Jump to content

Photo
- - - - -

Afera - kopiranje hrvatskih udžbenika

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#16 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 03 October 2008 - 13:59

Isla malopre na sajt Zavoda. Stvarno stoji da je direktor Ljusic.

A sad malo bizara iz oblasti. Jedna izdavacka kuca, kojoj su ukinute dozvole za odobrene udzbenike, odluci da svojim kupcima zameni udzbenike ispunjavajuci zelje. Tako su neki pozeleli Zavodove zamenske udzbenike. Zove direktor izdavacke kuce Zavod, da dogovori kupovinu knjiga, a sef velikoprodaje kaze da imaju izricito naredjenje odozgo da ne saradjuju s konkurencijom!!! Pri cemu ta saradnja ne ide dalje od regularnog kupoprodajnog odnosa. E sad, kako ja kao poreski obveznik da gledam na to sto javno preduzece nece da zaradi prodajuci nekoliko hiljada uzbenika?! Pri cemu je celo zamesateljstvo nastalo zbog toga sto nisu uspeli da prodaju udzbenike. Sad kad imaju priliku, nece. Jbmte zemljo!!!

Sve sto si rekao za izdavace stoji. Nervira me i to sto su pricu o "steti" sveli na 20 udzbenika i 100 000 eura. U pitanju je nekoliko desetina puta veca steta.

#17 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 04 October 2008 - 10:06

Isla malopre na sajt Zavoda. Stvarno stoji da je direktor Ljusic.

A sad malo bizara iz oblasti. Jedna izdavacka kuca, kojoj su ukinute dozvole za odobrene udzbenike, odluci da svojim kupcima zameni udzbenike ispunjavajuci zelje. Tako su neki pozeleli Zavodove zamenske udzbenike. Zove direktor izdavacke kuce Zavod, da dogovori kupovinu knjiga, a sef velikoprodaje kaze da imaju izricito naredjenje odozgo da ne saradjuju s konkurencijom!!! Pri cemu ta saradnja ne ide dalje od regularnog kupoprodajnog odnosa. E sad, kako ja kao poreski obveznik da gledam na to sto javno preduzece nece da zaradi prodajuci nekoliko hiljada uzbenika?! Pri cemu je celo zamesateljstvo nastalo zbog toga sto nisu uspeli da prodaju udzbenike. Sad kad imaju priliku, nece. Jbmte zemljo!!!

Sve sto si rekao za izdavace stoji. Nervira me i to sto su pricu o "steti" sveli na 20 udzbenika i 100 000 eura. U pitanju je nekoliko desetina puta veca steta.

Da, taj izolacionistički sindrom mi je poznat. Alava budala kakva je Ljušić misli da to što odbija sve vidove saradnje sa privatnim izdavačkim kućama njemu stvara oreol zaštitnika interesa državnog izdavača. Pritom takvim svojim postupanjem pravi dvostruku štetu firmi koju je od Vojislava Koštunice dobio u miraz. Prvo uskraćuje kući zaradu od prodaje udžbenika ostalih izdavača koji će se ovako ili onako prodati i drugo slabi pozicije sektora Zavoda koji se bavi komercijalom i distribucijom na tržištu. Taj se čovek predstavlja kao desničar i monarhista ali u menadžerskom pogledu ima mozak socijalističkog krmka kome je tržište poslednja rupa na svirali ali plezir i lična korsit prva i jedina.

Ljušić je potpuno nesposoban i nekvalifikovan za vršenje dužnosti direktora ili generalnog menadžera i na čelu je tog javnog preduzeća samo kako bi ostvarivao ličnu korist i iživljavao svoje komplekse. Poslednja stvar koja je Ljušiju na umu jeste razvoj preduzeča i saradnja sa drugim izdavačima. Da nije glup i alav kao što jeste odavno bi otvorio svoju distributivnu mrežu za ostale izdavače i ostvarivao dodatnu dobit od prodaje udžbenika drugih izdavača. Na taj način bi mogao i pažljivije da prati put konkurentskih udžbenika i reakcije kupaca na njih što bi mu puno pomoglo u procesu samosagledavanja i korigovanja politike kuće. Međutim ne. Mnogo je jednostavnije prežderavati se na državni račun, kupovati stanove, luksuzna vozila, nameštati tendere za štampu, putovati na račun firme u Las Vegas na izmišljeni sajam udžbenika i pomoću državnog aparata zlostavljanja zgaziti svakog ko se usprotivi torturi i lopovluku.

