Jump to content


Photo
- - - - -

Cena hrane u svetu porasla


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
228 replies to this topic

#46 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 18 April 2008 - 23:33

Naravno da nece, nego ce dohvatiti mechete i poklati se medjusobno, ili ce gurati kitu gde god stignu (jbg, serotonin mora da tece, one way or another) pa ce pocrkati od AIDS-a... Kao sto vidimo na vrlom primeru gladne Afrike. Sto nisu zaratili sa USofA? In fact, USofA im najvise daje, pola Afrike bi pocrkalo od gladi kad bi slozno udarili na USofA za samo godinu dana.

Gladan narod je najcesce sam sebi najveci neprijatelj jer zbog gladi nikada ne sedne i razmisli sta mu je ciniti...

A to da, u hipotetickom slucaju realne nestasice hrane, gologuzija sa istoka krene u rat sa USofA / EU / ostalim `oazama`, to je vec smesno. Pa oni ce prvo udariti na bogatije komsije, i u tom procesu ce sebe desetkovati i tako ce resiti svoju krizu resursa. Tako je bilo odvajkada - priroda ima svoj nacin regulisanja populacije na planeti, bili to beli medvedi ili ljudi, rezultat je isti - smanjenje populacije na manageable size.


Tacno tako. I ja pokusao da objasnim, ali nisam imao nerava. Razmisljanja tipa Mali Perica me ne inspirisu.

Edited by down with the sickness, 18 April 2008 - 23:33.


#47 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 April 2008 - 23:38

Ja ne znam stvarno kako da ti objasnim. Lepo ti kazem, nemoguce je da dva najveca svetska izvoznika hrane, USA i EU, budu gladni.

Pa jedino da mu crtas.Covece SAD ima 43% svetske proizvodnje kukuruza pa da jedu samo proju od godisnje zetve da se hrani cela zemlja par godina.Kao sto je incognito rekao
gologuzija ce se pobiti medjusobno i to je to.Kakvi crni ratovi protiv SAD ili EU.Pa Srbija je videla na licnom primeru kako se to zavrsava.

#48 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 18 April 2008 - 23:53

Ja radim na uvozu/izvozu hrane za oko 150 zemalja sveta, Kanada inace ima 7-8 milijardi dolara godisnje suficita u trg. balansu sa hranom, veoma jaka industrija. Tacno se zna gde sta ide. Za Japan samo najbolje i naravno najskuplje. Za Rusiju, malo mi je neprijatno da kazem, ali, uglavnom ono sto niko drugi nece da kupi, pa ni kompanije koje proizvode hranu za kucne ljubimce.

Edited by down with the sickness, 18 April 2008 - 23:54.


#49 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 19 April 2008 - 00:39

Kina nece biti gladna. Oni ce zaraditi dovoljno da kupe hranu praveci drvene bojice, flomastere, cackalice, drzace za toalet papir i ostale dzidza-bidze. Arapi i Rusi ce biti gladni, zato sto nece da rade i ne znaju nista, nafte ce nestati, a oni osim sheika, s obe strane, nisu za to pripremljeni. Oni ce predstavljati opasnost za svet i vec se sada prepoznaju i prave transverzalu koja ce popushiti samo tako, vec sada ga pushe.

Naravno tu su jadni Afrikanci i nasa braca Romi, Indijci, ali su potpuno bezopasni, njima treba pomoci.


ovo je veoma rasisticna izjava.

#50 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 19 April 2008 - 00:41

Zakaj?

#51 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 19 April 2008 - 00:44

Naravno da nece, nego ce dohvatiti mechete i poklati se medjusobno, ili ce gurati kitu gde god stignu (jbg, serotonin mora da tece, one way or another) pa ce pocrkati od AIDS-a... Kao sto vidimo na vrlom primeru gladne Afrike. Sto nisu zaratili sa USofA? In fact, USofA im najvise daje, pola Afrike bi pocrkalo od gladi kad bi slozno udarili na USofA za samo godinu dana.

Gladan narod je najcesce sam sebi najveci neprijatelj jer zbog gladi nikada ne sedne i razmisli sta mu je ciniti...

A to da, u hipotetickom slucaju realne nestasice hrane, gologuzija sa istoka krene u rat sa USofA / EU / ostalim `oazama`, to je vec smesno. Pa oni ce prvo udariti na bogatije komsije, i u tom procesu ce sebe desetkovati i tako ce resiti svoju krizu resursa. Tako je bilo odvajkada - priroda ima svoj nacin regulisanja populacije na planeti, bili to beli medvedi ili ljudi, rezultat je isti - smanjenje populacije na manageable size.


prvo pomislih sta je USofA a onda uvideh. lep akronim, hahaha.

anyway, moja recenica je veoma jednsotavna - najmnogoljudnije ancije na svetu - kada zagusti i kada sirovina vise ne bude dovoljno, nece cekati mrvice, prositi niti pristati da budu rasisticno svrstavani u niza bica koja imaju samo guzicu a nemaju glavu.
ratovace, da prezive, kao sto je to u istoriji uvek bio slucaj. a takodej je uvek bio slucaj da se sva carstva raspadnu, pre ili posle. pa tako i USofA.


licno, ne verujem da ce do ovoga doci u ansem zivotnom veku ali nikad se ne zna, mzoda ima ovde i setomesecnih forumasha koji ce da pozive 120. :rolleyes:

#52 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 19 April 2008 - 00:45

Zakaj?



zato sto neznanje i lenjost nisu nacionalna odlika nego licna.

