Jump to content


Photo
- - - - -

Apple iPod i iPhone


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#16 Prison Break Fan

Prison Break Fan
  • Members
  • 22 posts

Posted 24 June 2008 - 11:06

Ja imam IPOD Video od 30 GB !Kupljen u Chicago,USA.

Moji utisci su da ne mogu da zivim bez njega...


1.Baterija mu se ne prazni 10000 godina.(muzike kol'ko volis)
2.Ima tako dobar i kvalitetan zvuk
3.Podrzava sve AlbumArt(kao Cover od cd-a),lyrics,razlicite formate muzike.....
4.Mogu se naravno gledati i fotografije u raznim slide show funkcijama..

Muzika se ubacuje preko Itunesa(to mu je mana,ali sada imate program za mnogo lakse prebacivanje muzike(floola))

Inace,cena mu je mnogo manja u USA.Tamo je sva tehnika jeftina.To samo ovde u SRB naprave veliku cenu.

Lakse vam je dati da vam kupi neko u USA,jer ovde deru.

IPHONE je savrsen ,tu nema sta da se prica.

#17 Beckim

Beckim
  • Members
  • 363 posts

Posted 02 July 2008 - 12:44

Ja imam IPOD Video od 30 GB !Kupljen u Chicago,USA.

Moji utisci su da ne mogu da zivim bez njega...


1.Baterija mu se ne prazni 10000 godina.(muzike kol'ko volis)
2.Ima tako dobar i kvalitetan zvuk
3.Podrzava sve AlbumArt(kao Cover od cd-a),lyrics,razlicite formate muzike.....
4.Mogu se naravno gledati i fotografije u raznim slide show funkcijama..

Muzika se ubacuje preko Itunesa(to mu je mana,ali sada imate program za mnogo lakse prebacivanje muzike(floola))

Inace,cena mu je mnogo manja u USA.Tamo je sva tehnika jeftina.To samo ovde u SRB naprave veliku cenu.

Lakse vam je dati da vam kupi neko u USA,jer ovde deru.

IPHONE je savrsen ,tu nema sta da se prica.



Kao prvo:
IPhone ne moze da se uporedi sa Nokiom N95. Nokia N95 je historia. ma daj gde zivite bre...Nokia N95...cuj...
IPhone je nova generacia telefona. Nema MMS = nije tacno. Neko je ovde vec i utvrdio da ima program trece generacije koji radi super.
Ja bi preporucio da kada prvo drzite jedan IPhone u ruci i probati nekoliko dana, onda mozete da diskutirate ovde. IPhone je majka sad za sada. Konkurencija ima da raste. U toliko nekoliko meseci izlazi SonyEricsson sa novim Xperia X1 koji moze da se uporedi sa IPhonom , LG ima svoj, Samsung isto svoj ....a to su slicni telefoni kao IPhone koji MOGU da se uporedu. A Nokia N95 je historia i druga vrsta telefona...tako reci staromodna. Kod nas u Svedsku samo selaci kupuju Nokia 95... za druge je historija.

Edited by Beckim, 02 July 2008 - 12:48.


