Jump to content


Photo
- - - - -

NSFM u odbranu patrijarhata


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#31 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 10 May 2008 - 23:28

Tekst je sasvim smislen u delovima u kojima kritikuje "radikalni feminizam". Koliko to ima veze sa knjigom koju navodno prikazuje nemam pojma. jer knjigu nisam čitao.

Kvaziargument "pa veliki je procenat i muškaraca beskućnika" je, naravno, potpuno isprazan.

Otimanje autorki i kritičara za naslov antiglobaliste je tragikomično.

BTW, još nisam čuo za problem koji je rešen pozitivnom diskriminacijom - ona uglavnom služi za površinsko, jeftino glancanje kolektivne savesti. (A akcije tipa "Ženska Vlada Srbije" su IMHO toliko sramotno kontraproduktivne The Cause da ih ne bih ni uzimao u razmatranje...)

#32 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 10 May 2008 - 23:45

... Koliko to ima veze sa knjigom koju navodno prikazuje nemam pojma. jer knjigu nisam čitao.
...

Ma piči samo, i Antoniću je bio dovoljan podatak da iza knjige stoji Peščanik, a iza njega Pečat.

#33 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 May 2008 - 00:08

...

Iz mnogih "advokatskih" serijala smo mogli videti sta znaci "nepouzdani" / "nekredibilni" svedok.
Tj. neko, ko na strani optuzbe ili odbrane, - ne poboljsava stvar. Cak, - rusi je.

S. Antonic je toliko puta ljigavo i masno slagao, toliko puta preobrnuo teze, sve u nadi da ga nece prozreti, da je to jednostavno - ogavno.
Bukvalno, - upodobio se onom detetu iz pastirske bajke: Ljudi - vuk!

Koliko se secam, - niko mu nije zavrtao / savijao ruke iza ledja, terao ga da piskara bas te splacine.
On se sav uneo / ugradio u to. I sta sada?
Sta sada hoce?

Nisam ja pogrebnicka firma da shminkam i prefarbavam smrdljivu i ruzjnikavu lesinu pocivseg analiticara.
Sam pao, - sam se ubio.



2 Hill Bill
.......................

>> ... A zašto me je Indi spominjao i u kom kontekstu, meni ostaje misterija. Do daljnjeg? ... <<

To je zato sto Indy ne podnosi "pesnike po vokaciji".
'Bem li ga, - mozda "dr za grozdje" smatra da je kreativnost samo u - ashovu / makazama za orezivanje, muljanju & pretakanju?
Ili - titraciji?


2 mango
.................

Daj nesto malo svezije od te feministicke festivalske popevke. Nemoj samo vecitu kukumavku.
Pa, zar zivot da ti prodje u efemernoj i besplodnoj borbi protiv "patrijarhata"?

Otkud to da ti zivis u "istoriji"? Otkud tebi "istorijski tik / svrab"?
Otkud to da ja ziveci u ovoj zemlji (kakvoj-takvoj, vise zalosnoj nego veseloj) na bilo koji nacin tebe stavljam u "inferiorni / izrabljivani" status?
Zar sam ja ikada napisao na 4umchetu da ti nisi "osoba" - she / he The Person?
Pa makar i buk_valna?

Oko "istorijske tacnosti & nuznosti", - pls, - dogovori se sa marksistima.
Sa njima nikada, nista nisam imao, niti su mi bili relevantni / interesantni za moj kinichki zivot.

I na kraju.
Pre nego bilo kome uputis prekor - upitaj samu sebe. Odgovori na tvoja pitanja kriju se u tebi, a ne u 4umu / meni.

Ja tebi, - niti hocu, niti sam duzan da dajem bilo kakve odgovore.
Taman posla da na svoja kinicka pleca prihvatam neku musku "istorijsku odgovornost"!

Uopste, - "fenimisticki issue" smatram nesto samo malo manje glupo od fudbalskog / pivskog.

Tja, - bice da citiram onaj britanski sitkom. Ili Sajnfilda: muskarci love - zene se gnezde.

Nesto rece o tome i Baumeister.

...

#34 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 11 May 2008 - 00:11

zenama u crnom treba odati rpiznanje da su bile jedine koje su organizovale demonstracije protiv rata - rata u hravtskoj , u bosni itd...onda kada prosecan beogradjanin NIJE ZNAO da rat postoji...

prosecan beogradjanin to sve ne samo da je znao nego je i bio ZA

U Srbiji su glavne feminističke «borkinje» protiv nacionalizma «Žene u crnom» (294; 297). Njihova parola je: «`Uvek nelojalne` (naciji, očevima nacije, glavi porodice)» (297). Reč je o samosvesnoj idelogiji «izdaje» (297-8), koja se opravdava željom za oslobođenjem od svih «identiteta (porodica, nacija, vera)» (297). «Izdaja» se vidi kao autentična feministička pobuna protiv emotivnih ucena koje dolaze iz sfere tradicionalnih vrednosti (8). Ako je tradicionalna vrednost lojalnost, patrijarhat se ruši nelojalnošću, «izdajom».


meni je ovo apsolutno bullshit i potpuno neshvatanje svega za sta se bore ZUC. cuj "nelojalne naciji", "ideologija izdaje"- pa sa kog drveta je taj majmun sisao? i koliko mi se cini njihov slogan nije "uvek nelojalne" nego "uvek neposlusne".
ps. sami termini koje koristi pokazuju u koju "klasu" ih je svrstao, dzabe mu navodnici

#35 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 11 May 2008 - 00:11

I
Ja tebi, - niti hocu, niti sam duzan da dajem bilo kakve odgovore.


sasvim se slazem. :rolleyes:

nemoj bilo kakve odgovore da tipkas.

sasvim su nepotrebni. :huh:

#36 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 May 2008 - 00:14

...


