Jump to content


Photo

Medalje na OI u Pekingu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
188 replies to this topic

#31 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 13 August 2008 - 00:20

U principu stvarno se suzdrzavam maksimalno da ulazim u rasprave i trudim se da ne vredjam nikog ali na ovakve stvari jednostavno moram da reagujem

2)Za Noleta...Realno,zar nije smesno poredjati sportiste na toj listi,pocev od drugog-treceg mesta,kad je tesko odrediti koji je bolji od kog vec na osnovu nekih prethodnih rezultata?Oke,titule se pamte,to stoji...Objektivno,Nadal je trenutno najbolji...Federer je dostigao svoj zenit i sad je u silaznoj putanji...smesno je pricati o ostalima na kojoj su poziciji kad svi pa i Federer imaju TOLIKO oscilacija da je to prosto neverovatno...davidenko moze dobiti Noleta,moze i Nole njega...ali Nole je bolji jer je osvojio Australiju?!samo zato?Sta ako davidenko osvoji dva grandslam turnira a djokovic u tom trenutku ima samo jedan,ali je i pored toga u izuzetnoj formi?Davidenko ga normalno zaobidje na listi (naravno uz osvojene jos neke turnire),i on je sad kao bolji od Noleta iako ga bi ga Nole mozda razneo u duelu,i realno je bolji od njega?Dajte ljudi...Isto tako mi je smesno kad neko stavlja Noleta 'rame uz rame' sa Nadalom i Federerom...koliko je puta on pobedio njih dvojicu skupa?Je l se stize do cifrre 7?Da se razumemo,ja Noleta jako gotivim,i navijam za njega svim srcem,ali je nerealno pricati da ce on jednog dana biti najbolji kad to nije istina.Jos nesto...ovo je malo gruba paralela,ali to je za one koji vecito tvrde kako je Nole mlad i da ima vremena....ne bih se slozio...mlad jeste...od Nadala je mladji godinu dana...Nadal je sad prvi,'ajde da vidimo da li ce Nole za godinu dana u ovo vreme biti drugi teniser sveta?Svako id svojim utem u karijeri,ali se plasim da ce Nole u nasim glavama ostati veciti talenat,t jest,ja mislim da ne moze jos puno iznad ovoga da pruzi!Jos jednom,krajnje je smesno pricati o pozicijama na listi,to je za tenisere kako bi tezili boljem i savrsenijem.


Nole je vec sada veliki teniser. Koliko god se tebi u brojkama cini da je malo pobedjvao Nadala i Federera, pobedjivao ih je i to na velikim turnirima koje je uzgred i osvajao. Momak je imao jedan kiks na Wimbldonu i po tebi je odmah propao teniser. To sto je ove godine uzeo US open, dva mastersa, igrao jedno finale mastersa, gde je, uzgred, razbio Nadala koji je u zivotnoj formi, polufinale Roland Garosa to nema veze jel da?
Nadalu je trebalo 4 godine da smakne Federera sa trona, a ti otpisujes Noleta koji je vise od godinu dana konstantno i prilicno ubedljivo treci na listi :)

3)Ana...Nisam mislio bukvalan soping...Sarkazam...ili ipak ironija...devojka je dosta postigla u karijeri...Ja to umem da cenim i cenim jako sto je kao i Nole,posle dugo vremena u inostranstvu se vratla da POKUSA da igra kao Srpkinja....Super!Postovanje za to!Meni nije jasno,kako neko ne mozze da shvati da ona u glavi nema svest o Srbiji,da je nju Najvece Takmicenje kao i svaki drugi grandslam :D???Kako ne shvatate da njoj Olimpijada nije sto i nekom drugom sportisti,koji shvata da je to najveci sportski i najprestizniji dogadja u citavom svetu i za sva vremena?Mozda je to i prirodno jer dugo nije zivela ovde...ako je bila povredjena,nije trebala doci ovde!Ona jednostavno ne gleda na repku kao na svetinju!Nema tu zelju!I nije prvi put da eskivira repku,a ovo joj je sad dosao kao paravan da je ne ispljuju ako ne bi ponovo igrala za repku,i to tamo gde svako ZELI da igra!Ona je jednostavno navikla da igra sama za sebe i to je to!Inace,sigurno joj je zelja bila da prisustvuje velikoj ceremoniji otvaranja i to joj se ispunilo.Tacka.