Umesto da pokuša da kuću koja mu je poverena učini konkurentnom po principu podizanja kvaliteta, on je ucenjivao privatne distributere udžbenika da potpisuju neke ``ekskluzivne`` ugovore kojima im se zabranjuje poslovanje sa drugim izdavačima sem državnog, smenio je sve regionalne prosvetne načelnike i zapretio direktorima škola smenama i otkazima ako ne kupuju isključivo Zavodove knjige i usput pojeo i potrošio po raznim kafanama i hotelima po Srbiji milionske svote opet državnog novca. Roditelji ne plaćaju kvalitet kupujući udžbenike iz Ljušićeve izdavačke prćije već plaćaju njegova zadovoljstva i sumanute pokušaje da se kroz represivne radnje predstavi kao veliki zaštitnik držvanih interesa.

Ta priča je zaista bizar a ima i svoju drugu stranu. Naime, taj koga su ljudi iz jedne izdavačke kuće dobili u Zavodu i koji im je rekao da im je zabranjeno da sarađuju sa privatnim izdavačima je direktor komercijalne službe, izvesni Miro Folić, po struci sin Ljušičeve svastike. Taj dečko koji ima nešto malo srednje škole i niti dan radnog iskustva postavljen je po rodbinskoj liniji na čelo službe od koje plasman firme doslovno zavisi. Miro Folić je toliko glup da se svaka prostorija u kojoj boravi nekako skupi. I on radi sve što striko-direktor zapovedi. Nezapamćeno nepotističkim odnosom prema kadrovskoj politici Ljušić je doveo ogroman broj rođaka i prijatelja u tu kuću, dao im ogromne plate i ogromne kredite pod uslovima povoljnijim od tržišnih iako nisu skrpili ni godinu rada u Zavodu i to uglavnom iz rezervi koje su mu ostale od prethodnika. Jer i pored svog maltretiranja koje je sprovodio po školama Ljušić je doslovno srozao kuću kojom rukovodi na najiže grane i izgubio 80% tržišta osnovne škole.

Zato uopšte ne treba da te čude bezumni potezi koje ta bratija vuku. Uopšte nije ideja da se uradi nešto logično i smisleno. Ideja je samo da se oni namire ma koliko to državu koštalo.

Edited by Bebler, 04 October 2008 - 11:37.

#18 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 04 October 2008 - 15:12

a evo nam i ministra da zablista na zadatu temu:

"Ako budemo uspeli da taj projekat narednih godina ostvarimo, verujte mi na reč, opašće interesovanje mnogih izdavča za izdavanjem udžbenika", kazao je Obradović. On je naveo da u Srbiji tenutno postoji 27 izdavča koji objavljuju udžbenike, što je, prema njegovoj oceni, u poređenju sa brojem đaka, "premnogo".

ko nama kroji politiku obrazovanja...

#19 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 04 October 2008 - 16:24

To je ta Ljusiceva mantra o 26izdavacajepremnogo. Nije mi jasno kako se svi uhvate gluposti da je reprodukuju, kako se to nikad ne desi s pametnim idejama ili projektima. Cudi me da ministar nije odmah predlozio i resenje da je najbolje da nam na primer Miskovic stampa udzbenike, kad se vec on najbolje razume u tu ideju najbolje-je-jedan-proizvodjac-prodavac-izdavac-stagod..., a posao da mu vodi Ljusic, jer se i on u to najbolje razume.

Koja je to prava mera izdavaca? Koliko je to glava citalaca optimalno na jednog izdavaca?! Zasto ministar toliko brine o privatnim izdavacima? Ako nista drugo, privatni izdavaci trose svoje pare, ako i propadnu, propasce privatne pare, a nece propadati i krasti se drzavne. Uostalom, jos je Marks onomad pisao da kvantitet nuzno proizvodi kvalitet, mozda je vreme da socijalista Obradovic obnovi gradivo?!

