Jump to content


Photo
- - - - -

Sumrak liberalizma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1120 replies to this topic

#46 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 06 May 2008 - 23:28

Jebi ga Schmeling, da si ucio skolu umesto sto si jurio sojke i bezao sa casova i tebi bi bilo lepo kao nama. Sad ti ostaje samo da se nadas da ce da ispadne neka revolucija pa da se opet zauzme neka vila na Dedinju od uzurpatora radnickog znoja.


mene zanima da li ovde bilo ko veruje da voda nije ljudsko pravo?


Crna Mango, tebi na poslu ni cashu vode ne daju?

#47 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 06 May 2008 - 23:55

1. auuu, sad je austrija crna zemlja zbog onog ludaka? jel si ti cuo za dogadjaj iz novih banovaca kada je onaj ludak dete ne samo ubio, nego mu odsekao i noge i ruke? za zenu koju je muz naterao da trci gola u sred grada? ili je i za to kriv liberalizam?
i hoces da kazes da ne treba da usavrsavas svoje znanje? jednom zavrsis skolu i moz da dignes noge na sto i zaradjujes pare?
to vam fali? :rolleyes:
ostale besmislice necu ni da komentarisem.


1. Nisam cuo za slucaj slican onom u Novim Banovcima 1945-1980.
2. Naravno da treba usavrshavati svoje znanje, ali ono koje je vezano za umetnost, nauku, kulturu... Liberalizam te tera da usavrshavash ono znanje i to u onoj meri koliko ti treba da postanesh bolji stroj.
3. Ako neshto okarakterishesh kao "besmislicu", a da ne iznesesh nijedan argument protiv toga, onda si rekla neshto besmisleno.

mladi socijalista, jel'da?

Jebi ga Schmeling, da si ucio skolu umesto sto si jurio sojke i bezao sa casova i tebi bi bilo lepo kao nama. Sad ti ostaje samo da se nadas da ce da ispadne neka revolucija pa da se opet zauzme neka vila na Dedinju od uzurpatora radnickog znoja.



Ova dva posta navodim samo kao primer onog o chemu sam govorio. Umesto bilo kakve rasprave, oni bi da se bave ovakvim bljuvanjem. Naravno, ne pada mi napamet da ubuduce odgovaram na ono shto moderacija ne pobrishe, a trebalo bi.

#48 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 07 May 2008 - 00:03

1. Nisam cuo za slucaj slican onom u Novim Banovcima 1945-1980.


ovo asocijacija na tita? :rolleyes:


2. Naravno da treba usavrshavati svoje znanje, ali ono koje je vezano za umetnost, nauku, kulturu... Liberalizam te tera da usavrshavash ono znanje i to u onoj meri koliko ti treba da postanesh bolji stroj.


ajde malo objasni.
kome znanje moze da skodi? i ciji si ti to stroj postao?


3. Ako neshto okarakterishesh kao "besmislicu", a da ne iznesesh nijedan argument protiv toga, onda si rekla neshto besmisleno.


pa besmisleno je upravo to sto nisi naveo ni jednu cinjenicu ili argument. cak nisi naveo ni jedan jedini stav.
samo si nesto trabunjao o tome kako su liberali zli.

#49 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 07 May 2008 - 00:08

Ova dva posta navodim samo kao primer onog o chemu sam govorio. Umesto bilo kakve rasprave, oni bi da se bave ovakvim bljuvanjem.


Ti bi da lupas, a da ti mi argumentovano u detalje da objasnimo zasto je to sto si napisao budalastina?

Predlog se odbija. Prema svecu i tropar.

#50 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 07 May 2008 - 00:32

Crna Mango, tebi na poslu ni cashu vode ne daju?



ma pijem ja, od vode do vina do viskija do vazda sta zelim, ali me zanima kako je moguce u civilizovanom svetu koji liberalizam navodno zastupa da VODA ne bude proglasena ljudskim pravom. Ujedinjene NACIJE SU ODBILE TAJ PREDLOG OVE GODINE.

mozda je odgovor u cinjenici da je VODA veliki biznis a bice sve veci.

RADNICI SVIH ZEMALJA > CUVAJTE VODU.

#51 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 May 2008 - 00:39

1. ovo asocijacija na tita? :rolleyes:

2. ajde malo objasni.
kome znanje moze da skodi? i ciji si ti to stroj postao?


3. pa besmisleno je upravo to sto nisi naveo ni jednu cinjenicu ili argument. cak nisi naveo ni jedan jedini stav.
samo si nesto trabunjao o tome kako su liberali zli.