#53 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 19 April 2008 - 00:50

pa ako imas neskolovane i lenje pojedince u drzavi, onda mozes da kazes da je nacija takva. Kao sto je i Nemacka bila ratoborna, a danas nije.

#54 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 19 April 2008 - 00:51

zato sto neznanje i lenjost nisu nacionalna odlika nego licna.



Pa naravno da je licna odlika, samo malo multiplicirana.

Edited by down with the sickness, 19 April 2008 - 01:01.


#55 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 19 April 2008 - 01:05

pa ako imas neskolovane i lenje pojedince u drzavi, onda mozes da kazes da je nacija takva. Kao sto je i Nemacka bila ratoborna, a danas nije.


eto, ti tako mislis. a ja ne mislim. mirna backa, bosna, amerika i kina.

#56 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 April 2008 - 01:19

Ja radim na uvozu/izvozu hrane za oko 150 zemalja sveta, Kanada inace ima 7-8 milijardi dolara godisnje suficita u trg. balansu sa hranom, veoma jaka industrija. Tacno se zna gde sta ide. Za Japan samo najbolje i naravno najskuplje. Za Rusiju, malo mi je neprijatno da kazem, ali, uglavnom ono sto niko drugi nece da kupi, pa ni kompanije koje proizvode hranu za kucne ljubimce.

Samo da potvrdim ovo sto si napisao jer ja radim za firmu koja se bavi transportom iste.Kanada ima ogroman suficit u proizvodnji zitarica sto malo ko zna.Samo prosle godine izvezeno je 14 miliona tona zita.Takodje ljudi pisu o stvarima koje malo znaju.Kina je postala jedan od izvoznika zitarica i svake godine povecava izvoz.

#57 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 19 April 2008 - 15:00

Ja radim na uvozu/izvozu hrane za oko 150 zemalja sveta...


1) I sve njih snadbijevas iz svoje prodavnice - jer nisi cuo da se time trguje na berzi?
2) Niko te nije obavijestio da kina i rusija izvoze zitarice a ne uvoze?
3) Za sve ti je kriv socijalizam a jedina velika nacija kojoj prijeti glad je ujedno i najveca demokartija na svijetu?

Hvala ti sto si mi uljepsao dan.

Hrana, kao i sve sirovine - jednostavno ide gore. Cak su i glupi seljaci sabrali 2 i 2 i zakljucili da nema smisla da od mojih 4$ koliko platim kilo pririnca dobiju 22 centa koliko su dobijali prosle godine. . Evo u cikagu vec dobijaju vise od pola dolara a na tajlandu skoro citav dolar.

Neces da kupis? - Ne moras.

#58 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 19 April 2008 - 15:20

1) I sve njih snadbijevas iz svoje prodavnice - jer nisi cuo da se time trguje na berzi?
2) Niko te nije obavijestio da kina i rusija izvoze zitarice a ne uvoze?
3) Za sve ti je kriv socijalizam a jedina velika nacija kojoj prijeti glad je ujedno i najveca demokartija na svijetu?



Bilo bi lepo da pojasnis, ukoliko ti nije bila namera samo da seresh, ako jeste, onda nista, samo nastavi.

#59 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 19 April 2008 - 15:34

Bilo bi lepo da pojasnis, ukoliko ti nije bila namera samo da seresh, ako jeste, onda nista, samo nastavi.


Pa jel treba da ti se crta? Procitaj svoje tvrdnje od pocetka topica pa mi kazi koja od te tri stavke ti je nejasna?

#60 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 19 April 2008 - 15:56

Pa jel treba da ti se crta? Procitaj svoje tvrdnje od pocetka topica pa mi kazi koja od te tri stavke ti je nejasna?



Ti si simpatican decko sa planine, crtanje ostavi za nekog drugog. Za pocetak, mozda ne bi bilo loshe da se pozabavis pravopisom, ova greska je tako tipicna za polupismene:

1) I sve njih snadbijevas iz svoje prodavnice - jer nisi cuo da se time trguje na berzi?


Prvo, kupuju bas iz moje prodavnice. Tacnije, iz prodavnice u kojoj ja radim.
Drugo, mrzi me da se vracam, ali sumnjam da sam pominjao zitarice u vezi Kine i Rusije. Gde si ti nasao te moje rechi?
Trece, zasto ne bi imenovao tu zemlju koja gladuje, a u kojoj je "najveca demokratija", valjda ima ime. Kao da se stidis.

Edited by down with the sickness, 19 April 2008 - 16:47.