Jump to content


Photo

po meni je ovo ravno genocidu ( pa shto su onda doshli)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
246 replies to this topic

#31 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 03 October 2002 - 00:09

U, je - sto si ostar! :grin:

Dobro: plasio bih se za njihovu dobrobit.

#32 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 03 October 2002 - 00:13

condor:
Well, albanski studenti su, zajedno sa albanskim profesorima, izbaceni sa fakulteta - cega bi ti morao da se secas...?

Odlicno ti je ovo pitanje: sta bih ja radio?

Da sam Srbin-tata, ovih dana na Kosovu: ne bih pustao decu u skolu!

Da sam Albanac-tata, onih dana, takodje na Kosovu: ne bih pustao decu u skolu!

A ti, Gasti?


Condor, krasi te jedna tipicno srpska odlika:
Volis uz vetar, a ja bih ipak da se malo odmaknem i ostanem suv.
Da sam Srbin tata sada tamo, uradio bih isto sto i ti.
Da sam bio onda Albanac tata, verovatno bih morao da uradim sto i ostali roditelji - budem uz svoje i sa svojima da nebih bio izopsten i prokazen.
Nije valjda da si stvarno neobavesten, pa zar bas toliko?!

#33 SuperOperater

SuperOperater
  • Members
  • 698 posts

Posted 03 October 2002 - 00:15

A sta ti onda Condore, u stvari, svojim ucescem u temi hoces da kazes?

_________________
Mutna slika i mutan ton, ljubitelje filma muci on, i svakog novog dana cim otvori oci i jedna mala krtica iz usta mu skoci! Zeleni Zub, 1988.

[ Izmena poruke: SuperOperater na dan 2002-10-03 01:17 ]

#34 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 03 October 2002 - 00:18

A mozda i tata-Srbin mora da uradi isto kao i ostale tate, a?

Sa druge strane, mozda je tata-Albanac zaista verovao (makar u mom "mentalnom modelu" jeste) da je u najboljem interesu njegove dece - da ne idu u skolu?

Sta mislis, Gasti?

#35 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 03 October 2002 - 00:20

Gosn. Kondore,
porediti ovu situaciju sa onom u kojoj su desetak godina bila albanska deca je neumesno iz vise razloga:
-na Kosovu je i dalje otvorena sezona lova na Srbe. Garantujem vam da ne bi potrajali duze od 24h u sred Pristine(pod pretpostavkom da kazete javno da ste Srbin) a da i ne govorim o zabitima o kojima se govori. Da li je lovostaj za srpsku decu - nikako nije tema akademskih spekulacija jer ne znam ni jednog normalnog roditelja bilo koje nacionalnosti koji bi u praxi ispitivao takve mogucnosti.
-do pre mesec dana je i KFOR sam priznavao da je pratnja potrebna i istu obezbedjivao a onda je uskratio bez ikakvog vidnog razloga ili povoda. Sta se to tako dramaticno promenilo u poslednjih mesec dana na Kosovu pa su srpski civili odjednom bezbedni-pojma nemam!
-ako je cilj UNMIKA multinacionalno Kosovo, onda je bar minimum osecanja sigurnosti potreban srpskom stanovnistvu da bi uopste i poceli da razmisljaju o Kosovu kao o svojoj domovini ili mestu trajnog boravka.
-ako je pak cilj UNMIKA etnicki cisto Kosovo, onda su odabrali najefektniji moguci put da to ostvare jer niko normalan nece sedeti kuci rezonojuci o tome hoce li mu neko napasti dete na putu od skole.

E sad, ako vi kazete da je ovo O.K. jer su albanska deca nekada bila u slicnim problemima onda nas to dovodi u situaciju u kojoj UNMIK i KFOR asistiraju vracanju i placanju nekih starih dugova-naravno nad nevinima. Gde je onda razlika izmedju onoga sta je Sloba radio i ovoga ovde??

#36 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 03 October 2002 - 00:21

SuperOperater:
A sta ti onda Condore, u stvari, svojim ucescem u temi hoces da kazes?

Pa vec sam ti rek'o: Da pazis kako se cenjkash. Jer ispadas opasno - kratak.

#37 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 03 October 2002 - 00:23

condor:
A mozda i tata-Srbin mora da uradi isto kao i ostale tate, a?

Sa druge strane, mozda je tata-Albanac zaista verovao (makar u mom "mentalnom modelu" jeste) da je u najboljem interesu njegove dece - da ne idu u skolu?

Sta mislis, Gasti?


Condor, gubis nadahnuce. Ovo sto sada radis lici na trolovanje.

#38 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 03 October 2002 - 00:28

max:
E sad, ako vi kazete da je ovo O.K. jer su albanska deca nekada bila u slicnim problemima onda nas to dovodi u situaciju u kojoj UNMIK i KFOR asistiraju vracanju i placanju nekih starih dugova-naravno nad nevinima. Gde je onda razlika izmedju onoga sta je Sloba radio i ovoga ovde??