Jel ti to imas neki uredjaj za merenje patriotizma ili... :ph34r:

4)Sekaric Jasna....ne,nije to do svezine...kad svezine ponestane,onda nestane i zelje da radis taj posao...ona bi to osetila prva...onda prica ide u dva pravca:osetila je to da vise ne moze da bude u samom vrhu,pa ipak nije pruzila sansu nekom mladom da proba da se kvalifikuje i ode,vec je sebicno htela ona da ode...i ne uzme medalju!Drugi smer...nije do toga?onda znaci da je bila u vrhunskoj formi ali ipak nije uzela medalju...zbog nervoze?Neko ko se takmici okruglo 20 GODINA (seul '88 prvi put) i nervozan je (da ne kazem istremiran) na takmicenju?sad posle toliko godina....haha,osmeh mi je od uveta do uveta


Nije uzela medalju!!!! Odmah je lincovati!!! Da ona se tim sportom USPESNO BAVI 20 GODINA i pri tome trenira u ocajnim uslovima i gleda kako polupismeni i polutalentovani fudbaleri potpisuju velike ugovore za koje bi ona morala da uspesno gadja u metu jos 220 godina ne bi li toliko zaradila koliko su vrednosti tih ugovora. Nije ona nista nikom uzela, u pojedinacnim sportovima se na olimpijadu odlazi zahvaljujuci tamo nekim olimpijskim normama koji svaki takmicar mora da dostigne,pa ko voli (i ume) nek izvoli.
Jasna Sekaric je jedan od retkih sportista koja je tako mnogo dala ovoj zemlji a tako malo je to naplatila. Nole Ana i Jeca mogu sada da se povuku i da i njihovi unuci bogovski zive od njihove zarade. Ako su oni (a jesu itekeko) posteno zaradili svaki dinar, Jasna zasluzuje za tih 20 godina bavljenja streljastvom mnooooooooogo vise, a ne ovakvo omalovazavanje.

Edited by dali_man, 13 August 2008 - 08:39.


#32 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 13 August 2008 - 09:58

Fuzbalere ne komentarisem,iz principa...ti momci nisu krivci za lose stanje u fudbalu

po ovoj recenici vidim da si pre svega fudbalski navijac. imas mekano srce samo kad su fudbaleri u pitanju. Ne, nasi momci nisu krivi sto su losi?! jednostavno ne igraju dobar fudbal. tacka. ljudi u foteljama mogu da manipulisu, prodaju, zloupotrebljavaju, ali losi fudbaleru su losi fudbaleri, ajde da kazemo prosecni u najboljem slucaju. i tu nema sta da se prica. cast izuzezima, koji mogu da se izbroje na prste jedne ruke.

2)Za Noleta...Realno,zar nije smesno poredjati sportiste na toj listi,pocev od drugog-treceg mesta,kad je tesko odrediti koji je bolji od kog vec na osnovu nekih prethodnih rezultata?Oke,titule se pamte,to stoji...Objektivno,Nadal je trenutno najbolji...Federer je dostigao svoj zenit i sad je u silaznoj putanji...smesno je pricati o ostalima na kojoj su poziciji kad svi pa i Federer imaju TOLIKO oscilacija da je to prosto neverovatno...davidenko moze dobiti Noleta,moze i Nole njega...ali Nole je bolji jer je osvojio Australiju?!samo zato?Sta ako davidenko osvoji dva grandslam turnira a djokovic u tom trenutku ima samo jedan,ali je i pored toga u izuzetnoj formi?Davidenko ga normalno zaobidje na listi (naravno uz osvojene jos neke turnire),i on je sad kao bolji od Noleta iako ga bi ga Nole mozda razneo u duelu,i realno je bolji od njega?Dajte ljudi...Isto tako mi je smesno kad neko stavlja Noleta 'rame uz rame' sa Nadalom i Federerom...koliko je puta on pobedio njih dvojicu skupa?Je l se stize do cifrre 7?Da se razumemo,ja Noleta jako gotivim,i navijam za njega svim srcem,ali je nerealno pricati da ce on jednog dana biti najbolji kad to nije istina.Jos nesto...ovo je malo gruba paralela,ali to je za one koji vecito tvrde kako je Nole mlad i da ima vremena....ne bih se slozio...mlad jeste...od Nadala je mladji godinu dana...Nadal je sad prvi,'ajde da vidimo da li ce Nole za godinu dana u ovo vreme biti drugi teniser sveta?Svako id svojim utem u karijeri,ali se plasim da ce Nole u nasim glavama ostati veciti talenat,t jest,ja mislim da ne moze jos puno iznad ovoga da pruzi!Jos jednom,krajnje je smesno pricati o pozicijama na listi,to je za tenisere kako bi tezili boljem i savrsenijem.

smejurija od pasusa. kakve kalkulacije. a posebno ovo boldirano. Novak je tokom 07/08 usao u pet uzastopnih polufinala Grend slemova, sto je poslo za rukom samo jos cetvorici, petorici tenisera u istoriji. i otud njegovo sigurno 3 mesto na listi. oscilacijama ne mozes da nazoves to sto je ispao u drugom kolu wimbldona u inace fenomenalno odigranoj sezoni (i sezoni pre toga). on je uz Nadala najkonstantniji igrac u poslednjih godinu i po dana, prema tome nauci ti nesto o tenisu. A predvidjati decku od 21 god., koji je veliki talenat a uz to vredan i zeljan pobeda, da mu je ovo maksimum je jednostavno zlonamerno.