#18 Beckim

Beckim
  • Members
  • 363 posts

Posted 02 July 2008 - 12:55

Ja kupio jedan u Comtrade-u, 8G pre 10ak dana sa popustom oko 26k. Pre njega koristio sam iPod nano 1G koji za ove dve godine nije pokazao ni jedan znak starenja. Čak sam ga i prodao po ceni od 7k, foliju nisam skidao tako da je stvarno delovao kao nov. Touch je što se tiče reprodukcije zvuka na istom nivou. Bio sam zadovoljan i sa prethodnim tako da tu iznenađenja nije bilo. Što se ostalih karakteristika tiče, sve deluje besprekorno, kao što su ovde opisali za iPhone. Dosta sam koristio WiFi na mestima gde postoji slobodan pristup i osim toga što Safari ne učitava flash aplikacije sve ostalo je ok. Baterija se jako brzo prazni (što je opet i očekivano) dok se koristi WiFi i više se zagreje ali možda bi neka 2 sata korišćenja izdržao. Ali ne vidim potrebu za surfom od 2h u nekom lokalu. Za slušanje muzike može da potraje i 3 dana (ako muziku slušaš na poslu, na primer, 8h dnevno). Video takođe ne troši puno baterije. Jedina mana što se videa tiče je što ne postoji play all opcija. Ukratko, to je to. To sam tražio i to sam dobio. WiFi, Mp3 i video. Za telefoniranje, 3G/gprs, Google Maps tu je Nokia E65 (mada i ona ima WiFi modul ali ću tu opciju prepustiti iPodu). I ništa više.


Izvini ali pogresio si na neke stvari na kraju. IPhone ima WiFi, MP3, Video, telfonirnaje, 3G/gprs, GoggleMaps/GPS na verziju 2,0.

#19 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 02 July 2008 - 19:50

Nisam ni rekao da nema WiFi, mp3 video, maps...Iphone nema tj nije imao 3g. Tek novi Iphone koji izlazi na tržište 11.7. i imaće mogućnost da radi na UMTS mreži tj biće 3g uređaj.

#20 Lion'sGate

Lion'sGate
  • Members
  • 157 posts

Posted 17 July 2008 - 08:19

Kao prvo:
IPhone ne moze da se uporedi sa Nokiom N95. Nokia N95 je historia. ma daj gde zivite bre...Nokia N95...cuj...
. Kod nas u Svedsku samo selaci kupuju Nokia 95... za druge je historija.


Ozbiljni kupci ne kupuju ni Nokiju ni Aple vec telefone na WM platformama, kratko i jasno. HTC, i-mate, HP... Uostalom, vecina vas je na ovaj forum dolazi preko Win platformi a ne nekog Symbiana ili Iphone-ovoh OS.

#21 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 July 2008 - 14:41

Ozbiljni kupci ne kupuju ni Nokiju ni Aple vec telefone na WM platformama, kratko i jasno.


:ph34r: ma jok bre, koja WM platforma... to je strasno. ozbiljni kupci kupuju blackberry ili symbian.

#22 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 17 July 2008 - 19:13

Blackberry rules!...imao i iphone na nedelju dana, poslao ga sestri u srbiju...nije mi se nesto svideo...mada bio sam pre neki dan u apple store-u i kontam da uzmem novi da ga vidim da li su ga ista unapredili...od bberry-ja imam bold i (imao sam curve i pearl) mogu reci da sam jako zadovoljan sa njime...takodje imam ipod od 80G, sto se mene tice, nema boljeg mp3 playera...inace mislim da ce bberry 9500 biti ubica kada izadje...

#23 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 17 July 2008 - 23:14

Koristim iPhone i pored toga sto znam da ima mnoge nedostatke. Medjutim, ko ga je jednom koristio i ko je tim rucnim kompjuterom prosurfovao netom, jasno je zbog cega. Ja ga koristim kao iPod, note-book, surf-machinu, saljem poduze mejlove, citam pdf fajlove i samo uzgred telefoniram. Sve sa manjim ekranom bi mi bilo nedovoljno, obozavam tastaturu, posto sam na staroj nokija tastaturi bio i suvise spor, i uopste ceo koncept pociva na jednostavnosti. Takodje, ako nesto koristim ceo dan, vazan mi je dizajn, posto je zivot suvise kratak bez lepote. :ph34r:

#24 Lion'sGate

Lion'sGate
  • Members
  • 157 posts

Posted 18 July 2008 - 13:13

:ph34r: ma jok bre, koja WM platforma... to je strasno. ozbiljni kupci kupuju blackberry ili symbian.


