Jump to content


Photo
- - - - -

Sumrak liberalizma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1120 replies to this topic

#16 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 06 May 2008 - 13:25

liberalni kapitalizam svakako nece propasti najednom. radi se o procesu u kome ce kvalitet zivota polako opadati, a represija rasti.


hm, imas jako zanimljive stavove i ideje, pa me zivo interesuje, mada je oftopik al mozda i nije, kako ti zivis?
sta ti radis? vozis kola? koristis prevoz? lift? radis li u firmi nekoj il se sam izdrzavas tako sto gajis svinje, krave, krompir i paprike?

Edited by nickie, 06 May 2008 - 13:25.


#17 Almanah

Almanah
  • Members
  • 45 posts

Posted 06 May 2008 - 13:36

liberalni kapitalizam svakako nece propasti najednom. radi se o procesu u kome ce kvalitet zivota polako opadati, a represija rasti.


Sve vas koji volite lioberarni kapitalizam bih pitala:
1. Da li ste single, imate preko 30, stalno odlazete ili nemate kad od planirane karijere da mislite o zasnivanju porodice?
2. Da li se stalno usavrsavate da ne bi izgubili korak sa zadacima na poslu?
3. Ako imate porodicu, ko vam podize djecu, vi ili drustvo? Koliko opustenog vremena imate da za svoju porodicu i djecu?
4. Kada ste zadnji put porazgovarali sa roditeljima, razumjeli njihove probleme kao odrasle osobe, sa zeljom da ih ohrabrite?
5. Kada ste zadnji put stvarno popricali sa svojim prijateljima i trazili njihove savjete za svoje probleme? Ili isli sa njima na piknik?
6. Da li se druzite sa vasim kolegama sa posla ili su oni za vas otudjena i neprijateljska skupina individualaca, sa kojima glumite timsku atmosferu na zajednickim sastancima?
7. Da li vodite razgovore kao sto su ovi sa ljudima iz vaseg okruzenja. Koliko prijatelja za opustanje i pametovanje imate? I imate li vremena za njih i ako ste svjesni da su u okruzenju?
8. Da li imate saosjecanja za slabe, siromasne i one kojima su zivotne karte bile losije podjeljene?
9. Da li smatrate da su reklame, bilbordi, privatne TV sa komercijalnim sadrzajima i laganim programima nesto sto ne smije nekontrolisano da se razvija i zauzima fizicki i virtuelni prostor covjeka i drustva ili vam je to normalno i prihvatljivo kao pojava u razvoju ekonomije i nema patoloske posljedice?
10. Znate li ko je Zan Pol Sartr, Ulof Palme, o cemu govore stihovi Bob Dilana?

#18 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 06 May 2008 - 13:49

ja, na zalost radim u firmi, nemam kola, radim blizu pa idem na posao biciklom ili peske.
nigde ne idem, osim u obliznju prirodu, mislim ne putujem ako ne moram zbog porodicnih razloga.
imam racunar star 6 godina.

radim skraceno radno vreme (36 sati). prihodi su mi na granici izdrzjivosti pa svakog meseca sve potrosim.
skoro sve sto imam je polovno i bezvredno.

#19 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 06 May 2008 - 13:53

bravo almanah, prave stvari ih pitas, treba imati hrabrosti za to.

naravno sada ce ti oni reci da je sve to licna stvar, "da svako bira i ima sansu", ali mi znamo da nije tako. Liberalni kapitalizam melje coveka upravo u ovim tackama, on ga jede celog, sa kostima i kozom. To je novi gulag koji ne ubija, samo obezvredjuje zivot.

On menja coveka, on misli da zivi d aima prijatelje, sustinski njegov zivopt je praznina. On kaze svojim "kolegama", "prijatan vikend vam zelim" ili oni njemu i seca se toga 30 sekund, a onda potone.

Jos jednom bravo i svaka cast na pitanjima. Samo pogledaj kakvim ce frazama odgovoriti jer to su im ulili u glavi, njima, mladim pionirima liberalizma.