A gde ja kazem nesto i priblizno nalik na ovo, molicu lepo?

Ja ne kazem niti mislim da je OK da deca ne idu u skolu, u bilo kojoj varijanti, tacka. Medjutim, na ovom topicu su krenuli da lete izrazi tipa "genocid", "pokus", "medjunarodna zavera", itd. Pa rek'o daj malo da stvar stavimo u perspektivu...

Znas, Max, ovo me podseca na onu cuvenu kuknjavu (u kojoj sam i sam vrlo glasno ucestvovao), dok je NATO bombardovao SRJ. 80 dana. A znas li koliko smo dana mi bombardovali Sarajevo? 1000! Hiljadu, Maxo moj...

#39 SuperOperater

SuperOperater
  • Members
  • 698 posts

Posted 03 October 2002 - 00:28

condor:
Pa vec sam ti rek'o: Da pazis kako se cenjkash. Jer ispadas opasno - kratak.


Pa upravo si ti jedini ucesnik ove rasprave koji na problem oduzimanja pratnje srpskoj deci na Kosmetu moze da odgovori iskljucivo stavkom kako albanska deca na Kosmetu nisu isla u skolu 10 godina.

Ko se onda (i cime) cenka - ti ili ja?

#40 SuperOperater

SuperOperater
  • Members
  • 698 posts

Posted 03 October 2002 - 00:32

condor:
A znas li koliko smo dana mi bombardovali Sarajevo? 1000! Hiljadu, Maxo moj...


I sta sad sa tim? Jel' bi to trebalo da znaci da nismo imali prava da se javljamo do 1001 dana bombardovanja?

#41 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 03 October 2002 - 00:36

condor:
Znas, Max, ovo me podseca na onu cuvenu kuknjavu (u kojoj sam i sam vrlo glasno ucestvovao), dok je NATO bombardovao SRJ. 80 dana. A znas li koliko smo dana mi bombardovali Sarajevo? 1000! Hiljadu, Maxo moj...

Ne vidim gde bi ovde bila veza izmedju problema srpske dece na Kosovu i bombardovanja Sarajeva???
Ovo opet implicira da oni koji najmanje imaju veze sa bilo cime, neki tada nisu bili ni rodjeni, treba da placaju racune i to sve pod pokriljem UN-a???
Mozemo mi i o cetnicima i hajducima i njihovim zlodelima ali realnost je da DANAS stradaju nevini isto kao i pre desetak godina a svi bi se slozili da su se neke stvari promenile od tada? Ili mozda nisu?

#42 SuperOperater

SuperOperater
  • Members
  • 698 posts

Posted 03 October 2002 - 00:41

Mislim da Condor zapravo hoce da kaze da srpska deca na Kosmetu nemaju prava da se bune do circa 10 godina + jedan dan od dana ukidanja pratnje, posto albanska deca nisu isla 10 godina u skolu.

To znaci da kada srpska deca za jednu deceniju napune 17 godina, moci ce da steknu pravo da se bune sto ne mogu da upisu prvi razred osnovne skole, jer nemaju bezbednosnu pratnju na realciji skola-kuca-skola...

#43 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 03 October 2002 - 01:01

SupOp: "Mislim da Condor zapravo hoce da kaze da srpska deca na Kosmetu nemaju prava da se bune do circa 10 godina + jedan dan od dana ukidanja pratnje, posto albanska deca nisu isla 10 godina u skolu."

Ne srpska deca nego ti, Zube Zeleni, nemas prava da se bunis*! Uvidjas li razliku?

* - tacnije, ti se ne bunis - ti podbunjujes. E, tek na to nemas prava!

#44 SuperOperater

SuperOperater
  • Members
  • 698 posts

Posted 03 October 2002 - 01:21

Nemam prava da se bunim jer:

a) nisam jedno od te dece?
B) nisam roditelj jednog od te dece?

Pojasni malo stavku.

Ko to ima pravo da se buni a ko ne, i zasto?

#45 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 03 October 2002 - 02:07

gastarbeiter:

condor:
A mozda i tata-Srbin mora da uradi isto kao i ostale tate, a?

Sa druge strane, mozda je tata-Albanac zaista verovao (makar u mom "mentalnom modelu" jeste) da je u najboljem interesu njegove dece - da ne idu u skolu?

Sta mislis, Gasti?


Condor, gubis nadahnuce. Ovo sto sada radis lici na trolovanje.

Mozda lici - ali nije trolovanje. Samo mi odgovori na jedno pitanje i videces da nije. Da li su, dakle, tate-Albanci na Kosovu, onomad, osim pritiska sunarodnika, imali mozda jos kakav valjan razlog da decu ne salju u skole, Gasti? I ako jesu - koji je/su to razlog/zi?

A ne rece mi ni da li se secas kada su studente i njihove profesore izbacili sa fakulteta?