Jump to content


Photo
- - - - -

Master na ekonomskom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 Puding od Vanile

Puding od Vanile
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 May 2008 - 20:27

Zdravo svima! Zna li mozda neko koliko kostaju studije mastera na ekonomskom fakultetu? Jel postoji "budzet"/"samofinansiranje". ili samo "samofinansiranje"? Hvala unapred!

#2 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 04 May 2008 - 01:27

Zdravo svima! Zna li mozda neko koliko kostaju studije mastera na ekonomskom fakultetu? Jel postoji "budzet"/"samofinansiranje". ili samo "samofinansiranje"? Hvala unapred!



120.000, budzet ima samo za diplomce Ekofa i to ako upisuju isti smer na kome su diplomirali. Ali ti proveri ovo.

#3 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 04 May 2008 - 09:23

120.000, budzet ima samo za diplomce Ekofa i to ako upisuju isti smer na kome su diplomirali. Ali ti proveri ovo.



Ne, budzeta nema, mada sve zavisi od odluke ministarstva. Prosle godine ga je bilo, ali mislim da ove godine ministarstvo nije odobrilo nijedno mesto za budzet. Studenti se za budzet rangiraju prema broju poena.

#4 Scotland

Scotland
  • Members
  • 25 posts

Posted 17 June 2008 - 15:25

Imaj na umu da ces verovatno pored skolarine placati i svaki ispit, master tezu, knjige i sve ostalo. Prakticno, bar tako bese pre 2 godine (pozvati i proveriti), ti 120.000 din placas profesore i stolicu na Ekofu. :ph34r:

#5 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 17 June 2008 - 19:20

Imaj na umu da ces verovatno pored skolarine placati i svaki ispit, master tezu, knjige i sve ostalo. Prakticno, bar tako bese pre 2 godine (pozvati i proveriti), ti 120.000 din placas profesore i stolicu na Ekofu. :ph34r:


Ne, vise nije tako. Placa se samo master teza.

#6 Scotland

Scotland
  • Members
  • 25 posts

Posted 18 June 2008 - 09:08

Dobro je, opametili su se... ili bar idu u tom pravcu...

#7 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 22 June 2008 - 10:23

Sve informacije uglavnom imas na sajtu faksa ali moj savet ti je da ni ne pokusavas da ides na master na ekonomski.... Kao prvo ako nisi sa Ekonomskog moraces da polazes prijemni, uglavnom se polazu najtezi predmeti sa studija, a ako malo proceprkas po sajtu pronacices rezultate i videces da prijemni polozi manje od 5% ljudi.... Onda sam master je nekvalitetan - ako si zavrsio Ekonomski to je uglavno isto palamudjenje kao na osnovnim studijama sa vrlo malo dodatih novih stvari, jedino ako promenis smer pa da ti bude zanimljivije.... Neki smerovi su toliko malobrojni da im neka predavanja ni ne organizuju - konkretno znam slucaj u kome u drugom semestru nijedno jedino predavanje nije organizovano - tako da moras sam da savladas neke stvari....u svakom slucaju dobroooo razmisli sta ces da uradis.... :ph34r:

#8 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 22 June 2008 - 10:59

Sve informacije uglavnom imas na sajtu faksa ali moj savet ti je da ni ne pokusavas da ides na master na ekonomski.... Kao prvo ako nisi sa Ekonomskog moraces da polazes prijemni, uglavnom se polazu najtezi predmeti sa studija, a ako malo proceprkas po sajtu pronacices rezultate i videces da prijemni polozi manje od 5% ljudi.... Onda sam master je nekvalitetan - ako si zavrsio Ekonomski to je uglavno isto palamudjenje kao na osnovnim studijama sa vrlo malo dodatih novih stvari, jedino ako promenis smer pa da ti bude zanimljivije.... Neki smerovi su toliko malobrojni da im neka predavanja ni ne organizuju - konkretno znam slucaj u kome u drugom semestru nijedno jedino predavanje nije organizovano - tako da moras sam da savladas neke stvari....u svakom slucaju dobroooo razmisli sta ces da uradis.... :ph34r:



Ovo za prijemni nije tacno, prijemni je izuzetno lak, i polozi ga 95% kandidata.

#9 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 23 June 2008 - 17:37

Pa ako pogledas rezultate na ovom linku link sa prijemnog od prosle godine - videces da tacno 36 ljudi nije proslo prijemni (to su ljudi sa svih fakulteta ukljucujuci ETF, medicinski i sl.), za razliku od toga postoji lista od 137 ljudi koji su 'polozili' prijemni - ako se malo koncentrises videces da je zapravo od toga samo 18 ljudi zapravo polagalo prijemni (sto ces videti po tome sto samo njima u tabeli stoje imena predmeta i bodova) - svi ostali su primljeni automatski (samo) sa Ekonomskih fakulteta sirom regiona (iz BG, Kragujevca itd.)... Da, jesam preterala sa procenom da samo 5 posto ljudi prodje prijemni ali opet situacija je bila jos gora godinu pre ove , a ni sada nije preterano bolja. Mada sa neke strane razumem i fakultet buduci da se stite od pranja diploma studenata sa privatnih fakulteta opet sumnjam da je ovaj master nesto za sta se treba ovoliko muciti u startu.....

