Jump to content


Photo
- - - - -

DUBROVNIK


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 15 April 2008 - 13:35

Ima li neko info o jeftinom smestaju u/kod Dubrovnika ?
Pretpostavljam da su u gradu cene iznimno visoke te to otpada ali mozda je moguce naci nesto u okolnim mestima.
U pitanju je polovina Jula meseca.

Jos nesto - ima li nudistickih plaza kod Dubrovnika i koje/gde su ?

hvala unapred,
A.

#2 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 15 April 2008 - 14:06

Ima li neko info o jeftinom smestaju u/kod Dubrovnika ?
Pretpostavljam da su u gradu cene iznimno visoke te to otpada ali mozda je moguce naci nesto u okolnim mestima.
U pitanju je polovina Jula meseca.

Jos nesto - ima li nudistickih plaza kod Dubrovnika i koje/gde su ?

hvala unapred,
A.

Cijene u starom gradu su visoke. Hotelski smještaj je skup. Ali netko tko zna što traži može proći čak i do tri puta jeftinije. Prije svega, da bih ti mogao pomoći moraš mi reći što smatraš jeftinim. Koliko si novaca spremna izdvojiti za smještaj? Privatni smještaj u Gružu je daleko jeftiniji nego u Gradu ili Lapadu. Isto je i sa okolicom Dubrovnika zato ti preporučam da uzmeš smještaj u Župi duborvačkoj.
Nudističke plaže: Beterina u Mlinima (8 km daleko od Dubrovnika prema Cavtatu), Cava na Babinom kuku (hotelsko naselje), dio otoka Lokrum je najpoznatije okupljalište nudista, dio plaže ispod hotela Croatia u Cavtatu (20 km od Dubrovnika) je namijenjen nudistima, nudistička plaža u Platu (oko 12 km od Dubrovnika prema Cavtatu), otočić Supetar u Cavtatskoj vali nadomak Cavtata... Postoji još bezbroj malih uvalica u kojima se kupaju nudisti ali to su većinom nelegalne nudističke plažice na koje dolaze i nenudisti :rolleyes:

Edited by bracodbk, 15 April 2008 - 14:46.


#3 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 15 April 2008 - 14:37

www.dubrovnik-online.com

Ja uskoro idem tamo i nasao sam smestaj preko ovog sajta. Ponuda je bogata, a mozes da suzis kriterijume za pretragu.

Edited by Ginter, 15 April 2008 - 14:39.


#4 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 15 April 2008 - 14:50

Cijene u starom gradu su visoke. Hotelski smještaj je skup. Ali netko tko zna što traži može proći čak i do tri puta jeftinije. Prije svega, da bih ti mogao pomoći moraš mi reći što smatraš jeftinim. Koliko si novaca spremna izdvojiti za smještaj? Privatni smještaj u Gružu je daleko jeftiniji nego u Gradu ili Lapadu. Isto je i sa okolicom Dubrovnika zato ti preporučam da uzmeš smještaj u Župi duborvačkoj.
Nudističke plaže: Beterina u Mlinima (8 km daleko od Dubrovnika prema Cavtatu), Cava na Babinom kuku (hotelsko naselje), dio otoka Lokrum je najpoznatije okupljalište nudista, dio plaže ispod hotela Croatia u Cavtatu (20 km od Dubrovnika) je namijenjen nudistima, nudistička plaža u Platu (oko 12 km od Dubrovnika prema Cavtatu)... Postoji još bezbroj malih uvalica u kojima se kupaju nudisti ali to su većinom nelegalne nudističke plažice na koje dolaze i nenudisti :huh:

hvala bracodbk:
hm, ja bih i jare i pare :)
gledala sam malo cene hostela na netu i vidim da se moze proci za 15-16 evra za noc, ne znam da li je takav smestaj bas los (ja svejedno necu provoditi nimalo vremena u sobi osim na spavanju ali mi je bitno da su mi stvari na bezbednom). Sve do 20 evra je za mene jeftino, preko toga je platezno, ali mi se ne daju pare na smestaj vec na druge stvari.

idealna kombinacija bi bila mestasce sa takvim cenama, gde ima u okolini nudisticka plaza, a postoji frekventna autobuska konekcija sa starim gradom - jel' to postoji ? :rolleyes:

edit - bekpekerska varijanta i inace podrazumeva da se trosi minimum novaca

Edited by Allegra, 15 April 2008 - 14:51.