Ministra jos nisam cula da govori o drzavnom izdavacu. Cak i kad je bio na proslavi 51. godisnjice Zavoda (ko to jos slavi!) pre par nedelja, opet je govorio o privatnim izdavacima. Sto tad eto nije iskoristio priliku da priupita Micu Ljusica Radosa Albijanica kako stoje stvari, kako su prosli ove godine, s koliko su kinte napunili budzet i ko je tu odgovoran?!

Zainteresovana sam i kako je on zamislio da se realizuje taj projekat u Srbiji s toliko visokim indeksom korupcije, kako ce obezbediti da taj proces bude zakonit (i pravedan)? Da li on uopste ima ideju koliki je to posao? No su srecom nesposobni da realizuju ceo projekat, pa se to sve svede na jeftinu demagogiju. Ali, svejedno, uvek pobesnim kad se radi na moj racun i o mojoj glavi. Pun mi je k pljacke.

Bebleru, ovo su dosta ozbiljne optuzbe. Nisi jedini koji govori o tome, cula sam slicne stvari iz usta nekih politicara koji o tome cavrljaju privatno, ali javno niko da progovori. Nema u novinama, nema u medijima. Kad drzava bude isplatila odstetu izdavacima i to ce tek biti malena vest u cosku novina. Koga briga, drzavno je.

Ovo "premnogo" mu je od sto ministar mnogo gleda hrvatsku televiziju. :ph34r:

Edited by darling, 04 October 2008 - 16:29.

#20 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 04 October 2008 - 20:09

Bebleru, ovo su dosta ozbiljne optuzbe. Nisi jedini koji govori o tome, cula sam slicne stvari iz usta nekih politicara koji o tome cavrljaju privatno, ali javno niko da progovori. Nema u novinama, nema u medijima. Kad drzava bude isplatila odstetu izdavacima i to ce tek biti malena vest u cosku novina. Koga briga, drzavno je.

Priča o odnosu Ministra, ministarstva i Zavoda je vrlo jednostavna. Ministar, sve i da je najpošteniji čovek na svetu ne sme da se zamera Zavodu jer bi automatski bio optužen da su ga kupili privatnici. Ljudi poput Ljušića imaju u svojoj DBovskoj ergeli gomilu potkusurenih ili ucenjenih vazala u medijima ali i jake veze u neonacističkim grupamna (Sv. Justin, Obbraz) pa i u samoj policiji a bliskost neformalnim centrima moći mu omogućava da na svakog mogu da puste Pakako, tj medijsko-fizički linč.

A kako izgleda Ljušićeva osveta najbolje znaju Dragoslav Miličić i Vava Petković. Jednom je bukvalno na prevaru oteo stan a drugog strpao u zatvor bez i jednog dokaza dok su svi mediji pisali kako je Petković ukrao dva i po miliona evra po Ljušićevim navodima. Ljušić je za tu akciju nagrađen mestom u GO DSS. Vrhovni sud je oslobodio Petkovića svih optužbi jer su bile izkonstruisane od strane Ljušića ali ljaga i kontroverza je ostala. Moć Ljušićevog spletkarenja su upoznale i njegove kolege na fakultetu čijem je ugledu takođe naneo ogromnu štetu, uništio im karijere i živote za šta ga dvojica krivično terete na sudu i iz tog procesa se saznalo da je ucenjivao jednog studenta da lažno svedoči protiv Ljušićevih kolega koji su mu bili konkurenti na katedri.

Ljušić je toliko prljav i bolestan čovek da ga politički krugovi smatraju nekom vrstom eksplozivne sline kojom niko ne želi da bude poliven. To i Ministar zna i za sada taktizira jer bez obzira na partijsku pripadnost nije mi poznato da je uzimao neke pare od Zavoda mada Ljušić i Albijanić pokušavaju da ga kupe, koliko čujem još uvek bezuspešno. Ali Milka Andrić, načelnik u ministarstvu i Ljuba Protić, direktor Zavoda za unapređenje nastave su sasvim druga priča. Oni su iz Zavoda uzeli brdo novca za autorstva i recenzije iako je to najgori oblik sukoba interesa.