#33 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 13 August 2008 - 10:05

po ovoj recenici vidim da si pre svega fudbalski navijac. imas mekano srce samo kad su fudbaleri u pitanju. Ne, nasi momci nisu krivi sto su losi?! jednostavno ne igraju dobar fudbal. tacka. ljudi u foteljama mogu da manipulisu, prodaju, zloupotrebljavaju, ali losi fudbaleru su losi fudbaleri, ajde da kazemo prosecni u najboljem slucaju. i tu nema sta da se prica. cast izuzezima, koji mogu da se izbroje na prste jedne ruke.


To mogu cak i dugogodisnji radinici u pilani!

:ph34r: Crn humor, znam

#34 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 13 August 2008 - 10:07

Nije on zlonameran, već se razume u sve sportove.Ne možemo sa njim ravnopravno da se nosimo.
Ipak, još jednom bih da naglasim da su fudbaleri sramota za Srbiju.Ako ne znaju da igraju, nek nauče :ph34r:

#35 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 13 August 2008 - 10:21

Ako ne znaju da igraju, nek nauče

Ma ne nisi lepo shvatila, oni jadni nisu krivi, oni su cisti genijalci nego ih ovi iz fotelja podrivaju. ubijaju im zelju za demonstriranjem nepresusnog talenta.

a da, ovaj biser sam zaboravila (sta cu, ovakvi me postovi inspirisu)

davidenko moze dobiti Noleta,moze i Nole njega...ali Nole je bolji jer je osvojio Australiju?!samo zato?

da zato!!! (i mnogo vise od toga, ali nek bude samo zato). Jer ti mislis da je neka cudna koincidencija sto Davidenko nije uzeo ni jedan slem u svojoj 26,27 godini. covek jednostavno nije u stanju.

#36 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 13 August 2008 - 10:41

Fudbaleri jesu krivi. Kad ste videli Farska Ostrva da ne trce i 100% se zalažu na tekmi. Oni su svesni da su loši ali igraju 100% i ništa im se ne može zameriti. Naši igrači ne rade to i svaka kritika na njihov račun je opravdana. Da izgube 4:0 ali da trče i bore se nista im se ne bi reklo ali da stoje u mestu i tapkaju cak i kad pobede ja cu ih uvek kritikovati.

FSS je odgovoran za propadanje fudbala u Srbiji kao i za izbor selektora a oni sa igrom igraca nemaju veze.

#37 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 13 August 2008 - 10:51

Ma ne nisi lepo shvatila, oni jadni nisu krivi, oni su cisti genijalci nego ih ovi iz fotelja podrivaju. ubijaju im zelju za demonstriranjem nepresusnog talenta.

Hvala na pojašnjenju :ph34r: !Ja već deset godina mislim da su naši fudbaleri potpuna antireklama te lepe igre, ne znam kako je moguće da nemamo nijednog prirodnog napadača (jer se oni rađaju, a niko da ih otkrije), kako nemamo nijednog koji zna da centrira, ma da ne nabrajam.Možda su kravatirani krivi što takvi momci nisu iznedreni i neki drugi i veoma neuspešni klonovi igraju fudbal, mislila sam.Ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet da su to podriveni genijalci.Sad mi je sve jasnije.

Jel ti to imas neki uredjaj za merenje patriotizma ili...

Možda mi te uređaje nismo izmislili, ali ih neprestano usavršavamo.Inače, odličan post.

Crn humor, znam

Volim crni humor.

#38 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 13 August 2008 - 11:28

Inače, odličan post.


Pa kad nailazim na nepresusan izvor inspiracija :ph34r:. Hvala

Edited by dali_man, 13 August 2008 - 11:28.