Sve vas koji volite lioberarni kapitalizam bih pitala:
1. Da li ste single, imate preko 30, stalno odlazete ili nemate kad od planirane karijere da mislite o zasnivanju porodice?
2. Da li se stalno usavrsavate da ne bi izgubili korak sa zadacima na poslu?
3. Ako imate porodicu, ko vam podize djecu, vi ili drustvo? Koliko opustenog vremena imate da za svoju porodicu i djecu?
4. Kada ste zadnji put porazgovarali sa roditeljima, razumjeli njihove probleme kao odrasle osobe, sa zeljom da ih ohrabrite?
5. Kada ste zadnji put stvarno popricali sa svojim prijateljima i trazili njihove savjete za svoje probleme? Ili isli sa njima na piknik?
6. Da li se druzite sa vasim kolegama sa posla ili su oni za vas otudjena i neprijateljska skupina individualaca, sa kojima glumite timsku atmosferu na zajednickim sastancima?
7. Da li vodite razgovore kao sto su ovi sa ljudima iz vaseg okruzenja. Koliko prijatelja za opustanje i pametovanje imate? I imate li vremena za njih i ako ste svjesni da su u okruzenju?
8. Da li imate saosjecanja za slabe, siromasne i one kojima su zivotne karte bile losije podjeljene?
9. Da li smatrate da su reklame, bilbordi, privatne TV sa komercijalnim sadrzajima i laganim programima nesto sto ne smije nekontrolisano da se razvija i zauzima fizicki i virtuelni prostor covjeka i drustva ili vam je to normalno i prihvatljivo kao pojava u razvoju ekonomije i nema patoloske posljedice?
10. Znate li ko je Zan Pol Sartr, Ulof Palme, o cemu govore stihovi Bob Dilana?



#20 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 06 May 2008 - 13:54

1. Da li ste single, imate preko 30, stalno odlazete ili nemate kad od planirane karijere da mislite o zasnivanju porodice?


karijera i porodica mogu vrlo lepo da se kombinuju, mada sve zavisi od prioriteta.

2. Da li se stalno usavrsavate da ne bi izgubili korak sa zadacima na poslu?


stalno se usavrsavam. jel to nesto lose?

3. Ako imate porodicu, ko vam podize djecu, vi ili drustvo? Koliko opustenog vremena imate da za svoju porodicu i djecu?


nemam decu, pretpostavljam da onda nemam pravo ni da prokomentarisem ovo. :rolleyes:

4. Kada ste zadnji put porazgovarali sa roditeljima, razumjeli njihove probleme kao odrasle osobe, sa zeljom da ih ohrabrite?


razgovaram redovno, poslednji put juce.

5. Kada ste zadnji put stvarno popricali sa svojim prijateljima i trazili njihove savjete za svoje probleme? Ili isli sa njima na piknik?


takodje redovno, poslednji put juce (savete). piknik uskoro, prolepsalo se vreme. :huh:

6. Da li se druzite sa vasim kolegama sa posla ili su oni za vas otudjena i neprijateljska skupina individualaca, sa kojima glumite timsku atmosferu na zajednickim sastancima?


druzim se.

7. Da li vodite razgovore kao sto su ovi sa ljudima iz vaseg okruzenja. Koliko prijatelja za opustanje i pametovanje imate? I imate li vremena za njih i ako ste svjesni da su u okruzenju?


pametujem samo na forumu. opustam se koliko mi je potrebno. ne mogu uvek kad ocu i kolko ocu, al mogu.

8. Da li imate saosjecanja za slabe, siromasne i one kojima su zivotne karte bile losije podjeljene?


uvek.

9. Da li smatrate da su reklame, bilbordi, privatne TV sa komercijalnim sadrzajima i laganim programima nesto sto ne smije nekontrolisano da se razvija i zauzima fizicki i virtuelni prostor covjeka i drustva ili vam je to normalno i prihvatljivo kao pojava u razvoju ekonomije i nema patoloske posljedice?


na tv-u gledam dokumentarne emisije i formulu 1. lagan program i reklame me definitivno ne zanimaju.

10. Znate li ko je Zan Pol Sartr, Ulof Palme, o cemu govore stihovi Bob Dilana?


nemam pojma. jel sam mnogo toga propustila?

#21 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 06 May 2008 - 13:57

Jos jednom bravo i svaka cast na pitanjima. Samo pogledaj kakvim ce frazama odgovoriti jer to su im ulili u glavi, njima, mladim pionirima liberalizma.


i? kako sam prosla test?

naravno sada ce ti oni reci da je sve to licna stvar, "da svako bira i ima sansu", ali mi znamo da nije tako. Liberalni kapitalizam melje coveka upravo u ovim tackama, on ga jede celog, sa kostima i kozom. To je novi gulag koji ne ubija, samo obezvredjuje zivot. On menja coveka, on misli da zivi d aima prijatelje, sustinski njegov zivopt je praznina. On kaze svojim "kolegama", "prijatan vikend vam zelim" ili oni njemu i seca se toga 30 sekund, a onda potone.


auuu, nije tebi lako ako ovako zivis. :rolleyes:
al os da kazes da za to nisi ti kriv? nego neki tamo kapitalizam, drustvo il sta ja znam?