Da budemo "ravnopravni" - nemoj ni ti tipkati pitanja.

...

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 May 2008 - 00:15

...

>> ... Kvaziargument "pa veliki je procenat i muškaraca beskućnika" je, naravno, potpuno isprazan ... <<


Zaista, - "kvaziargument"!

Samo dok ih ne vidis uzivo.

...

#38 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 11 May 2008 - 01:30

...
ili je ovo sto si me pitao isto bilo samo retoricko pitanje?

Nije. Evo već sam dobio dva odgovora, tačnije dve hipoteze. Odgovor ipak može dati samo Indi, a mene zanima jer je fenomen feminizma jedan od retkih o kojem se gotovo uopšte nisam izjašnjavao. Osim što smo Wombat i ja (koliko se sećam, verovatno ipak ne) jedini muškarci koji su na ovom forumu pisali u ženskom rodu, ali to je samo stilska figura.

#39 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 11 May 2008 - 02:13

...


Da budemo "ravnopravni" - nemoj ni ti tipkati pitanja.

...


tebi nikakva pitanja nisu upucena. dakle, nema nikakve potrebe da dajes bilo kakve odgovore i tu se u potpunosti slazemo. :rolleyes:

#40 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 May 2008 - 02:40

...


Nemoj ni ti.

...

#41 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 11 May 2008 - 06:36

eto, super, sad si se istresao. :rolleyes:

#42 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 11 May 2008 - 07:17

U tekstu Antonića ima puno tačnih stvari... e, sad, što su nepopularne kod određenog segmenta populacije, to je drugo pitanje.


a on kao da je citao knjigu samo da bi nasao nesto da opovrgne i uz put plasira svoje standardne bljuvotine iz tradicionalistickog bloka.

#43 kalista

kalista
  • Members
  • 608 posts

Posted 11 May 2008 - 09:20

Međutim, feministkinje, a naročito one radikalne, ponašaju se kao da se nikakva pozitivna promena nije dogodila. Njihova tvrdnja da je «patrijarhat» danas življi nego ikad, pa da čak i u poslednjih dvadeset godina jača, više je nego apsurdna. Što je najgore, takav dogmatski feminizam odbija da se suoči sa drugačijim objašnjenjima. On ne želi da čuje nikakve protivrazloge, nikakvo drugačije mišljenje.

Antonic




Ovo je najobicnija podmetacina. Knjiga je i zamisljena da pokaze uticaj feminizma na poboljsanje polozaja zena. Feminizam je uzdrmao patrijarhat, kao sto i sam Antonic nevoljno priznaje - inace sam feminizam bi bio promasen, besmislen i uzaludan.
A ovo za protivrazloge....kad konzervativci pruze neki raz-log, razlozni argument koji opovrgava cinjenicu da patrijarhat nisu izmislile neke tamo ruzne lezbejke, umesto sto papagajski ponavljaju svoju mantru, rasprava ce dobiti nekakav smisao.

#44 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 11 May 2008 - 14:40

Da su žene i u savremenom patrijarhatu diskriminisane vidi se po tome da one čine 50 odsto stanovništva, a manje od 20 odsto političara ili direktora


Antisocial personality disorder is a condition in which people show a pervasive disregard for the law and the rights of others. People with antisocial personality disorder may tend to lie or steal and often fail to fulfill job or parenting responsibilities. The terms "sociopath" and "psychopath" are sometimes used to describe a person with antisocial personality disorder. ... Antisocial personality disorder affects men three times as often as it does women


Evidently, psychopaths exercised an enormous amount of power in seemingly sane, normal society. How could that be? In "Political Ponerology," Andrzej Lobaczewski explains that clinical psychopaths enjoy advantages even in non-violent competitions to climb the ranks of social hierarchies. Because they can lie without remorse (and without the telltale physiological stress that is measured by lie detector tests) psychopaths can always say whatever is necessary to get what they want. ... The result is that all hierarchies inevitably become top-heavy with psychopaths.


http://www.mayoclini...isorder/DS00829
http://www.prolibert...er/20080306.htm


Quod erat demonstrandum :rolleyes:

Edited by zvonchica, 11 May 2008 - 14:41.


#45 Analiza

Analiza
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 11 May 2008 - 15:26

> Da su žene i u savremenom patrijarhatu diskriminisane vidi se po tome da one čine 50 odsto stanovništva, a manje od 20 odsto političara ili direktora

Po ovoj logici su i muskarci diskriminisani zato sto cine 50% drustva, 100% njih ne radjaju decu. A kako je poznato da je prosecna duzina zivota manja kod muskog pola nego kod zenskog, zar to nije takodje dokaz da su oni diskriminisani u udnosu na zene?