1. Na socijalizam.
2. Kao shto rekoh, kapitalizam podstice samo rast znanja koji mu je potreban radi ostvarivanja sto veceg profita. Dakle, tehnicko znanje, znanje rukovanja aparatima, znanje mehanizama trzista, itd. itd. Na drugoj strani, kapitalizam ubija ljudsko chulo za umetnosti, humane nauke i druge nauke koje nisu direktno vezane sa profitom. Otuda pop-kultura kao supstrat za stvarnu kulturu.
3. Ne, ne mozemo ovako da razgovaramo. Moj post vrvi od teza. Evo nekih:
- liberali ne prihvataju bilo kakvo misljenje koje sustinski dovodi u pitanje status quo
- liberali umesto argumentovane rasprave bezhe u paushalno ocenjivanje tipa "nemas pojma"/"lupash gluposti", jer nemaju argumente protiv levice
- postoji liberalni konsenzus izvan kojeg je "zabranjeno" izaci, i on je dominantan u danasnjem drustvu
- liberali su pre 100nak godina isto ovako sirovo i potcenjivacki napadali sve stavke iz komunistickog manifesta
- vecina stavki iz komunistickog manifesta je danas realnost (pravo glasa za zene, socijalno i penziono osiguranje, skraceno radno vreme, zabrana decjeg rada itd.)
- Incest Austrijanac je produkt liberalnog svetonazora u kojem dominiraju obeshchovechenje, otudjenje i animalizacija ljudi
- Sartra ne bi trebalo nazivati John Player Specialom, trebalo bi ga chitati
- Sve knjige treba chitati; ne treba donositi stavove o autorima bez chitanja knjiga; pogotovo se ne treba posprdno odnositi prema piscima koje nisi chitao, a za koje se osnovano sumnja da su napisali neshto vredno pomena (Sartr je dugo godina bio smatran vodecim francuskim intelektualcem)
- izbegavanje racionalne rasprave promovishe iracionalizam, i time svaku vrstu nasilja
- vecina ngo i pokreta koji imaju za cilj borbu za ostvarivanje partikularnih prava odredjenih grupacija u sushtini postoji kako bi ochuvala status quo koji je i izrodio diskriminaciju tih grupacija

#52 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 May 2008 - 00:51

vecina stavki iz komunistickog manifesta je danas realnost (pravo glasa za zene, socijalno i penziono osiguranje, skraceno radno vreme, zabrana decjeg rada itd.)



I zato danas mozes da se poseres na pravo glasa u Rusiji, zato sto se buduci predsednik bira dekretom bivseg, iz redova rodbine i prijatelja lopova, socijalno i penzijsko su ti dovoljni da kupis konopac da se obesis, radno vreme je dok se ne preturis od metil alkohola pomesanog sa antifrizom sto se na zapadu koristi za ciscenje klozeta u AIDS klinikama,, a decji rad je zabranjen ali je decija prostitucija masovna i zenska deca se prodaju u arapske zemlje za 2000 dolara. Ajde smanji lupetanje, nego kako smo prosli na fenomenalnom testu koji je sastavila drugarica Pepca Kardelj ..... jesmo li normalni ili nismo?

#53 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 07 May 2008 - 01:23

Schmeling ti si moj idol :rolleyes:

#54 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 07 May 2008 - 02:15

I zato danas mozes da se poseres na pravo glasa u Rusiji, zato sto se buduci predsednik bira dekretom bivseg, iz redova rodbine i prijatelja lopova, socijalno i penzijsko su ti dovoljni da kupis konopac da se obesis, radno vreme je dok se ne preturis od metil alkohola pomesanog sa antifrizom sto se na zapadu koristi za ciscenje klozeta u AIDS klinikama,, a decji rad je zabranjen ali je decija prostitucija masovna i zenska deca se prodaju u arapske zemlje za 2000 dolara. Ajde smanji lupetanje, nego kako smo prosli na fenomenalnom testu koji je sastavila drugarica Pepca Kardelj ..... jesmo li normalni ili nismo?


kakav ti je to argument?

pravo gals postoji i u americi i u engleskoj itd.., deciji rad je zabranjen u svim iole ravijenijim zemljama sveta i covek je tu u pravu.

#55 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 May 2008 - 02:39

kakav ti je to argument?

pravo gals postoji i u americi i u engleskoj itd.., deciji rad je zabranjen u svim iole ravijenijim zemljama sveta i covek je tu u pravu.



Mango, WTF is your problem? Decko pokusava da dostignuca civilizacije posednjih 100 godina pripise Marksovim nocnim polucijama. Prati malo igru, ako i ti mislis da je komunisticki manifest zasluzan za to i ako ti je kataklizma komunizma promakla, a da nisi primetila, tvoj problem, udruzite se pa napravite novu internacionalu.

Prestani da napadas ljude, procitaj malo dva, tri posta unazad pre nego pocnes da ujedas.

Edited by down with the sickness, 07 May 2008 - 02:39.