#39 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 13 August 2008 - 11:46

Nije on zlonameran, već se razume u sve sportove.Ne možemo sa njim ravnopravno da se nosimo.
Ipak, još jednom bih da naglasim da su fudbaleri sramota za Srbiju.Ako ne znaju da igraju, nek nauče :D


Ma znaju oni da igraju, ali ipak je vlaznost vazduha tog dana bila 95% pa nisu mogli ni da disu, a tek da trce... :ph34r: Ako se danas vlaznost vazduha smanji, mozda dobiju Argentinu sa 5-0 i plasiraju se dalje... :)

Salu na stranu... sramota za Srbiju nisu, jer ovo sto se desava je realnost. Tu bi mogao da pomogne samo extra dobar selektor, tipa Gus Hiding, koji je preporodio Ruse, koji su bili smesniji od nas do njegovog dolaska... ali oni imaju tajkune koji vole fudbal i hoce to da plate... a ovi nasi samo gledaju da sebi stave sto vise kinte u dzep... Terzic, Djoric, pa Karadzic... smejurija bre... dok su oni i njima slicni tu bice ovako, nivo Kazakstana i Kipra... igraci su tu najmanje krivi.

#40 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 13 August 2008 - 11:56

Salu na stranu... sramota za Srbiju nisu, jer ovo sto se desava je realnost. Tu bi mogao da pomogne samo extra dobar selektor, tipa Gus Hiding, koji je preporodio Ruse, koji su bili smesniji od nas do njegovog dolaska... ali oni imaju tajkune koji vole fudbal i hoce to da plate... a ovi nasi samo gledaju da sebi stave sto vise kinte u dzep... Terzic, Djoric, pa Karadzic... smejurija bre... dok su oni i njima slicni tu bice ovako, nivo Kazakstana i Kipra... igraci su tu najmanje krivi.


Malo sam se šalila (ironisala) da su sramota za Srbiju, jer su Srbi skloni da koriste tu floskulu.

Inače, ne smemo da zanemarimo i visinu trave, koja je znatno usporila naše (inače) veoma brze i okretne uzdanice.

#41 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 13 August 2008 - 13:20

Evo,deo po deo da odgovorim...Samo cu na tvoj post odgovoriti,pa ce to biti i odgovor ovima koji se slazu sa tobom....ovako....Nisam kontradiktoran.Ocigledno pratis najvise tenis a ostale sportove ne tako strasno pa cu ti izneti neke cinjenice:

1)Odbojkaski tim Srbije,je jos uvek mlad i trenutno kvalitet koji poseduju nije 'izbrusen' do kraja,te od njih,kao jednog mladog tima,se ne moze ocekivati medalja na najvecem sportskom takmicenju u univerzumu!Ako oni uspeju da osvoje neki turnir na takmicenju u pripremnom periodu,to je oke,ali to moze biti lose jer im je forma blizu vrhunca,ako ne i na vrhuncu,a ostale repke tek idu uzlaznom putanjom!Da smo bili u istoj poziciji sa jednim Brazilom ili Rusijom na turniru Svetske lige,ne bi smo uzeli ni cetvrto mesto jer su oni objektivno znatno bolji od nas!sa vaterpolistima to nije slucaj...Nasa repka je gotovo nadmocna poslednjih godina i kad pobedjuju u u pripremama,pa i najjace,to znaci da sve ide po planu,jer su oni zaista dominirali vaterpolom prethodnih 4-5 godine.Tu se gubi svaka kontradikcija iz tvoje pretpostasvke.

2)Za Noleta...Realno,zar nije smesno poredjati sportiste na toj listi,pocev od drugog-treceg mesta,kad je tesko odrediti koji je bolji od kog vec na osnovu nekih prethodnih rezultata?Oke,titule se pamte,to stoji...Objektivno,Nadal je trenutno najbolji...Federer je dostigao svoj zenit i sad je u silaznoj putanji...smesno je pricati o ostalima na kojoj su poziciji kad svi pa i Federer imaju TOLIKO oscilacija da je to prosto neverovatno...davidenko moze dobiti Noleta,moze i Nole njega...ali Nole je bolji jer je osvojio Australiju?!samo zato?Sta ako davidenko osvoji dva grandslam turnira a djokovic u tom trenutku ima samo jedan,ali je i pored toga u izuzetnoj formi?Davidenko ga normalno zaobidje na listi (naravno uz osvojene jos neke turnire),i on je sad kao bolji od Noleta iako ga bi ga Nole mozda razneo u duelu,i realno je bolji od njega?Dajte ljudi...Isto tako mi je smesno kad neko stavlja Noleta 'rame uz rame' sa Nadalom i Federerom...koliko je puta on pobedio njih dvojicu skupa?Je l se stize do cifrre 7?Da se razumemo,ja Noleta jako gotivim,i navijam za njega svim srcem,ali je nerealno pricati da ce on jednog dana biti najbolji kad to nije istina.Jos nesto...ovo je malo gruba paralela,ali to je za one koji vecito tvrde kako je Nole mlad i da ima vremena....ne bih se slozio...mlad jeste...od Nadala je mladji godinu dana...Nadal je sad prvi,'ajde da vidimo da li ce Nole za godinu dana u ovo vreme biti drugi teniser sveta?Svako id svojim utem u karijeri,ali se plasim da ce Nole u nasim glavama ostati veciti talenat,t jest,ja mislim da ne moze jos puno iznad ovoga da pruzi!Jos jednom,krajnje je smesno pricati o pozicijama na listi,to je za tenisere kako bi tezili boljem i savrsenijem.