#22 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 06 May 2008 - 14:14

1. Da li ste single, imate preko 30, stalno odlazete ili nemate kad od planirane karijere da mislite o zasnivanju porodice?


nisam, imam, zasnivanje porodice (pretpostavljam se misli na decu) ne dovodim u kontext planiranja karijere vec moje licne zelje za tim.

2. Da li se stalno usavrsavate da ne bi izgubili korak sa zadacima na poslu?


naravno. i?

4. Kada ste zadnji put porazgovarali sa roditeljima, razumjeli njihove probleme kao odrasle osobe, sa zeljom da ih ohrabrite?


cujemo se po potrebi. bez usiljenosti i neprirodnosti jer eto, treba obaviti razgovor sa roditeljima u toliko i toliko sati toliko i toliko puta nedeljno.

5. Kada ste zadnji put stvarno popricali sa svojim prijateljima i trazili njihove savjete za svoje probleme? Ili isli sa njima na piknik?


i to po potrebi. a razgovor o problemima licne prirode je rezervisan za uzak krug prijatelja. piknike nesto ne volim, ali ako moze rec piknik da se zameni sa "izasli na pice", onda je to prilicno cesto.

6. Da li se druzite sa vasim kolegama sa posla ili su oni za vas otudjena i neprijateljska skupina individualaca, sa kojima glumite timsku atmosferu na zajednickim sastancima?


sa nekima se druzim, neki su mi otudjeni. filtriram. a timsku atmosferu ne glumim jer mi je to smaranje zesce. samo obavezno u granicama onog sto se podrazumeva ponasanje na poslu.

7. Da li vodite razgovore kao sto su ovi sa ljudima iz vaseg okruzenja. Koliko prijatelja za opustanje i pametovanje imate? I imate li vremena za njih i ako ste svjesni da su u okruzenju?


normalno da imam jako malo prijatelja za opustanje i fala bogu sto je tako. ko tvrdi da ih ima 10 laze ili je glup.

8. Da li imate saosjecanja za slabe, siromasne i one kojima su zivotne karte bile losije podjeljene?


da (kakvo pitanje!)

9. Da li smatrate da su reklame, bilbordi, privatne TV sa komercijalnim sadrzajima i laganim programima nesto sto ne smije nekontrolisano da se razvija i zauzima fizicki i virtuelni prostor covjeka i drustva ili vam je to normalno i prihvatljivo kao pojava u razvoju ekonomije i nema patoloske posljedice?


ne gledam tv jer nema nista pametno da se vidi, ali mi ne smeta ako se to nekom svidja.

10. Znate li ko je Zan Pol Sartr, Ulof Palme, o cemu govore stihovi Bob Dilana?


sartra od korica do korica, ulof palme mi je promakao. a jel znas ti ko je eugene o neill?


i sta je poenta ovog upitnika? sta se da zakljuciti? jel si ga skunuo sa interneta negde u nedostatku vremena?

Edited by sta dalje, 06 May 2008 - 14:16.


#23 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 06 May 2008 - 14:36

liberalni kapitalizam svakako nece propasti najednom. radi se o procesu u kome ce kvalitet zivota polako opadati, a represija rasti.


Liberalni kapitalizam je ideološka fikcija, šarena laža imperijalizma več ceo vek, a opadanje životnog standarda i porast represije i u najbogatijim državama su empirijske činjenice koje bodu oči svakome sem slepcima već više od 20 godina. Naravno, uvek ima i biće zablentavelih veselnika koji će i Patriot Act i ratove za uspostavljanje svetskog protektorata USA slaviti kao trijumf liberalizma.

#24 Almanah

Almanah
  • Members
  • 45 posts

Posted 06 May 2008 - 14:37

nisam, imam, zasnivanje porodice (pretpostavljam se misli na decu) ne dovodim u kontext planiranja karijere vec moje licne zelje za tim.
....
i sta je poenta ovog upitnika? sta se da zakljuciti? jel si ga skunuo sa interneta negde u nedostatku vremena?