Ljušić je samo u 2007. godini inkasirao 12. 171.407 dinara na račun autorskih honorara u Zavodu za udžbenike iako je tamo direktor što je protivzakonito a pritom i duboko neetički. Ako se ima u vidu da se njegova prosečna plata kretala u visini od 300 000 dinara mesečno onda i sami možete da zamislite o kakvoj je secikesi reč. Naročito što ima jako puno indicija da su tokom njegovog mandata mnogi tenderi namešteni. Pritom, u tu kuću nije ušla niti jednom nikakva kontrola iako i vrapci pričaju o Ljušićevoj bahatosti i nedelima. Njega neko jednostavno štiti jer Ljušić plaća na sve strane kako bi sebe zaštitio. Da navedem i primer kako on prilazi bogatunima i uvlači im se pod kožu. Početkom 90ih je Karićima napravio falsifikovani rodoslov u kome dokazuje da su oni nekakvi potomci NEMANJIĆA! Eto, to je ono što neki nazivaju ozbiljnim naučnikom.

Ponavljam vam, ovde se uopšte ne radi o ozbiljnom pokušaju da se ozbiljno ugrozi delatnost malih izdavača, već da se prikriju nedela jednog dela političkog establišmenta na čelu sa Ljušičem koji su se protivzakonito okoristili Zavodom za udžbenike. Ta igrica oko privatnih izdavača je samo bacanje prašine u oči javnosti kako bi se suština problema prikrila a to je pljačka u Zavodu za udžbenike koja se odvijala u poslednje 4 godine.

Zavod iz ove priče izlazi kao gubitnik. Zavod, deca i roditelji.

Jer početkom 2004. godine udžbenik za osnovnu školu u izdanju Zavoda za udžbenike je koštao najviše 230 dinara a kurs evra je bio 70,1579. Danas udžbenik košta i do 800 a u proseku 380 dinara a kurs evra je 76,9200. Ljušić je gubitke kuće koje je izazvao nesavesnim poslovanjem pokrivao besomučnim poskupljenjima što je i konkurenciji otvorilo manevarski prostor za neprirodno naduvavanje cena tako da sam pre mišljenja da privatni izdavači mnogo duguju Ljušiću no što im on šteti.

Imali bi problem sa sposobnim direktorom te kuće :ph34r: . Ljušić u stvari radi u korist štete državnog izdavača na najeksplicitniji moguć način.

#21 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 20 October 2008 - 20:41

Kako ono kažu - svako krme svome krdu. Najsmešnije je upravo to što su Koštunicu prvo napustili njegovi jastrebovi koji su, uzgred, svojom bahatošću i doprineli da se politika DSSa razobliči pred širom javnošću...

Posle SPSa, SPOa, DSSa eto Ljušića u naručju novog političkog zaštitinika. A karakter ugleda koji Ljušić sa sobom donosi u Tomin tabor naprednjaci će vrlo brzo imati prilike da osete na svojoj koži.

Izvor Večernje novosti

Nikolić lider

IZBOROM prvog čoveka, njegovog zamenika i privremenog predsedništva, Srpska napredna stranka u utorak će i zvanično da zakorači na političku scenu.
Na osnivačkoj skupštini u Sava centru, kojoj će prisustvovati oko 3.000 delegata iz svih krajeva Srbije, naprednjaci će u svog lidera i formalno da promovišu Tomislava Nikolića, a Aleksandra Vučića u čoveka “broj dva”.
- Nikolića je za predsednika svojim potpisima predložilo više od tri hiljade delegata iz svih inicijativnih odbora tako da očekujem da on bude izabran aklamacijom - najavio je Vučić, zamenik predsednika koordinacionog odbora SNS. - On će predložiti svog zamenika.
Vučić kaže da je namerno odložen izbor članova Glavnog odbora za šest meseci, jer stranka želi da na čelu mesnih, opštinskih i okružnih odbora budu najugledniji ljudi iz svojih sredina.
Osnivačka skupština SNS biće, kako nam je potvrđeno, podeljena u dva dela. Od 15 do 17 časova biraće rukovodstvo, usvojiće statut i programske ciljeve.
Prema nezvaničnim informacijama, naprednjacima bi trebalo da se pridruže i nekadašnji funkcioneri DSS Radoš Ljušić i Dejan Mikavica.
Redove Nikolićeve stranke pojačaće i bivši “tadićevac” Miodrag Nikolić Feman i nekadašnja perjanica SPS Dobrivoje Budimirović Bidža.
Ovaj drugi, prenose naši izvori, neće imati nikakvu funkciju u stranci.