#10 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 20 February 2011 - 15:32

U vezi pranja diploma nas sa privatnog. Vecina ce ici ili na fon ili napolje, samo par ljudi ima zelju da ide na ekonomski. Koliko god pricali dal je tesko ili ne da se polozi prijemni, sve to zavisi. Zavisi od smera koji se zeli i predmeta koji se polazu za taj smer. U principu moze da se napravi kombinacija da se polazu Ekonomija( radi se po americkoj kjizi objasnjeno za debile), osnovi makroekonomije ok predmet( studenti ga spremaju 1 nedelju pred ispit, i jos neka 2 za taj smer. Sve u svemu u zavisnosti od studenta potrebno vreme je oko 3-4 meseca za full spremno.

#11 m.deki86

m.deki86
  • Members
  • 6 posts

Posted 04 October 2011 - 12:03

Da li znate nesto vise o masteru na engleskom? Ima li neka dusa da ide na to, ili bar planira? Posted ImagePosted Image

#12 guverner

guverner
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 October 2011 - 13:49

Može li se sa strukovnih na master studije?



#13 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 13 October 2011 - 14:09

Može li se sa strukovnih na master studije?


Koliko ja znam, ne. Master studije su nastavak akademskih studija, a sa strukovnih mozes na specijalisticke (valjda?)

#14 banicic

banicic
  • Members
  • 1 posts

Posted 02 July 2014 - 21:36

Pozdrav. Da ne otvaram novu temu dižem ovu iz mrtvih...

Ovako, završio sam agroekonomiju na Poljoprivrednom na BU, i polako dolazi vreme za master. Prvo sam mislio da ću onako po "defaultu" samo nastaviti master na ovom mom. Medjutim, kako se dan odluke priblizava, moj, već sada bivši fakultet, mi je sve manje i manje privlačan za master. Da ga sad ne ocrnjujem, već da predjem na konkretno.

Da li neko zna okvirno kada su termini za polaganje prijemnog ispita za master na ekofu (proverio sam već na sajtu, nema)?

Da li ove godine postoji budžet?

Mislio sam da upišem marketing menadžment, ima da se sprema neka knjiga od osnove marketinga + mankju? Kakva je ta knjiga  "osnove marketinga", koliko treba da se spremi?

i na kraju koliko to sve zapravo košta, ispiti, prijave odbrane, da se kasnije ne češkam po glavi?

 

Pozdrav :) 



#15 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 16 July 2014 - 19:21

Pozdrav. Da ne otvaram novu temu dižem ovu iz mrtvih...

Ovako, završio sam agroekonomiju na Poljoprivrednom na BU, i polako dolazi vreme za master. Prvo sam mislio da ću onako po "defaultu" samo nastaviti master na ovom mom. Medjutim, kako se dan odluke priblizava, moj, već sada bivši fakultet, mi je sve manje i manje privlačan za master. Da ga sad ne ocrnjujem, već da predjem na konkretno.

Da li neko zna okvirno kada su termini za polaganje prijemnog ispita za master na ekofu (proverio sam već na sajtu, nema)?

Da li ove godine postoji budžet?

Mislio sam da upišem marketing menadžment, ima da se sprema neka knjiga od osnove marketinga + mankju? Kakva je ta knjiga  "osnove marketinga", koliko treba da se spremi?

i na kraju koliko to sve zapravo košta, ispiti, prijave odbrane, da se kasnije ne češkam po glavi?

 

Pozdrav :)

Ево ти овако инфо из прве руке, пошто сам ја почео да спремам тј. учим за тај пријемни. 

Термин пријемног ће бити тамо негде у октобру, врв око 15 октобра. 

Постоји буџет али на њега ћеш врло тешко да упаднеш, јер има мало места и то углавном упадну људи који само настављају са Екофа даље. Полажеш пријемни који се састоји из 4 предмета Основи економије су ти обавезни то је тај Менкју, бираш 2 предмета из 1 и 2 године и 4 предмет ти зависи од смера који уписујеш, конкретно за твој не знам тај предмет што си навео ошто сам ја узео други да спремам. Полагање пријемног ти кошта око 9900 значи 10 сома, дајеш само да би полагао и то ти се не враћа ако паднеш. Школарина ће бити неких 120-130 000 динара. Не знам јесам пропустио још нешто да ти кажем, а да те занима ? 

*** Сад сам тек укапирао да сам ти лоше написао, како си завшрио државни факс за тебе је пријемни испит од 2 предмета, основи економије и то имаш одређене главе


Edited by srleprle, 17 July 2014 - 07:51.