Upitnik sam smislil dok sam odgovarala na vasa pitanja.
Blago vama, ako ste iskreno odgovarali.
Vecina ljudi koje znam i koji zive na Zapadu ne misle i ne osjecaju se kao vi. Vecina je single, svi jako puno rade i ne zaraduju adekvatno zaradi.
Takodje su stravljeni od pomisli da mogu ostati bez posla, a da su presli 40. I veci su poltroni i licemjeri na poslu nego sto bi ikada priznali.
Dosta njih nema zivaca da slusa tudje probleme (oduzima im prazno vrijeme) i sa roditeljima su ili formalni ili ih nerviraju. I to sve zbog energije koju najvise potrose na posao.

Takodje znam kako je meni u ovoj nasoj neoliberarnoj tranziciji.

Ali mislim da to nije bila namjera Scubiusa na pocetku - nego da se vise kroz konstruktivnu pricu izdvoje misljenja za i protiv ovoga modela u kojem zivimo. Tj. da malo pametujemo mi preko 40 i vi mladi i prilagodjeni.

#25 Almanah

Almanah
  • Members
  • 45 posts

Posted 06 May 2008 - 15:02

A jel znas ti ko je eugene o neill?

Znam, Citala sam u Gloriji kako ga je zeznuo Caplin! (casopis koji prepira zivote poznatih u stilu sapunica) :rolleyes:

A zasto me pitas za njega?

#26 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 06 May 2008 - 15:23

Upitnik sam smislil dok sam odgovarala na vasa pitanja.
Blago vama, ako ste iskreno odgovarali.
Vecina ljudi koje znam i koji zive na Zapadu ne misle i ne osjecaju se kao vi. Vecina je single, svi jako puno rade i ne zaraduju adekvatno zaradi.
Takodje su stravljeni od pomisli da mogu ostati bez posla, a da su presli 40. I veci su poltroni i licemjeri na poslu nego sto bi ikada priznali.
Dosta njih nema zivaca da slusa tudje probleme (oduzima im prazno vrijeme) i sa roditeljima su ili formalni ili ih nerviraju. I to sve zbog energije koju najvise potrose na posao.

Takodje znam kako je meni u ovoj nasoj neoliberarnoj tranziciji.

Ali mislim da to nije bila namjera Scubiusa na pocetku - nego da se vise kroz konstruktivnu pricu izdvoje misljenja za i protiv ovoga modela u kojem zivimo. Tj. da malo pametujemo mi preko 40 i vi mladi i prilagodjeni.


Imam osecaj da ti celo vreme pises "Zapad" a mislis "USA". Vec dugo zivim u EU i takve stvari mogu da se vide tek u naznakama i uglavnom se radi o efektu zivota u velikom gradu i generalnog "ubrzavanja zivota" koje to donosi a ne o liberalizmu ili socijalizmu i uglavnom se radi o vlastitom izboru pojedinca da u to kolo udje.

Neka drustva tradicionalno stavljaju veci naglasak na individualizam, neka manje. Neke drzave imaju izrazito socijalnu ulogu, neke manje. U Nemackoj postoje primeri "profesionalno nezaposlenih" - familije u kojima vec treca generacija nikada nije radila - culi su da to postoji, ali ih ne interesuje.

Ono sto ja primecujem je da ljudi rade da bi ziveli, a ne zive da bi radili. Da je drugacije, pobegao bi vec odavno glavom bez obzira.

#27 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 06 May 2008 - 15:30

Upitnik sam smislil dok sam odgovarala na vasa pitanja.
Blago vama, ako ste iskreno odgovarali.
Vecina ljudi koje znam i koji zive na Zapadu ne misle i ne osjecaju se kao vi. Vecina je single, svi jako puno rade i ne zaraduju adekvatno zaradi.
..........................................................................
Ali mislim da to nije bila namjera Scubiusa na pocetku - nego da se vise kroz konstruktivnu pricu izdvoje misljenja za i protiv ovoga modela u kojem zivimo.


mozda neki preozibiljno sve shvataju i zalazu se vise nego sto je potrebno sto dovodi do toga da njihov poslovni uspeh (pa i zarada) nije proporcijalna ulozenom trudu. stvar je mnogo jednostavnija nego sto izgleda: efektivno covek nije sposoban da misli skoncentrisano, kreativno i svrsishodno vise od nekih x sati dnevno. dakle svaki pokusaj da se preradi > od x sati je bacanje vremena. takodje, nema svrhe pokusavati da se nauci nesto novo ako je covek umoran. takodje bacanje vremena. ako je neko svestan svega toga i sve to vreme koje bi bilo baceno ulozi u druge stvari, ispada da se ima vremena za sve.

a sto se tice modela u kome zivimo, on je takav (uvek su neki modeli zivota postojali) i ne mozemo ga promeniti. mozemo samo da budemo dovoljno mudri i da se u njemu snadjemo.