#22 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 23 October 2008 - 13:09

:ph34r: Zivo me zanima gde je to DSS izneverio Ljusija, pa je morao da pronadje utociste kod Nikolica.

#23 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 23 October 2008 - 15:42

:ph34r: Zivo me zanima gde je to DSS izneverio Ljusija, pa je morao da pronadje utociste kod Nikolica.

:D
Biće da se tamo osetio nezaštićenim? :D Možda mu se Koštunica više ne javlja na telefon ? :) U svakom slučaju mislim da je njegova računica sledeća: u G17 ne može jer bi bilo previše providno a neće muškom detetu koje je tamo već udomio i preko Legende mu funkciju na Starom gradu kupio sreću da kvari. DS ga ne bi hteo ni pod kojim uslovima pa mu je tako ostao samo Toma. Ali mi nešto govori da neće kod Tome da se lepo provede. To je više očajnički pokušaj marodera koji je u bežaniji spremnog da plati za zaštitu od poštene istrage svakom ko je spreman da njime uprlja ruke, naravno uz visoku nadoknadu.

A priča se da je stvar oko izbora novg direktora Zavoda završena i da će to ipak biti Mića Legenda. Ova bi vest morala da obraduje sve privatne izdavače. Tamo se nastavlja serija nesposobnih direktora. Za kuću Zavod za udžbenike izbor Albijanića je katastrofa u najavi ali možda tako i treba da bude. Međutim problem je u tome što se krčmi i uništava državna imovina a Albijanić je samo nastavljač Ljušićeve doktrine. Kako su obojica do ramena u katranu pronevera i otimačina oko te kuće (podsećam da je Albijanić bio predsednik upravnog odbora Zavoda za vreme Ljušićevog direktorovanja) gotovo je neverovatno da Vlada takvu ličnost postavlja na čelo JP. Jedna nepristrasna provera pokazala bi da su sve sumnje oko poslovanja Zavoda tokom Ljušićeve i Albijanićeve vladavine više nego utemeljene ali izgleda da će ta provera izostati. Kao u Kvaki 22. Gotovo je apsurdno da se takvom čoveku poveri polaožaj direktora JP ali šta je tu je. I DS će jednog dana ukapirati koliko ih zapravo košta koalicija sa G17 - strankom u odumiranju čijim je kadrovima instinktivno jasno da je im je ovo verovatno poslednji boravak na vlasti i da je vreme da se obezbede do čukununučadi.

Mislim da je važno reći i to da i mnogi privatni izdavači vešto koriste frku oko Zavoda. Dok je pažnja usmerena na Ljušića i njegova nepočinstva jedan mnogo važan i popularan privatni izdavač je jako vešto, po svemu sudeći, ``probušio``predškolske ustanove u Beogradu. Naime, bez ikakve odluke grada, ili prethodne konsultacije sa roditeljima najstaarijim grupama predškolaca podeljeni su radni listovi za početno učenje matematike u izdanju upravo tog veoma omiljenog, renomiranog i po svemu sudeći ``ubedljivog`` izdavača.

Ono što mi je skrenulo pažnju jeste da iako je reč o državnim obdaništima niko od odgovornih nije pokušao da odluku donese na primeren način koji bi podrazumevao da se izbor o tome čiji će se radni listovi iz matematike koristiti u pripremnoj nastavi za predškolce obavi među više ponuđača. Sam izostanak recimo tendera na kome bi se nadmetalo više izdavača već budi sumnju.

I tako, Ljušić jeste bio najveći mućak u tom poslu ali ne i jedini...

Edited by Bebler, 23 October 2008 - 20:51.

#24 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 29 October 2008 - 19:12

Poslednja vest je da je Radoš Ljušić danas i zvanično otišao iz Zavoda za udžbenike. Primopredaju dužnosti Kurte i Murte obeležio je komičan govor ožalošćenog odlazećeg direktora. Ljušić je tom prilikom rekao da je on spasioc te kuće i izneo niz lažnih podataka o periodu svog poslovanja. Prisutnima je preskočio da saopšti koliko je sebi isplatio na račun honorara. I pored prisustva velikog broja novinara ni jedan medij nije preneo Ljušićev oproštaj od zlatne mu koke. Sve u svemu i ta epizoda je okončana. Ostaju dve nedoumice.