#56 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 07 May 2008 - 03:00

Mango, WTF is your problem? Decko pokusava da dostignuca civilizacije posednjih 100 godina pripise Marksovim nocnim polucijama. Prati malo igru, ako i ti mislis da je komunisticki manifest zasluzan za to i ako ti je kataklizma komunizma promakla, a da nisi primetila, tvoj problem, udruzite se pa napravite novu internacionalu.

Prestani da napadas ljude, procitaj malo dva, tri posta unazad pre nego pocnes da ujedas.


cime sam ja tebe napala?

i da li je istina da je komunizam, na primer, levica, na primer da su isticali da je nuzno da zene uzivaju jednaka prava kao i muskarci?

#57 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 May 2008 - 03:15

cime sam ja tebe napala?

i da li je istina da je komunizam, na primer, levica, na primer da su isticali da je nuzno da zene uzivaju jednaka prava kao i muskarci?


Jeste, istina je da su palamudili da su zene jednake sa muskarcima, ali je Breznjev bio Breznjev, Bog i Svja, isto kao danas Putin, a Natasha je bila i bice jos stotine godina za jebanje, kuvanje i pranje. Kazi mi jednu zenu rusku politicarku, ja cu ti reci bar 20 evropskih premijerki i ministarki.

Ravnopravnost su zene postigle na tebi mrskom zapadu, gde si se, gle kurca mu, udobno ugnezdila i odatle se boris za ideje koje su propale kao muda kroz pocepane gace.

Sto ne ides malo u Moskvu i pridruzis se nepostojecoj gay paradi, gde gradonacelnik, za koga je i Velja Ilic pojam tolerancije i slobodoumlja, rekao da se za njegovog zivota pedercine nece setati po ulicama "njegovog grada". Budi fer, radi to sto propovedas.
Da nisi ti malo religiozni gay?

Edited by down with the sickness, 07 May 2008 - 03:17.


#58 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 07 May 2008 - 03:20

kakav ti je to argument?

pravo gals postoji i u americi i u engleskoj itd.., deciji rad je zabranjen u svim iole ravijenijim zemljama sveta i covek je tu u pravu.


Mango deciji rad ne da nije zabranjen nego se cak i promivise - da ne kazem da je okosnica usluzne i retail industrije. Ne znam gde zivis ali ako si na zapadu pitaj kasirku u samoposluzi kolko ima godina. E sad ako nekoga ko ima 15 godina ne smatras detetom to je vec problem formulacije pojma kao takvog. Radis posao kao i punoletni radnici a dobijas 60% plate samo zato sto nemas 18 godina - i to nije izrabljivanje? Onda sam ja Kralj Nikola II licno - ojha (cest usklik u sevdalinkama).

#59 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 May 2008 - 03:28

Mango deciji rad ne da nije zabranjen nego se cak i promivise - da ne kazem da je okosnica usluzne i retail industrije. Ne znam gde zivis ali ako si na zapadu pitaj kasirku u samoposluzi kolko ima godina. E sad ako nekoga ko ima 15 godina ne smatras detetom to je vec problem formulacije pojma kao takvog. Radis posao kao i punoletni radnici a dobijas 60% plate samo zato sto nemas 18 godina - i to nije izrabljivanje? Onda sam ja Kralj Nikola II licno - ojha (cest usklik u sevdalinkama).



U Ontariju je granica 14 godina. Moj klinac je sav uzbudjen i jedva ceka da dodje leto da pocne da radi. Ne vidim da mu fali bilo sta u zivotu. Nikada mu nisam pomenuo tu mogucnost, valjda ne treba da naglasavam da mu nisam rekao da bi trebalo da nadje posao. Samoinicijativno 100%.

Sta mislis? Da li treba da budem magarac pa da mu kazem NE MOZES DA IDES DA RADIS?

Placaju onoliko koliko placaju i ostale njegove vrsnjake. Mislim da je cak i vise od minimalca, znaci 8 kinti na sat.

Ne vidim apsolutno nista lose u tome. Secam se da sam kao 15-ogodisnji klinac bio ocajan kad sam odlazio na utovar gradjevinskog materijala sa ortacima, da uzmemo neku kintu, ali nas niko nikada nije uzeo, kako bi pored onih fizikalaca profesionalaca koji utovare sleper za 20 minuta, a nama bi trebalo 3 sata.

Edited by down with the sickness, 07 May 2008 - 03:40.


#60 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 May 2008 - 03:35

E, ustvari setio sam se. Zimus je isao sa ortakom po njegovom bogatom komsiluku i lopatali su sneg, za 20 kinti po dvoristu, ja bi im dao pare samo da ne pipaju nista, samo zayebu stvar jos vise, veze sa ciscenjem nema, tako da on vec ima radnog staza.

Edited by down with the sickness, 07 May 2008 - 03:36.