Jump to content


Photo
- - - - -

Nacionalizam na Pravnom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 Sofista

Sofista
  • Members
  • 64 posts

Posted 15 April 2008 - 17:44

Poz,


Zivim u RS/BIH i ove godine namjeravam da se upisem na Pravni fakultet Univeziteta u Beogradu. Volim Beograd jer je zaista divan grad, a i moji roditelji su tu studirali tokom 80-ih.
Citao sam na B92 i nekim drugim medijima o nacionalistima na Pravnom, o "Obrazu", radikalima na Pravnom... i interesuje me da li su te price tacne. Inace, imam priliku da cesto putujem do Beograda i iako sam Bosnjak, niko mi nikada nije rekao niti jednu ruznu rijec.


Hvala!

#2 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 15 April 2008 - 22:29

Poz,


Zivim u RS/BIH i ove godine namjeravam da se upisem na Pravni fakultet Univeziteta u Beogradu. Volim Beograd jer je zaista divan grad, a i moji roditelji su tu studirali tokom 80-ih.
Citao sam na B92 i nekim drugim medijima o nacionalistima na Pravnom, o "Obrazu", radikalima na Pravnom... i interesuje me da li su te price tacne. Inace, imam priliku da cesto putujem do Beograda i iako sam Bosnjak, niko mi nikada nije rekao niti jednu ruznu rijec.


Hvala!

Nazalost, tacne su. :huh:
Organizovali su, izmedju ostalog, i tribinu o "oslobadjanju" Srebrenice pre 3 godine. :)
A sada su jos jaci. :rolleyes:

#3 Sofista

Sofista
  • Members
  • 64 posts

Posted 22 April 2008 - 16:46

Nazalost, tacne su. :huh:
Organizovali su, izmedju ostalog, i tribinu o "oslobadjanju" Srebrenice pre 3 godine. :)
A sada su jos jaci. :rolleyes:



Da li jos neko ima nesto da kaze o temi? Molim Vas, jako mi je vazno!!!

#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 April 2008 - 16:58

Da li jos neko ima nesto da kaze o temi? Molim Vas, jako mi je vazno!!!

Slobodno dođi da studiraš u Beograd na Pravnom fakultetu. Veruj mi da nećeš imati nikakvih problema. Beograd je uvek bio i uvek biće otvoren grad za sve. Oni o kojima se ovde priča su marginalne grupe koje postoje na žalost u svakom većem gradu. Ako te ne mrze zato što si bošnjak mrze će te zato što si visok, ili nešto slično....Dakle dobro došao....

#5 Sofista

Sofista
  • Members
  • 64 posts

Posted 22 April 2008 - 17:29

Slobodno dođi da studiraš u Beograd na Pravnom fakultetu. Veruj mi da nećeš imati nikakvih problema. Beograd je uvek bio i uvek biće otvoren grad za sve. Oni o kojima se ovde priča su marginalne grupe koje postoje na žalost u svakom većem gradu. Ako te ne mrze zato što si bošnjak mrze će te zato što si visok, ili nešto slično....Dakle dobro došao....



Znam za to, i zaista volim grad Beograd, ali samo sam htio da se informisem.

Poz

#6 flodolopos

flodolopos
  • Members
  • 5 posts

Posted 03 May 2008 - 10:01

Koliko ja znam na pravni fakultet se svake godine upisuje nekoliko stotina studenata.Pa nisu valjda svi nacionalisti!
Priče da je opasno studirati zbog neke šačice luzera je još veća glupost nego biti jedan od njih!

#7 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 May 2008 - 14:37

moja ti je najtopilija preporuka da nikad ne ides na Pravni fakultet u Beogradu, izaberi radije neki drugi, idi na Pravni faks u Novom Sadu. ne verujem da on moze biti tako los kao sto je ovaj beogradski.