#5 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 15 April 2008 - 15:43

hvala bracodbk:
hm, ja bih i jare i pare :huh:
gledala sam malo cene hostela na netu i vidim da se moze proci za 15-16 evra za noc, ne znam da li je takav smestaj bas los (ja svejedno necu provoditi nimalo vremena u sobi osim na spavanju ali mi je bitno da su mi stvari na bezbednom). Sve do 20 evra je za mene jeftino, preko toga je platezno, ali mi se ne daju pare na smestaj vec na druge stvari.

idealna kombinacija bi bila mestasce sa takvim cenama, gde ima u okolini nudisticka plaza, a postoji frekventna autobuska konekcija sa starim gradom - jel' to postoji ? :rolleyes:

edit - bekpekerska varijanta i inace podrazumeva da se trosi minimum novaca


Naravno da postoji. U Župi dubrovačkoj, ali i u samom Dubrovniku, bez problema možeš pronaći takav smještaj. Lanjske godine je jedan od forumaša b92 dolazio u Dubrovnik i plaćao je smještaj u klimatiziranoj sobi 20 eura. Dakle, može se naći i jeftinije ali uz manje komoditeta, a čak možeš naći smještaj u kampu gdje vrlo jeftino možeš iznajmiti šator. Kampovi imaju potpunu infrastrukturu (wc, kupatilo, kuhinja), no ne znam koliko bi ti u tom slučaju stvari bile sigurne :)
U Mlinima je nudistička plaža, smještaj u mjestu je jeftin, a iz Mlina imaš autobusnu vezu sa Dubrovnikom svakih dvadesetak minuta (autobusi broj 10 i 16). Ova linija nije u dolasku direktno povezana sa Starim gradom, ali je stanica na kojoj se zaustavlja 10-tak minuta pješice daleko od Grada. U povratku imaš autobusnu stanicu odmah iznad Starog grada, pored stare žičare, 5 minuta pješice od Straduna ;)

#6 jakobmm

jakobmm
  • Members
  • 7 posts

Posted 15 April 2008 - 15:47

Gornje podunavlje ................je zakon............................. :rolleyes:

#7 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 15 April 2008 - 15:49

www.dubrovnik-online.com

Ja uskoro idem tamo i nasao sam smestaj preko ovog sajta. Ponuda je bogata, a mozes da suzis kriterijume za pretragu.


Dubrovnik-online je definitvno jedna od boljih stranica za informiranje u vezi smještaja, ali ako poznaješ nekoga u Du i okolici možeš pronaći kvalitetniji te ujedno i jeftiniji smještaj :rolleyes:

#8 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 16 April 2008 - 11:03

a ako nadjem smestaj blizu samog grada, onda mi je najbliza nudara opet ona u Milinima ili Lokrum ?
koliko je to sve infrastrukturno povezano ?

#9 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 16 April 2008 - 17:20

a ako nadjem smestaj blizu samog grada, onda mi je najbliza nudara opet ona u Milinima ili Lokrum ?
koliko je to sve infrastrukturno povezano ?

Ako je smještaj u blizini Starog grada onda ti je bliža nudistička na Lokrumu a do Lokruma voze izletničke brodice ujutro od 9 do 19 sati. Brodice polaze svakih pola sata. U gradu, na Lapadu je i Cava, nudistička plaža na Babinom kuku. Do nje imaš redovni gradski autobus svakih 5 - 10 minuta. Još nešto? :rolleyes:

#10 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 16 April 2008 - 18:58

Ma sta ce ti grad Dubrovnik pored dubrovackog arkipelaga? Elafiti su zakon. Kolocep, Sipan, Lopud... , bajna ostrva. A na Lopudu moras doziveti najlepsi zalazak sunca na svetu - zapadna plaza na Sunj... , kad to vidis znaces o cemu govorim :rolleyes:

#11 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 17 April 2008 - 11:34

Ako je smještaj u blizini Starog grada onda ti je bliža nudistička na Lokrumu a do Lokruma voze izletničke brodice ujutro od 9 do 19 sati. Brodice polaze svakih pola sata. U gradu, na Lapadu je i Cava, nudistička plaža na Babinom kuku. Do nje imaš redovni gradski autobus svakih 5 - 10 minuta. Još nešto? :rolleyes:

hvala
a gde je dobro izaci u Dubrovniku ?
npr neki jazz, indie, pa i techno (naravno ne mislim sve u jednom)

i da, za ovo ne znam da li mozes ti da mi pomognes - koja je najbolja varijanta za prevoz od DU do BG ?
cula sam za taj Bus do HN, pa od HN uzeti Lastu do BG-a.
jel isao neko sa Jatom ili Montenegro Airlines-om pa da zna cene ?
Na glupom sajtu Montenegro Airlines-a ni cene ne mozes da pronadjes.

gjergji, hvala za tip, odlucila sam se za grad zato sto ostajem relativno kratko pa bih da upijem tu lepotu grada a ne da moram da se smaram do njega busom i zbog izlazaka...slobodno navedi jos neke plaze koje smatras najboljim tu u okolini, to me bas zanima.
a taj zalazak sunca cu obavezno da overim.

