:
[quote]
DUNADAN: ali kada ode u Cro pa sere po nama, ili ode u Slo pa sere po ostatku bivshe SFRJ ili kad ode u Bgd pa sere po Novom Sadu i Vojvodini, e onda mi dodje da povratim.

da li si ti bila na koncertu u sloveniji hrvatskoj beogradu
shta bre lupash gluposti
ako vr mozesh da pricash tako
zbog takvih kao shto si ti i takvih od kojih si vuo te price i postoje carshiske price
bualashtine

ajde recite mi pametni kada je pljuvao an Srbe i ove druge gluposti recite mi dajte mi snimak pokazite mi kartu da ste ishli na koncer i da ste culi
a ne da citate prokelti SVET SVEDOK i ostale svinjarije

pa daj mi primer zeno bozija :grin:

>>i nije tachno da ne pravi koncerte u NS.
pravio je pre nekoliko meseci>>>
e tu si upravo.ali znam da su obozavaoci djoleta iz NS bili mnogo ljti shto nije pravio u NS koncert

Prkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:

[/quote]

idi bre, mali, ti si bash ostrashcen:smile:
>>>>to je ono shto ljudi ne vole kod njega, uopshte nisu njegove pesme.<<
"uopshte nisu njegove pesme u pitanju", to sam htela da kazem. sorry ako sam bila nejasna. hm mozda sam i sad :wink:
inache znam kakvi su mu koncerti i znam kakav mu je bio koncert u Sarajevu, bilo je ljudi koji su otishli chak tamo da ga slushaju, (ne znam zashto) i znam da je davao rechenice tipa: Narode moj...
ili ode u Slo pa kaze: Jugoslavijo moja.
neka patetisanja, na koja su ga u Sarajevu samo izvizdali i rekli: "prekini da seresh i pochni da pevash"

ne moram biti na koncertu da bih znala shta je prichao; postoje i druge novine osim sveta i svedoka, TV, Radio, tra la la

i znam zashto cheshce pravi koncerte u Begeshu; vishe ga vole u Bgd nego u NS; jer ga NS poznaje.

#21 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 October 2002 - 23:18

aenima:
Ako mozemo da se drzimo teme, malo za promenu.
Dakle: Balasevic u New Yorku.

Let's get real here. Istog momenta se prodaju karte za Davida Bowiea, Tindersticks, Blondie, Underworld, Chemical Brothers, Clinic, i spoken word with Jello Biafra...a vamo treba da se bavim bagrenjem i salasima sto me ni onda nije zanimalo :eek: Mislim, onda kad je pogled na salase bio blizi.

da:smile: pored takvog izbora teshko bih se opredelila za Djoleta, ali mozda Jugovicima tamo daleko u tom moru odlichnih koncerata mozda bash tako neshto i fali, jer Djole je ipak "dusha slovenska"
:smile:

#22 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 17 October 2002 - 23:33

A propos Balasevic koncerta poznavala sam jednog baju koji je bio manager Balasevica, i on mi je sav ponosan dao dve karte za Djoletov koncert u Sava centru i to ni manje ni vise nego u prvom redu.

Posto mi nije padalo na pamet da idem, ja dam karte mojoj baki i njenom drugu (kako je govorila) :wink: , medjutim njih dvoje ne odu, jer je bilo klizavo a ja nisam stigla da ih vozim i ostanu ta dva mesta prazna. Manager je bio silno uvredjen kako je neko mogao, u trenutku kada se Beograd otima za karte da ne ode na event.

Poruka za Prkija: kupi si tickets za Chemical Brothers. Najtoplije preporucujem.

#23 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 18 October 2002 - 08:38

Vidi vidi Djole sta radi.
Ne bih se slozio sa nekima koji tvrde da Djoletov orkestar svuci osrednje.
Za razliku od tehno cijukanja i pijukanja i oznojenih tinejdzera na eksu koji skacu i cuju svu tu buku ovde cujes jasno svaki zvuk i sve je podignuto na neki visi nivo.
ovo kazem jer sam imao priliku da uzivo vidim grupe kao sto su Dead Can Dance(ali ne bih da ih poredim sa Djoletom nema smisla)Anastazija i ostale grupe koje i dan danas slusam i volim.
Mislim da je to ipak stvar ukusa i tu bih zavrsio sa diskusijom o kvalitetu izvodjenja svirke uzivo.

Secam se pred pocetak rata zadesio sam se u Ljubljani.Djole imao koncert.A u sali 9 DEVET ljudi sve ukupno.Secam se dobro isecka iz novina i njegovog komentara:"Bilo je jako dobro.Publika i ja smo ostvarili jako prisan odnos.Naravno odrzao je koncert.
Od prijatelja iz sarajeva sam cuo da je imao neke komentare koje niko nije odobravao tj bio je muk.
Njega treba shvatiti.On je Jugonostalgicar i ako vam se to ne svidja nemojte ga slusati.
U Puli je napravio koncert i dao sve za decju bolnicu.U svom Novom Sadu ima akciju Novosadjance.Od 10 koncerata u Beogradu pitajte ga koliko je dao u humanitarne svrhe.Na 3k je bilo da je dao 3 ali se on nikada nijeo tome izjasnio jer nece sebi da dize cenu.
Predhodna vlast to nije objavljivala jer im nije odgovaralo.
A ovu sada kako stvari stoje i dalje interesuje Pink i Cece i Indire.

uuuufff zar svaki razgovor mora da se zavrsi sa politikom.