#8 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 May 2008 - 14:40

Poz,
Zivim u RS/BIH i ove godine namjeravam da se upisem na Pravni fakultet Univeziteta u Beogradu. Volim Beograd jer je zaista divan grad, a i moji roditelji su tu studirali tokom 80-ih.
Citao sam na B92 i nekim drugim medijima o nacionalistima na Pravnom, o "Obrazu", radikalima na Pravnom... i interesuje me da li su te price tacne. Inace, imam priliku da cesto putujem do Beograda i iako sam Bosnjak, niko mi nikada nije rekao niti jednu ruznu rijec.

nije problem u tome sto pricas ijekavicu, niko te nece dirati na nacionalnoj osnovi, ali ces posredno imati prilike da cujes i uzivas sve vrste gadosti i atmosfera je bas kao sto si i naveo, ta ogavna.

#9 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 16 May 2008 - 09:22

ma bolje ns, na beogradskom je sada suvise bolesna atmosfera. antic i vasiljevic uparavljaju fakultetom, yebo to! :rolleyes:

#10 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 16 May 2008 - 13:47

Боље иди у Нови Сад.

#11 buva

buva
  • Members
  • 64 posts

Posted 17 May 2008 - 13:36

Koliko ja znam na pravni fakultet se svake godine upisuje nekoliko stotina studenata.Pa nisu valjda svi nacionalisti!
Priče da je opasno studirati zbog neke šačice luzera je još veća glupost nego biti jedan od njih!


Nije stvar u studentima, već u profesorima i kompaniji. Ako si suviše glasan pripadnik "onih drugih" možeš da se pozdraviš sa diplomom.

Studenti nacionalisti na Pravnom nisu šačica luzera, ima ih dosta. Štetni su utoliko što su zbog svoje velike vidljivosti u javnosti u velikoj meri odgovorni za lošu reputaciju fakulteta. Da ne pričam o ličnim interesima zbog kojih neki na fakultetu ispoljavaju takve stavove, budući da kasnije u pravosuđu možeš da naletiš na veoma visoke zidove zbog (ne)slaganja sa "njima".

U prevodu, čisto sektašenje. I onda se mi pitamo šta nam je sa pravosuđem, a dosta toga počinje na fakultetu.

#12 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 17 May 2008 - 14:36

Ja sam studirala krajem 80.ih i početkom 90.ih, u celoj "petici" samo je nas dvoje troje smatralo da je Slobodan Milošević ludak i psihopata koji nas vodi u propast. To je bilo na prvoj godini, a na trećoj Antić je otvoreno prozivao vojsku zašto ne dejstvuje žešće.

#13 zwoncica

zwoncica
  • Members
  • 57 posts

Posted 19 May 2008 - 01:23

slobodno idi na pravni u bg ako to zelis ..tamo, kao i na svakom fakultetu, ima i radikala i liberala i onih izmedju, kako studenata tako i profesora..za vecinu prof neces ni znati sta su a posebno ne za studente osim ako ih ne pitas..

#14 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 19 May 2008 - 20:46

slobodno idi na pravni u bg ako to zelis ..tamo, kao i na svakom fakultetu, ima i radikala i liberala i onih izmedju, kako studenata tako i profesora..za vecinu prof neces ni znati sta su a posebno ne za studente osim ako ih ne pitas..

nije istina, atmosfera tamo je daleko od neutralne. PF je zagadjen do kosti, ako nikog nista i ne pita zgrada je uvek iznutra oblepljena "aktuelnim" plakatima koji podrzavaju sve moguce najgore skupove i organizacije...
bogami da se pogoditi sta su i profesori, pre svega po tretmanu studenata...tako da Novi Sad...moje najtoplije preporuke.

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 19 May 2008 - 21:10

Ja sam studirala krajem 80.ih i početkom 90.ih, u celoj "petici" samo je nas dvoje troje smatralo da je Slobodan Milošević ludak i psihopata koji nas vodi u propast. To je bilo na prvoj godini, a na trećoj Antić je otvoreno prozivao vojsku zašto ne dejstvuje žešće.

e, njegov cuveni ispad koji se posle godinama prepricavao je kad je 1 devojci na ispitu rekao da ne moze da je gleda koliko je ruzna i da bi hteo da se okrene licem prema zidu da ne bi morao i dalje da je gleda (za naivne kojima ova prica zvuci preuvelicano- dajte idite licno na Pravni i uverite se)
ova devojka je mogla zbog toga da ga tuzi, ali problem sa studentima in general je sto su studenti klinci od dvadeset i nesto koji ne znaju i ne umeju da se bore za svoja prava.