#12 Vakula

Vakula
  • Members
  • 334 posts

Posted 17 April 2008 - 12:32

Preporuka iz licnog iskustva: lokacija oko hotela "Libertas" je prilicno centralna [splitski put]; treba oko 15-20 min. pesaka do starog grada preko vidikovca, koji je predivan, tj. broda za Lokrum koji ide iz stare luke;zatim si takodjer brzo busom (glavna autobuska je 5-10 min. pesaka nizbrdo :rolleyes:) do velike luke, odakle idu brodovi za Lopud [pod obavezno] ili Mljet, koji se mora doziveti...kod Libertasa imas dosta apartmana, vidljivih po znaku sobe, camere, rooms :huh:...uletis, pitas, spustis cenu i moras naci nesto do 20 evra.recimo, pre 2 godine, apartman sa francuskim krevetom, kuhinjom i wc-om, terasom sa pogledom na more za 14 evra na dan. Zupa Dubrovacka pa do Cavtata je isto divan predeo; mala mana: nocni busevi iz grada krecu mislim oko 5 ujutro, sto znaci cekanje, jer klubovi ne rade toliko dugo.inace zaustavim neki putnicki bus :) pa im dam neku kintu; poneki stane da te prebaci tih 5-6 km.
Klubovi: hmmm...nisam bio 2 godine, ali Lazareti kod starog grada su naravno centar dogadjanja, sto se koncerata i zurki tice. Imas plakate, reklame, tako da su informacije obilate; stalno se nesto dogadja.Licno najvise gotivim jedan kafic, lociran pored starih zidina (ulazi se kroz mali prolaz u zidinama), na stenovitoj plazi gde svira uvek neki chill.
Zelim ti dobar provod ;)

Edited by Vakula, 17 April 2008 - 12:37.


#13 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 17 April 2008 - 15:56

hvala
a gde je dobro izaci u Dubrovniku ?
npr neki jazz, indie, pa i techno (naravno ne mislim sve u jednom)

i da, za ovo ne znam da li mozes ti da mi pomognes - koja je najbolja varijanta za prevoz od DU do BG ?
cula sam za taj Bus do HN, pa od HN uzeti Lastu do BG-a.
jel isao neko sa Jatom ili Montenegro Airlines-om pa da zna cene ?
Na glupom sajtu Montenegro Airlines-a ni cene ne mozes da pronadjes.

gjergji, hvala za tip, odlucila sam se za grad zato sto ostajem relativno kratko pa bih da upijem tu lepotu grada a ne da moram da se smaram do njega busom i zbog izlazaka...slobodno navedi jos neke plaze koje smatras najboljim tu u okolini, to me bas zanima.
a taj zalazak sunca cu obavezno da overim.


Jazz se mogao poslušati u caffeu Trubadur. Techno je moja branša. Naime ja sam organizator techno partija. Lazareti su centar zbivanja ali imaš dosta kafića u kojima možeš poslušati dobar i kvalitetan techno. Ljeti organiziram techno partije po plažama (Veliki žali, Kupari, Sveti Jakov) u Dubrovniku i okolici. Zbivanja ne nedostaje :rolleyes:
Lani je jedan Beograđanin dolazio avionom do Tivta pa sam ga ja vozio do Dubrovnika. Inače imaš svakodnevno bus od HN do Dubrovnika, čini mi se u 15:30 sati. U isto vrijeme autobus ide i u suprotnom smjeru. Stvarno ne znam kakve su cijene. Možda zna netko sa foruma.

#14 rahatmeister

rahatmeister
  • Members
  • 27 posts

Posted 17 April 2008 - 21:49

Ako ne ides avionom,najlakse ti je busom od Beograda do Trebinja koji su svakodnevni,dolazis u TB u 8 ujutru,popijes kafu i hvatas bus za DU u 10 ujutru i u Dubrovniku si u 10 30.Osim busa,za DU voze i taksisti a mislim da im je cijena negdje oko 25 eura.

#15 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 18 April 2008 - 09:10

i da, za ovo ne znam da li mozes ti da mi pomognes - koja je najbolja varijanta za prevoz od DU do BG ?
cula sam za taj Bus do HN, pa od HN uzeti Lastu do BG-a.
jel isao neko sa Jatom ili Montenegro Airlines-om pa da zna cene ?
Na glupom sajtu Montenegro Airlines-a ni cene ne mozes da pronadjes.


Pre dve godine sam bio u Dubrovniku, tako da ti mogu dati samo okvirne informacije.
Mi smo isli mini busom iz Herceg Novog u DU i cena karte je bila oko 10 EUR. Put traje oko sat i po, u zavisnosti od guzve na granici. Dosta agencija organizuje prevoz na toj relaciji, a cesto se desi da su im u povratku busevi poluprazni, tako da mozes sa njima da ides u HN. Busevi se cesto zaustavljaju i pokupe putnike pri samom ulasku u stari grad, na nekoliko minuta peske od Straduna.

Sto se aviona tice, tada je karta u jednom smeru (Tivat - Beograd) sa sve taksama bila oko 75 EUR, a verujem da je danas nesto skuplja. Druga varijanta, koja je mozda i bolja je da ides busom do Trebinja, pa odatle da uhvatis bus za Beograd. Od par ljudi sam cuo da je to cak i bolja varijanta, nego da ides preko Crne Gore.