A jel znas ti ko je eugene o neill?

Znam, Citala sam u Gloriji kako ga je zeznuo Caplin! (casopis koji prepira zivote poznatih u stilu sapunica) :rolleyes:

A zasto me pitas za njega?


bez posebnog razloga. prvi mi pao napamet (kad si vec pitala za sartra itd) jer mi se cini da ga sem mene niko nije ni gledao (davao se na maloj sceni narodnog pozorista kad sam bila kraj srednje/pocetak faksa) ni citao pa reko da sprovedem malo i ja anketu....

#28 Almanah

Almanah
  • Members
  • 45 posts

Posted 06 May 2008 - 15:41

Imam osecaj da ti celo vreme pises "Zapad" a mislis "USA". Vec dugo zivim u EU i takve stvari mogu da se vide tek u naznakama i uglavnom se radi o efektu zivota u velikom gradu i generalnog "ubrzavanja zivota" koje to donosi a ne o liberalizmu ili socijalizmu i uglavnom se radi o vlastitom izboru pojedinca da u to kolo udje.

Neka drustva tradicionalno stavljaju veci naglasak na individualizam, neka manje. Neke drzave imaju izrazito socijalnu ulogu, neke manje. U Nemackoj postoje primeri "profesionalno nezaposlenih" - familije u kojima vec treca generacija nikada nije radila - culi su da to postoji, ali ih ne interesuje.

Ono sto ja primecujem je da ljudi rade da bi ziveli, a ne zive da bi radili. Da je drugacije, pobegao bi vec odavno glavom bez obzira.


Moj rodjek je trebao da udje u upravni odbor Tissen-a (njemacki koncern) i poslije puno razmisljanja odbio je izmedju ostalog jer bi onda izgubio ugovor za stalno, koji mu po tadasnjim zakonima njemacke garantuju da ga firma ne moze otpustiti ako ima preko 50. god. Slazem se da je zapadnoevropsko radno zakonodavstvo drugacije, ali da je trend da ga prilagodjavaju potrebi za vecom efikasnoscu rada i smanjivanju njene cijene, iz prostog razloga sto Istok i Amerika diktira taj tempo, a i fino su smislili pridruzivanje novih clanica da bi na taj nacin obarali domacu satnicu, grabili nova trzista i imali priliv radnika koji nisu neevropskog porijekla.
Ali generalno, vise me plasi slika Amerike, iako je kod nas veci horor.

#29 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 06 May 2008 - 16:21

Ovo ne bi proslo ni kao dobacivanje na stadionu ili ulici. Ziza i ostali kojima se ne dopada pristup, razmisljenje, tema, ili onaj ko je inicira, argumentujte kulturno ili predjite na drugu, dok god je nas koji bi da o ovome rado nesto da napisemo.



Mda, dosla ja divlja, pa tjeram pitome. :rolleyes: Tesko. Nemam nista protiv ove teme, ali imam protiv xx drugih koje kao gljive niču po citavom forumu i sve do jedne se bave istom pricom od istog autora tako da meni i drugima kojima je jasno o cemu se radi zapravo preostaje da se micem.

Ako ti je nejasno o cemu pricam, daj si malo truda pa prouci dosadasnji forumski rad druga Scubiusa.

klik!

I to sve u nepuna dva mjeseca. Nevjerojatno.

