Jump to content


Photo

Djole (Balashevic) u NYC-u


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#1 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 05 October 2002 - 19:45

Jupi
napokon da gledam i slusham djoletea baladu

nevembar 2, 2002

samo nikako da nadjem onu(telefon za info.) zenu koja se javlja na sekretarici da vidim za karte poshte me mrzi da idem u Menhetn ili gde vec da kupim karte.

JUpiiiiiiiiiii

#2 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 05 October 2002 - 22:47

... e pa samo nam je falio jos taj ljigavi, pateticni folirant....dobro bre Prki, zar od toliko koncerata ovde ti bas na Doletov?

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2002-10-05 23:48 ]

#3 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 05 October 2002 - 23:58

Ua!

#4 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 06 October 2002 - 01:31

Prki:
JUpiiiiiiiiiii


koliko god ja ne-voleo djoleta, moram se diviti tvojoj ushicenosti.......
uzivaj! :grin:

#5 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 06 October 2002 - 21:30

recire mi zashto ga ne volite molim vas

#6 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 06 October 2002 - 21:34

Jovana:
dobro bre Prki, zar od toliko koncerata ovde ti bas na Doletov?


koji bre koncerti kojio zivi koncerti ovde imaju

cujem da ce colic da dodje u decembru pa idi peva koliko hocesh ja to ne slusham

#7 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 08 October 2002 - 19:48

I ja bi zeleo da znam zasto ne volite Balasevica? Jel vam se muzika ili pesme ne dopadaju ili on kao licnost? Sve skupa?

Posto sam vec vise putao citao skoro neverovatne stvari (pre svega na nebesnjackim forumima)o njemu, volio bi da cujem barem u kratko zasto nije popularan vama? Ovde barem mogu dobiti objektivne odgovore... :smile:

Meni se neke od njegovih pesama svidjaju.

#8 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 08 October 2002 - 19:59

smishljate odgovor

ma znam ja to

(vicete on kao: ma on ishO u hrvatsku mao pljuvo srbe, ma on davo hrvatskoj deci pare ma je--- ja njemu ma----) znam da o tome razmishljate

kako mi je jedna devojka rekla: kako je moga da ode u sarajevbi da pravi koncer a ne u banja luci, boze

meni je jedino cidno ( neje tacno da ga nevolim zbog toga , ali da sam iz NS mozda bi ali samo iz tog jedinog razloga) zashto ne napravi koncer u novom sadu

#9 mia

mia
  • Members
  • 74 posts

Posted 09 October 2002 - 14:32

Meni se ne dopadaju Djoletove pesme, tj. dosadne su mi. A da li mi se dopada Djole kao licnost ili ne - nikad nisam razmisljala o tome, a i zasto bih, sta ja imam sa njim??? :grin:

Salu na stranu, zasto bi iko procenjivao muzicare kakvi su kao osobe, da li su rekli ovo, uradili ono, itd? Ne znam, mozda gresim, ali nekako mi je bitnije kakvu muziku prave, da li mi se dopada ili ne, i ako da, da uzivam u istoj, ne obracam puno paznju na njihov 'karakter'.

Da li je Djordje Balasevic omrazen i zasto (ako jeste), stvarno ne bih znala da kazem, ali nekako mislim da je jos uvek vise onih koji rado odlaze na njegove novogodisnje koncerte u SC, masu upaljacima i padaju u sevdah, nego nas kojima se malko prispava na pesme tipa 'Zivot je more' i Djokine vec pomalo bajate posalice...No, o ukusima ne vredi raspravljati, zar ne? :smile:

Prki, lepo se ti nama provedi i uzivaj, to je ono sto je bitno!!! :smile: :smile: :smile:

#10 DraganaS

DraganaS
  • Members
  • 307 posts

Posted 09 October 2002 - 14:36

Prki:
JUpiiiiiiiiiii


kako se decko lepo raduje:wink:

to Jovana i aenima:duse nemate vas dve:grin:

#11 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 09 October 2002 - 22:34

Hvala Mia na odgovoru.

#12 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 10 October 2002 - 22:47

lepo cu se provesti samo da uzmem karte

i hvala da porucu (porukama)

JUpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

#13 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 14 October 2002 - 13:04

Na nagovor devojke a i vreme je valjda bilo tako 1999 godine za novu godinu otisao sam na koncert Djoleta Balasevica.
Inace pre toga bio sam na koncertima grupa Urban dance Squad,Pixies,Nick Cave,Grant Hart,Anastazija itd itd.
Ocekivao sam jako lose muziciranje.
Pesme skoro da ni jednu nisam znao.
A onda Sava centar ,zima,pocinje koncert.
Ozvucenje strava bolje nisam cuo na ovim prostorima.Ekipa koja je svirala to a i jos 4-5 veceri za redom je delovala kao da gledate najprofesionalniji zapadni bend.
Ostao sam zgranut.Jednostavno moje zaprepascenje je bilo toliko da sam za razliku od ostalih prisutnih koji su znali reci i uzivali u letargicnim recima ja bio jedini koji sam pokusavao sto vise da upijem prijatnih zvukova orkestra.
Jednostavno sjajni su.
Ne ni danas kuci ne slusam Vasu ladackog niti mogu da shvatim kao neko moze na to da se lozi ali u nihovom izvodjenju uzivo prosto ima neke magije.
Otisao sam kuci od devojke uzeo disk i shvatio da oni bolje zvuce uzivo.
Sledece godine naravno isao sam ponovo i opet su me odusevili.Jednostavno slusajuci ih pozelite da pogrese ali to se sa njima nece desiti.
I ove godine cu sigurno ici.
Cetiri i po sata odlicne svirke makar to bio i sentis pa gde to jos ima.
Majstore obavezno idi neces pogresiti.

U medjuvremenu desilo se to sto se desilo a meni je ostala pesma:
"...a nad Novim Sadom primirje prolazi jos jedan dan bez nje..."

#14 mia

mia
  • Members
  • 74 posts

Posted 14 October 2002 - 15:38

nonick, nema na cemu, tj. molim i drugi put :smile:.

#15 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 16 October 2002 - 17:56

Nick Cave........ on je bio u BGDu nisam znao , ala sam ga ja omashio
ovde u USA nema niko poji za njega
zna jedal lik da Nick pravio muziku za "ja sam Sem" ili je napravi par pesama nisam siguran

Vasa Ladacki ........Hm
nije poenta kako moze neko da slusha to , nije u tome
ta pesma je stara to je ono doba,
ali uzmi album jedan od onih zivota, ili kako se vec zove ne mogu da se trenutno setim, i polse tog albuma , sve te pesme idu u korak sa vremenom i stajlingom
idemo na koncer sigurno to bez sumnje, vec sam imao priliku da ga slusham
e dolazi zdravko colic u decembru najverovatnije, boze kakva ce to ludnica da bude, ali ja se tamo nepojavljujem . nije zdravko muzika za moje ushi i moju glavu