Kako je moguće da jedan ekstremni desničar koji je žestoko opelješio kuću kojoj je bio direktor opstane na tom položaju skoro pet godina?

Drugo je pitanje zbog čega niti jedan istražni organ ili tužilaštvo ne reaguje u ovom slučaju iako je u javnosti bilo mnogo informacija o Ljušićevom n ezakonitom delovanju?

Čak ga je i bivši predsednik Vlade Zoran Živković javno optužio da na nezakonit način prisvaja sredstva iz kuće kojoj je direktor ali ni to nije bilo dovoljno da se neko zapita šta se tamo zaista dešava. Nije bilo dovoljno ni to što je označen kao osnivač Obraza i SV. Justina.

U svakom slučaju, poglavlje Ljušićevog divljanja u prosveti je okončano. Drugo poglavlje koje se odnosi na zadovoljenje pravde u ovom slučaju ostaje otvoreno. Hoće li se i ovo nedelo okončati bez epiloga?

#25 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 30 October 2008 - 14:35

E nek si mu video ledja. Toliko si bio sistematican i uporan, da imam osecaj da je to i tvoja zasluga (iako znam da nije). Dakle, cestitam:)
Nego mi je neverovatno da ovo samo ti pises i samo ja citam: kako se ne nadje neki radoznali novinar ili radoznali tuzilac, ne ide mi u glavu. Ovde ima toliko inspirativnog materijala.

#26 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 30 October 2008 - 21:03

E nek si mu video ledja. Toliko si bio sistematican i uporan, da imam osecaj da je to i tvoja zasluga (iako znam da nije). Dakle, cestitam:)
Nego mi je neverovatno da ovo samo ti pises i samo ja citam: kako se ne nadje neki radoznali novinar ili radoznali tuzilac, ne ide mi u glavu. Ovde ima toliko inspirativnog materijala.

Vala, aferim. Naravno da nije moja zasluga ali činjenica da se niko od organa pravosuđa i gonjenja ne interesuje za Ljušića zaista jeste neka vrsta paradoksa.

Ljušić je fenomen posmatrano sa više aspekata. Prvi je pitanje kako je moguće da se jadan takav polupismeni kreten vaznese tako visoko na naučnim krugovima? Ali mislim da sam i na tu dilemu našao odgovor. Naime Ljušić nikada nije imao niti jedan nagrađen ili zapažen rad na nekoj inostranoj instituciji i sve zasluge je pokupio isključivo u lokalu i to samo kada su o njegovom radu sudove iznosili irelevantni i potkupljivi naučni faktori. Čak mislim da je pokušao da uđe i na Prinston ali da su ga tamo odšrafili sa obrazloženjem da mu metodologija u istraživačkom radu nije dovoljno ozbiljna. On je u stvari kombinacijom nasilničkih i potkusurivačkih metoda zvladao svojim esnafom koji vrvi od senilnih istoričara i sam sebe proglasio za srpsko božanstvo historijskih nauka obezbedivši sebi oreol cenjenog naučnika u srpsokoj javnosti. Suštinski, to što je on u Srbiji proglasio za naučni rad u Beču ili Parizu rade niži službenici istorijskih arhiva. Ali ovde je profesor doktor Strah i Trepet. To saznanje jako devalvira njegovu struku, jer ako su dopustili da im on bude predsednik udruženja i ``najugledniji`` profesor onda se samo zamisliti može kakvi su ostali.

Drugo pitanje je njegovo patološko preletaštvo. Iz SPSa je završio u SPOu a onda iz DSSa kod Tome. Iako je javno demantovao on se obećao Tomi ali se sada plaši da napravi taj korak odlučnije da ga njegovi bivši saborci ne bi izložili aferi oko Zavoda za udžbenike uz punu medijsku hajku. Nejasno je kako čovek bez morala i karaktera uspeva da uvek iznova obrlati partijske vođe te da mu oni uvek povere neki značajan položaj? A možda se radi o nečemu čemu partijski bogovi ne smeјu da oponiraju a stoji iza Ljuška?