3)Ana...Nisam mislio bukvalan soping...Sarkazam...ili ipak ironija...devojka je dosta postigla u karijeri...Ja to umem da cenim i cenim jako sto je kao i Nole,posle dugo vremena u inostranstvu se vratla da POKUSA da igra kao Srpkinja....Super!Postovanje za to!Meni nije jasno,kako neko ne mozze da shvati da ona u glavi nema svest o Srbiji,da je nju Najvece Takmicenje kao i svaki drugi grandslam :ph34r:???Kako ne shvatate da njoj Olimpijada nije sto i nekom drugom sportisti,koji shvata da je to najveci sportski i najprestizniji dogadja u citavom svetu i za sva vremena?Mozda je to i prirodno jer dugo nije zivela ovde...ako je bila povredjena,nije trebala doci ovde!Ona jednostavno ne gleda na repku kao na svetinju!Nema tu zelju!I nije prvi put da eskivira repku,a ovo joj je sad dosao kao paravan da je ne ispljuju ako ne bi ponovo igrala za repku,i to tamo gde svako ZELI da igra!Ona je jednostavno navikla da igra sama za sebe i to je to!Inace,sigurno joj je zelja bila da prisustvuje velikoj ceremoniji otvaranja i to joj se ispunilo.Tacka.


4)Sekaric Jasna....ne,nije to do svezine...kad svezine ponestane,onda nestane i zelje da radis taj posao...ona bi to osetila prva...onda prica ide u dva pravca:osetila je to da vise ne moze da bude u samom vrhu,pa ipak nije pruzila sansu nekom mladom da proba da se kvalifikuje i ode,vec je sebicno htela ona da ode...i ne uzme medalju!Drugi smer...nije do toga?onda znaci da je bila u vrhunskoj formi ali ipak nije uzela medalju...zbog nervoze?Neko ko se takmici okruglo 20 GODINA (seul '88 prvi put) i nervozan je (da ne kazem istremiran) na takmicenju?sad posle toliko godina....haha,osmeh mi je od uveta do uveta!P.S. postovani/a wwww,da se razumemo,ovvde nikog NE PLJUJEM I NE PREBACUJEM NIKOME,pogotovo ne nekome ko je toliko toga uradio i donosio nam radosti dvadset godina...prosto sam gnevan na njihovo ponasanje i eksplanacije losih rezultata...to pomalo moze i da se shvatii kao nepostovanje i vredjanje ljudi koji za tebe navijaju.Tacka.



Fuzbalere ne komentarisem,iz principa...ti momci nisu krivci za lose stanje u fudbalu...vec Karadzic i ostala govna na foteljama...to znaci da pricu moram da prenesem u neke vise sfere,konkretno na FSS,a tome nije mesto na ovako lepom topiku:D Clanovi,sve ja cenim ,svako zalaganje i trud,i uspeh naravno!Ali me itekako vredja kad neki ljudi pricaju i u cijim se intervjuima naslucuje pohod na medalje, a onda odu tamo,izgube,i daju smesne komentare zbog cega su izgubili....t o me itekako vredja...Zaista ne razumem zasto ovo neko shvata kao pljuvanje,ovo je samo komentar trenutne situacije,koja se vama,ocigledno je,ne svidja.pz svima clanovima;)


Za pocetak tebi jedan predlog- da uzmes ovo sto si napisao, stanes pred ogledalo i procitas naglas. Cisto da pokusas da shvatis sta si izgovorio.

Moram da krenem od kraja, tj. od Jasne. Jasna sebicna? Vidis, ja ne znam kako se u tvom svetu kvalifikuje za OI, ali koliko ja znam to se zasluzuje, a ne dobije. Znaci Jasna je nekim svojim rezultatom ZASLUZILA da se nadje tamo, nije njoj streljacki savez ili olimpijski savez dodelio to mesto. I nije to kraljevska titula da je ona prepusti nekome.

Ana- kakve veze ima kako ona shvata OI? Da li kao patriota ili ne? OI donose bodove. Bodovima se napreduje na WTA listi. Njoj su, kao i drugim igracicama bodovi cilj. Tacka. Tu se rasprava zavrsava. Da je mogla igrala bi.