Pogledati cenu (i kvalitet) hardwarea koji "radi" na symbianu i onog koji radi na WM 6, pogledati kompatabilnost software-a na racunaru i na telefonu... i onda govoriti o ozbiljnosti.

#25 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 July 2008 - 18:03

Pogledati cenu (i kvalitet) hardwarea koji "radi" na symbianu i onog koji radi na WM 6, pogledati kompatabilnost software-a na racunaru i na telefonu... i onda govoriti o ozbiljnosti.


dakle 'zaboravljas' blackberry? WM is a joke, and everyone knows it.

#26 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 06 August 2008 - 15:01

Blackberry po meni ima najjaču platformu - najjednostavniji (najmanje dugmića do realizacije funkcije), potpuno intuitivan, brz. Nije pravi gadget kao iPhone, nije toliko poznata platforma kao WM (ni toliko versatile), ni tako Simbijanska ( :ph34r: ) kao Symbian, ali JESTE brza kao Dumbphones, i sa SVIM funkcijama na dohvat ruke.

Mail se instalira ubacivanjem svoje adrese i šifre (sve ostalo sam podesi bez pitanja). Mail stiže istog trenutka (što nije tako sa Symbianom ni WM koji imaju BB podršku ili exchange sa Push-om), odlazi istog trenutka a sve funkcije telefona rade bez greške (čak imam utisak da je i zvuk bolji, prirodniji). Kontrast ekrana se fantastično prilagođava svetlosti i nikad nema potrebe da se krivi, pomera, gleda sa strane i slično.

Jedina 'mana' je to što ekran nije touchscreen (što ume da iritira posle odličnog touchscreena na iPAQ-u, samo sam mastio ekran prstima kao budala na BB), ali je zbog toga kontrast uvek savršen (za razliku od touchscreena koji nema nikakav kontrast, izuzev kod iPhonea).

#27 grand_caffe

grand_caffe
  • Members
  • 41 posts

Posted 17 November 2008 - 19:43

da ne zna neko mozda gde mogu da zamneim tek kupljen p1i (kupljen u sony ericsson brand story, 330e, full oprema) za polovan iphone 2g, ocuvan...

#28 maharaja

maharaja
  • Members
  • 81 posts

Posted 29 November 2008 - 22:00

Moj savet svakome ko planira da kupi iPod ili iPhone: Dobro razmislite i dobro proverite sve alternative.

Igrao sam se i sa jednim i sa drugim, i odlucio sam da ih ne kupim vec da kupim nesto drugo. Postoje bolje alternative, a jeftinije. Zavisi ko sta voli. Ja licno Apple proizvode ne volim. Mislim da su svi precenjeni, pocevsi od Mac-a pa na dalje. Jedino sto je kod apple-a najbolje je marketing.

Ipod sam imao duze vreme, pa sam ga prodao da bih kupio Sonijev digital media player, i prezadovoljan sam.

Naravno, svako voli drugacije stvari.

Edited by maharaja, 29 November 2008 - 22:11.


#29 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 30 November 2008 - 01:58

Ja licno Apple proizvode ne volim. Mislim da su svi precenjeni, pocevsi od Mac-a pa na dalje. Jedino sto je kod apple-a najbolje je marketing.

Apsolutno se slazem.

Nedavno sam imao "zabavu", menjajuci bateriju u cca 2 godine starom iPod nano-u. Sa lemilicom. Planirali ljudi da kupis novi iPod kad (god) ti crkne baterija. Sa kompanijom Apple sam zavrsio. O precenjenim Mac kompjuterima, neki drugi put.

#30 maharaja

maharaja
  • Members
  • 81 posts

Posted 01 December 2008 - 17:35

Ja sam mislio da sam jedini koji tako misli :D
Mada nema nista gore nego kada pred Mac korisnicima kazes da im je stvar precenjena, lincuju te odmah. Mene su nekoliko puta :ph34r:
Vid samoodbrane, tesko je priznati da si bzv bacio pare i mogao proci jeftinije :)