I konačno nikada neću razumeti potpunu apatiju javnosti pred činjenicom da je čovek uredno 2006. godine izjavio da je Mladić najznačajniji Srbin pored VKarađorđa i Vuka Karadžića na tzv. naučnom skupu održanom u negde u Bosni. Još manje je jasno kako je moguće da u periodu od pet godina bude siva eminencija obrazovanja, u koju su i ona luda žena i Vuksa gledali kao u Boga. On je naneo ogromne štete obrazovanju u tom intervalu, gotovo nesaglediv e. Uostalom kao i cela Koštuničina partija ovoj zemlji. Nakon jednog veliko uzleta entuzijazma koji je na kraju mogao rezultirati u nešto sjajno i vredno poput škola koje su drugačije od onih sivih domova u koje smo mi išli i u kojima je vladao zakon jačeg i korucije .

Najdublje verujem u sledeće: da se taj Radoš Ljušić i njegova ludačka i lopovska kamarila nisu zapatili u obrazovanju mi bi smo danas imali dramatično bolju opštu sliku tog izuzetno važnog društvenog segmenta.

Ljušić ne samo da je teško oštetio državu zloupotrebljavajući službeni položaj u tom nesrećnom Zavodu već je uskratio generacijama dece normalno školovanje. Njegova bliska prijateljica i partijski saborac Milka Andrić je za Prosvetni glasnik doslovno izjavila da su ona i njen tim uspeli da u poslednji čas spreče katastrofu koja sistem obrazovanja reformiše i približava nekakvom savremenim informatičkom dobu i da je njihova namera da obrazovanje vrate u tradicionalne okvire sa posebnim osvrtom na pravoslavnu tradiciju. Rekla je i to da škola mora biti priprema mladih ljudi za prijem u liturgijsku zajednicu. Dok sam to čitao mislio sam da su ludai zavladali u potpunosti. Nisam mogao da veruje šta trabunja žena koja je visoki službenik ministarstva prosvete.

No ubrzo su se sve kockice sklopile i postalo je jasno da ti ljudi nisu marili ni za obrazovanje, ni za decu, niti za Crkvu već samo za lične interese. Oteli su sve štoi se oteti moglo i sada idu da blagouživaju u stečenom plenu u očekivanju hrišćanskog oprosta aktuelnih vlasti. Biće jako sramno za ovu zemlju ako se sve oko Ljušiča završi u tišini i bez epiloga.

Edited by Bebler, 31 October 2008 - 15:57.

#27 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 31 October 2008 - 00:20

E da si strateski razmisljao, pa postao VIP bloger, pa napravio radosljusic.com pa da potpisemo peticiju, pa da te danas primi Obradovic, sa sve kamerama, pa da ti obeca kako ce se pobrinuti, to bi bilo nesto. A ne ovako pravis predstavu za jednu gledateljku. Sledeci put pamet u glavu.
(Bez obzira na to, moj duboki naklon.)

#28 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 31 October 2008 - 07:45

E da si strateski razmisljao, pa postao VIP bloger, pa napravio radosljusic.com pa da potpisemo peticiju, pa da te danas primi Obradovic, sa sve kamerama, pa da ti obeca kako ce se pobrinuti, to bi bilo nesto. A ne ovako pravis predstavu za jednu gledateljku. Sledeci put pamet u glavu.
(Bez obzira na to, moj duboki naklon.)

:ph34r: Što se tiče Obradovića, njega bih posetio samo ako bi me do njega odneli na silu. Taj čovek je garant da se reforma u obrazovanju neće nastaviti, bar ne za njegovog mandata i uopšte, ideja da SPS koji glorifikuje najgore zlotvore učestvuje u vlasti nije prihvatljiva ali je realnost. A kada je reč o VIP blogu tamo retko šta pametno piše pa nisam ni imao motiv da uzimam učešće.

Edited by Bebler, 31 October 2008 - 08:51.

#29 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 31 October 2008 - 08:37

Glede bloga&ministra samo sam bila ironicna. :ph34r:

#30 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 31 October 2008 - 08:49

Glede bloga&ministra samo sam bila ironicna. :ph34r:

Znam ali sam morao da zauzmem deciiran stav :)