Nole nije treci teniser sveta. Pa ja ne znam sta treba da uradi da bi bio. Da se vrati kroz vreme, pobedjuje Smaprasa, Agasija, Bekera, pa da bude? Ili da ode u buducnost pa pobedjuje tamo neke igrace? Kako se u tvom svetu meri taj igracki raspored? U ovom, realnom, izmislili neki ljudi bodove. Pogledas tabelu i kraj. Kome smetaju imena na tabeli on moze da izmislja svoj neki raspored. I meni je licno bilo krivo sto je Federer bio prvi toliko dugo, ali nisam mogao da kazem da nije najbolji. Bio je u tom trenutku i kraj price.

#42 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 13 August 2008 - 13:47

Nole nije treci teniser sveta. Pa ja ne znam sta treba da uradi da bi bio.


Pa, i to je čovek pojasnio-rekao je da treba više puta da pobedi Federera i Nadala.Meni je to savršeno jasno.Mada je možda malo i kontradiktorno.Ali, šta ja znam? Kao što rekoh, čovek je bolje obavešten.I ne bih s njim da ulazim u duže rasprave kojima sam nedorasla.

#43 nikolino

nikolino
  • Members
  • 82 posts

Posted 13 August 2008 - 16:00

U principu stvarno se suzdrzavam maksimalno da ulazim u rasprave i trudim se da ne vredjam nikog ali na ovakve stvari jednostavno moram da reagujem


Nole je vec sada veliki teniser. Koliko god se tebi u brojkama cini da je malo pobedjvao Nadala i Federera, pobedjivao ih je i to na velikim turnirima koje je uzgred i osvajao. Momak je imao jedan kiks na Wimbldonu i po tebi je odmah propao teniser. To sto je ove godine uzeo US open, dva mastersa, igrao jedno finale mastersa, gde je, uzgred, razbio Nadala koji je u zivotnoj formi, polufinale Roland Garosa to nema veze jel da?
Nadalu je trebalo 4 godine da smakne Federera sa trona, a ti otpisujes Noleta koji je vise od godinu dana konstantno i prilicno ubedljivo treci na listi :)



Jel ti to imas neki uredjaj za merenje patriotizma ili... :ph34r:



Nije uzela medalju!!!! Odmah je lincovati!!! Da ona se tim sportom USPESNO BAVI 20 GODINA i pri tome trenira u ocajnim uslovima i gleda kako polupismeni i polutalentovani fudbaleri potpisuju velike ugovore za koje bi ona morala da uspesno gadja u metu jos 220 godina ne bi li toliko zaradila koliko su vrednosti tih ugovora. Nije ona nista nikom uzela, u pojedinacnim sportovima se na olimpijadu odlazi zahvaljujuci tamo nekim olimpijskim normama koji svaki takmicar mora da dostigne,pa ko voli (i ume) nek izvoli.
Jasna Sekaric je jedan od retkih sportista koja je tako mnogo dala ovoj zemlji a tako malo je to naplatila. Nole Ana i Jeca mogu sada da se povuku i da i njihovi unuci bogovski zive od njihove zarade. Ako su oni (a jesu itekeko) posteno zaradili svaki dinar, Jasna zasluzuje za tih 20 godina bavljenja streljastvom mnooooooooogo vise, a ne ovakvo omalovazavanje.



po ovoj recenici vidim da si pre svega fudbalski navijac. imas mekano srce samo kad su fudbaleri u pitanju. Ne, nasi momci nisu krivi sto su losi?! jednostavno ne igraju dobar fudbal. tacka. ljudi u foteljama mogu da manipulisu, prodaju, zloupotrebljavaju, ali losi fudbaleru su losi fudbaleri, ajde da kazemo prosecni u najboljem slucaju. i tu nema sta da se prica. cast izuzezima, koji mogu da se izbroje na prste jedne ruke.


smejurija od pasusa. kakve kalkulacije. a posebno ovo boldirano. Novak je tokom 07/08 usao u pet uzastopnih polufinala Grend slemova, sto je poslo za rukom samo jos cetvorici, petorici tenisera u istoriji. i otud njegovo sigurno 3 mesto na listi. oscilacijama ne mozes da nazoves to sto je ispao u drugom kolu wimbldona u inace fenomenalno odigranoj sezoni (i sezoni pre toga). on je uz Nadala najkonstantniji igrac u poslednjih godinu i po dana, prema tome nauci ti nesto o tenisu. A predvidjati decku od 21 god., koji je veliki talenat a uz to vredan i zeljan pobeda, da mu je ovo maksimum je jednostavno zlonamerno.



To mogu cak i dugogodisnji radinici u pilani!