Uostalom na zvanicnom sajtu NewYorka i nema nesto koncerata.Cak sta vise za jedan toliki grad mi u Bgdu imamo vise desavanja.
Ako sajt ne lagi.A i srusili vam zgrade oni bezobraznici...

da podpuno podrzavam da pisemo samo ono sto smo videli i culi a ne rekla kazala iz jeftinih casopisa

[ Izmena poruke: MS691 na dan 2002-10-18 09:41 ]

#24 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 19 October 2002 - 00:03

MS691: "Uostalom na zvanicnom sajtu NewYorka i nema nesto koncerata.Cak sta vise za jedan toliki grad mi u Bgdu imamo vise desavanja.
Ako sajt ne lagi."

Lagi :grin:. Najgore je kad su 2 koncerta u istom danu. Uh, sto volim da se oko toga sekiram :grin:

Odoh sad na Underworld. A u nedelju na Bowiea po drugi put ove sedmice.
Da je tako ikad bilo u Beogradu...ma nikad ga ne bih napustila :smile:

(a kamo klasika, jazz, klabing, ostali pravci; estrada, neafirmisani...ma bruka!)

#25 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 20 October 2002 - 22:44

DUNADAN:

"uopshte nisu njegove pesme u pitanju", 

shta si sada htela da kazesh

>>>inache znam kakvi su mu koncerti i znam kakav mu je bio koncert u Sarajevu, bilo je ljudi koji su otishli chak tamo da ga slushaju, (ne znam zashto) i znam da je davao rechenice tipa: Narode moj...
ili ode u Slo pa kaze: Jugoslavijo moja.
neka patetisanja, na koja su ga u Sarajevu samo izvizdali i rekli: "prekini da seresh i pochni da pevash"<<<

da li si ti cula za Zajebanciju

ti si rekalada je on tamo pljuvao druge narode,ako liko vidim ti neznash ni za jedan slucaj osim za tu njegovu silnu....da ne ponavljam

>>>ne moram biti na koncertu da bih znala shta je prichao; postoje i druge novine osim sveta i svedoka, TV, Radio, tra la la<<<<

e bash tako trllLALALALLATRALA, BASH TAKO
daj mi odogovor kada jeneki normalan medij objavio neshto ruzno o njemu.

>>>>i znam zashto cheshce pravi koncerte u Begeshu; vishe ga vole u Bgd nego u NS; jer ga NS poznaje.<<<<<

hahahahahhahahahhahahahahhahahaha
covek novosadski momci (spavao sa novosadjankama i ti mi sada ovo kazesh)
pa nije srbija papu nova gvineja

PS cccccccccccccccc

znash shta najvilhe mrzim
kada mi neka baba od metar kaze "Mali"(mozesh da uradish ovo; pomeri se ....etc)
zato.......nevolim rec mali, a nisam bash mali (veeeeeeeeeeeeelik sam kao "|":wink:

#26 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 20 October 2002 - 22:47

ocu aj na chemical

ali niko nece da ide jer shatro NEMOGU

mrzi pe---e da se pomere odavde

tako da ja encu da isem

a za underworld sam se zajebao jer opet niko nije hteo da ide a likove koje sam nashao (grci) da idu,nashao sam ih nakon shot su karte vec bile rasprodate.
tako da ovde buducnosti nema

#27 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 20 October 2002 - 22:47

mislim buducnosti ZA mene

#28 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 20 October 2002 - 22:52

hteo sam da idem na fun lovin' criminals
ali nitiko iko zna za njih niti ako ih zna nebi otishao na kocert
isht ja onda da radim
da se pojedem

P.S.
idem na tehno scenu
ali nemoj neko da me je ubacio u grupu eksera, shrafova, navitaka i srafcigera
taj nisam
cak i nevarim (zaintrigirajuce)
a i nepishim (josh vishe,jer ja sam ipak Srba)
ali zato Pivo, eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee moj bajo da to vidish. ja ovde vala necekam 21 godinu

#29 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 21 October 2002 - 14:01

Bowie jel to bese onaj sa dva razlicita oka u glavi?
ma salim se znam da je on pevac Whitesnake

pa i sumnjao sam u istinitost onoga na sajtu.

salim se znaci Dejvid ima dva koncerta.Jel omatorijo?Kao zvuci uzivo?
A kada snajperista ima koncert?
he he he jel i na koncert idete u cik cak kao i na benzinsku pumpu?

#30 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 03 November 2002 - 20:28

Obaveshtenje:

Koncert je trebao da bude pre dva dana u Cikagu i sinoc (Subota) u NYC, ali je otkazan nedelju dan pre nego shto se trebao dogoditi, zato shto shatro nisu djoletu dali vizu a i kao njegov menadzer neshto zasro
Naravno da je sve laz. zashto je otkazan ja mogu samo da pogadjam . Shta vi mislite?