#30 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 06 May 2008 - 16:24

Sve vas koji volite lioberarni kapitalizam bih pitala:
1. Da li ste single, imate preko 30, stalno odlazete ili nemate kad od planirane karijere da mislite o zasnivanju porodice?
2. Da li se stalno usavrsavate da ne bi izgubili korak sa zadacima na poslu?
3. Ako imate porodicu, ko vam podize djecu, vi ili drustvo? Koliko opustenog vremena imate da za svoju porodicu i djecu?
4. Kada ste zadnji put porazgovarali sa roditeljima, razumjeli njihove probleme kao odrasle osobe, sa zeljom da ih ohrabrite?
5. Kada ste zadnji put stvarno popricali sa svojim prijateljima i trazili njihove savjete za svoje probleme? Ili isli sa njima na piknik?
6. Da li se druzite sa vasim kolegama sa posla ili su oni za vas otudjena i neprijateljska skupina individualaca, sa kojima glumite timsku atmosferu na zajednickim sastancima?
7. Da li vodite razgovore kao sto su ovi sa ljudima iz vaseg okruzenja. Koliko prijatelja za opustanje i pametovanje imate? I imate li vremena za njih i ako ste svjesni da su u okruzenju?
8. Da li imate saosjecanja za slabe, siromasne i one kojima su zivotne karte bile losije podjeljene?
9. Da li smatrate da su reklame, bilbordi, privatne TV sa komercijalnim sadrzajima i laganim programima nesto sto ne smije nekontrolisano da se razvija i zauzima fizicki i virtuelni prostor covjeka i drustva ili vam je to normalno i prihvatljivo kao pojava u razvoju ekonomije i nema patoloske posljedice?
10. Znate li ko je Zan Pol Sartr, Ulof Palme, o cemu govore stihovi Bob Dilana?


Ih, sto ja ovo volim, jel' se secate LEKSIKONA kad smo bili klinci, omiljena odeca, omiljeni glumac/ica, simpatija :rolleyes: , evo mene:

1. Nisam singl, imam preko 40 godina i troje dece, kakve veze ima karijera sa decom, nijedno dete nisam hteo i uvek su dolazila u najgore vreme, al' yebiga, 'oces da jedes, 'oces da yebes, a to kosta.
2. Dva-tri nedeljna treninga godisnje, dobro dodje, da malo odmoris od posla, upoznas neke ljude.
3. Porodicu podize zena 24 sata dnevno, usput i studira, ali zato ja radim dva posla. Vremena za njih imam, vikendom, radnim danima slabo, ako ugrabim sat vremena.
4. Pozovem 2-3 puta mesecno kevu. Nista joj ne treba, sve ima, nasla je i frajera, dekicu, 6 godina posle calove smrti i to je mnogo dobro, imaju jedno drugo, ja sam presrecan.
5. svaki vikend, obicno se i urokamo nacisto.
6. Na poslu vazim za cudaka i niko me ne pita bas nista, ako ne mora, ukljucujuci i sefa. Dosta vremena provodim u kolima na parkingu, jer sam strastveni pusac, to mi dodje kao kancelarija, a i odspavam sat-dva, osim leti kada je u kolima pakao (otvoren parking), onda odremam u sobi za odmor, ali to nije to, stalno neko ulazi i izlazi. Mada se svi trude da budu tihi i gase svetlo.
7. Sa prijateljima vodim razgovore, kao ovde na forumu, znaci uglavnom seremo. Imam nekoliko prijatelja.
8. Saosecam i redovno dajem donacije, mesecno. Znam, 30 dolara mesecno nije mnogo, ali ja sam radim, a nas je 5, kad zena pocne da radi sigurno cemo duplirati. Tu je kraj price, vishe o tome ne razmisljam.
9. Ne primecujem, niti gledam. Po meni bi te marketinske kuce sve propale. Kad mi nesto treba, ja pogledam na internetu rivjue i iskustva korisnika i odlucim na osnovu njih sta kupujem.
Reklame imaju patoloske posledice na debile, prema tome to nije stetno, oni su vec debili.
10.

Zan Pol Sartr je prevazidjen, pregazen i zaostao kao muda za veprom. Mozda je i bio frajer, ali pre 50 godina, danas je smesan. Ali to nema veze sa godinama, pogledaj James Browna, naprimer, on je uvek bio faca, do smrti. To je velikan, a ne taj prdonja Sartr, ufuro da je mangup sto je popusio joint pred kamerama, uuuuuu yeeeeeeeeeeee ........, pichka od coveka, Bob Marley je u to vreme duvao 400 grama nedeljno.

Ulof Palme je bio dobar covek, ali Svedjanin, sto sa nama nema nikakve veze, mi smo samo ista vrsta, ali na razlicitim stupnjevima evolucije.

Bob Dylan je ziva legenda, znam sve o njemu, pitaj sta te interesuje. malo je umoran od zivota, ali se meni i ta faza svidja, "sick of love".

Edited by down with the sickness, 06 May 2008 - 16:35.