:D Crn humor, znam



Nije on zlonameran, već se razume u sve sportove.Ne možemo sa njim ravnopravno da se nosimo.
Ipak, još jednom bih da naglasim da su fudbaleri sramota za Srbiju.Ako ne znaju da igraju, nek nauče :D



Ma ne nisi lepo shvatila, oni jadni nisu krivi, oni su cisti genijalci nego ih ovi iz fotelja podrivaju. ubijaju im zelju za demonstriranjem nepresusnog talenta.

a da, ovaj biser sam zaboravila (sta cu, ovakvi me postovi inspirisu)

da zato!!! (i mnogo vise od toga, ali nek bude samo zato). Jer ti mislis da je neka cudna koincidencija sto Davidenko nije uzeo ni jedan slem u svojoj 26,27 godini. covek jednostavno nije u stanju.



Fudbaleri jesu krivi. Kad ste videli Farska Ostrva da ne trce i 100% se zalažu na tekmi. Oni su svesni da su loši ali igraju 100% i ništa im se ne može zameriti. Naši igrači ne rade to i svaka kritika na njihov račun je opravdana. Da izgube 4:0 ali da trče i bore se nista im se ne bi reklo ali da stoje u mestu i tapkaju cak i kad pobede ja cu ih uvek kritikovati.

FSS je odgovoran za propadanje fudbala u Srbiji kao i za izbor selektora a oni sa igrom igraca nemaju veze.



Hvala na pojašnjenju :D !Ja već deset godina mislim da su naši fudbaleri potpuna antireklama te lepe igre, ne znam kako je moguće da nemamo nijednog prirodnog napadača (jer se oni rađaju, a niko da ih otkrije), kako nemamo nijednog koji zna da centrira, ma da ne nabrajam.Možda su kravatirani krivi što takvi momci nisu iznedreni i neki drugi i veoma neuspešni klonovi igraju fudbal, mislila sam.Ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet da su to podriveni genijalci.Sad mi je sve jasnije.


Možda mi te uređaje nismo izmislili, ali ih neprestano usavršavamo.Inače, odličan post.


Volim crni humor.



Za pocetak tebi jedan predlog- da uzmes ovo sto si napisao, stanes pred ogledalo i procitas naglas. Cisto da pokusas da shvatis sta si izgovorio.

Moram da krenem od kraja, tj. od Jasne. Jasna sebicna? Vidis, ja ne znam kako se u tvom svetu kvalifikuje za OI, ali koliko ja znam to se zasluzuje, a ne dobije. Znaci Jasna je nekim svojim rezultatom ZASLUZILA da se nadje tamo, nije njoj streljacki savez ili olimpijski savez dodelio to mesto. I nije to kraljevska titula da je ona prepusti nekome.

Ana- kakve veze ima kako ona shvata OI? Da li kao patriota ili ne? OI donose bodove. Bodovima se napreduje na WTA listi. Njoj su, kao i drugim igracicama bodovi cilj. Tacka. Tu se rasprava zavrsava. Da je mogla igrala bi.

Nole nije treci teniser sveta. Pa ja ne znam sta treba da uradi da bi bio. Da se vrati kroz vreme, pobedjuje Smaprasa, Agasija, Bekera, pa da bude? Ili da ode u buducnost pa pobedjuje tamo neke igrace? Kako se u tvom svetu meri taj igracki raspored? U ovom, realnom, izmislili neki ljudi bodove. Pogledas tabelu i kraj. Kome smetaju imena na tabeli on moze da izmislja svoj neki raspored. I meni je licno bilo krivo sto je Federer bio prvi toliko dugo, ali nisam mogao da kazem da nije najbolji. Bio je u tom trenutku i kraj price.



Pa, i to je čovek pojasnio-rekao je da treba više puta da pobedi Federera i Nadala.Meni je to savršeno jasno.Mada je možda malo i kontradiktorno.Ali, šta ja znam? Kao što rekoh, čovek je bolje obavešten.I ne bih s njim da ulazim u duže rasprave kojima sam nedorasla.




da....prvo malo offtopikovanje...u postovima nekih clanova se jasno vidi postojanje sindroma,srpskog sindroma:da svi citaju kako bi voleli da pise(sto puta sam naglasio da ovo nije nikakvo pljuvanje po nasim sportistima jer ih ja volim nista manje nego vi,a vi i dalje o tome da ih ja pljujem,omalovazavam,prebacujem....itd)...a drugi je to da ,kad neko ima drugacije (da ne kazem realisticnije misljenje;setite se da su neki od vas predvidjali 4-5 medalja na Olimpijadi sto je u startu nerealno) odmah se po njemu pljuje maksimalno.Dva jako bitna razloga,izmedju ostalih,zasto zivimo u govnima zadnjih 18 god,i zasto je zemlja u stanju u kakvom jeste!


