Jump to content


Photo

Vancouver opet prvi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#1 Cassius

Cassius
  • Sleepers
  • 279 posts

Posted 05 October 2002 - 04:59

europe.cnn.com/2002/WORLD/europe/10/04/world.cities/index.html

#2 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 05 October 2002 - 06:47

Slazem se, pogotovo kad je rijec o "recreational activities ". Ako volite alpinizam, planinarenje, zimske sportove, ribolov... Vankuver je mjesto za vas. Prvi put kada sam letio iznad ovog dijela Britanske Kolumbije i ugledao smaragdna jezera, glecere, masivne vrhove, nepregledne sume... znao sam da je Vankuver mjesto za mene i da je mom seljakanju dosao kraj. :smile:

U vezi s ostalim:

education:
Mogucnosti su nepregledne.

housing:
Hm, o ovome bas nemam stav, ali u gotovo svim lokalnim novinama imate gomilu clanaka o "leaky condominiums".

climate:
Odlicna - kisa padne samo jednom godisnje :wink:

P.S. Nocni zivot, sto mene previse ne dotice, je katastrofalan.

#3 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 05 October 2002 - 07:28

Eh, a dje je Beograd?!? Deli 105. mesto sa Dzedom u Saudi Arabiji?!? Arrrrgggh... to je nama nasa borba dala...

#4 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 05 October 2002 - 12:07

Hm, sve te liste su ipak relativne. Ne sumnjam da su kanadski i australijski gradovi humaniji za zivot od New Yorka. Kada sam odlazila u pecalbu ja sam se bila nameracila na London ili Paris, ali sam obezbedjen posao samo imala ovde. Retko ko je bas bio u mogucnosti da bira, u svakom slucaju ja nisam.

NYC je heavy jer se puno radi, non stop si u speedy, skup je zivot, stan, garaza, parkiranje, izlasci, sve to jako puno kosta. O drugim stvarima da ne pricam. Mada moze da se za manje pare dobije u susedstvu kuca i okolina sa svim pogodnostima koje pruza na primer Vancouver. Ako radis na Manhattnu, onda svaki dan provodis u vozu, a i to ima svoju cenu.

A kad imas malo dete, a uz to i radis, i hoces da imas neki social life, treba ti dodatna logistika, ustanes u 6 sati a legnes posle ponoci. U manjem mestu bi ipak bilo drugacije. I jeftinije…

Bez obzira na sve tesko bi 52-go mesto na listi zamenila za prvo. Ali bih se kako rekoh menjala za London ili Paris, bez razmisljanja. One day, who knows ?

#5 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 05 October 2002 - 14:13

Posle ovoga, nece se vishe moci zivet' od Condora.

#6 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 05 October 2002 - 14:35

Ma, tu je listu pravio neki penzos sto voli pecanje! :grin:

Cuj, Calgary ispred Pariza i Londona; ma hajte molim vas!

Zagreb 71 :eek:

#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 October 2002 - 16:13

Neka bude da iz mene progovara zavist, ne bunim se, ali moram da pitam kud' puklo da puklo:
da li plebs ima pravo da prozbori koju na ovu temu?:grin:

#8 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 05 October 2002 - 16:43

vesna, je l' bi tebi vise odgovaralo da predsjednik zivi u port moresbyju :wink: ?

#9 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 05 October 2002 - 17:04

Nema te liste koja ce me odvuci bilo gde izvan Evrope.

/ osim mozda egzil na neku drugu planetu /

#10 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 05 October 2002 - 17:25

2 my5th
nemoj to reci dvaput :smile::wink:

#11 MarinaK

MarinaK
  • Members
  • 274 posts

Posted 05 October 2002 - 17:45

Lista je nerealna:

Singapur i Manchester, engleska, dele 50-to mesto - samo sto je zivot mnogo kvalitetniji, lepsi i raznovrsniji u Singapuru - i mnogo, mnogo bolji: i hrana, shopping, kultura, konceri, pozoriste, klima, aktivnosti i sport, arhitektura, a i Australija i Bali su tu u komsiluku :smile:))

A posebno sto imaju sjajan sushi - najbolji koji sam probala :wink:

#12 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 05 October 2002 - 17:51

Lun:
Posle ovoga, nece se vishe moci zivet' od Condora.

Tacno tako... Vankuver pobedio, Kondor pobedio - see the pattern? :grin:

#13 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 05 October 2002 - 19:07

my5thnickname:
"Nema te liste koja ce me odvuci bilo gde izvan Evrope."

To je cudno. Kad sam zivio u Evropi jednog dana sam rekao sebi: dosta mi je tradicije, "brzih pruga", arhitekture, istorije, sex-a i fudbala po 23 sata na TV-u...fuck you all, idem u Kanadu da se bavim alpinizmom. Nisam pogrijesio, Vancouver is the best, ali sad, nakon nekoliko godina, ponovo imam momente kada mi nedostaje - Evropa. :sad:

#14 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 05 October 2002 - 21:11

PP za Condora:

Mrzim te.

Sto ne znaci da mesto savetnika (Beba Popovic ? )nije stvar dogovora.

#15 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 05 October 2002 - 22:29

MarinaK:
Lista je nerealna:

Singapur i Manchester, engleska, dele 50-to mesto...

Mislim da je klima ukopala Singapur, mada se ni Mancester ne moze pohvaliti sa ne znam kakvom... Ali, slazem se da je Singapur suvise lose prosao.

Sto se tice pominjanja Evrope, bice da kultura nije bodovana - lista je cisto konformisticka. Podrazumeva se da svoje kulturne potrebe (ako ih imas) podmirujes preko malog ekrana.

Neke stvari je zaista tesko razumeti, kao tako visok plasman Toronta. Metro im jeste cist i brz, ali ne pokriva 80% grada.

Sve u svemu, komentar za "penzace koji pecaju" je na mestu. Sta je uostalom lose u pecanju. Ako nisi riba.