ontopic


Nole jeste veliki teniser...ja to nigde nisam rekao da nije,ali vi shvatate da jesam...rekao sam da nikad nece biti najbolji...i dalje citte kako bi ste voleli...i dalje stojim iza toga da ima mnogooo oscilacija,i da je nedopustivo za treceg igraca sveta,iako su mi te pozicije,jos jednom,naglasavam smesne...osim prve,ponekad...i glupo je stalno pricati o njegovoj mladosti,kad je igrac godinu dana stariji,trenutno prvi.To sto on odigra dobro jedan grand slam,osvoji masters pa onda narednih 1.5-2 ispada u trecem kolu nekih drugih turnira ne ogleda bas negovu konstantnos.Svaka mu cast sto je konstantan na grandslamovima,ali da je Federer bio konst samo na turnirima takvog tipa nikad ne bi bio najbolji igrac sveta.Oke ima vremena,videcemo...uostalom nije mi bila namera njega da komentarisem vec anu...


Jasna...niko nije rekao da je ona sebicna,vec sam naveo mogucnosti koje izniknu iz posta wwww...
Fuzbaleri...ne znam stvarno,kako vi ocekujete da iz jedne ocajne,korupriane,neregularne lige skroz izniknu vrhunski fudbaleri?Mozemo dobiti samo prosek koji se ovde predstavlja kao talentovano celjade...a zato su krivi sefovi u svojim foteljama koji dupetom nece da mrdnu da bi nesto bilo bolje vec im je samo lova u glavi.Tako da je jako ruzno od vas pricati kako su sramota,mogu trcati i 10 km po utakmici pojedinacno,vratili bi se sa tri poraza sa olimpijade jer su ponikli u katastrofalnoj ligi i jer nisu ono sto mi trebamo...i da...pre svega sam kosarkaski navijac,fudbal mi je tek negde na trecem mestu.


Ana....te price o bodovima koje zaradjuje,znaci da je isto kao i na svakom drugom grand slamu...zasto da ne odustane...jos jedna gruba paralela-Zimonjic osvojio Wimbldon sa slomljenom rukom!To ne znaci da je i Ana trebala da igra sa slomljenom rukom,ali u svakom slucaju nije imala zelju!A ot ome mora da vodi racune,jer ovde predstavlja bukvalno svoj narod i zemlju,a ne uglavnom sebe(i formalno samo svoju zemlju) kao u svetu tenisa gde je ona priznata i slavna!Repka je svetinja i to je na prvom mestu ,pa tek onda neki US Open,koji sledi.Jos jendom,nije trebala dolaziti ovde ako nije mogla da igra!Ako se plasi da bi je pljuvali,to je iz razloga nekih proslih dogadjaja...iisto pricam o repki.


Jos jednom...rec je o gnevu prema ljudima koji su mesecima valjali price po medijima o medaljama,a onda,ne zeleci da priznaju da im kvalitet nije na nivou za osvajanje medalje,ili jednostavno nemaju zelju pokusati,izmisljaju smesne izgovore.Ovde vise necu komentarisati,jer je ovo otprilike sve sto sam imao reci.Pozdrav za sve.

#44 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 13 August 2008 - 16:41

Kad smo vec kod citanja...

Jasna...niko nije rekao da je ona sebicna

Sekaric Jasna....ne,nije to do svezine...kad svezine ponestane,onda nestane i zelje da radis taj posao...ona bi to osetila prva...onda prica ide u dva pravca:osetila je to da vise ne moze da bude u samom vrhu,pa ipak nije pruzila sansu nekom mladom da proba da se kvalifikuje i ode,vec je sebicno htela ona da ode...

Nole jeste veliki teniser...ja to nigde nisam rekao da nije,ali vi shvatate da jesam...rekao sam da nikad nece biti najbolji...

Gde nalazis sve te fine spravice za merenje patriotizma, proricanje buducnosti...

setite se da su neki od vas predvidjali 4-5 medalja na Olimpijadi sto je u startu nerealno

4-5 medalja JESTE realan plan ali cak i nasi vrhunski sportisti imaju svoje konkurente koji isto tako zele medalje.

Edited by dali_man, 13 August 2008 - 16:42.


#45 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 14 August 2008 - 11:11

...ne znam sto svi valjaju price Federer,Nadal i odmah nakon njih Djokovic...Ljudi,Djokovic je na toj poziciji formalno, zahvaljujuci nekim proslim dobrim igrama,ne zbog trenutne forme...sta vise mnogo je pao u istoj i tesko da ce uzeti ikakvu medalju.Realmo,nije treci najbolji teniser sveta!



Nole jeste veliki teniser...ja to nigde nisam rekao da nije,ali vi shvatate da jesam...rekao sam da nikad nece biti najbolji...i dalje citte kako bi ste voleli...


I jos malo o tome ko sta prica, a ko kako cita.